رفتن به مطلب
فنگورن

نظرسنجی 60: به کدام شخصیت منفی آردا بیشتر علاقه دارید ؟

218 رای

1. 1. نظر سنجی 60: به کدام شخصیت منفی آردا بیشتر علاقه دارید؟

• مورگوت
    • اسماگ
    • آزوگ
    • اونگولیانت
    • سارومان
    • گلائرونگ
    • شاه جادوپیشه
    • سائرون
    • شاه گابلین ها
      0
    • گالوم
    • سایر

Recommended Posts

lord of gondolin

خب مسلما اربابشون مورگوت دیگه . عین سائرون دنبال فتح کردن و حکرانی و از اینجور چیزا نبود ، کلا دنبال تباه کردن و نابود کردن آفریده های والار و ایلوواتار بود . آخه هوشمندانه تره ، اگه برای مثال من دنبال فتح کردن باشم ، مردم خوب زنده میمونن و بالاخره یه روزی شورش میکنن ، اما اگه دنیامو خودم بسازم ، دیگه آدمی نمیمونه ، همه اک و عنکبوت و اژدهان .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 5/14/2015 at 11:05 AM، Nienor Niniel گفته است :

من اسماگو انتخاب کردم چون واقعا از صحنه های حضورش تو فیلم یا کتاب لذت بردم.ولی مورگوت و سائرونم خوبن.از ویچ کینگم چندان خوشم نمیاد.اصن نقش خاصی نداشت بنظرم

پ.ن:گالم هم دوس دارم ولی بیشتر بدبخته تا بد و خبیث

من به اسماگ رای داده بودم اما الان رایم رو عوض کردم و به گلائورونگ تغییرش دادم. البته جز معدود تغییر نظرای منه. اما فکر می کنم اون موقع هنوز با گلائورونگ آشنا نشده بودم. 

من به اژدهایان علاقه ی خاصی دارم. اگه موجودات هوشمندی نباشند و فقط پرواز کنند یا بجنگند که هیچی. اما اگه هوشمند باشند، به خصوص حیله گر هم باشند و حرف هم بزنند، به نظرم دیگه جای بحثی تو ابهت و شوکتشون نمی مونه. البته در مورد گلائورونگ، بال نداشتنش یکم توی ذوق می زنه. اما نمیشه انکار کرد که این پدر اژدهایان دنیای تالکین، از نظر هوش و حیله گری، ده تای اسماگ رو توی جیبش می ذاره. اصلا موجودیه که من به شخصه هم ازش متنفرم هم عاشقشم. خودم هم نمی دونم باید ازش  بدم بیاد که چنین بلاهایی سر خاندان هورین آورد یا تحسینش کنم که چقدر زیرکانه منحرفشون کرد. همین پارادوکس برام فوق العاده جذابش کرده. 

گلائورونگ روحی از مورگوت رو داره و شاید بعضی ها بگن این ها کارهای خود مورگوت بوده. اما به نظر من مورگوت هم کمی تک بعدی بود و نمی تونست به خودی خود، اینطور تورین رو بازی بده. برای همین یه اسلحه رو وارد کار کرد و اون اسلحه گلائورونگ بود. گلائورونگی که یه ورود فوق العاده داره. شاید بقیه هم مثل من انتظار نداشتند اصلا حرف بزنه. یا گفتند فوقش تورین رو یه لقمه می کنه و تمام. اما دیدیم که نه تنها حرف می زنه، بلکه حرف هاش از کلی نیش و زهر هم موثرترند:|

بگذریم از جادوی چشم هاش که به شخصه، اون لحظه مثل خود تورین خشک شده بودم :دی جدا از این، انگار هیچکس هم راه فراری از دستش نداره. هر جا که قصد کرد یکی رو. فریب بده (حتی تورین رو) فریب داد و طرف مقابل هیچ کاری نتونست بکنه. هر جا خواست طرف دیوانه بشه، شد. و هر جا اراده کرد طرف نتونه به خودش تکون بده، موثر بود.

