رفتن به مطلب
Mou

بحث های عمومی پیرامون وستروس

Recommended Posts

Mou

داشتم توی یکی از فروم های مربوط به نغمه چرخ می زدم که به نظر سنجی محبوب ترین شخصیت ها برخوردم نتایجش این بود:
1-آریا
2-تیریون
3-جان
4-جیمی
5-داوس
و آخرین نفر هم جافری بود
که به ترتیب 159،140،119،110،90 ،1 رای به خودشون اختصاص داده بودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نه دوست عزیز من تا حالا رمانشو نخوندم ، البته خیلی دلم می خواست بخونمشون ولی تبنلیم میومد ولی حالا هم نیازی ندارم که بخونمش چونکه کل داستان های جلد یک و دو و سوم تو این سریال برام مشخص شده .D:

به اسم رمانش تا حالا توجه کردین ؟!

نغمه ی یخ و آتش

جان اسنو و دنریس تارگریان

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

درباره اون حرف جناب ایوب که گفتن آیس به اسنو و فایر به دنریس تارگرین اشاره داره ، من خودم فکر میکنم این یه اسم ایهام داره . آیس اسم شمشیر ادارد استارک هم بود ، فایر هم اشاره به اژدهایان و خاندان تارگرین داشت . آیس به دیوار هم میشه گفت ، فایر باز هم میشه دنریس ... در هر حال آیس کلمه چند وجهیه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

درباره اون حرف جناب ایوب که گفتن آیس به اسنو و فایر به دنریس تارگرین اشاره داره ، من خودم فکر میکنم این یه اسم ایهام داره . آیس اسم شمشیر ادارد استارک هم بود ، فایر هم اشاره به اژدهایان و خاندان تارگرین داشت . آیس به دیوار هم میشه گفت ، فایر باز هم میشه دنریس ... در هر حال آیس کلمه چند وجهیه .

درسته آیس رو به دیوار هم میشه گفت ولی آیا اون دیوار یک انسانه ؟! نیست دیگه ولی اسم جان اسنو ، فامیلیش اسنو (Snow) هستش یعنی برف ، برف هم همون یخه دیگه ، درسته؟! پس میشه نتیجه گرفت که اسم رمان نغمه یخ و آتش فکر کنم منظورشون جان اسنو و دنریس تارگریان باید باشه ... من فکر می کنم رمان های تالکین و مارتین هر کدومشون در یه سطح برابر باشه ...

مثلا رمان های تالکین پر از موجودات عجیب و غریب هستش و همچنین زبان های مختلف زیادی رو برای موجوداتش داره و فکر نکنم یخ و آتش اینچنین چیزهایی داشته باشه ولی چیزی که رمان نغمه یخ و آتش رو با رمان های تالکین برابر می کنه اینه که شخصیت های خاکستری زیادی داره و همچنین فانتزیش به واقعیت نزدیک تره (ولی خب رمان های تالکین هم چندتا شخصیت سیاه و سفید هم داشت D: ) ولی هر دوشون در یه سطح باهمدیگه برابرن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
isengard

سه تا سوال داشتم:

1-شخصيت ها تو كتاب و فيلم مثل همند؟

منظورم اينه كه ممكنه يه شحصيت تو فيلم كشته شده باشه ولي تو كتاب اين جور نباشه

2-ماجراي عروسي خونين كتاب و فيلم مثل همه؟

3-كلا چقدر سريال به كتاب وفادار بوده؟

ویرایش شده در توسط isengard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بله ، شخصیت ها کاملا مثل هم اند ، البته در برخی جاها به علت اهمیت نداشتن یک شخصیت یا مسائل دیگه ، حضور شخصیت یا به تاخیر می افته یا حذف میشه که البته هیچ ایرادی به روند داستان وارد نمیکنه .

در کل فیلم وفاداری خوبی به کتاب داره و حتی اگه از وقایع کتاب فاصله بگیره ، به سمتشون برمیگرده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
isengard

عروسي خونين كتاب و فيلم كاملا مثل همند؟

ديگه كتاب رو نخونم؟

ویرایش شده در توسط isengard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کلیت ماجرا مثل همه اما جزئیات فرق داره.

مثلا تو کتاب تالیسا وجود نداره و زن راب جین استرلینگ هست که توی عروسی خونین حضور نداره. یا همینطور بلک فیش. اما مثلا جان گنده توی عروسی هست اما توی فیلم نیست. اما جدای از بودن و نبودن افراد و نقششون توی عروسی تفاوت دیگه ای ندارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lady galadriel

اینجور فرق ها رو که اکثر فیلم ها و سریال هایی که از روی کتاب های فانتزی ساخته شدن دارن. حالا خوبه این سریال به کتابش تا حدودی پایبند بوده. بعضی از سریال ها که از همون کلیت هم دارن دور میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

دوست من این اسنوی آخر نام جان اسنو به معنیه اینه که ایشون فرزند حلال زاده ی ادارد استارک نیستند مثل رمزی اسنو که اونم فرزند حلال زاده ی روس بولتون نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

