رفتن به مطلب
الدا

سریال بازی تاج و تخت

Recommended Posts

lord of gondolin

ببخشید یه سوال ، من یه جا خوندم که تو سریال ، بعضی از خط های داستانی عقب افتاده و هنوز ادامه داره ، و بعضی خط ها ی داستانی تموم شده و بقیه اش تخیل دیویس و بنیوفه . دوستانی که کتاب رو خوندن میتونن در اینباره اطلاعاتی بدن ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 10/7/2017 at 9:41 AM، lord of gondolin گفته است :

ببخشید یه سوال ، من یه جا خوندم که تو سریال ، بعضی از خط های داستانی عقب افتاده و هنوز ادامه داره ، و بعضی خط ها ی داستانی تموم شده و بقیه اش تخیل دیویس و بنیوفه . دوستانی که کتاب رو خوندن میتونن در اینباره اطلاعاتی بدن ؟

کاش سوالتون رو یکم جزئی تر بپرسید. چون اتفاقات فیلم و کتاب روی هم کم نیستند. اما مثلا یکی از خط های داستانی که میشه اسم برد بریک دنداریونه که توی کتاب جونش رو به بانوی سنگدل میده اما توی فیلم با جان اسنو همراه شده. یا خود بانوی سنگدل که تو فیلم هنوز هیچ اشاره ای بهش نشده. خط داستانی دیگه، تقابل دنریس و جان و اتفاقات بعدی مثل اتفاقی که برای اژدها افتاد هست که فعلا فقط توی فیلم شاهدش بودیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
p3ym4n

سلام

سریال این بازی هم ساخته شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

مثلا خط داستانی برن تو فصل شیش ، از رو کتاب بوده مثل اینکه ، یا آریا . اما مثلا دنریس و ... خطشون تموم شده . 

یه جورایی زمان ها با هم ادغام شدن .

در در 10/8/2017 at 11:26 AM، p3ym4n گفته است :

سلام

سریال این بازی هم ساخته شده؟

بازی نیست . اسم سریال " بازی تاج و تخت " ه .

که از روی مجموعه کتابنغمه یخ و آتش ساخته شده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas
در 10 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

مثلا خط داستانی برن تو فصل شیش ، از رو کتاب بوده مثل اینکه ، یا آریا . اما مثلا دنریس و ... خطشون تموم شده . 

یه جورایی زمان ها با هم ادغام شدن .

الان تقریباً همه‌ی خطوط داستانی از کتاب خارج شدن. همین برن که گفتید فصل پنجم حضور نداشت چون داستانش در فصل چهارم به پایان رسیده بود و به همین خاطر نویسنده‌های سریال تصمیم گرفتن که تا فصل ششم بذارنش کنار.

البته نویسنده‌های سریال از پایان داستان در کتاب‌ها خبر دارن، ولی مسیری که به این پایان منتهی میشه احتمالاً در کتاب‌ها تفاوت زیادی خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
goshtapo

فصل آخر دیگه ریش داستان دراومد ورفت تو بی مزگی .خیلی مسخرس که سرنوشت تخت شاهی و وستروس بدست کوتوله وکلاغ و کچل و چلاق و دوتازن جوان بیافته.کشته شدن اولنا تایرل و بیلیش پایان داستان بود.مث که مارتین کلا با آدم های قدرتمند و زرنگ مشکل داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 10/9/2017 at 9:14 AM، goshtapo گفته است :

فصل آخر دیگه ریش داستان دراومد ورفت تو بی مزگی .خیلی مسخرس که سرنوشت تخت شاهی و وستروس بدست کوتوله وکلاغ و کچل و چلاق و دوتازن جوان بیافته.کشته شدن اولنا تایرل و بیلیش پایان داستان بود.مث که مارتین کلا با آدم های قدرتمند و زرنگ مشکل داشت

اتفاقا به نظر من یکی از اهداف و هنرهای مارتین! برداشتن چنین نگاهی از روی آدما بود. کوتوله!  کلاغ! کچل! چلاق! دو تا زن جوون! خب؟ اینا که گفتید یکی از صفت هاشونه و اسمشون نیست. در نهایت همه ی اینا آدمن و آدمای قوی هم هستند که تا الان دووم آوردند. آدم قدرتمند کیه؟ کسی که یه نقطه ی قوت داره و همون رو پررنگ می کنه و تو چشم خودش و  بقیه می کنه؟ مارتین نشون داد چنین آدم های تک بعدی خیلی زود از بازی تاج و تخت کنار میرن و من به این خاطر تحسینش می کنم. الان چه تو کتاب و چه تو سریال، به نظرم خط داستانی داره طبق اون دیالوگ معروف تیریون جلو میره: هیچوقت فراموش نکن چی هستی. چون دنیا فراموش نمی کنه! اون رو مثل یه زره تنت کن و دیگه هیچ وقت نمی تونه وسیله یی برای آسیب زدن بهت بشه.