اسپویل برای دوستانی که سیلماریلیون یا فرزندان هورین رو نخوندند :دی

به نظر من اوج کار گلائورونگ و اوج خباثتش، اونجاییه که در حال مرگه و نیه نور رو می بینه. با وجودی که چند دقیقه  یا شاید چند لحظه بیشتر به مرگش نمونده، انگار تشنه ی اینه که زهرش رو بریزه و بعد بمیره. و چه زهری هم می ریزه!

نقل قول

به به، نیه نور، دختر هورین. ما در آخرین دم باز به هم برخوردیم. تو را شادباش می گویم که سرانجام برادرت را یافتی. و اینک او را بازخواهی شناخت: سپوزنده در تاریکی، ریاکار با دشمنان، بی وفا با دوستان، نفرین خویشان، تورین پسر هورین! اما بدترین کردار او را در اندرون خود می یابی.

اینجا عملا میاد بدترین دید رو از خصایص تورین، به نیه نور میده و چیزهایی که عین حقیقت هستند رو به سیاه ترین شکل ممکن، بازگو می کنه. اوج  کنایه و بد ذاتی=(( و نیه نور بعد این حرف ها اگه اون عکس العمل رو نداشت کم لطفی هم کرده بود :دی

تمام این دلایل از گلائورونگ برای من یه شخصیت خیلی جذاب می سازه که با احترام به اسماگ و سائورون و سارومان و مورگوت (خلاصه بزرگان جمع) بهترین گزینه می دونمش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شاه جادو پیشه آنگمار: سخته انتخاب بین شاه جادوپیشه آنگمار و سائورون. دو شخصیت سیاس و مکار دنیای تالکین . ولی شاه جادوپیشه آنگمار قهقهه اش وقتی که اسب ائارنور رم می کنه جالبه و به خوبی شخصیت مهیبشو نشون میده. نمونه دیگرش برخوردش با گندالف در بازگشت پادشاه که دیالوگ قدرتمندی رو خطاب به گندالف میگه:  پیر ابله!پیر ابله! ساعت من فرارسیده است .به هنگام دیدن مرگ آنرا نمی شناسی؟اکنون بمیر و بیهوده دشنام بگوی.و با گفتن این شمشیرش را بالا برد و شعله ها از تیغ پایین جست. این طنز سیاه که در پس پرده ای از خشونت و وحشته جالبه.

سائورون: یه صحبت مختصر نمی تونه به خوبی زوایای این شخصیت رو نشون بده. اگه بخوام مقایسه ای داشته باشم سائورون رو مشابه رستم دستان در شاهنامه فردوسی می دونم به خاطر همین سائورون رو بزرگترین شخصیت منفی، بزرگترین شخصیت و محور داستان های حول محور دنیای آردا می دونم.

اسمیگل:  تقابل دو وجه شخصیت متضاد اسمیگل  و اوج و فردوهایی که این شخصیت داره جالبه. وجود اسمیگل با اینکه در هابیت خیلی نیست ولی همون مقدار حضور هم کلیدی و براش معرفی خوبیه تا شاهد حضور این شخصیت در ارباب حلقه ها باشیم. در ارباب حلقه ها اسمیگل از شخصیت های محوریه که بسیار خوب پرداخت شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

نمی دونم شخصیت منفی حساب میشه یا نه ولی من به بالروگ :Balrog: علاقه دارم. تا جایی که فکر می کردم سارون قبلا یه بالروگ بوده. بعد فهمیدم هر دوی اونا مایاهای جدا بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
6lord majid6

سایرون بالروگ بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Balrog:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 40 دقیقه قبل، 6lord majid6 گفته است :

سایرون بالروگ بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Balrog:

خیر نبوده، فقط چون می تونسته از آتش استفاده های زیادی بکنه و انسان نبوده من فکر می کردم بالروگ بوده. بعد فهمیدم اشتباه می کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dark lady

گالوم

دلم ب حالش میسوزه یه جورایی

از مدل حرف زدنشم خوشم میاد :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...