رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 63 : شما کدام یکی از دوران آردا را برای زندگی بیشتر می پسندید؟ چرا؟

159 رای

1. 1. نظر سنجی 63: شما کدام یکی از دوران آردا را برای زندگی بیشتر می پسندید؟ چرا؟

• پیش از دوران دو درخت
    • دوران دو درخت
    • دوران اول
    • دوران دوم
    • دوران سوم
    • دوران چهارم

Recommended Posts

eddard stark

فکر میکنم رقابت اصلی بین دوران اول و سوم باشه و واسه ی خودم هم انتخاب بین این دو سخته ولی من دوران اول رو ترجیح میدم چون به نسبت ادوار دیگه جنب و جوش و فعالیت بیشتری توش هست و بسیاری از شخصیت های مورد علاقه من هم تو این دوران زندگی میکردند مثل بلگ٬فینرود فیلاگوند٬فینگون٬فینگولفین ٬هورین و غیره(البته اینها پیش از این دوران هم شاید زنده بوده باشن ولی فعالیت اصلیشون تو داستان مال دوران اول هستش).در مورد ادوار دیگه هم باید بگم که درسته تو اون دو گزینه اول کار هایی مثل ساخت سیلماریل ها٬نابودی دو درخت و فعالیت های ملکور وجود داشته ولی به نسبت دوران اول به نظرم جذابیت کمتری داره.

دوران سوم هم به غیر از اون حدودا صدسال پایانی یعنی از شروع داستان هابیت به بعد٬هیچ اتفاق خاصی توش نمیفته هرچند قبول دارم که همون صد سال اهمیت بسیار زیادی داره.

در مورد دوران دوم و چهارم هم نظری ندارم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
thranduil

انتخاب من دوران اول هست ،به نظرم اتفاقات این دوره مهمتر هستند و شخصیت های مهمی داره

دوست داشتم توی این دوران باشم و دوریات و منگروت رو ببینم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

من دوران سوم رو انتخاب کردم، خوب واضحه که بیشتر اتفاقاتی که ما از سرزمین میانه دیدیم مال این دورانه و بیشتر با این دوران و شخصیت هاش همزاد پنداری کردیم و باهاش خاطره داریم، پس واضحه که نظرمون بیشتر به سمت دوران سوم سرزمین میانه باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

سخته که به عنوان یه سؤال مستقل بهش نگاه کنم. چون بلافاصله این سؤال مطرح میشه که کجا توی ذهنت بوده واسه دورانی که انتخاب کردی.

بازه ی زمانی که بین اواخر دوران دو درخت و اوایل دوران اول:دی قرار داره برام جالب تره. دوران دو درخت توی والینور، می خوام ببینم این آینور از نزدیک! چه طورین. بعد از خاموشی و به سرقت رفتن سیلماریل ها هم دنبال نولدور می اومدم سرزمین میانه.(ترجیحاً همراه خیل فین گولفین) تا قبل از داگوربراگولاخ، زندگی می کردم. حیفه تجربه ی بودن کنار سایر نژادهای هوشمند رو از دست بدم.

با این اوصاف به دوران دو درخت رأی دادم، یکی واسه اینکه احتمالاً کم طرفدارتره:دی و بیش از اون به این خاطر که تجربه ی غریب و منحصربه فردیه دنیای بدون ماه و خورشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mvp2361372

دورا سوم مخصوصا نزدیک وقایع حلقه ااونم توروهان اون جوری توی هلمز دیپ پله نور وحتی جنگ جلوی دروازه های سیاه (فکرکنم جنگ حلقه باشه)شرکت میکردم البته اگه از گاندور می بودم جای هلمز دیپ با اوسیلگیاث عوض میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

دوران سوم از همشون بهتره دلایلشم سم گفته خب جنگای بهتری بود...آدماش بهتر بودن...کلا بهتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

به نظر من دوره سوم برای تماشا بهتره تا زندگی کردن.دوره سوم درسته جنگای بهتری داره ولی جنگ زندگیرو تا حدی سخت میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
maxpereider

دوران چهارم، چون چه دلمان بخواهد چه نخواهد در آن زندگی می کنیم و حال مهمتر است

دوران چهارم، چون چه دلمان بخواهد چه نخواهد در آن زندگی می کنیم و حال مهمتر است

درضمن مصبیت بار ترین و سخت ترین و بدترین دوران های آردا دوران اول و تا حدودی دوران سوم بودند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

خیلی نظرسنجی جالبه.

