رفتن به مطلب
Beljava

چرا سائورون حلقه ی قدرت را ساخت؟

Recommended Posts

Beljava

اقا شما ابر قدرت،چرا باید قدرتتو بریزی تو یه چیزی ک یکیم بیاد بزنه بیوفته؟ اصلا ب نظرتون ی ابر قدرت لازم داره قدرتشو تو یه چیز محدود کنه....

ویرایش شده در توسط الوه
ایجاد تاپیک جدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

اينكه ميگيد چرا بايد قدرشو توى حلقه بذاره به نظرم ميخواسته حلقه مثل عصاى يه جادوگر براش عمل كنه، به نظرم براى اجراى قدرتش به يه وسيله نياز داشت كه اون وسيله رو حلقه درنظر گرفت، چيزى كه هم هميشه توى دست خودش باشه و همراه خودش باشه و هم توى دست افرادى كه ميخواست كنترلشون كنه. به نظرم بهترين وسيله هست براى كنترل بقيه

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

به طور خلاصه بگم اصلا منظور سائرون، همونجوری که تو کتاب و فیلم اشاره شده ش جاودانگی بودش و روحش و بخش اعظم قدرتش توش حفظ بشه همون صورتی که در فیلم نشون داد که سائرون حالت فیزیکی نداشتش ولی بعد دیگرش داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در ۱ ساعت قبل، شاه تراندویل گفته است :

به طور خلاصه بگم اصلا منظور سائرون، همونجوری که تو کتاب و فیلم اشاره شده ش جاودانگی بودش و روحش و بخش اعظم قدرتش توش حفظ بشه همون صورتی که در فیلم نشون داد که سائرون حالت فیزیکی نداشتش ولی بعد دیگرش داشت.

سائرون مایا بود نیازی نداشت اینجوری خودشو جاودانه کنه و جسم هم داشت بعد اینکه انگشتش قطع شد و حلقرو از دست داد مغلوب شد و جسمشو از دست داد تو فیلم هم اشاره شد که مخفیانه حلقه اصلی را ساخت یک حلقه برای پیدا کردنشان و اوردنشان به تاریکی ....
برای کنترل سایر حلقه ها به دست اوردن قدرت اونها این حلقه رو ساخت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

این تاپیک ها بنده رو به یاد زمانی می ندازه که تایک هایی برای سوال و جواب وجود داشت...یادش بخیر

البته بنظرم بهتر بود تو همون تاپیک قبلی که درباره حلقه ها بود مطرح می فرمودید

من فکر می کنم قضیه کمی پیچیده تره.قبل از هر چیز باید نکته ای رو درباره ی نوشته های تالکین یادآوری کنیم.اگه داستان های تالکین رو با هم عصرانش و به ویژه نسلی که بعد از طوفان ارباب حلقه ها در  دهه هفتاد و هشتاد میلادی اومد نگاه کنیم.متوجه می شیم چیزی که (سوای خوب یا بد بودنش) در آثار تالکین بیشتر به چشم میخوره،نوعی تقدیر گرایی،جبر و مدیوالیزم(اندیشه های اجتماعی-مذهبی قرون وسطی) منحصر به فرد تالکینه.تالکین خودش رو ملزم نمی دونه که به شما (و به حقیر) توضیح بده که اصلا فلسفه ی جهانی که از نقطه ی آغاز تا پایانش مشخصه و در یک فایل صوتی (!) به شکل فشرده موجوده،چیه.چه برسه به اینکه به مشکلات فنی هواداران مث همین ساخته شدن حلقه و اینا پاسخ بده.(بیشتر به همون اصل اسرار ازل را نه تو دانی و نه من تکیه داشتن!) این نوع دیدگاه اونقدر به نام تالکین شهرت یافت که الان یه اصطلاح تو فانتزی داریم به نام تالکینسکیو Tolkien-esque  یعنی نوشتار تالکینی.شاید اگه از خود استاد می پرسی دید میگفت:"چون اگه حلقه ای نبود،داستانی نبود"

اما پاسخ بنده به پرسش شما:

خب موضوعاتی هستن که تالکین کامل واسه ما تفهیم نکرده.اما از دید من این یکی از اونها نیست!