آدم هایی که گفتید تا الان موندن و قوی ترین ها محسوب میشن چون مارتین دقیقا نقاظ ضعفشون رو به ما نشون داده و اونا نقاط ضعفشون رو برای خودشون زره کردند.

شما هیچ وقت دیدید تیریون کوتوله بودنش رو رد کنه؟ یا جان اسنو بگو من اسنو نیستم. من تو نگهبانان شب نبودم؟ یا دنریس بگه من دختر شاه دیوانه نیستم. همشون صفات بدی که بهشون میده رو می پذیرند. و این باعث میشه دیگه نگرانی بابتش نداشته باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

راستی قرار هست اسپین آفی از نغمه ساخته بشه ؟ کسی اطلاعی داره ؟ من که خودم به شخصه دوست دارم یه اسپین آف از عصر طلوع و عصر قهرمانان بسازن .

راستی پیشنهاد میکنم تو این دوسال ، مجموعه ی تاریخ به روایت تصویر رو ببینید خیلی جالبه و به درک بهتر دنیایی که مارتین ساخته کمک میکنه .

ویرایش شده در توسط lord of gondolin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته فصل هفتم به نظرم بیشتر به یه فن فیکشن سینمایی و یه شوخی شبیه بود تا برگردانی قدرتمند و اقتباسی خوب و درخشان! . و اما در مورد کلاغ و چلاق و دوتا زن و کوتوله! اتفاقا نظر دوستم نیه نور رو کاملا تایید میکنم. این هسته اصلی و قدرتمند داستان مارتینه . یعنی اینکه خوب بودن، قوی بودن و خود ساخته مستقل بودن رو ربط نداده به نژاد و خون و تبار و ثروت و ادعا و خودخواهی. نمونه گل درشتش تیریون. تیریون در کتاب اتفاقا خیلی زشت تر از نسخه سینماییه. رنگ دو تا چشمش متفاوته و در نبرد بینی اش به باد فنا میره. حتی احتمالی برای نامشروع بودنش میره ولی همین فرد که اتفاقا به ظاهر دائم خمر و عیاش هم هست خود ساخته، منصف و با دیدی انسانی تره. اتفاقا همین میل به شرب خمر و عیاش بودن هم به تعبیر نیه نور برای مقابله با دید اشتباه یه فرد تک بعدیه که می خواد با قدرت و ثروت اراده خودشو به همه تحمیل کنه و صرفا میل به شیک و فاخر بودن ظاهر و مقام داره ( تا شخصیت و مرتبه انسانی) و در حقیر و خوار کردن فرزند خودش هیچ ابایی نداره، فرزندی که از همون آغاز تولد مورد نفرت پدر و همچنین خواهرشه. کسی که از کسی متنفر نیست ولی تا جایی که میشه اذیتش میکنن و همین امر باعث میشه سرنوشت زندگی اش بر خلاف تک بعدی و کلیشه وار بودن زندگی تایوین لنیستر و حقارت و خودخواهی سرسی پیش بره. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
goshtapo

