رفتن به مطلب
  • 3
elfin

الف ها سرزمین میانه را به مقصد کجا ترک کردند؟ چرا؟

سوال

elfin

الفها به سمت دریاهای غربی رفتن،اصلا چرا رفتن؟

ویرایش شده در توسط الوه
بازنویسی عنوان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 6
نولوفینوه

اهم اهم..  دیدم بیکارم گفتم کمی بیام بنویسم /:

النذیل جان،  والینور خودش هم تو آمانه ها :D

خوب میدونیم که گروهی از الف ها هزاران هزار سال پیش به دعوت ارومه راهی آمان شدن و پس از اون تقریبا هیچ جا حرفی از الف هایی که در زادگاهشون ینی ساحل آب های شرقی موندن زده نشده. 

و در سه دوران آردا ما کلا با سه گروه اصلی از الدار طرفیم (سوای اسم و رسمشون!)

اونا که رفتند آمان و شهر هاشونو کنار والار و با کمک اون ها برپا کردند، اونایی که به دلایلی  از ادامه راه صرف نظر کرده  و قبل از رسیدن به آمان  ساکن شدند،  و در نهایت اونایی که به دلایلی از آمان برگشتن و جایی کنار دیگر مردمان ساکن شدند. 

اما در پایان دوران اول و سوم تقریبا همه دلایلی که الدار راضی به موندن کرده بودن یکی یکی از بین رفتن

الوه کشته شد، هزارمغاره از بین رفت و ملیان مایا سرزمین میانه رو ترک کرد 

فین‌گولفین و بعد از اون پسرانش کشته شدن

پسران فیانور متفرق شدن

گوندولین سقوط کرد 

دوریات به کلی نابود شد وزمین ها زیر آب رفتند 

و سیلماریلی تا روز بازپسین از دست رفتند 

سارون از نومه نور برگشت (!!) و آخرین مردم یکپارچه الف جنگیدند شاهشون در نبرد آخرین اتحاد کشته شد و در در نهایت حلقه نابود شد و و پادشاهان نسل نومه نور روی کار اومدن

عملا الف های کاری دسرزمین میانه نداشتند و گروه گروه اونو به مقصد آمان ترک کردند 

و لفظ زوال الف ها هم اشاره به افول پادشاهی اون ها در سرزمین میانه بعد دوران اول و قدرت گرفتن انسان ها داره.

این بود انشای من :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Hamed Sooffee

خب تا اونجاییکه من میدونم الفها داشتن رو به زوال میرفتن. چراشو دیگه اوناییکه واردترن لطف کنن بگن. پس وقتی نمیشد به سرزمین اصلیشون در آمان برگردن به والینور پیش والار مهاجرت میکردن.

آمان همون والینوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...