رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 61: ایفای نقش کدام بازیگر نقش مکمل را در سه گانه هابیت برجسته تر می دانید ؟

194 رای

1. 1. نظر سنجی 61: ایفای نقش کدام بازیگر نقش مکمل را در سه گانه هابیت برجسته تر می دانید ؟

• کن استات - بالین
    • اورلاندو بلوم - لگولاس
    • استفان فرای-ارباب شهر دریاچه
    • ایدن ترنر- کیلی
    • ایان مکلن- گندالف
    • کریستوفر لی- سارومان
    • ریچارد آرمیتاژ- تورین
    • اوانجلین لیلی- تائوریل
    • لوک ایوانز- بارد
    • اندی سرکیس- گالوم
    • سیلوستر مک کوی- راداگاست
    • لی پیس-تراندویل
    • جیمز نسبیت-بوفور
    • سایر

Recommended Posts

LORD LOSS

آمار رو که دیدم تا یک دقیقه تو شوک بودم@-)

فاصله معناداری بین یکی از "شخصیت های جکسون" و برخی از "شخصیت های تالکین" وجود داره که قابل و تامله!(با احترام به سلیقه همه کاربران)

راستش فکر می کردم رقابت اصلی بین مک کلن و سرکیس باشه.نیازی نیست کتابی خونده باشید یا فیلم هارو برای چند بار دیده باشید.حتی یک بار تماشای سه گانه لوتر و هابیت میتونه هنرنمایی بی چون و چرای این دو نفر رو به نمایش بزاره.اگر اون سکانس فوق العاده ی خروج گندالف از میناس تریث و پراکنده کردن نزگول نبود یا پک های عمیق و فلسفی(!) به چپق و جملات قصار تکان دهنده که با صلابت تمام بیان میکرد رو نداشتیم...معلوم نبود الان لوتر به کجا کشیده بود...بله قبول دارم که این عظمت و وقار در عین سادگی تا حدود زیادی هم بسته به فیلم نامه قوی لوتر بوده؛اما مسئله اینجاست که سخته تصور کنیم که کسی بهتر از سر این میتونست این هارو روی پرده نقره ای به نمایش بزاره.اما درباره اندی سرکیس قضیه از این هم فراتر میره.وقتی به باری که این هنرمند بی ادعا ولی نابغه از فیلم به دوش کشید فکر میکنم متوجه بزرگی کارش می شیم در ارتباطی این چنین عمیق با شخصیت پیچیده ای مثل گالوم برقرار کرده،در اون دیالوگ گویی های ترحم برانگیز یا منزجر کننده ،در اون بی ثباتی شخصیت و اون میمیک های بی نقص صورت.من اندی سرکیس رو نه تنها بهترین بازیگر مکمل بلکه بهترین بازیگر هر شش فیلم اقتباس شده از آثار تالکین می دونم.

اگر منطقی باشیم می بینیم که میشه هر بازیگر زن زیبا چهره و طناز دیگری به جز بازیگر محترمی که نقش تائوریل رو ایفا کرده قرار داد و انتظار داشت تا حدود زیادی این نقش رو اونجوری که و جکسون و منتقدین و مخاطبین عام میخوان ایفا کنه، و با همون نگاه های زیر چشمی و شیطنت زنانه اش، تائوریلی که می بینیم رو بسازه بکنه.ولی تصور افراد دیگه ای به جای مک کلن و سرکیس و لی...کمی سخته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

به نظرمن ریچارد آرمینژ ، رایان جاج، مانو بنت و فریمن کارشون خوب بود.