منظور من این بود که سریال از حالت اولیه خود که بیشتر حالت سیاسی بازی و دغل کاری بودو خیلی طبیعی بود تبدیل شد به انتهای تخیل و فانتزی بودن.شما جلسه شورا رو ببینید ؟کیا تو جلسه اند؟هر کدوم یک مشکلی دارن .با احترام به تمامی افراد انگار فیلم برای دادن روحیه به خواجه ها و حرام زاده ها و کوته قدان و افراد فاسد وبرده ها ساخته شده.و از رجال سیاسی که در اوایل فیلم بودن هیچ اثری نیست و جالبه همشون حذف فیزیکی شدن .خیلی مسخرس که بیلیش ند استارک رو هزاران نفر دیگه رو تونست فریب بده بعد اونوقت بیاد از چند تا دختر یدستی بخوره.یا جریان مادر بزرگ تایرل .من با کوتوله بودن تریون مشکل ندارم . اگه فردو تونست حلقه رو تو کوه هلاکت بندازه پشتش رفتار های متهورانه گندولف برومیر آرگورن گالدریل خیلی های دیگه بود وگرنه تا بری بیشتر نمیتونست بره.فصل هفتم بیشتر شبیه فانتزی کودکانه است .اگه یه فلوچارت از افراد مرده و زنده تا انتهای فصل هفتم ببینیم متوجه بی مزگی این موضوع میشویم که هیچ شخص بزرگی باقی نمونده و از مهرهای شطرنج فقط سرباز های موندن که میخوان برسن به زمین حریف و شاه بشن!!!!!!  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته همون طور که در بالا هم گفتم فصل هفتم بخصوص نسبت خاصی با کتاب های مارتین نداره ( که البته اون کتابها هم نقاط قوت و ضعف خودشونو دارن). هنوز کتاب ششم نیومده که بتونیم مقایسه کنیم ولی چیزی که من در فصل هفتم می بینم یه فانتزی سر راست، باسمه ای و یه فن فیکشنه که با مشتی زرق و برق قصد داشتن  فیلمنامه ضعیفشو خوب جلوه بدن. کلا دنیای وستروس دنیایی نیست که کسی در اون فاقد مشکل باشه، هرکدوم درگیر ضعف و مشکلی اند. ولی اینکه به خواجه ها، افراد نامشروع، کوته قدان و برده ها امید داده بشه اصلا چیز بدی نیست بلکه هم خوبه بهرحال این افراد هم انسان هستند و حق زندگی و بالطبع امید به زندگی دارن و تاجایی که من دیدم در اون نقصی که دارن قربانی اند تا عامل به وجود آورنده. چندان انسانی نیست که مثلا فردی رو بخاطر نقص مادرزادی که باعث شده کوتوله به دنیا بیاد تحقیر کرد، صد البته همین کوتوله و یا اون خواجه کچل از بهترین سیاستمداران وستروس بودند و هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 10/13/2017 at 2:02 PM، lord of gondolin گفته است :

راستی قرار هست اسپین آفی از نغمه ساخته بشه ؟ کسی اطلاعی داره ؟ من که خودم به شخصه دوست دارم یه اسپین آف از عصر طلوع و عصر قهرمانان بسازن .

راستی پیشنهاد میکنم تو این دوسال ، مجموعه ی تاریخ به روایت تصویر رو ببینید خیلی جالبه و به درک بهتر دنیایی که مارتین ساخته کمک میکنه .

بله خبر اسپین آف زمان پخش فصل هفتم تایید شده بود. ولی هنوز مشخص نیست از چه داستانی قراره بسازند. به نظر من ممکنه از برج شادی بسازند. میشه گفت پر طرفدارترین داستان بین بیننده ها بوده تا الان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

قضایای مربوط به ریگار تارگرین، لیانا استارک و رابرت براتیون و بعدش برج شادی و قیام رابرت برای یه پیش در آمد ایده خوبیه و می تونه کاری خوب ازش تولید شه. ولی نوع نگاه تهیه کنندگان فیلم که صرفا بدست آوردن پول از طریق آب بستن در ایده های داستانی و پرداخت سطحی اونا ، ناامید کنندس و اگه مثل فصل هفتم قراره این چند ایده که مد نظر هست ساخته بشه بجز خراب کردن خاطره خوش فصل های اول سریال و حتی کتاب نتیجه ای نخواهد داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

رقص اژدهایان و شورش بلکفایر هم اگه ساخته بشهعالی میشه ، بعدش به نظرتون امکان داره از عصر قهرمانان اسپین آف بسازن ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 10/20/2017 at 7:42 PM، R-FAARAZON گفته است :

قضایای مربوط به ریگار تارگرین، لیانا استارک و رابرت براتیون و بعدش برج شادی و قیام رابرت برای یه پیش در آمد ایده خوبیه و می تونه کاری خوب ازش تولید شه. ولی نوع نگاه تهیه کنندگان فیلم که صرفا بدست آوردن پول از طریق آب بستن در ایده های داستانی و پرداخت سطحی اونا ، ناامید کنندس و اگه مثل فصل هفتم قراره این چند ایده که مد نظر هست ساخته بشه بجز خراب کردن خاطره خوش فصل های اول سریال و حتی کتاب نتیجه ای نخواهد داشت.

این هم درسته. همون طور که توی سریال هم به نظرم جا داشت که بهتر بشه این صحنه ها. راستش ریگار که اصلا با تصورات من هم خونی نداشت. و ممکنه مثل هفتم که به نظرم افت کرده بود و عاشقانه هاش هم به خوبی فصل های اول نبود، اسپین آف هم افت داشتده باشه. 

