رفتن به مطلب

Recommended Posts

ایوانا

طبق اونچه که من تابه حال دریافته ام عصاها داده نمیشن توسط خود ساحر ساخته وپرداخته میشن یعنی قالب همشون یکیه ولی کسی که ازشون استفاده میکنه با قدرت ها و ویژگی هایی که داره اون رو اختصاصی میکنه و شکل میده با هر قدرت یا توانایی که به دست میاره شکل عصا متناسب با اون تغییر میکنه به نظم و ارامش فکری هم ربط داره منظورم ثباته فرد باثبات عصایی با شکل منظم وخاص خواهدداشت مثل الماس ولی کسی که نظام فکریش هنوز قاراشمیشه عصایی باکارایی منظم نخواهد داشت مثل شیشه که حالت روندگی داره درمقایسه با الماس این نظرمنه منتظر نظرات دوستان هستم واز کینگ عزیز سپاسگزارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

عصا ها بسته به مقام و قدرت هر جادوگر به انها داده میشه. بیشتر هم مقام. وقتی که سارومان از مقامش عزل شد گاندلف جایگزینش شد و در نتیجه به جادوگر سفید تبدیل شده، عصای جدید و ظاهر جدید به او اعطا شد. قدرت هر جادوگر به مقامش بستگی زیادی داره.

و البته فکر کنم میدونیم که جادوگر های آردا هرگز تمام توانایی های خودشون رو نشون ندادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Celebrimbor

با توجه به چیزی که بنده مطالعه کردم، عصاها سلاح اصلی این گروه و نماد قدرتشون هستن

که قابلیت ها و شکل های متفاوتی دارند

در ارتباط با Alatar و Pallando، این دو به شرق ترین سرزمین های آردا و سرزمین میانه میرند تا میان قبایلی که از سائورون اطاعت می کردند، تفرقه و شورش ایجاد کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

پس میشه نتیجه گرفت که هر عصا قابلیت خاصی داشته و متناسب با قدرت و رتبه جادوگر عمل میکنه.

ولی اینجا یه مسئله ای وجود داره و اونم اینه که اگه هر عصا مختص یک جادوگر باشه،پس چطور در یاران حلقه سارومان عصای گندالف رو ازش میگیره و از اون استفاده میکنه؟

و یا اینکه چطور درهابیت گندالف،عصای راداگاست و قرض میگیره؟(البته توی فیلم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

اینکه عصا به جادوگر اعطا میشه بر اساس رتبش ربطی به این قضیه که دیگری نتونه از عصا استفاده کنه نداره. مخصوصا یه جادوگر عالی رتبه استفاده از عصای جادوگر ضعیف تر براش نباید کاری داشته باشه. به طور مثال اگر پادشاهی همواره لباس های گرون قیمت میپوشه به این معنی نیست که نتونه لباس های ارزون بپوشه و تواناییش رو نداشته باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Heaven

عصاها رو به نوعي ميشه "وسايلي براي جاري ساختن قدرت" تعبير كرد. همونطور كه در اين مقاله https://arda.ir/the_dark_lords گفته شده،عصاها از غرب ميان، پس ميشه گفت كه عصا داراي قدرت هست؛ اما چه قدرتي؟ به نظر من ميتونه پتانسيل لازم براي به جريان درآوردن نيروي صاحبش باشه تا ساحر در نهايت از قدرتش استفاده بكنه. علاوه بر اون عصا نشاني بر عضويت در فرقه ي ايستاري محسوب ميشه كه عزل افراد از اين فرقه، با شكستن چوبدستشون همراه هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

پس میشه نتیجه گرفت که هر عصا قابلیت خاصی داشته و متناسب با قدرت و رتبه جادوگر عمل میکنه.

ولی اینجا یه مسئله ای وجود داره و اونم اینه که اگه هر عصا مختص یک جادوگر باشه،پس چطور در یاران حلقه سارومان عصای گندالف رو ازش میگیره و از اون استفاده میکنه؟

و یا اینکه چطور درهابیت گندالف،عصای راداگاست و قرض میگیره؟(البته توی فیلم)

حتی اگر عصا ها فقط به صاحبان خودشون کار بدن،سارومان عصای گندالف رو گرفت تا قدرت اون رو کم کنه.نه اینکه قدرت خودش بیشتر بشه.