من فکر می کنم سائرون از اینکه حلقه میتونه چه ریسکی براش به بار بیاره آگاهی داشت.اما نه از اون جانب که خیلی نگران نابود شدن حلقه باشه.بیشتر نگران این بود که دشنمانش از حلقه بر علیه اش استفاده کنن.شاهد این ماجرا اینکه تا لحظاتی پیش از به فنا رفتن حلقه ی مذکور (و سائرون) تصور می کرد حلقه در اختیار وارث ایزیلدوره و اله سار میخاد با قدرت حلقه باهاش بجنگه.اما به هر حال می دونست که حلقه رو هم میشه نابود کرد.در واقع می دونست که هر چیزی رو میشه نابود کرد.و اصلا برای این بود که حلقه رو ساخت.چیزی رو ساخت که نابود کردنش خیلی خیلی سخت باشه.نه فقط به خاطر اینکه بخاطر بالا بودن نقطه ذوب(!)نیاز به دما و فشاری در حد کوه هلاکت هست.بلکه به این خاطر که حتی اگه فرد مامور نابودسازی به اونجا برسه،خود حلقه اجازه نمیده نابود بشه.( و دیدیم که همینطور هم شد)وقتی ایزیلدور تا پرتگاه کوه هلاکت رفته و کافیه که مشت کوفتیش رو باز کنه تا کار ارباب تاریک یکسره بشه و اینکار رو نمیکنه( :| ) دیگه نمیشه خردمندی سائرون رو انکار کرد.در یک جمله:حلقه وسوسه میکنه...بنابراین نابود کردنش سخته.

پاسخ های دیگه ای هم میشه داد...که بی خیال:|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Angmar

من با لرد موافقم ولی به نظر من دلیل اینکه سائرون حلقه رو ساخت این بود که جاودانه باشه به غیر از اینکه کسی از اون بر علیه خودش استفاده کنه ولی باز هم هدفش جاودانه می موند...به همین دلیل حلقه رو ساخت...:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه
در 5 ساعت قبل، Lord Angmar گفته است :

من با لرد موافقم ولی به نظر من دلیل اینکه سائرون حلقه رو ساخت این بود که جاودانه باشه به غیر از اینکه کسی از اون بر علیه خودش استفاده کنه ولی باز هم هدفش جاودانه می موند...به همین دلیل حلقه رو ساخت...:)

اینم ایده ی جالبیه، یعنی هرکی ازش استفاده می کرد به هر حال مردم سرزمین میانه رو برده  می کرد و خود زمین رو نابود! ولی این طور هدفا که "او ماند اگر چه من نمانم" دارن، معمولا اهداف ارزشی و مثبت هستن:D. کاراکترای منفی از این فداکاری ها ندارن، هدف رو برای خودشون می خوان و هیچ وقت خودشون رو فدای آرمانشون نمی کنن. اگه بخوایم همچین ایده ای رو به یه شخصیت منفی نسبت بدیم، به ملکور برازنده تر خواهد بود. چون کاملا دیوانه شده بود و فقط ویران می کرد، در صورتی که سائورون خوش فکر تره، دقیقا می خواد کنترل کنه، می خواد دشمنانش رو وادار کنه خواسته های اونو برآورده کنن. می خواد حکومت کنه. واسه همین جواب  پردهیل منطقی تر به نظر می یاد:

در در ۱۳۹۴/۱۰/۲ ه‍.ش. at 2:39 PM، Peredhil گفته است :

اينكه ميگيد چرا بايد قدرشو توى حلقه بذاره به نظرم ميخواسته حلقه مثل عصاى يه جادوگر براش عمل كنه، به نظرم براى اجراى قدرتش به يه وسيله نياز داشت كه اون وسيله رو حلقه درنظر گرفت، چيزى كه هم هميشه توى دست خودش باشه و همراه خودش باشه و هم توى دست افرادى كه ميخواست كنترلشون كنه. به نظرم بهترين وسيله هست براى كنترل بقيه

دقیقا حلقه وسیله ی تشدید و اعمال قدرت بود، سائورون قبل از ساختن حلقه قدرت کمتری داشت. بیشتر از در نیرنگ وارد می شد. حلقه ابزار بود، یه شاهکار صنعتی، برخلاف سیلماریل که محصول هنر بود و تکرار ناپذیر، ساخت حلقه ها تکنیک داشت. با گذاشتن بخشی از قدرتش توی اون از بقیه متمایزش کرد. تبدیلش کرد به ابزار هدفمند و برنامه ریزی شده که نمونه های مشابه ساده تر رو کنترل کنه. و از همین جا بود که برده ی ابزار خودش شد. احتمالا  دچار تردید شده، منتها فکر امتیازاتی که حلقه بهش می داده به نگرانی گم شدن، یا اسیب دیدن اون غلبه کرده. و در نهایت یه تصمیم طمعکارانه گرفته.

