رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 62: به پیش درآمد کدام فیلم بیشتر علاقه دارید ؟

191 رای

1. 1. نظر سنجی 62: به کدام یک از پیش درامد های زیر بیشتر علاقه دارید؟

• ساخت حلقه و نبرد آخرین اتحاد - یاران حلقه
    • سقوط و نبرد گندالف با بالروگ- دو برج
    • پیدا شدن حلقه توسط اسمیگل- بازگشت پادشاه
    • حمله اسماگ به اره بور- سفری غیره منتظره
    • دیدار گندالف و تورین- ویرانی اسماگ
    • حمله اسماگ به شهر دریاچه و مرگش- نبرد پنج سپاه

Recommended Posts

نولوفینوه

چه جالب فقط یک رای اونم رای من :) چه زیبا

برا اینکه اسپم نشه :|

خوب مسلما با اختلاف خیلی زیادی ساخت حلقه و نبرد آخرین اتحاد زیباترین پیش درآمدی بود که دیدم و همینطور یکی از زیباترین قسمت های فیلم!

خیلی ازش راضیم :|

به خصوص اینکه با سخنان گالادریل استارتش زده میشه خیلی قشنگ کار شده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

منم با نظر دوستان موافقم.

به نظرمن بهترینش ساخت حلقه ها و اخرین اتحاد بود.کلا یه حس حال دیگه ای داره.

انتخاب دومم هم نبرد گندالف و بالروگـه!کلا با پیش درامد های ارباب حلقه ها بیشتر موافقم تا هابیت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

خب من بین گزینه های یک و دو شک داشتم و در نهایت دو رو انتخاب کردم چون اون موقع من هنوز کتاب رو نخونده بودم و اصلا نمیدونستم همچین کتابی هست و از قسمت اول خیلی از گندالف خوشم اومد و از سقوطش خیلی ناراحت شدم ولی وقتی تو شروع فیلم اون فلش بک رو دیدم فهمیدم گندالف باید زنده باشه و خیلی خوشحال شدم و به همین دلیل این پیش درامد رو بیشتر دوست داشتم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

ممنون بابت تایپک!

با اینکه ساخت حلقه و نبرد آخرین اتحاد رو خیلی دوست دارم اما به عنوان گزینه ی اول انتخابش نمیکنم

حمله ی اسماگ به شهر دریاچه واقعا احساس بر انگیز و قابل لمس بود.بخصوص مکالمه ی کوتاه اسماگ با بارد و اون آهنگ غمناک که در لحظه ی هدف گیری بارد زده شد:)

این حس قابل درک بود که یک انسان بزرگ در کنار شعله های آتش داره نهایت سعیش رو میکنه!

اونجا که بارد به بین میگه:«بین... به من نگاه کن.تو به من نگاه میکنی!»

و اسماگ با حرف های نا امید کننده به طرف بارد میاد و بعد از اصابت تیر به جای زخم،روبروی نور ماه مثل هیولای اهریمنی که در حال جان دادنه می میره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

فقط میتونم بگم پیدا شدن حلقه توسط اسمیگل - بازگشت پادشاه عاااالی ساخته شده بود. تمام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

والا من که ششمی رو هنوز ندیدم! ولی با اولی بود که با دنیای آردا آشنا شدم و مطمئنا اولی برام کلی خاطره داره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

اوه اوه خیلی سخته!

به پیدا شدن حلقه توسط اسمیگل رای دادم.البته نباید از مورد اول با صدای فوق العاده کیت بلانشت و پلان بی نظیر پشیمون شدن ایزیلدور از نابود کردن حلقه و...گذشت.ولی مورد اول برام یک جور دیگه جذاب بود.در واقع بین این پیش درآمد و اون صحنه ایزیلدور در کناره پرتگاه کوه هلاکت رابطه وجود داره.پلیدی اون تصمیم ایزیلدور هزاران سال در بستر رودخانه بزرگ باقی موند تا سر انجام توسط اسمیگل بار دیگر زنده شد.باید گفت حلقه اون قدر قدرتمنده که انسان باشی یا هابیت،پادشاه اداین باشی یا جوانک قایق سوار نمی تونی مقاومت کنی.این اشاره ای به ذات قدرت طلب و تحریک پذیر بشره که میشه به راحتی ازش در جهت نابودی خودش استفاده کرد. در واقع حلقه چیزی نبود به جز ابزاری برای سلطه بر اراده و افکار افراد.طوری که دوستی های و دشمنی ها،زندگی عادی و در نهایت خودت رو هم فراموش میکنی.هیچی چیز باقی نمی مونه جز یک توهم از قدرت.سرنوشت محکومان به اسارت حلقه همینه.

ویرایش شده در توسط LORD LOSS

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

من میخواستم این سری به رای دادن اکتفا کنم که دیدم گزینه‌ی آخر داره مظلوم واقع میشه!

