رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 63 : شما کدام یکی از دوران آردا را برای زندگی بیشتر می پسندید؟ چرا؟

159 رای

1. 1. نظر سنجی 63: شما کدام یکی از دوران آردا را برای زندگی بیشتر می پسندید؟ چرا؟

• پیش از دوران دو درخت
    • دوران دو درخت
    • دوران اول
    • دوران دوم
    • دوران سوم
    • دوران چهارم

Recommended Posts

mahan

دوران چهارم.چون هم دوره‌ی آخر هستش هم چهار رو دوست دارم.البته دو درخت هم بد نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

این نظر سنجی کلی و به دور از ظرافته! :D

هر گزینه رو جداگونه بررسی کنیم باز یکم میشه به ظرایف پرداخت:v

از آخر شروع میکنم:

دوران چهارم: کوچکترین علـاقه ای به این دوران ندارم! :| به دلـایل فراوانی. مهم ترین دلیلش اینه که توی دورانهای دیگه تا دلم بخواد چیزای رویایی و هر چی آرزو دارم وجود داره.نقد رو ول کنم؟؟ :| یه دلیل دیگه اش اینه که استاد دوران چهارم رو بجز چند صفحه ای اونم تقریبا تا 120 سال ابتداش ، ننوشته. و منم چندان ارادتی ندارم به چیزی که ایشون رهاش کردن. و ...

دوران سوم: یقینا خیلی دوست داشتنی هست! اوج برجستگی سائورون و خب به خاطر عشق به لوتر و توصیف لحظه به لحظه ی استاد از اون روزگار. عاشق دوران سوم بودن به حدی معقول و مشخصه که دیگه نیازی به دلیل آوردن نداره. :D

دوران دوم: کیه که نخواد زندگی توی سرزمین ستاره {نومه نور} تجربه کنه؟؟ واقعن لمس اونهمه شکوه و ثروت و نعمات بی شمار، لذت بخشه. دیدن گذر سالهای پربرکت و شاهان مقتدر و منتخب والـار، با اون توصیفات و گزارشات وسوسه کننده ی استاد، رو واقعن دلم میخواد تجربه کنم. حتا گشت و گذار روی اون طبیعت و میون اون باغها و درختها هم برام آرزوئه... ولی هیچ خوش ندارم اونطوری بمیرم :| چه معلوم که من مومن به والـار میموندم با وجود اون مکار گری های سائورون؟؟ ... چه معلوم که منو به عنوان فدیه ی مورگوت به معبد نمی بردن؟؟ خب... سالهای پایانیِ عمر سرزمین نومه نور، واقعن وحشتناکه...

دوران اول: انتخاب منه. احساس میکنم توی این دوران دستم خیلی بازه برای انجام کارای شگفت و تغییر دادنها...توی دورانی که فینگولفین زندگی میکنه. توی سرزمینی با اون ویژگیها، که شاه فینرود عزیز، پا گذاشته، دوریات... حکمرانی ملیان مایا، یک آینو با تمام زیبایی هاش، محشر تر از همه جا، گوندولین! ... :x دور- لومین... افتخار نبرد در نیرنایث آرنویدیاد، همه و همه... منو بشدت مشتاق میکنه که بخوام توی اون دوران باشم. حتا اگر خودم باشم و نه جای هیچیک از شخصیت هاش... حتا بودن در اون موقع و از نزدیک سوگواری کردن برای اتفاقات و اشخاص هم خیلی سعادته! :)

دوران دو درخت: من هیچجوری تحمل اون مصیبت و افتضاح رو ندارم :| هیچجوری...

دوران پیش از دو درخت: خب این موقع هم جالب باید باشه. چون غم و اندوه در کمترین حد خودشه. ولی نه از افتخار خبری هست و نه از وقایع هیجان انگیز و درگیرشدنی...

پ.ن:

تمام این گزینه ها اگر به مکان دقیق اشاره میشدن بازم خیلی بهتر میشد تصمیم گیری کرد.

:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bilboo

ﻣﻦ ﺩﻭﺭاﻥ ﺳﻮﻡ ﺭﻭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺭﻡ ﭼﻮﻥ ﺁﺭﺯﻭﻱ ﻣﻦ ﺩﻳﺪﻥ اﺭﺑﻮﺭ و ﻟﻮت ﻟﻮﺭﻳﻦ ﻫﺴﺖ ﻭاﻟﺒﺘﻪ ﺷﺎﺑﺮ و ﺑگ اﻧﺪ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻛﻼ ﺑگ اﻧﺪ ﻭاﺱ ﻣﺎﺱ ﻳﻌﻨﻲ ﻛﻠﺶ ﻭاﺱ ﻣﺎﺱ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elvenelf

دوران دو درخت اما حیف نیمه الفم کاش ما جاودان بودیم.