نقشه ش هم خیلی جلوتر از گم شدن حلقه یگانه،؛ همون روزی شکست خورد که واسه الفا لو رفت و اونا حلقه هاشونو مخفی کردن. دیگه از اونجا به بعد فقط اعمال قدرت محدود داشته و شاید پشیمونی بی حاصل:D از ساخت همچین شاهکاری!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

به این هم دقت کنید که سائرون وقتی حلقه رو می ساخته در دوران دوم بوده. زمانی که هم الف ها قدرتمند بودن و گیل گالاد زنده بود و هم انسان های نومه نور وجود داشتن که قدرتشون به تنهایی به سائورون می چربید. هدفش از ساخت حلقه کنترل بقیه نژاد ها به خصوص الف ها بوده. اول هم بقیه حلقه ها (حلقه های الفی و ...) ساخته میشن، بعد خودش حلقه ی یگانه رو می سازه که بتونه بقیه رو کنترل کنه. هر حلقه باعث میشده که هم نگهبان حلقه، هم احتمالا مردمی که تحت کنترل اون فرد زندگی می کردن به نحوی در جریان و در پناه اون قدرت قرار بگیرن. اصلا دلیلی که سائورون بقیه رو به استفاده از حلقه دعوت می کرد همین بود. و خودش هم که با حلقه ی یگانه میتونست روی نگهبانان حلقه های دیگه کنترل داشته باشه و این چیزی بود که سائرون می خواست. این منطقیه که تو روی یه سلاحی سرمایه گذاری کنی که بدونی باعث ضعف مسلم دشمنت میشه. بعید میدونم که سائرون به گم شدن یا دزدیده شدن حلقه حتی فکر هم کرده باشه چون اونقدری قدرتمند بود که بتونه از وسایل شخصی اش محافظت کنه :دی و انتظار داشت که بقیه صاحبان حلقه در طمع قدرت حلقه هاشون بتونن فریب بخورن و به سمتش بیان که الف ها به محض اینکه از نیت واقعی سائرون مطلع شدن از قدرت حلقه هاشون صرفنظر کردن و حلقه ها رو پنهان کردن. سائرون هم از این بابت خشمگین شد و سعی کرد که هر طور بتونه حلقه های الف ها رو به دست بیاره ( شاید برای اینکه به افراد دیگه ای تقدیمشون کنه که مطمئن باشه میتونه ازشون استفاده کنه ) ولی خب بعدش با جنگ آخرین اتحاد روبرو شد و هم خودش شکست خورد و هم حلقه رو باخت و اتفاقاتی افتاد که اصلا پیش بینی نمی کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS
در 1 ساعت قبل، ورونوه گفته است :

اینم ایده ی جالبیه، یعنی هرکی ازش استفاده می کرد به هر حال مردم سرزمین میانه رو برده  می کرد و خود زمین رو نابود! ولی این طور هدفا که "او ماند اگر چه من نمانم" دارن، معمولا اهداف ارزشی و مثبت هستن:D. کاراکترای منفی از این فداکاری ها ندارن، هدف رو برای خودشون می خوان و هیچ وقت خودشون رو فدای آرمانشون نمی کنن. اگه بخوایم همچین ایده ای رو به یه شخصیت منفی نسبت بدیم، به ملکور برازنده تر خواهد بود. چون کاملا دیوانه شده بود و فقط ویران می کرد، در صورتی که سائورون خوش فکر تره، دقیقا می خواد کنترل کنه، می خواد دشمنانش رو وادار کنه خواسته های اونو برآورده کنن. می خواد حکومت کنه. واسه همین جواب  پردهیل منطقی تر به نظر می یاد:

موافقم.منم حرفی از "او ماند اگر چه من نمانم" نزدم البته.دقیقا برعکس به نظرم حلقه ساخته شده بود که سائرون بمونه.و در واقع بعد از آخرین اتحاد همین اتفاق هم افتاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Angmar