چون عصا ها وسیله ای برای ارتقا در انجام جادو هم بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

اوهوم

درباره عصاها من معتقدم که عصاها به خودی خود دارای نیرویی مستقل ویا شی جادویی نیستند.کارایی عصای جادوگرها در استفاده از آنها برای تمرکز جادو در یک نقطه وگسیل جادو هست. همونطور که توی فیلها هم می بینید گندولف و سارومان ویا راداگاست از عصاشون در هنگام نبرد هم استفاده می کنند.

یه موردی هم هست که استفاده از سنگ جادویی در عصا هست که نمونه اش رو در یاران حلقه معادن موریا وهمینطور عصای راداگاست دیدیم. کلا به نظر می آد جنس عصای جادوگر ها از جنس چوب هایی مثل آبنوس یا سرخدار هست.وچندان شی گرانبها ویا جادویی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

یه موردی هم هست که استفاده از سنگ جادویی در عصا هست که نمونه اش رو در یاران حلقه معادن موریا وهمینطور عصای راداگاست دیدیم. کلا به نظر می آد جنس عصای جادوگر ها از جنس چوب هایی مثل آبنوس یا سرخدار هست.وچندان شی گرانبها ویا جادویی نیست.

آهان همین موضوعی که اشاره کردی.یک چوب چه جوری میتونه مثلا جسمی رو تکون بده؟

پس نیرویی در اون عصا هست و اون نیرو میتونه از خود جادوگر یا سنگ منتقل بشه.هممون میدونیم که چوب هیچگاه نمیتونه از خودش نیرو تولید کنه ولی سنگ ها میتونن هم نیرو جذب کنند وهم نیرو دفع کنند(البته سنگ های خاص).پس میشه گفت که عصا نیرو تولید نمیکنه.بلکه اون رو انتقال میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد الکساندر سان

اره عصا نیرو تولید نمی کنه و نقشش کلا انتقال و متمرکز ساختن نیروئه

سنگ ها هم برای متمرکز تر کردن نیروی جادوگر و انتقال راحت تر و سریع تر نیرو به کار میرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

تو کتاب نمیدونم ولی در فیلم به نظر میرسه عصای گندالف سفید از استخوان بود.یا شایدم چوب سفید.و جالب اینجاست که بعد داغون شدن عصاش توشط ویچ کینگ یه دفعه ای دوباره همون عصا رو در دست گرفت.

بدون اینکه به جای دیگه ای بره عصاش دوباره درست شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

من در مورد عصا ها اطلاعاتی ندارم فقط خواستم برداشت خودم رو نسبت به این عصا ها بگم.

همونطور که قبلا هم دوستان گفتن عصا ها نیرو هارو متمرکز میکنن و از خودشون به تنهایی نیرویی ندارن. اینکه توی فیلم هم عصای چه کسی زیبا تره مهم نیست چون جکسون خواسته که بر اساس اهمیت نقششون توی داستان عصاها رو نشون بده. وگرنه به بنظر من ممکنه عصای رداگاست از 4تای دیگه زیباتر بوده باشه. حتی خودش هم تر و تمیزتر هم بوده باشه و مثل توی فیلم نباشه کی میدونه؟ عزل کردن هم معمولا موقعی به کار میره که یه نفر با قدرت و اختیار خودش مقامی رو به یه نفر پایین تر از خودش بده بعد بنا به دلایل و خواست خودش این مقام رو پس میگیره.توی فیلم(کتاب رو نمیدونم دقت نکردم)سائورون عصای گاندالف خاکستری رو میشکنه (پودر میشه در واقع :D اما گاندالف خاکستری عزل نمیشه که نشون میده سائورون اختیاری تو نصب و عزل نداره همینطور ویچ کینک عصای گاندالف رو شکست .و چون ویچ کینک نسبت به عزل و نصب جادوگران اختیاری نداره پس معلوم میشه شکستن عصای گاندالف عزل اون نبوده بلکه سلاح تمرکز اون رو از بین برده. اما وقتی که گاندالف از مرگ برمیگرده و میگه من سارومانی هستم که باید میبود یا من سارومان سفیدم مشخصه که مقام ریاست گروه به اون رسیده و اختیار عزل داره پس وقتی با سارومان مواجه میشه اون رو با اختیاری که بهش دادن عصای اون رو میشکنه و با اختیاری که بهش دادن عزلش میکنه. سارومان هم میدونه که این دستوری از بالاست و کاری نمیتونه بکنه و تسلیم میشه و مبارزه نمیکنه.

