رفتن به مطلب
  • 0
مَنوه سلیمو

نژاد گوایهیر چیست؟

سوال

مَنوه سلیمو

با سلام به همه دوستان زیاد مزاحمتون نمیشم . از اونجایی که هنوز بازگشت پادشاه رو نخوندم چند تا سوال داشتم تو کتاب 1 و 2 (ارباب حلقه ها) خیلی جاها میبینیم که گوایهیر فرمانروای بادها به گندالف کمک میکنه ولی توضیح دقیقی راجع به گوایهیر نمیده. میخواستم بدونم گوایهیر از والاره؟ یا به مَنوه سُلیمو( فرمانروای نفس آردا) ارتباطی داره ؟ خیلی ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

9 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 3
آرون

والار همش 12 تن هستن که مشخص بودن کی هستن و هیچکدومشون پرنده یا عقاب نبودن ! و همگی به تجسمی نزدیک به الف ها یا انسان ها درآمدند لیک با قامتی بزرگتر.

گواهیر از نسل توروندور ـه, و توروندور شاه عقاب ها بود و توسط من وه به سرزمین میانه فرستاده شد. عقاب هایی که در خدمت من وه بودن , روان (Spirit) های رده پایین تر بودند که به تجسم عقاب درآمده و برای من وه از دنیا خبر می آوردند و چشمانشان می توانست همه اعماق دنیا را نظاره کند. من وه فرمانروای اینان ,توروندور, را به سرزمین میانه فرستاد و از نسل توروندور , گواهیر و لندرووال زاده شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
آرون

ممنون میتراندیر عزیز , نیمه الف همونطوری که میتراندیر یادآوری کرد والار تجسمشون تا مرز خاصی بود که به تجسم های انسانی و الفی در می آمدند , به غیر از آن بدون کالبد می گشتند که در آن صورت برای دیده موجودات نامرئی بودند و تجسم اصلی شان پرهیبت و هراس بود. گواهیر رو هم تالکین صراحتا تو سیلماریلیون گفته کیه و از چه نژادی , پس نیازی به این نظریه نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
آرون

البته آناتار عزیز باید اینم در نظر بگیریم که کتاب هابیت و قوانینش با دنیای تالکین تفاوتهایی دارن (به خاطر نثر متفاوت و سبک متفاوتش و اولین کتابش) مثل همون ساعت اتاق بیلبو و غیره. برای همین نمیشه با استناد به این کتاب قضاوت کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
تور پسر هور
در در 12/28/2008 at 10:18 PM، آرون گفته است :

والار همش 12 تن هستن که مشخص بودن کی هستن و هیچکدومشون پرنده یا عقاب نبودن ! و همگی به تجسمی نزدیک به الف ها یا انسان ها درآمدند لیک با قامتی بزرگتر.

گواهیر از نسل توروندور ـه, و توروندور شاه عقاب ها بود و توسط من وه به سرزمین میانه فرستاده شد. عقاب هایی که در خدمت من وه بودن , روان (Spirit) های رده پایین تر بودند که به تجسم عقاب درآمده و برای من وه از دنیا خبر می آوردند و چشمانشان می توانست همه اعماق دنیا را نظاره کند. من وه فرمانروای اینان ,توروندور, را به سرزمین میانه فرستاد و از نسل توروندور , گواهیر و لندرووال زاده شدند.

والار و والیر روی هم رفته چهارده تن بودند.مانوه،اولمو،آئوله،ماندوس،لورین،        تولکاس و اورومه جزو والار و

واردا،یاوانا،استه،وانا،نسا،نیه نا،وایره از والیر بودند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
مَنوه سلیمو

عالی بود ممنون!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
نیمه الف

آرون اگر سیلماریلیون را خوانده باشی والا ها اسم های دیگر داشتند و میتوانستند به شکل های مختلف (خوب بد ...) در بیایند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
ulmo

نيمه الف عزيز بانو آرون كه 100 در 100 سلماريليون آن هم متن اصلي و انگليسي را خوانده اند و همانطور كه ايشان گفتند گوایهیر از نسل توروندور پادشاه عقابها بوده كه يك Spirit هستش و در خدمت منوه بوده است . دوست عزيز بهتر بود پست با نو آرون را بهتر مطالعه مي كرديد زيرا حتي ايشان گفتند كه والار به به تجسمی نزدیک به الف ها یا انسان ها درآمدند لیک با قامتی بزرگتر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
آناتار

گواهيير از مايار بوده است ولي ساير عقاب هايي كه در كوه هاي مه آلود در كنارش ميزيسته اند مايار نبوده اند!

دليلي مضاف بر باقي: زيرا در كتاب هابيت گواهيير به گندالف مي گوييد : نمي تونيم خيلي شمارا به جنوب ببريم چون آدم ها ما را با تير و كمان مي زنند و مي كشند!

پس نتيجه مي گيريم كه عقاب هاي ملازم و اقوام او از نژاد ضعيف تري نسبت به sprit اند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Halbarad

دوستان عزیز نمیدونم چرا همش میخواین از خودتون نظریه در کنین؟ گوایهیر اصل و نسبش کاملا معلومه که به توروندور میرسیده و توروندور هم یک اسپیریت بوده. دیگه جای بحثی آخه نمیمونه که.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...