رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 62: به پیش درآمد کدام فیلم بیشتر علاقه دارید ؟

191 رای

1. 1. نظر سنجی 62: به کدام یک از پیش درامد های زیر بیشتر علاقه دارید؟

• ساخت حلقه و نبرد آخرین اتحاد - یاران حلقه
    • سقوط و نبرد گندالف با بالروگ- دو برج
    • پیدا شدن حلقه توسط اسمیگل- بازگشت پادشاه
    • حمله اسماگ به اره بور- سفری غیره منتظره
    • دیدار گندالف و تورین- ویرانی اسماگ
    • حمله اسماگ به شهر دریاچه و مرگش- نبرد پنج سپاه

Recommended Posts

Capitan

من که نظرم رو قبلا دادم این پستم به اون مربوط نیست. راستش حمله ی اسماگ به شهر دریاچه که پیش درآمد نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

منم موافقم، این حمله اسماگ به اسگاروت جزء اصلی داستانه، این که توی فیلم به عنوان پیش درآمد تعریفش کردن باعث نمی شه که من قبولش کنم.:دی

شروع یاران حلقه و شروع سفر غیر منتظره هم برای روایت داستان ضرورت دارن. خوبن، ولی همون چیزی هستن که مخاطب انتظار داره.

نبرد با بالروگ و بازگشت گندالفم،کسی که کتابا رو خونده و ایستاری می دونه چیه به وجد می یاره، ولی یادمه زمانی که واسه اولین بار با خانواده از تلویزیون دیدیمش و از داستانا چیزی نمی دونستیم، دستِ جمعی خورد تو ذوقمون که این ژانگولر بازیا و مرده زنده کردنا چیه دیگه.

ملاقات تورین و گندالف هم هیجانش کم بود و راز خیلی بزرگی رو آشکار نمی کرد.

آمّااا، دیدن گذشته ی گالوم، چیزی که بود، چیزی که می تونست باقی بمونه، تغییری که کرد، یه دفعه دیدِ آدمو تغییر می داد، وسعت می داد. روایتی نبود که در درجه ی اول ضرورت و اهمیت باشه و همین حالت غافلگیر کننده ش باعث شده تو ذهنم ثبت شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shima k

هرچند موضوع ساخت حلقه و نبرد آخرین اتحاد واسم خیلی جالبه اما مطالب زیادی تو سیلماریلیون راجبش نوشته اما دوس دارم اطاعات بیشتری راجب سقوط گندالف داشته باشم .اینکه کجا سقوط میکنه و چطوری برمیگرده به طور مبهم بهش اشاره کرده .تو مقدمه یاران حلقه راجب داستان حضرت خضر و چشمه اب حیاط صحبت کرده و اشاره کرده که اون چشمه زیر زمین قرار داره و گندالف یجا گفته اونجا موجودات مجهولی دنیارو میجوند دوس دارم بدونم منظورش از این جمله چیه؟همینطور راجب داستان حضرت خضر ؟اگه کسی اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kh@mol

اول از همه باید بگم که انگیزه من از شرکت در این نظر سنجی این بود که بگم پیش درآمد یاران حلقه از همه نظر در این شش فیلم از دیگر پیش درآمدها بهتره به چه دلیل چون مقدمه داستان رو با بیشترین کشش به همراه بهترین موسیقی و البته اکشن هیجان انگیز ارائه میده و از صدای تاثیر گذار بلانشت هم نباید گذشت که روایت بی نقصی رو به ارمغان اورده

اگر میشد به دو گزینه رای داد من مقدمه برهوت اسماگ رو هم انتخاب میکردم چون کاملا از ضمیمه ارباب حلقه ها استخراج شده بود و برای طرفداران که کتابها رو هم خواندن باعث ایجاد یک حس نوستالژی خیلی قوی میشه

در هر صورت تا به حال پیش درآمد داستانی بهتر از یاران حلقه ندیدم چون با اینکه تا زمان دیدن فیلم کتابها رو مطالعه نکرده بودن کاملا من رو علاقه مند کرد وبدون ایجاد سردرگمی شمای کلی از داستان رو بهم تفهیم کرد واقعا کار جکسون قابل ستایش بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ILMARE

ساختن حلقه و نبرده اخرین اتحاد با حال تر از همه بود .

من تو فیلم اون تیکه های اول رو که نبرده اخرین اتحاد رو نشون میده خیلی دوست داشتم مخصوصا اونجا که ایزیلدور انگشت سائرون رو قطع کرد . 

از اون صحنه ای هم که الروند رو نشون میداد که در حال فرماندهی سپاه بود خیلی خوشم اومد صف بندی سپاه هم که عالی به تصویر کشیده شده بود .

فقط اونجایی که الروند ایزیلدور رو به قلبه کوه نابودی برد و ازش خواست تا حلقرو بندازه پایین ولی ایزیلدور این کارو نکرد هم یکمی حالم گرفته شد اما خب اگه مینداختش پایین که دیگه داستان های زیبای بعدش ساخته نمیشد .:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...