در مورد خاندان مارتل ،لباساشون که حداقل خیلی شبیه به لباس پیشینیانمون بود

رفتار و مرام اهالی دورن هم درست مثل اخلاق عمومی ایرانیان در عصر تاریک قجری بوده

این صرفا برآمده از یه تخیله ولی قیاس هاش هم زیرکانه وقابل بحث و هم تا حدودی درسته

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

چرا مردم به نویسنده حق نمیدند

خوب ملت ایران 7000 سال اعتبار داره و فرهنگش زیاده

به یک نویسنده حق بدید که بخواهد از چیزی تقلید کند واقعاً کار بدی نیست اگه تقلید غیر مستقیم صورت بگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب هر کسی حق اینو داره از هر چیزی الهام بگیره ولی در مورد اون نوشته ... گریجوی ها همون ترکیه است ... آخه گریجوی ها چه ربطی به ترکیه داره آخه ؟! نگهبانان شب همون کردها (پژاک هستند) ؟! چه ربطی به همدیگه دارند؟! لنیسترها: عرب !!! ... اگه به دوتراکی ها عرب می گفتند یه چیزی، چونکه در فصل اول و قسمت سوم وقتی داشتند به دنریس حرف زدن دوتراکی ها رو یاد می دادند ما صدای سلام علیکم با لهجه ی عربی رو می شنویم ... میدونین این نوشته ها منو یاد چی میندازن؟! یاد فرا*** شناس هایی که در مورد ارباب می گفتن ... و تا اونجایی که من شنیده بودم مارتین هم که خودش گفته اصلا اینطوری نیست و ردش کرده این نکات رو و ماهم بهتره دیگه از خاورمیانه بیاییم بیرون ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خ.. گریجوی ها همون ترکیه است ... آخه گریجوی ها چه ربطی به ترکیه داره آخه ؟!

اون دست اندازی و خوی استعمارگر صفتش به همین کشور ترکیه رفته

نگهبانان شب همون کردها (پژاک هستند) ؟!

این کردها پژاک هستند دیگه چه صیغه ایه؟

وقتی ویژگی های قومی کردهارو نمیدونی چطور میدونی این مقایسه درسته یا نه

این قوم بالغ بر 50 میلیون نفراند با گرایش ها و تبارهای مختلف و یه گروه کوچک سیاسی شون اون چیزی بود که گفتید وگرنه متفاوت و گوناگون اند

این شباهت ها هم بیشتر عمومیi و اونطور که گفته شده بر اساس رفتارهاست که نگهبانان به کردها میخورن یعنی اون شجاعت و مرزدار بودن و دفاع از حریم رو دارند و همچنین خصوصیات کلی مردمان اقلیم کوهستان رو دارند

لنیسترها: عرب !!! ...

بهترین مقایسه اش همینه .اونجا گفته عربستان سعودی که بهش میخوره

این کشور من آوردی هم درست به مانند خاندان لنیستر متکی بر ابتدا زور و همچنین حیله و دسیسه و فریبه

کینه دورن ها و لنیسترها هم که درست مثل دشمنی تاریخی اون دو کشور ذکر شده است

این مثل داستان های جرج اوروله که میشه به هر کشور ربطش داد و ممکنه به هر کشوری بخوره

خود مارتین هم گفته که وستروس رو از شبه جزیره بریتانیا (فکر گفت اسکاتلند) اقتباس کرده

البته میشه این داستان رو به کشورهای اروپایی هم نسبت داد

استارک ها که بیشترین شباهت رو به کشورهای حوزه اسکاندیناوی و همچنین آلمان دارند

لنیسترها که کاملا شبیه انگلیس در همه دوران هاست!

دورن که شبیه اسپانیاست و فکر کنم اصلا بعضی صحنه ها در کاخ الحمرا ضبط شده

اون هوای گرم ، اون خصوصیات مردمشون مثل اخلاق های عمومی شون که شبیه اسپانیاست

یا میشه اونارو به کشورهای قرن نوزدهم ربط داد و....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اصلا و ابدا قابل قبول نیست که وقتی ما از کشوری کینه داشته باشیم شخصیت های منفی رو به اونها اطلاق بدیم و شخصیت های مثبت رو به خودمون ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با مثبت یا منفی بودن خاندان ها در دنیای مارتین ارتباط برقرار نمیکنم

چون یکی از خصوصیات دنیای مارتین اینه که تقریبا شخصیت مثبت نداره ، اکثر شخصیت ها خاکستری اند و چندتا هم منفی

مارتین هم سعی کرده خصوصیات مثبت و منفی رو بین خاندان های مختلف تقسیم کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

با آرفارازون تا حدود زیادی موافقم اما خب بعضی خاندان ها خصوصیات بد توشون خیلی بیشتر از بقیس، مثلا شما واقعا کارای خاندان استارک با لینستر ها رو در یک سطح میدونید؟ یا حتی بولتون ها رو با لینسترها؟ واقعا میشه گفت رمزی بولتون ( همون اسنو سابق ) و ند استارک هر دو به یه میزان ویژگی بد یا خوب دارن؟ راستی از نظر شما ویژگی خوب رمزی یا جفری چیه؟