اما بهتره که به کمیت کار نداشته باشیم و بیشتر معطوف کیفیت کار باشیم. بنابراین رای من کیت هست و معتقدم که چه در هوانورد باشه، چه در جاسمین غمگین و یا در هابیت به بهترین شکل ممکن به کاری که انجام میده مسلطه و فرقی هم نمیکنه تا چه اندازه اون نقش اصلی یا پررنگ باشه اون تمام حالات و رفتارها هارو در خور هر نقش یا ریزنقش به کار میگیره و هر ژستی به چهرش میشینه. حالان که ما در هابیت هم شاهد این هنرنمایی بینظیر بودیم: گلادریل شخصیت محکم و با طمانینه که کیت با استادی بی همتا از پسش براومد.

فکر میکنم گلادریل در ارباب حلقه ها دوباره در هابیت تکرار شد و شاید حتی بهتر.

به هرحال بلاشت بازیگر توانمند و تحصین شده ای هست در صنعت فیلم هالیوود و اینو دیگه همه میدونن و لازم به گفتنش نیست.

پس حالا که کیت توی گزینه ها نیست پس لاجرم به سایر رای میدهیم. @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

من به بارد رای دادم...

بازیش و خیلی دوست دارم...

همون شاه بی تاج و تختی هست که باید باشه...

خصوصا اخم کردنش @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

من ریچارد آرمیتاژ رو انتخاب کردم. به نظرم بازیش فوق العاده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادریل

من هم بدون تردید ریچارد عزیزو انتخاب می کنم هم بخش مربوط به بازی احساسیش عالی بود هم بخش مربوط به ابهت و غرورش @-) در مورد ایان وبقیه ی بازیگرانی که توی ارباب حلقه ها بودند هم به نظرم اصلا نباید تو نظرسنجی می بودندچون انتخاب نشدنشون به معنی تایید نکردن بازیشون نیست چون همه بیشتر تحت تاثیر بازی بازیگران جدید این سه گانه قرار گرفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

فک میکنم گزینه های اصلی این نظرسنجی گندالف،ثورین،تراندویل،تائوریل و بارد باشن که من از بین اینها به ارمیتاژ واسه نقش ثورین رای دادم چون واقعا بازیش تو قسمت سوم غافلگیرم کرد و بسیار عالی بود کارش و نقش یک فرد مبتلا به بیماری اژدها رو به بهترین نحو ممکن اجرا کرد.

در مورد گندالف هم با بازی مک کلن هم نمیدونم چجوری بگم ولی یه مقدار شخصیتش تکراری شده بود واسه مخاطب به عنوان یک شخصیت خیر مطلق و کسی که همیشه سر بزنگاه واسه کمک میرسه و خودشو برا اونا فدا میکنه و البته در قسمت سوم نقشش کمرنگ تر از دو قسمت قبلی بود.

بعد از ثورین به نظرم بهترین بازی رو به صورت مشترک با لوک ایونز، اوانجلین لیلی داشت.هرچند با خلق چنین شخصیتی شاید مخالف باشم و نمیشه منکر بازی خوب این بازیگر تو دو فیلم اخر به خصوص تو قسمت سوم شد.درمورد بارد هم که به نظرم اوج کارش تو صحنه شکار اژدها بود که عالی بود بازیش.در مورد لی پیس هم من به شخصه از خود لی پیس و شخصیتش بیشتر خوشم میاد تا بازیش تو سه گانه.

در نهایت ترتیب کلی این بازیگران از نظر من:

۱.ریچارد ارمیتاژ

۲.اوانجلین لیل و لوک ایونز

۳.لی پیس

۴.سر یان مک کلن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فاطمه

به نظر من ریچارد آرمیتاژ یا همون تورین

چون واقعا به تیپ و قیافش میاد که یه جنگوی خوب باشه...و به خوبی میتونست نقششو ایفا کنه

ویرایش شده در توسط فاطمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

با وجود اینکه ریچارد آرمیتاژ واقعا زیبا بازی کرد خصوصا تو هابیت 3 معتقدم از سفر غیر منتظره و برهوت اسماگ بهتر بود ولی بازم به لی پیس رای میدم،چون اقتباس بی نظیری که جکسون از تراندویل کرده بود رو به نحو احسنت بازی کرد و اولین باری بود که ابهت الفها رو به صورت مستمر هم در چهره و هم در عملکرد یه پادشاه الف یعنی تراندویل دیدم...

