رفتن به مطلب
R-FAARAZON

5 فیلم برتر فانتزی هزاره ی سوم

Recommended Posts

R-FAARAZON
در 4 ساعت قبل، نارس_آرتین گفته است :

استفاده ام از مجموعه تروی دیوید گمل برای این بود که یه کتاب یا در این بحث فیلم فانتزی لزوما نیاز نداره که خیلی خیالی و پریان باشه.اتفاقا اون مجموعه کتاب خیلی واقعی روایت شده تا اینجا که من خوندم اما بحث من اینه به عنوان مثال فیلم مسیر سبز نه ارک و دورفی داره و نه چیز دیگه ای اما جز فانتزی محسوب میشه.
فیلم آرتور شاه محصول سال ۲۰۰۴ هم بله چندین بار دیدم و فانتزی نیست حقیقتش اما فیلم محصول ۲۰۱۵ کاملا فانتزیه.درکل آرتورشاه و روایت تروی ادقامی از خیال و واقعیت هستن.
اما درکل حرفت رو قبول میکنم فیلمی که مورد بحث باشه باید زمینه ای اندک از فانتزی داشته باشه.

بله درسته که وقتی اسم فانتزی رو می شنویم اولین کلمه ای که به ذهن خطور می کنه داستان های پریانه ولی فانتزی لزوما و صرفا داستان های پریان نیست بلکه عنصر تشکیل دهنده اش اون شکل خاص تخیل و استفاده از حوادث خارق العاده است حالا ممکن هست این حوادث مبتنی بر ارک ها یا کلیشه های پری و دورف و.. باشه ممکن هم هست نه و به صورت دیگه ای باشه. اتفاقا قبلا در پستی به صورت اختصاصی به معرفی فیلم The Secret Life of Walter Mitty بن استیلر پرداختم که در مرز ادونچر/فانتزیه ولی در اون اثری از جن و دورف و ارک نیست ولی متاسفانه جابجا شد.مثال دیگه شم لاپوتا: قلعه ای در آسمان میازاکیه که اونم وضعیتی مثل راز(مجله) زندگی والتر میتی داره. مثلا مسیر سبزم همین ویژگی رو داره و در اون فانتزی بر مبنای کرامت(معجزه یا جادو) شخصیت جان کافی شکل می گیره و موتور پیش برنده س داستانه. با این اوصاف اگه تروای پترسون در در مقابل این آثار در نظر بگیریم ویژگی حداقلی فانتزی رو نداره یعنی نه در بستری از فانتزیه و نه حتی یکی از شخصیت ها کاری ورای توانایی  فیزیکی یه انسان معمولی انجام میده و مهارتشون مهارت های جسمیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mobina

سه گانه ی ارباب حلقه ها : بی شک سه گانه ی ارباب حلقه ها بهترین فیلم فانتزیه 

شهر اشباح / پرنسس مونونوکه / قلعه ی متحرک هاول :  انیمه های هایائو میازاکی محشرن مخصوصا شهر اشباح که  بهترین کارتونی که تو عمرم دیدم 

دزدان دریایی کارائیب نفرین مروارید سیاه : فقط قسمت اول این مجموعه رو می پسندم مخصوصا با بازی جذاب جانی دپ  

هری پاتر در زندان ازبکان و یاداوران مرگ :

کلا سری هری پاتر رو دوست دارم ولی این دوتا یه سر و گردن از بقیه بالا تر بودن

هزار توی پن رو هنوز ندیدم ولی فکر کنم شاهکار باشه 

نمیدونم چرا سه گانه ی هابیت رو دوست ندارم ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
65reza

بنظرم فیلم سه گانه ارباب حلقه ها از بهترین ژانرهای فانتزی هست که تا حالا ساخته شده که این رو مدیون داستان فوق العاده قوی اون دونست  که با کارگردانی پیتر جکسون افسانه ای به نمایش در آمد.                                       1. سه گانه ارباب حلقه ها 2. سه گانه هابیت                       3. مجموعه هری پاتر                                                                                                                     

ویرایش شده در توسط 65reza

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

در بین مجموعه فیلم هری پاتر در ابتدا هری پاتر و زندانی آزکابان رو می پسندم چرا که جا از فضای خوبی  که آلفونسو کوارون در فیلم طراحی کرده بود خوشم اومد،  همچنین این فیلم برام یادآور بازی گری اولدمن بود. بعد از اون هری پاتر، یادگاران مرگ: قسمت اول رو خوشم اومد. فضای تیره وتار و تا حدودی غمگین این فیلم با موسیقی خوب الکساندر دسپلات و مرگ تاثیر گذار  دابی از ویژگی های مثبتش بود.

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...