رفتن به مطلب

Recommended Posts

فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بنده هم در گذشته این سری کتب را خوانده بودم. تعلیق های عالی ی دارد و متن آن هم جذاب است.

با این حال بنده باید چند نکته را متذکر شوم:

از این مجموعه دو ترجمه در بازار وجود دارد: نشر ماهی و با ترجمه رضا دهقان و نشر قدیانی با ترجمه فرزانه کریمی. از این دو ترجمه فقط و فقط ترجمه اول توصیه می شود زیراترجمه دوم کامل نیست یعنی چند کتاب را هنوز منتشر نکرده اند. و این که ترجمه دونم کیفیت پایین چاپی دارد و قدرت ترجمه اول را نیز ندارد. تنها مشکل این ترجمه(اولی) شاید عنوان کتاب باشد که بچه های بدشانس خوب نیست.

باید بگویم که جناب برن یک دست نوشته بودند که ویولت. باید بگویم که ویولت درست نیست و وایولت درست است و این هم مشکلی دیگر از ترجمه نشر ماهی است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

مجموعه بچه های بد شانس یکی از مجموعه هایی است که من واقعا موقع خوندنشون دچار سردرگمی میشم چون واقعا ماجرا های پر رمز و رازی برای بچه ها پیش می آید که اگه بخوای که خودت از اونا سر در بیاری بازم با اطلاعاتی که در کتاب های بعدی میخونی قاتی میکنی ! ولی در کل مجموعه جالبی هستش. سه تا بچه که از زمان مرگ پدر و مادرشون تا حدود یک سال بعدش مدام دچار دردسر و مشکل میشن و تنها کسی که میتونه اونارو از این وضعیت نجات بده خودشونن. وایولت کلاوس و سانی که از هوش و استعداد بالایی بر خوردارندو همچنین در آینده از ثروت هنگفتی بهره مند میشن مدام به خاطر کارهای کنت اولاف تبهکار وارد ماجرا میشن که در این بین متوجه رموز و اسراری میشن که همیشه در زندگی شون بوده ولی از اونا بی خبر بودن. 

به نظر من تا آخر این مجموعه هم همه این رموز اشکار نمیشن و تا زندگینامه محرمانه لمونی اسنیکت رو نخونین کامل متوجه اش نمیشین.

راستی کسی فیلم این مجموعه رو دیده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من خیلی سال پیش جلد اول این کتاب یعنی شروع ناگوار رو خوندم (با ترجمه نشر ماهی)، و فکر میکنم پدرم این کتابو بهم هدیه داد!

زیاد از این کتاب چیزی یادم نیست، مگر اینکه بخاطر سحر قلم نویسنده کاملا در داستان غرق شده بودم و خودمو جای اون سه تا بچه بدشانس میذاشتم و از اونجا که کوچیک تر بودم خیلی می ترسیدم! :)) حتی یادمه آخرش میخواستم گریه کنم. درکل به جز خاطره ترس و اضطرابی که با خوندن بدشانسی های این بچه ها بهم دست میداد، خاطره خیلی خوب و قشنگی از این کتاب دارم.

من متاسفانه تازگی ها متوجه شدم که این مجموعه چند جلدیه، و اگه فرصت کنم صددرصد جلدهای دیگش رو هم میخرم تا هم پایان داستان رو بفهمم و هم یادی از کودکیم کنم. :)

فقط یه ایراد در کتاب اول پیدا کردم که هنوز یادمه! به نظرم وقایع اول کتاب خیلی سریع اتفاق افتادن (منظورم یتیم شدن بچه‌هاست) که حالا نمیدونم شاید نویسنده نخواسته زیاد به اونجاهاش بپردازه.

متاسفانه فیلمشو هم ندیدم.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

راستی کسی فیلم این مجموعه رو دیده؟

من فیلمش رو دیدم و اون زمان خیلی به دلم نشست :)

فیلم بدبیاری ها سال 2004 به کارگردانی براد سیلبرینگ با بازی جیم کری در نقش کنت اولاف ساخته شد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%8C_%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%84%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%AA_%28%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%29

این هم پوستر فیلم:

post-2828-0-77366100-1440154338_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

من الان که عکسو دیدم یادم اومد فیلمشو دیدم.خیلی دوست داشتم و البته ناراحت میشدم واسشون

بازی جیم کری هم عالی بود.اما نمیدونستم کتابشم هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

به نظر من اگه یه نفرم کتاب زندگی نامه تاید نشده لمونی اسنیکت  رو خونده باشه می فهمه که این کتاب در واقه یه نامه محرمانه است کل جلداش کی موافقه؟ کسی نبود

یعنی توی کل کتاب هایه نامه محرمانه جا داده شده که اگر اونو به زبان اصلی 11تاکلمه 11تاکلمه جدا کنیم وبخونیم بدست می آد و اگه ترجمه باشه ممکنه اشتباه بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

من فیلمش رو دیدم و اون زمان خیلی به دلم نشست :)