ویرایش شده در توسط تور
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
jiro

بدون هیچ تردیدی میگم:

ریچارد آرمیتاژ

واقعا عالی نقشش رو ایفا کرد.به خصوص تو نبرد پنج سپاه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

نظر سنجی خوبیه و البته انتخاب در اینجا سخت میشه

کن استات:زیبایی اون نگاه های خیرخواهانه و پیر رو نمیشه فراموش کرد.ایفای نقش بالین هنرمندانه بود بخصوص در نبرد پنج سپاه.

اورلاندو بلوم:خوب بود اما اونجور که باید نقش خودش رو ایفا نکرد.من لگولاس رو خیلی دوست دارم اما در سه گانه ی هابیت خیلی مغرور نمود کرد.البته حرکت های حرفه ای و خاص اون رو نمیشه نادیده گرفت.سگانه با حضور لگولاس هیجان خاصی گرفت@-) بخصوص در برهوت اسماگ

استفان فرای:در کل خوب بود.نقش یک انسان بی تعصب و بی خیال رو خوب بازی کرد.

ایدن ترنر و اوانجلین با اینکه خیلی پرت از کتاب بودن اما خب به عنوان بازیگر،نقش خوبی ایفا کردن.

ایان مکلن و کریستوفر لی هم که از ستاره های سه گانه هستن~x(

لی پیس و ریچار آرمیتاژ از اونایی بودن که به سه گانه جذابیت زیادی بخشیدن.ریچارد آرمیتاژ یک تصویر واقعی از تورین سپر بلوط رو ترسیم کرد:-?

لوک ایوانز:من به بازیگر نقش بارد رای دادم چون علاوه بر بازی بی نظیری که اجرا کرد،چهره ای با ابهت و نزدیک به کتاب داشت.خیلی از وجود این بازیگر در فیلم لذت بردم.

راستی یه شخصیت رو جا انداختید! داین پا آهنی به نبرد پنج سپاه رنگ زیبایی بخشید.واقعا نمونه ی یک دورف واقعی بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
BISKIVIT

فقط سارومان ، عصایی که سارومان داشت پدر زنه ناتنیه اسپیروژیر کبیر هم نداشت !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Indis

سوال سختیه...!

خب هر کدوم در نقش خود عالی بودن..... لی پیس خیلی خوب تونسته بود اون ابهت خاصی که در یک پادشاه الف است رو نشون بده !!!! اورلاندو بلوم هم که از نظر من همیشه خوبه .. اوانجلین لیلی هم خیلی خوب ایفای نقش کرده بود چون شخصیتی بود که ساخته‌ی تخیلات پیتر عزیز بوده @-))))) کن استات و جیمز نسبیت هم خوب نقششونو بازی کردن .... ایدن ترنر که عالی بود من که به شخصه خیلی ازش خوشم اومد ..... استفان فرای هم خوب یود ولی وقتی میدیدمش نمیدونم چرا یاد شرلوک هلمز میوفتم !!!

ایان مک کلین و کریستفر لی هم که مثل همیشه عالی بودن همونطور که در ارباب حلقه ها عالی بودن لوک ایوانز هم با اینکه هرگز کتاب رو نخونده بود خیلی خوب نقشش رو بازی کرده بود!! انگار که داستان رو صد بار خونده :-? اندی سرکیس گولووووم گولوووو هم خوب بود با اینکه نقش کمی داشت ولی همون یه ذره هم خیلی مهمه ....ولی از همه بهتر ریچارد آرمیتاژ بود تورین اوکنشیلد وارث دورف ها !!! نمیدونم چطور ازش تعریف کنم اشکمو تو شماره سه در آورد ( من به سختی اشکم در میاد ) برای همین انتخابم ریچار آرمیتاژه :`(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