میگم ده بیس سی چهل کن یه دونه رو انتخاب کن

هابیتی چه باهال عود هم روشن می کنید البته من اینطور فکر می کنم قلبم اینو میگه معمولا بوی عود دوست دارید نه یا الکی گفتی هابیتم؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الانور السار

دوران چهارم برای من جذابیت خاصی داره. خیلی جالبه چون دوران چهارم دوران انسانها میشه. دوست دارم به بعدش فکر کنم. مثلا به جایی که فرودو به غرب میره. آخر کتاب بازگشت شاه که میگه فرودو سوار بر کشتی به سمت غرب میره و سرزمین سبزی رو میبینه. پایانش واقعا باشکوهه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Mellon

دوران سوم..... دوست داشتم کنار یاران حلقه بودم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

من به دوران دو درخت رأى دادم چون توى اون دوران ميخوام به دنيا بيام و همه دوران ها رو ببينم، يكى اين و دوم اينكه اون دوران رويايى و زيبا بدون پليدى و گرفتارى بوده. پس دوران دو درخت رو انتخاب كه هم همه دوران ها رو ببينم و توى غم ها و شادى ها جنگ ها و صلح هاشون باشم، و هم اون دوران بدون پليدى رو تجربه كنم. هعى

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

ما که کلا شیرازی مسلکیم و دوران چهارم رو میپسندیم :دی

دوران دو درخت به خاطر حضور فئانور و مورگوث و ..... زیاد با باب مزاجم سازگار نبود،اخرش مجبور میشدیم یه طرفیو انتخاب بکنیم ولی دوران چهارم گل و بلبل بوده :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mithrandil

دوران اول

چون دوست دارم پادشاهان نولدور مثل فیانور و فینگولفین و تینگول رو بیبنم و براشون بجنگم تا سایه مورگوت رو برمیداشتم همچنین اونقدر می گشتم تا ساءرون رو هم پیدا می کردم و به زنجیر می کشوندمش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

آخه این که جوابش معلومه دوران سوم چون واقعا هیجان انگیزه دوران چهارم هم که خیلی حوصله سر بره. چون هیچ هیجانی توش نیست. بقیه هم من اطلاعاتم خیلی کمه دنبال کتاباشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

بستگی هم داره

اگه بی قدرت بودم دوران سوم ولی اگه یک چیزی بودم دوران دوم خیلی هبجانی تر میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین

همه دوران خوبی های خاص خودش رو داره اما من به شخصه دوران اول رو وانتخاب میکنم چون خیلی دوست داشتم تونبرد اشک های بیشمار حضور داشته باشم 

ویرایش شده در توسط نارس_آرتین
اشتباه تایپی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

راستش من رایمو اشتباه دادم.اما دوس داشتم تو دوران دو درخت بودم و یک الفی میشدم که تونسته بودم نور دو درخت رو ببینم و تا اواخر دوران چهارم بین الف ها مشهورشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

خب اونایی که فیلم دیدن و تو ذهنشونه میگن دوران سوم ولی اونایی که کتاب سیلماریون خوندن میگن دوران اول. من هم دوران سوم ثبت کردم ولی الان که فکرش میکنم میبینم دوران اول باحالتر بود و الفی که تو دوران اول باشه دوران سوم هم تجربه میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Manwë*

دوران اول چون یجورایی شروع داستان های پر پیچ و خم سرزمین میانست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alkar

من دوران اول به خاطر حضور ملکور بزرگترین ارباب تاریکی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ILMARE

من خیلی دوست داشتم در دوران دو درخت در والینور میبودم و اون ها رو از نزدیک قبل از نابودیشون تماشا میکردم و زیباییشون رو از نزدیک میدیدم . 

همچنین خیلی دوست داشتم که با آرین همون دوشیزه مایا که یکی از دو درخت رو آبیاری میکرد حرف بزنم . 

یکی دیگه از دلایلم هم این هست که میخواستم صدای آواز یاوانا رو زمانی که واسه جان گرفتن و میوه دادن دوباره درختان میخونه رو بشنوم ، همچنین مرثیه نیهنا رو واسه نابودی اونها . =((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eruyeganeh

دوران اول انتخاب من که اتفاقات مهمی توش رخ داد و خیلی دوس دارم پیرو شاه تورگون باشم و در شهرش اقامت کنم :x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ILMARE
در در 4/29/2015 at 2:40 PM، Peredhil گفته است :

من به دوران دو درخت رأى دادم چون توى اون دوران ميخوام به دنيا بيام و همه دوران ها رو ببينم، يكى اين و دوم اينكه اون دوران رويايى و زيبا بدون پليدى و گرفتارى بوده. پس دوران دو درخت رو انتخاب كه هم همه دوران ها رو ببينم و توى غم ها و شادى ها جنگ ها و صلح هاشون باشم، و هم اون دوران بدون پليدى رو تجربه كنم. هعى

از کجا اینقدر مطمئنی که زنده میمونی تا همه دوران ها رو ببینی ؟ شاید تو یه جنگ روانه تالار های ماندوس میشدی :D:|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil
در 53 دقیقه قبل، ILMARE گفته است :

از کجا اینقدر مطمئنی که زنده میمونی تا همه دوران ها رو ببینی ؟ شاید تو یه جنگ روانه تالار های ماندوس میشدی :D:|

خب به هرحال احتمال اينكه كشته نشم هم هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

من دوران دو درختو انتخاب کردم ، چون یکی از آرزو هام دیدن زیبایی اون درخت هاست .

تو اون دوره ، همه چی زیاد بود ، یا زیاد زیبا بود ، یا زیاد زشت ، یا زیاد خوب بود ، یا زیاد بد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...