فیلم بدبیاری ها سال 2004 به کارگردانی براد سیلبرینگ با بازی جیم کری در نقش کنت اولاف ساخته شد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%8C_%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%84%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%AA_%28%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%29

این هم پوستر فیلم:

attachicon.gif631291_oNhiXyMd.jpg

اهان اره یادم اومد. واقعا از روی اون ساختن؟ چقدر یهویی داستان هارو گفتن. ازدواج وایولت هم نشون نداد. 8-|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن يك دست

من اين كتاب رو هم با PDFخوندم يعنى كلا اكثر كتابا رو همين طورى ميخونم .كتاب اول رو چون خيلى از سرنوشت بودلر ها ترسيده بودم(بچه بودم ديگه!)يك شبه تموم كردم و تا كتاب سه تقريباً همينطور با وحشت كل كتاب رو پشت سر هم ميخوندم و نگران بودم ولى بعد از كتاب سه فهميدم نه اين بودلر ها قرار نيست آسيب ببينند و خودشان يك پا سوپر من اند و شكست ناپذير ديگه چون مطمئن بودم چيزيشون نميشه شايد يه هفته طول ميكشيد كه هر كدوم از بقيه كتابا رو بخونم و به نظرم اغراق هم زياد داشت مثلاً ناهار تو كارگاه چوب برى پوجا دقيقه آدامس ميجويدند!!!!!!!

و به نظرم پايان قوى براى يك كتاب ١٣جلدى نبود؟نظر شما چيه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

آره اغراق زیاد داشت مثلا میدیدی که میگفت  بودلر ها بچه اند. ولی یه دختر پونزده ساله مثل وایولت که بچه به حساب نمیاد. الان یازده ساله هارو با بچه های پیش دانشگاهی اشتباه میگیرن. قدیمام بچه تو این سال یه خانواده رو میگردوند. دنیل هندلر هم منفی بازی و یا بهتر بگم لوس بازی زیاد گذاشته بود مثلا یه صفحه مینوشت هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت یا هی تاکید میکرد که این بچه ها سرنوشتشون ناگواره از اسم مجموعه شم معلومه. در صورتیکه جاهایی که میگه اونا خوشحال بودن چون همدیگر رو داشتن کمتره. مردم دنیای بودلر ها آدمایی هستن که فقط و فقط به خودشون و اینکه بزرگتر هستن اهمیت میدن مثل همون رئیس بیمارستان که میگفت بچه ها نباید حرف بزنن. آدمایی هم که به بچه ها گوش میدن خیلی کم بودن( هنوزم میگم اونا بچه نبودن!) و همونام زود میمردن! میشه گفت که مردمای اونا یه جورایی احمق هم بودن(با عرض معذرت) چون زود باورن و متوجه نمیشن که چی به خوردشون میدن. انگار هم فقط یه نشریه روزنامه تو کل اون دنیا هستش و اونم پانکتیلیوئه که همونشم بیشتر دروغ توش داره تا واقعیت. به نظرم همین چیزاش اونو به یه داستان فانتزی تبدیل میکنه . (البته اینم بگم که من یکی وقتیکه این چیزاش رو میخونم اعصابم به کلی به هم میریزه.) اینکه یه بچه سه ساله آشپزی کنه هم خیلی عجیب و غیر واقعیه . هیچ دارویی هم نمیتونه جای دیگری رو بگیره حتی اگه مزشون یکی و شبیه هم باشن خواص یکدیگر رو ندارن. :-B

ولی دنیل هندلر بازم باهوش بوده چون با همه این اغراق ها جوری داستان رو نوشته که خواننده تا آخرشو بخونه و بعدشم سراغ زندگینامه بره تا چیزای دیگه رو بفهمه. =:)

ویرایش شده در توسط Elendil the light

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ROBIN

من فیلم این مجموعه رو چند سال پیش دیدم بد نبود.

ولی کتاباش به نظرم بهتر بودن. سه تا شخصیت اصلی کتاب با وجود بدشانسی شون بازم با همفکری و توانایی هاشون برای مشکلاتشون راه حل پیدا میکردن و در کنار هم بزرگ تر و با تجربه تر می شدن. هر چی میگذشت کمتر میشد اونا رو بچه تصور کرد!

هر چند اعصابم خیلی به خاطر بدبختی اینا خورد شد ولی بازم در کل خوب بود و ماجرا جالبی داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

من یه سوال برام پیش اومده. اون فیلمی که چند سال پیش ساخته شد ( با بازی جیم کری ) کل اتفاق های تمام کتاب ها رو وارد فیلم کرده یا فقط  داستان بعضی از کتاب ها رو وارد فیلم کرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light
در در 1/24/2016 at 10:42 PM، FILI گفته است :

من یه سوال برام پیش اومده. اون فیلمی که چند سال پیش ساخته شد ( با بازی جیم کری ) کل اتفاق های تمام کتاب ها رو وارد فیلم کرده یا فقط  داستان بعضی از کتاب ها رو وارد فیلم کرده؟

خیر . فقط داستان سه کتاب اول هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...