خوب منم به آرمیتاژ رای میدم بازی فوق العاده ای توی سه گانه هابیت داشت. من که از بازیش لذت بردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

نظر سنجی سختی بود لی پیس و ریچارد ارمیتاژ خیلی خوب بازی کردن ول لی پیس خیلی تاثیر گذارتره ول مدت زمان بازی تراندویل مقابل تورین خیلی کمه؟؟؟ با این وجود رای من همونطور که حدس زدید استفان فرای یعنی صداش دیوانه ست ها :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

بی شک....ریچارد همون کسیه که باید بهش رای داد.البته کسی با بیلبو قابل مقایسه نیست ولی چه کسی بهتر از تورین؟ واقعا چه کسی؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

تراندویل به نظرم خیلی بهتر از بقیه بود...البته بقیه هم خوب بودن و در کل نظرسنجی دشواری بود....ولی خیلی بدم از تایوریل اومد ...توی هابیت دو بیشتر دوسش داشتم تا توی نبرد پنچ سپاه

گل گفتی . توی هابیت دو خیلی با ابهت بود ولی از پیتر جکسون انتظار می رفت شخصیت تائوریل رو مثل بانو ائووین خراب کنه . پیترجکسونه دیگه چیکارش کنیم دستمون بهش نمی رسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

به نظر من مارتین فری من خیلی بهتر از همه بازی کرد واقعا عکس العمل هاش و کاراشو خیلی خوب انجام میداد و تاثیرات حرفا روش قیافشو خیلی تغییر میداد...بنظرم بهترین نقشو داشت

اما بین دورف ها من میگم ریچارد و لی خوب بازی کردن

لی خوب تونست نقش یه الف خودخواه و با اشوه رو بازی کنه

تورینم که همیشه یه مدل بود ولی یه جاهایی خیلی خوب بازی میکرد و واقعا ...نمیدونم واقعا ازش خوشم میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

خب بالاخره من نبرد پنج سپاه رو دیدم و می تونم این جا رأی بدم.

تورین به حدی خوبه که اصلاً به عنوان شخصیت فرعی باورش ندارم. اصلیه! بیلبو رو زیر سایه ی خودش می گیره اغلب.

بارد هم بسیار فراتر از تصور من بود و خیلی به نقشش می اومد.*

تصویری که من موقع خوندن کتاب از بارد داشتم یه چیزی تو مایه های اون لی لی پوتیه بود که همش می گفت "من مـــــــــی دونستم" .شِیم آن می :D

با این وجود می خوام به لی پیس(تراندویل) رأی بدم. به این خاطر که صرف نظر از کیفیت نقش آفرینی، شخصیت تورین و بارد هردو بسیار متفاوت با کتاب و جذاب تر پرداخته شده، طوریه که دوست داشته بشن. صحنه های احساس برانگیز زیاد براشون تعریف شده.

اما تراندویل شخصیت پردازیش فرعی تر از این دوتا و فقط یه کم گسترده تر از کتابه. تازه اونم به شکلی که بعد از آلفرد، ضدِحال فیلم باشه: مغرور، نچسب، یک دنده. و در یه همچین نقشی بازی چشم نواز و دلنشینی ارائه می ده. شاهِ پرشکوهی از کار دراومده و منم خیلی یاد الوه می افتم. چند باری فیلمو عقب جلو کردم که صحنه ی کلیشه ای و خزِ افتادنش از اسب(حالا هرچی :| ) و نیفتادنش از اصل رو تماشا کنم.

گندالف و لگولاس و سایر(گالادریل!) هم اصلاً در حد و اندازه ی ارباب حلقه ها ظاهر نشدن..