درکل نظر من اینه که قدرت عصا به قدرت فرد استفاده کننده بستگی داره هرچه نیروی وارد شده بهش بیشتر باشه نیروی متمرکز شده توسط عصا بیشتر میشه و تاثیر بیشتری میذاره.

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

آرماندو:فک نکنم زیبایی عصا مهم باشه بلکه جنس اون مهمه.همینطور که گفتم گندالف بعد از بازگشت عصاش تغییر میکنه.یعنی جنس عصاش بهتر میشه.در مورد عزل و نصب هم خوب معلومه که سائرون و ویچ کینگ نمیتونن با شکستن عصا کسی رو عزل کنند.شبیه اینه که مجرمی درجه های سرهنگی رو بکنه.آیا این به معنی عزل اون سرهنگ توسط مجرمه؟مسلما نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

مثل این که سوء تفاهم شد این وسط من نخواستم که زیبایی عصا ها رو مهم جلوه بدم. این که گاندالف برمیگرده و عصاش زیباتر میشه رو تو کتا ب ندیدم یا توجه نکردم مطمئن نیستم. اینکه شاید گفته باشه عصاش سفید بوده و... و هیچوقت ندیدم که عصای قبلیشو(که سائورون توی فیلم هابیت شکست و بعدا توی ارباب حلقه ها از دستش داد و...) گفته باشه که زشته...اون چیزی که تو فیلم هم دیدیم تصور تالکین نبوده شاید .... ممکنه نظر کریستوفر رو هم مستقیما پرسیده باشن که اطلاعی ندارم قطعا انجمن تالکین و کریس تالکین بی خبر نبودن از صحنه ها. اما در مورد سائورون و ویچ کینگ هم حق با شماست و حرف جنابعالی با عرایض بنده و منظور بنده منافاتی نداره و اختیاری ندارن. لطفا این دو تارو با هم مخالف جلوه ندین. کلا حرفت درست و این که زیبایی تاثیری روی قدرت و مقام نداره هم قبول. اوکی داداش چرا میزنی؟؟؟

:D

مگه اینجا واسه بیان نظرات نیست؟

اگه نیست که حذفش کنم پاسخ هامو؟

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب من اگه بخوام برداشت خودم رو بگم باید بگم که به نظر میرسه جادوگر ها هر چی مقامشون بالاتر باشه عصاشون هم قوی تر و به قول کینگ با کیفیت تره و به نظر میرسه عصا هم چیزیشبیه حلقه است.فقط شبیهش از اون نظر که اگه حلقه ی یکی رو بگیری بخشی از قدرتش رو گرفتی (کاری به بیشتر و کمترش ندارم) ولی طرف هنوز بخشی از قدرتش رو داره به نظر میرسه عصا هم همینجوری باشه و قسمتی از قدرت جادوگر تو عصاش باشه و هر چی مقام جادوگر بیشتر باشه هم قدرت خودش بالاتر میشه هم عصاش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

لطفا این دو تارو با هم مخالف جلوه ندین.اوکی داداش چرا میزنی؟؟؟

:D

مگه اینجا واسه بیان نظرات نیست؟

اگه نیست که حذفش کنم پاسخ هامو؟

من که چیزی نگفتم.اینجا تاپیک عصاهای جادوگرانه.هر کسی میتونه نظرش رو بیان کنه و مشکلی نیست.

خوب من اگه بخوام برداشت خودم رو بگم باید بگم که به نظر میرسه جادوگر ها هر چی مقامشون بالاتر باشه عصاشون هم قوی تر و به قول کینگ با کیفیت تره و به نظر میرسه عصا هم چیزیشبیه حلقه است.فقط شبیهش از اون نظر که اگه حلقه ی یکی رو بگیری بخشی از قدرتش رو گرفتی (کاری به بیشتر و کمترش ندارم) ولی طرف هنوز بخشی از قدرتش رو داره به نظر میرسه عصا هم همینجوری باشه و قسمتی از قدرت جادوگر تو عصاش باشه و هر چی مقام جادوگر بیشتر باشه هم قدرت خودش بالاتر میشه هم عصاش

من فکر نکم عصاها به خودی خود قدرتی داشته باشن.همینطور که قبلا هم اشاره شد به نظر میرسه فقط میونن قدرت رو انتقال بدن.اون هم فقط قدرت جادوگر یا سنگش رو.فقط در این میان جنس عصا خیلی مهمه.مثل سیم مس در انتقال برق.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...