البته به نظرم صحنه های جنگ و جلوه های ویژه ی اخیر هم خوب بود اما بازم برای من اون هیجانی که مثلا نبرد حرامزادگان یا هاردهوم فصل های قبل داشت رو نداشتند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON
در 6 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

این هم درسته. همون طور که توی سریال هم به نظرم جا داشت که بهتر بشه این صحنه ها. راستش ریگار که اصلا با تصورات من هم خونی نداشت. و ممکنه مثل هفتم که به نظرم افت کرده بود و عاشقانه هاش هم به خوبی فصل های اول نبود، اسپین آف هم افت داشتده باشه. 

البته به نظرم صحنه های جنگ و جلوه های ویژه ی اخیر هم خوب بود اما بازم برای من اون هیجانی که مثلا نبرد حرامزادگان یا هاردهوم فصل های قبل داشت رو نداشتند

بازیگر نقش لیانا خوب بود ولی بازیگری که برای نقش ریگار انتخاب کرده بودن واقعا انتخاب افتضاحی بود. انگار مجبورشون کرده بودن که از باب رفع مسئولیت 5 ثانیه الکی رو به کار اضافه کنند در صورتی همین قضیه خودش میتونست در یه قسمت به صورت یه فلش بک یا به صورت فلش بک های ریز و چندگانه  و البته جذاب مثل نبرد آرتور دین با ادارد استارک شکل بگیره. این بر می گرده به همین نکته دوم که شما گفتی، قالب و پوسته کار از جلوه های ویژه تا اکشن بگیر فصل به فصل بهتر و پرهزینه تر شده مثل همین نبرد بین جان و رمزی در  قسمت نهم فصل ششم ولی اون محتوا و فیلمنامه که بخصوص نقطه قوت فصل هایی ابتدایی بود از فصل پنجم و به بعد افت زیادی داشت و به پاشنه آشیل کار تبدیل شد تا جایی که فصل هفتم رسما ضعیف ترین فصل بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

در رابطه با هزینه ها یه سوالی برای من پیش اومده، عوامل فیلم گفتن که گوست رو نشون ندادن چون هزینش بالا بوده ، اونوقت اژدهایان و دیوار و نایت کینگ و ... هزینش ازنش از نشون دادن گوست کمتر و آسون تره ؟

درباره ی فصل هفتم به نظرم بیشتر شخصیت های پرطرفدار رو به روی هم قرار میگرفتن ، مثل قسمت چهار و هفت . تو قسمت هفتم که با اون قضیه ی لیانا و ریگار ، جان بیشتر فن هاشو از دست داد ، من جمله خودم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

در مورد خبری که در مورد هزینه ها اومد فکر کنم در همون خبر توضیحات لازم در این مورد وجود داشت، علت اینکه گوست جزئیات گرافیکی بیشتری نسبت به اژدهایان داره و اگه بخوام نظر شخصی خودمو بگم چون دایرولف های موجود در سریال تقریبا در دنیای  واقعی معادل دارن( گرگ یا سگ)، اگه خوب در نیان خیلی مصنوعی تر به نظر می رسن تا یه اژدها بخاطر همین نیازه که روی جزئیاتشون مثل چشم، پنجه، دندان و پوست بدنشون بیشتر دقت بشه و همین امر باعث بیشتر شدن هزینه ها میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 10/23/2017 at 2:38 PM، lord of gondolin گفته است :

در رابطه با هزینه ها یه سوالی برای من پیش اومده، عوامل فیلم گفتن که گوست رو نشون ندادن چون هزینش بالا بوده ، اونوقت اژدهایان و دیوار و نایت کینگ و ... هزینش ازنش از نشون دادن گوست کمتر و آسون تره ؟

درباره ی فصل هفتم به نظرم بیشتر شخصیت های پرطرفدار رو به روی هم قرار میگرفتن ، مثل قسمت چهار و هفت . تو قسمت هفتم که با اون قضیه ی لیانا و ریگار ، جان بیشتر فن هاشو از دست داد ، من جمله خودم .

در در 10/24/2017 at 12:38 PM، R-FAARAZON گفته است :

در مورد خبری که در مورد هزینه ها اومد فکر کنم در همون خبر توضیحات لازم در این مورد وجود داشت، علت اینکه گوست جزئیات گرافیکی بیشتری نسبت به اژدهایان داره و اگه بخوام نظر شخصی خودمو بگم چون دایرولف های موجود در سریال تقریبا در دنیای  واقعی معادل دارن( گرگ یا سگ)، اگه خوب در نیان خیلی مصنوعی تر به نظر می رسن تا یه اژدها بخاطر همین نیازه که روی جزئیاتشون مثل چشم، پنجه، دندان و پوست بدنشون بیشتر دقت بشه و همین امر باعث بیشتر شدن هزینه ها میشه.