ضمناً جایی هست که بنده حضوری از هنرنمایی اسماگ تشکر کرده و دستش رو به گرمی بفشارم؟ مدیونشم سرِ اینکه منو از سرندی پیتی های بداخلاقِ اخمو و احیاناً گودزیلاهای بی بُتّه و اختصاراً تی رکس های پوسیده ای که تمام این سال ها مقام اژدها رو در مغز معیوبم غصب کرده بودن، رهانید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

راستش بین چند تا موندم ولی به لی پیس رای دادم.بنظرم با وجود اینکه شهرت و تجربه اورلاندو بلوم و مک کالن نداشت اما بازیش خوب و با تسلط بود.البته قسمتایی ک من دیدم.و منظورم از شهرتم بیشتر در مورد بودنشون تو ارباب حلقه ست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
♥boromir♥

استفان فرای-ارباب شهر دریاچه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این دیگه کی بود؟ ینی یه لحظه فک کنید...استفان فرای ارباب شهر دریاچه برجسته ترین بازیگر نقش مکمل در سه گانه ی هابیت...

خخخخخخخ

من بهش رای دادم...گنا داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
legolas 17

به نظر من لگولاس توی هابیت اصلا مثل لگولاس توی ارباب حلقه ها نبود خیلی مغرور و خشک بود و نسبت به لگولاس توی ارباب حلقه ها خیلی پیر تر شده بود اما مهارت های رزمیش توی هابیت فوق العاده بود و به نظر من فقط به خاطر لگولاس بود که هابیت انقدر فروش رفت اما در هر حال من چون خیلی لگولاس و دوست دارم بهش رای میدم ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

به نظر من باید مک کلین و آمیتاژ را انتخاب کرد زیرا بازی مهم و زیبای آنان فیلم را جلوه بخشید.

دیدن استفان فرای و کریستوفر لی مرحوم در لیست اصلی تعجب آور است چون آن دو به خصوص دومی اصلا حضور جدی ای در فیلم نداشتند.

و باز هم ندیدن نام کامبرباچ که هر چه قدر در شرلوک بد بود اینجا خوب است موجب تعجب است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل کبیر

من به شخصه تورین رو نقش فرعی نمی دونم و اون رو نقش اصلی فیلم می دونم .نمی دونم چرا بیچاره اینجا هم شانس نیاورد داستان زندگیش شد برای بیلبو ... !!!!

در مورد گاندولف و لگولاس هم چون انقدر در ارباب حلقه ها عالی بودند اینجا کمتر به چشم اومدند ، هرچند مهارت لگولاس تو هابیت فوق العاده زیباست ... هر چی باشه پسر خودمه دیگه :|)

اما به نظرم به عنوان نقش فرعی ، تراندویل یه بازی فوق العاده از خودش نشان داد . خصوصیت یه پادشاه الف رو به خوبی و با ظرافت تمام نشون داد . به خاطر همین من به ایشون رای دادم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

به نظرم بازیگر نقش تائوریل خیلی خوب و باورپذیر بازی کرد. سکانس های جنگیدنش با ارک ها و ژست هایی که میگرفت بینظیر بود. در ضمن زبان الفی رو هم خیلی روان صحبت میکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Donnie Darko

شاید هیچ فردی به جز آرمیتاژ نمی تونست نقش تورین سپربلوط رو به این خوبی بازی کنه! 95492100138613799683.gif 95492100138613799683.gif 95492100138613799683.gif

کافیه دقت کنید به سیر رفتاری که در فیلم داشت دقت کنید! واقعاً رفتنش به جنون و دیوانگی و دوباره بازگشتش به تورین شجاع و مغرور در یک واژه بی نظیر بود 76313733299979181455.png

اگر قرار بر رای دوم و سوم باشد قطعاً به بیلبو (مارتین فریمن) رای میدم و رای سوم هم گاندلف خاکستری (ایان مکلن) هست 95492100138613799683.gif.

پ.ن : حواسم نبود که بازیگر نقش مکمل مدنظره. 67210156608286690352.gif تازگی ها خیلی حواس پرت شدم 67210156608286690352.gif

ویرایش شده در توسط Donnie Darko

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...