راستی ببخشید الان دیدم بعضی از دوستان اسپویل زدن برا مطالبشون بعضی ها نزدن، میشه دقیقا مشخص کنید مرز اسپویل تا کجاست؟ توی سایت وینترفل و وستروس دقیقا مرز اسپویل رو برای کتاب و سریال مشخص کردن، خواستم بپرسم اینجا هم اونجوریه یا سلیقه ای؟

راستی جناب آرفارازون من خودم کردم اما هیچ جا گفته نشده جمعیت کردها 50 میلیون و در بیشترین تخمین 35 میلیونه

ویرایش شده در توسط شاهزاده آرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خوب پست منو با دقت نخوندی

نگفتم که خاندان ها هم سطح و برابرند فقط گفتم خوب مطلق در بینشون وجود نداره

در ادامه اگه دقت کرده باشید گفتم اکثرا خاکستری و چندتا منفی .جافری و رمزی هم در بین شخصیت های منفی قرار میگیرند

مرز اسپویل رو نمیدونم و در آردا همچین چیزی رو مثل وستروس وجود نداره چون اونجا طرفداران نغمه میان و ممکنه کتابهارو نخونده باشن یا همشو نخونده باشن ولی اینجا تگ اسپویلر کمک رسانه یا ناظرین اگه تشخیص دادن میتونن اون قسمت های مورد نظر رو داخل تگ قرار بدن

در کنار این این جمعیت شناسی ، تایپک رو به حاشیه میبره .اون محاسبه جمعیت رو در پخ براتون میگم چون گفتن یا نگفتنش در اینجا نه فایده ای داره و نه ضروریه بلکه بحثو به حاشیه میبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بازهم مخالفم ...

آخه لنیستری که با خواهر خودشه و پادشاهشون هم حاص اوناست و چه به عرب ؟! اگه به لنیسترها یهودی بگیم یه چیزی، چونکه لنیسترها هم همانند یهودیان هم نفوذشون بسیار بالاست و هم بسیارپولدارند ... و اگه به دورن عرب بگیم اونهم یه چیزی ... چونکه شبیه همند ..

اگه به قسمت سوم فصل نخست هم توجه کنیم جایی که دنریس تو محل دوتراکی هاست صداهای "سلام علیکم" شنیده میشه . اینو چی میگید؟!

نگهبانان شب هم که تا اونجایی که من میدونم از همه جا آمده اند ... پس چه ربطی کردها دارند ؟!

کلا از نظر من این مقایسه هایی که گفته اون از اینجا و اونجاست غلطه و کلا هیچ ربطی ندارند ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

آقا ایوب خدمت شما عرض کنم که مقایسه نسبیه، خود اون متن هم ایرانیا درست نکردن که ربطش بدیم به حاشیه های که تازه پیش اومده، توجه کنید که توی کتاب هم نگفته که لینسترها همیشه بین خواهر برادرشان این اتفاق پیش می اومده بلکه یه استثنا بوده، مسلما بین عرب ها هم به طور استثنا این طور چیزهایی پیش میاد، توی تارگرین ها ازدواج خواهر برادرا رسم بود و طبق این مقایسه که خود آمریکایی ها درستش کردن تارگرین ها آمریکایی هستن. یعنی اونا میخواستن خودشون رو هم خراب کنن؟ این فقط یه مقایسه برا جالب تر کردن سریال و کتاب بوده و لا غیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

جالبه در واشنگتن پست همچین آدمای متوهمی هم وجود دارند ... چه علاقه ی زیادی هم که به خاورمیانه دارند خخخخ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

اقا ایوب بحث توهم نیست، خواستن یه جور شوخی کنن که طرفدارای سریال و کتاب رو هم به جمع خواننده های خودشون اضافه کنن،

همه دنیا به خواورمیانه توجه میکنه، این یه حقیقته

مقاله شون اتفاقا خیلی هم جالب بود و بدون توهین حاص به یه ملت مقایسه جالبی کرده بود. خواورمیانه خودمون الانشم زیاد فرقی با سرزمین خشن نغمه نداره، آدم سوزاندن و سربریدن و کلیپش رو گرفتن نداریم که داریم. تجاوز گروهی و برده داری نداریم که داریم. جنگ فرقه ای و قومی و پاکسازی قومی و پوست کندن نداریم که داریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب ایوب قطعی در نظر میگیری

انگار که اون مطلب ( ونه مقاله) گفته که اعراب بازمانده لنیسترها هستند و ایرانی ها بازماندگان خاندان مارتل

صرفا به چند شباهت اشاره شده و بس که اکثرا درسته

در مورد نگهبانان هم که گفتم به نظرم شباهتشون در شجاعت و مرزدار بودنشونه و مثلا به یکدست بودن نژادشون اشاره ای نکردم

این یه مطلب براساس ذهنیت و تخیله و نمیخواد رابطه علت -معلولی ای طرح کنه یا نظریه بده .صرفا یه شوخیه زیادی جدی گرفتی بحثو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب فارازون تو هم بگی نگی جدی گرفته بودیش ها خخخخخ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...