خب درسته  حرف بانو

چونکه هدف اصلی سائرون کنترول بقیه بود دیگه و تخریب نمی کرد.اما اون بدون حلقه هم شاید بتونست بقیه رو کنترول کنه پس حتما دلایل دیگری هم داشته که حلقه رو ساخته!مطمئن بود حلقه نابود نمیشه پس خودشو جاودان میدونست!که دیدیم بر اثر اشتباه نابود شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alkar

سائرون به الف ها سه حلقه با انسان ها 9 حلقه و به دورف ها 7 حلقه داد و خودش در کوه نابودی یه حلقه قدرت ساخت تا بتونه باهاش بقیه رو کنترل کنه که فقط در مورد انسان ها به هدفش رسید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alirezatheking

ساخت حلقه من و یاد ساخت جان پیچ در هری پاتر انداخت. بنظر من سائورون مثل ولدمورت با قرار دادن نیرو و روحش در حلقه سبب شد نوعی جاودانگی پیدا کنه که حتی با از دست دادن جسم.بتونه دوباره از طریق حلقه قدرت خودش را بازیابه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور پسر هور

آقا راحت که میشه اینو فهمید.برای اینکه میخواست به همه چیز حکومت کند.حلقه ای است برای حکومت کردن،حلقه ای است پیدا کردن،حلقه ای است برای آوردن و در تاریکی به هم پیوستن.از این حدیث حلقه های قدرت که میشه فهمید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ILMARE

سائرون حلقه رو ساخت واسه اینکه از طریق اون بتونه ذهنه بقیرو بخونه و به اراده های بقیه حکم رانی کنی . و بقیرو تحت سلطه خودش در بیاره و از این طریق بتونه به اربابان دیگر حکومت ها مسلط بشه وقتی هم که به اونا مسلط بشه یعنی در اصل کنترل کل سرزمینو به دست گرفته دیگه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King of moon

چون ولدمورت جانپیچ هارو ساخت...

اینجوری بگم که علاوه بر جاودانگی و زنده نگه داشتن روح توی یک جسم...میخواست حلقه سلاحش باشه نه خودش...منم بودم همین کارو میکردم چون قدرتی که توی تک تک ذراتم وجود داره همون طور که برای همه خطر ناکه برای خودمم هست شاید گاهی حواسم نباشه و به خودمم صدمه بزنم با این قدرت افسار گسیخته....اما اگه توی یک جسم دیگه باشه میتونم کنترلش کنم و اگه قرار شد بر علیه خودم استفاده بشه حداقل بتونم از خودم جدا کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در در 12/23/2015 at 12:16 PM، Beljava گفته است :

اقا شما ابر قدرت،چرا باید قدرتتو بریزی تو یه چیزی ک یکیم بیاد بزنه بیوفته؟ اصلا ب نظرتون ی ابر قدرت لازم داره قدرتشو تو یه چیز محدود کنه....

فکر کنم تاپیک تکراریه، قبلا تو یه تاپیک دیگه در این مورد بحث کردیم.

اونجا هم گفتم این کار رو کرد که اگه تو جنگ ها مرد، بوسیله ی حلقه توی آردا باقی بمونه و برنگرده پیش والار. همونطور که گندالف بعد از مرگش برگشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sadegh2989

سائرون چرا حلقه قدرت را ساخت:

الف :سائرون یک مایا بود و مایا قدرت و عمر جاودانه داشتند 

ب: ملکور( ارباب سائرون) یک والار بود و والار هم در جایگاه بالاتری از مایا بود ، و هم قدرت بیشتری از مایا داشت

ولی آخرالامر ملکور شکست خورد و نابود شد، سائرون با تجربهای که از شکست اربابش ملکور بدست آورده بوده به این نتیجه رسید که برای دو هدف حلقه را بسازه :

هدف اول : جاودانگی و حفظ همیشگی موجودیت خودش بود که اگه مثل ملکور شکست خورد بتونه دوباره با قدرتی که در حلقه گذاشته ، بازگرده تا بتونه هدف دوم را تکمیل کنه

هدف دوم: کنترل کردن و قدرت یافتن بر بقیه حلقه ها و سرزمین ها

ویرایش شده در توسط sadegh2989

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...