من خودم دوران دوم رو بیشتر دوست دارم. عمدتا چون نیمروز شکوه فرزندان سپری شده و اونا به قول معروف سردی و گرمی رو چشیدن و دیگه کاملا غرق آردا و سرنوشت شون شدن. به خاطر نومه نوری ها هم هست که من افسانه هاشونو دوست دارم. همچنین چون تا این جا بین فرزانگانشون تاریخ شون شکل گرفته و برای نسل دوران دوم نقل می شه و نیز این نسل مثل نسل های دوران سوم هنوز زیاد بندی خاک نشدن و اون حالت مجیک و افسانه ای و اسطوره ایشون رو حفظ کردن و به این حالت نزدیک ترن تا نسل های دوران سوم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Celebrimbor

دوران سوم و قبل از جنگ حلقه

همه چیز در صلح و آرامش بود (تقریبا!) اما بعد از شکست سائورون و آغاز دوران چهارم، سرزمین میانه با تغییرات خیلی زیادی همراه بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gity

واي چه نظر سنجي جالبي :D من دوران اول رو بيشتر دوس دارم دليلشم اينه كه بيشتر شخصيت ها و قلمروهاي مورد علاقم توي اين دوران هستن :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تئودن شاه اسبها

دوران دو درخت

به خاطر :

1. زندگی همه در والینور

2. وجود خود دو درخت

3. وحدت و دوستی بین فرزندان ایلوواتار

4. و آلوده نشدن به مکاید مورگوت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
THORIN OKENSHIELD

دوران سوم برای گذروندن خیلی مسایل و اخرین جنگی که سرنوشت پلیدی و زیبایی تو اون رقم میخوره. البته اوج عظمت اربور در این دورانه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

دوران اول خیلی ناب و افسانه ای و عالیه واقعا دوستش دارم.

ولی انتخاب من دوران دومه. هیچ جا نومه نور نمی شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

خوب من دوست دارم تو همه ی دوران ها باشم ( خب چون مایام میتونم بصورت جاودانه تو همه ی دوران ها زندگی کنم، حالا اگه بر اثر اتفاقی نکشنم :D)، هر دوران ماجرای خودش و داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

خوب من دوست دارم تو همه ی دوران ها باشم ( خب چون مایام میتونم بصورت جاودانه تو همه ی دوران ها زندگی کنم، حالا اگه بر اثر اتفاقی نکشنم :D)، هر دوران ماجرای خودش و داره.

خب حالا به کدوم دوران رای دادی؟

ویرایش شده در توسط Samwise Gamgee the Brave

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dina.e

بودن در دوران سوم و شرکت در جنگ ها و ماجراجویی ها باعث افتخارمه. :| :D

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

خب حالا به کدوم دوران رای دادی؟

هیچکدوم دیگه، چون همه دوران ها رو دوست دارم. سخته انتخاب :| ، کاش یه check box میذاشتین همه رو انتخاب کنیم. :| :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
starry night

دوران سوم.

به خاطر اهمیتش و شخصیتهایی که دوستشون دارم.

برام مهم نیست زندگی تو این دوره چقدر سخت باشه..به نظرم زندگی توش افتخاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

دوران دو درخت

چون جام پیش هم نوعانم وانیار والمار توی والینور راحت بود. تا ملکور آزاد شد.

دوران آرامش بخش و پر از خوشحالی و مهمونی و پایکوبی و رقص و آواز بود. پلیدی هم داشت تو تالار ماندوس آب خنک میخورد

داشتیم زندگیمون رو میکردیم. نذاشتن. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

هیچکدوم دیگه، چون همه دوران ها رو دوست دارم. سخته انتخاب :| ، کاش یه check box میذاشتین همه رو انتخاب کنیم. :| :D

میگم ده بیس سی چهل کن یه دونه رو انتخاب کن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...