البته به نظرم میشه به این هم اشاره کرد که اگه واقعا هزینه ها جوری بوده که مجبور به انتخاب بودند هم خب وجود اژدهایان ضروری تر بوده. هرچند نمیشه توجیه کرد چرا گوستی که از کنار جان جم نمی خورد الان باهاش نرفته اما تو این فصل  بیشتر از فصل های قبل، بار داستان روی دوش اژدهایان بود و احتمالا تو فصل هشتم هم بیشتر بشه. پس یه جورایی گوست رو کنار گذاشتن براشون بهتر بوده. چون دایرولف ها هم بیشتر تو فصل یک تا سه نقش های مهم تری داشتند. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON
در 28 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

البته به نظرم میشه به این هم اشاره کرد که اگه واقعا هزینه ها جوری بوده که مجبور به انتخاب بودند هم خب وجود اژدهایان ضروری تر بوده. هرچند نمیشه توجیه کرد چرا گوستی که از کنار جان جم نمی خورد الان باهاش نرفته اما تو این فصل  بیشتر از فصل های قبل، بار داستان روی دوش اژدهایان بود و احتمالا تو فصل هشتم هم بیشتر بشه. پس یه جورایی گوست رو کنار گذاشتن براشون بهتر بوده. چون دایرولف ها هم بیشتر تو فصل یک تا سه نقش های مهم تری داشتند. 

آره موافقم درسته اژدهایان کاربرد بیشتری دارن ولی خب یهویی نمیشه یه عنصرو ولو با کارکرد کمتر رو حذف کرد و فقط هزینه این تغییر رو توجیه می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در 2 ساعت قبل، R-FAARAZON گفته است :

آره موافقم درسته اژدهایان کاربرد بیشتری دارن ولی خب یهویی نمیشه یه عنصرو ولو با کارکرد کمتر رو حذف کرد و فقط هزینه این تغییر رو توجیه می کنه.

آخه مثل اینکه تو قسمت دو ( طوفان زاد ) یه صحنه از جان و گوست فیلمبرداری شده اما از نسخه نهایی حذف شده . اگه فقط بخاطر هزینه ها باشه ، پس چرا فیلمبرداری کردن و هزینه کردن اما حذفش کردن ؟

ویرایش شده در توسط lord of gondolin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

در این مورد این خبری که نقل کردید، اطلاعی ندارم.

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas
در 12 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

آخه مثل اینکه تو قسمت دو ( طوفان زاد ) یه صحنه از جان و گوست فیلمبرداری شده اما از نسخه نهایی حذف شده . اگه فقط بخاطر هزینه ها باشه ، پس چرا فیلمبرداری کردن و هزینه کردن اما حذفش کردن ؟

تا اون جایی که یادمه نویسنده‌ی قسمت دوم، برایان کاگمن، این قضیه رو اعلام کرده بود، ولی نگفته بود که کل ماجرا چی بوده. حدس من اینه که منظورش این بوده که اونا صرفاً صحنه‌ی برخورد (و احتمالاً خداحافظی) جان با گوست خیالی رو فیلمبرداری کردن ولی در برآوردهای بعدی به این نتیجه رسیدن که CGI گوست رو نسازن، به همین خاطر از اون صحنه‌ای که فیلمبرداری شده هم استفاده نکردن.

ویرایش شده در توسط Legolas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

به نظر من بهترین فصل در بین تمام فصل ها فصل چهار بود ، چون هم روایتش منطقی بود و هم هیجان انگیز بود . مثلا فصل های یک و دو روایت چندان هیجان انگیزی نداشتن ، یا مثلا فصل هفت و تا حدودی شش روایطی بسیار غیر منطقی داشت ، چون باید یه جوری داستان رو جمع کنن همه چی خیلی در هم بود . به علاوه سوتی های فاحشی درون سریال دیده میشد . بهترین فصل همون فصل چهار و تا حدودی فصل های دو و پنج هستند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

جدیدا یه سری خبره که میگن یه سری از بخش های فیلمنامه فصل هشت لو رفته . حالا کسی خبر داره راسته یا ساختگی ؟ چون من یه سری چیزا توش خوندم که الان اعصابم شدیدا خورده :-S:-\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...