به نظرم کلا مقایسه‌ی این گزینه با پنج پیش درآمد دیگه خیلی منطقی نیست، اما همین تفاوت امتیازش نسبت به بقیه‌ی گزینه هاست. در همه ی اون موارد فیلم قبلی در انتها به آرامش نسبی رسیده و درآمد هم به راحتی موضوعی از گذشته رو مطرح میکنه. اما ویرانی اسماگ در اوج هیجان تموم میشه و کار پیتر جکسون برای ایجاد این هیجان در همون 2-3 دقیقه‌ی ابتدای فیلم خیلی سخته که به خوبی از پسش بر میاد.کافیه یکی دو بار پرواز اسماگ در آسمان نیمه مهتابی شهر دریاچه رو ببینیم تا تمام اون ترس و هیجان دوباره به سراغمون بیاد.(+موسیقی فوق العاده‌ی این قسمت) ادامه ی داستان هم خیلی عالی پیش میره، از گفتگوی بارد و اسماگ تا همکاری پدر و پسر(که پرداختن بهش در ویرانی اسماگ رو کاملا به ثمر میرسونه،برخلاف آلفرد) و در نهایت خاموش شدن پرشکوه روشنایی چشم اسماگ و سقوطش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

من بین این گزینه ها 1 و 3 رو خیلی دوست دارم. بخصوص 1

واقعا عالیه. کلی باهاش خاطره دارم

گزینه ی 6 مگه پیش درامد حساب میشه؟ :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

به پیدا شدن حلقه توسط اسماگ رای دادم...

مطمئنی درست گفتی؟

:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

مطمئنی درست گفتی؟

:)

یا خدا چی گفتم! الان ویرایش کردم

مهم نیته :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

خب نظر سنجی مشکلی بود .....چون تقریبا همه ی گزینه هاش جالب بودن ...اما خب بعضی هاش جالبتر بودن.....من بین چند گزینه مونده بودم کدوم رو انتخاب کنم .......حمله اسماگ به شهر دریاچه و مرگش هیجان انگیز بود ..... .....سقوط و نبرد گندالف با بالروگ هم جالب بود..........ساختن حلقه و نبرد آخرین اتحادها هم که پر از لحظه های حماسی بود.....و در آخر به گزینه یک رای دادم......ولی مطمئنأ همه ی گزینه ها به اندازه و در حد خودشون عالی بودن و هیچ چیزی جای دنیای حماسی پیتر و استاد تالکین رو نمیگیره....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eradan

بین گزینه 1 و 3 مونده بودم ولی آخر تصمیم گرفتم به شماره 1 رای بدم....

صدای فوق العاده کیت بلانشت و داستانی که تعریف میکنه... همه چیز با ساختن حلقه ها شروع شد....تاریخ به افسانه پیوست و افسانه به اسطوره تبدیل شد...

من فیلم رو خیلی دیدم ولی پیش درآمد اول رو بیشتر از خیلی دیدم...

آهنگسازی و تم سیاه اول خوب با هم عجین شدن طوری که هرکسی که به دامش بیافته دیگه تا آخر عمر مجذوب این فیلم میشه...مثل خودم... @};-

ولی پیدا کردن حلقه هم عالی بود و تبدیل اسمیگل...بعضی جاهاش قیافش خیلی ترسناک بود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

باز هم یک نظر سنجی سخت دیگه!‌

نمی دونم چرا هر چی نظر سنجی میزارید من دلم می خواد به همه ش رای بدم!‌ همه گزینه انصافا عالی هستند. ولی منم به همون گزینه اول رای میدم! دلیلیش خیلی ساده س، همین پیش در آمد چند دقیقه ای به طرز فوق العاده ای تونست منو وارد دنیای تالکین کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

همشون عالی بودن ولی پیش درآمد یاران حلقه یچیز دیگست.. هزاران بار دیدم ولی بازم برام جذابه.. هرچقدر میبینم خسته نمیشم.. بعضی اوقات فیلمو پخش میکنم همین پیش درآمدو میبینم و فیلمو میبندم. خیلی افسانه ای هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

اول ساخت حلقه و نبرد آخرین اتحاد - یاران حلقه، که واقعا قشنگ بود، اون فضای تاریک و اضظراب آور و اون الف ها که زره های طلایی رنگ دارن و به شکلی قشنگی اون شمشیرها رو به دست گرفتن، اون شمشیرها که دسته بلندی دارن و همچنین قوس زیبایی در تیغه و شخصیت مورد علاقه م لرد الراند که شجاعانه سپاه الف ها رو فرماندهی میکنه، آهنگ رو هم که می دونید دیگه عالیی. اون تیکه هم که انسان ها دارن آروم راه میرن و اورک ها هم از اون ور دوان دوان میان. خیلی خونسردن انسانا ولی اضطرابی پنهان دارن. بعد سقوط بالرگ و گاندولف که واقعا زیبا بود مخصوصا اون قسمت که از دور داره نشون میده از دره دارن تو آب میافتن و اشعه شعله های بالرگ توی آب میافته، بی نظیره آهنگش هم عالیه. واقعا فیلم عالی ای هستش. ممنون فنگورن با این نظرسنجی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
thranduil14

فضا سازی بی نظیر برای مخاطب تو پیش درآمد یاران حلقه واقعا استثناییه. به نظر منم به تصویر کشیدن نبرد آخرین اتحاد تا حدودی اون رابطه محکم بین مخاطب و داستان رو شکل داد و فوق العاده تاثیر گذار بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...