رفتن به مطلب
bard

یک ماجرا جویی غیر منتظره در دنیای تالکین - ورود و هماهنگی

Recommended Posts

Théoden

:D باز توهم زدی ؟ وب سابق هستش :| :D :| :|

باز که میگی هستش :) :دی

معلومه این مدت که منو ندیدی از اوضاع من خبر نداری. من دیگه اون وب سابق نیستم :دی

ولی اینو جدی گفتم. توی داستان که هیچ، توی پست های معمولیت هم از هستش خیلی استفاده میکنی !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

میگم برای تعمیر دیوار قلعه به چوب و سنگ لازم داریم.

اگر داخل انبار باشه که هیچی اما اگه نباشه چی؟ ینی میشه سنگ رو از جای دیگه منظقه برداشت؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

باز که میگی هستش :| :دی

معلومه این مدت که منو ندیدی از اوضاع من خبر نداری. من دیگه اون وب سابق نیستم :دی

ولی اینو جدی گفتم. توی داستان که هیچ، توی پست های معمولیت هم از هستش خیلی استفاده میکنی !

چون خوب هستش

میگم برای تعمیر دیوار قلعه به چوب و سنگ لازم داریم.

اگر داخل انبار باشه که هیچی اما اگه نباشه چی؟ ینی میشه سنگ رو از جای دیگه منظقه برداشت؟؟

رئیس جان فقط مصالح مثل اهک و ساروجداریم

چوب و سنگ رو باید از بیرون بیاریم

اگر همه افراد نقش هاشون رو مینوشتن یکم جمع و جور میکردیم و میرفتیم سراغ جزئیات و فضا پردازی ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

رئیس جان فقط مصالح مثل اهک و ساروجداریم

چوب و سنگ رو باید از بیرون بیاریم

اگر همه افراد نقش هاشون رو مینوشتن یکم جمع و جور میکردیم و میرفتیم سراغ جزئیات و فضا پردازی ها

پس بهتره همه داستانشون رو تموم کنن و بزارن،بعد وظیفه ما در روز دوم مشخص بشه.در مورد بازسازی دیوار ها هم بهتره خودتون تعمیر کنید :| ما هم زخمی هستیم:وی و هم باید مسیرهای شرقی رو دوباره بررسی کنیم:وی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

بچه ها سلام. واقعا بابت تاخیری که تو آپلود کردن متن داشتیم معذرت میخوام. هم من سرکارم هم شهریار دانشجوئه. امروز متن اصلی رو حتما میذاریم. تا بقیه بچه ها هم بتونن با فضای داستان همه جانبه آشنا بشن.

پ.ن: یه ایده. که البته خودمون هم هنوز در موردش به قطعیت نرسیدیم. دوستانی که نقش هاشون با هم هست، مثل گشتی ها، کماندارا و ... گاهی وقت ها حتما نیازی نیست خط داستان رو جداگانه آپلود کنید. ینی هر کماندار یا گشتی واسه خودش بنویسه. گاهی مشترک کار کنین. کماندارا یا گشتی ها که همیشه جدا از هم نیستن. چون کارمون نگهبانیه، اغلب جاها با هم هستیم. پس گاهی سعی کنین که خط داستان رو با هم اشتراکی بذارین رو تاپیک. ینی روایت سوم شخص، که داره ماجرای یک روز گشتی ها یا کماندار هامون رو توصیف میکنه. احتمالا پست اول من و شهریار اینجوری باشه. تجربه خوبیه. امتحانش کنین.

پ.پ.ن: راداگاست خیلی مخلصیم. :|

خب من یه کم آپ تو دیت نبودم. شهریار پست رو آپلود کردخ ظاهرا. :|

بچه ها راجع به این پست همه باید نظر بدن. اجباریه. بحث هم نداریم.:دی

داستانو که خوندم تو تاپیک اصلی یه کم آشفته به نظرم اومد. بیاین یه کاری بکنیم. پیشنهاد من اینه که تو گذاشتن پست ها هم سلسله مراتب رعایت بشه. ینی جانشین فرمانده اولین پست خط داستان رو بذاره که مشخص بشه اون روز چیکار باید بکنیم. بعد به ترتیب بقیه پست هاشون رو بذارن. اینجوری منسجم تر میریم جلو. برای شب هم میتونیم همگی با هماهنگی هم یه پست بذاریم از زبان سوم شخص که اوضاع و احوال و افکار افراد قلعه رو توی شب بیان میکنه. اینکه به چی فک میکنن. راجع به اتفاقات اون روز چه حسی دارن. چه گفتگوهایی باهم میکنن (حالا لزوما نه گفتگوهای آشپزها با هم، کماندارا باهم یا ... میتونه یه گفتگوی گروهی موقع غذا خوردن هم باشه.) بعد دوباره خط بعدی داستان و شرح روزانه ماوقع از زبان افراد قلعه. عین یه زندگی. یه کم سخت هست ولی شدنیه و باور کنین که اگه بشه خیلی جذاب میشه.

منتظر اعلام نظرات هستم. مخصوصا شما بارد عزیز.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

تا کی وقت داریم!؟ :|

با این حرف موافقم. بعد اینکه همه نقشاشون رو تکمیل کردن و میخوایم بریم روز بعد، میتونیم یک پست بزاریم که کلی حرف بزنه از زبون شخص سوم و درباره هرکدوم از شخصیتا و داستان اصلی نطر بده

به نظرم جانشین فرمانده نه در اول، که در پایان روز حرف بزنه. خیلی جالب میشه! وقتی همه پستشونو گذاشتن ایشون به عنوان دانای کل بیاد کلیت روز رو توصیف کنه و گفت و گو های اشخاص و اتفاقایی که نمیشه خرکس از زبون خودش بگه . همینطور میون حرفاش میتونه برنامه فردا رو هم تنظیم کنه . شب سر میز شام با همه یه گفت و گویی بکنه و درباره وضعیت قلعه و کارای بعدی حرف بزنه

مگه نه!؟ :|

بازم میپرسم تا کی وقت داریم!؟ وی .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

اله ماکیل:داستان اصلی مشخصه دیگه:وی

ما خیلی صبر کردیم تا جناب بارد اول شروع کنند ولی نشد.

اطراف قلعه پر از اورک هست و هوا زمستانی،چوب برای تیر کمه باید تهیه بشه.گشتی هام باید یه گشتی بزنند و اطلاعات بیارند.بقیه هم وظایف خودشون رو دارند باتوجه به اینها داستان رو هماهنگ کردیم.به نظرم اول شخص باشه بهتره چون ما خودمون شخصیت هستیم و باید داستان خودمون رو تعریف کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

کینگ همه اینارو میدونیم منظورمون یه چیز دیگه بودا وی

به نظرم بارد آخرین نفر پست بزاره و علاوه بر کارای خودش یه جمع بندی کنه و برنامه روز بعد رو بگه خیلی خوب میشه

منم دارم درس میخونم ولی بسی چیز اومده ذهنم برای نوشتن!! عصر میزارم

علاوه بر من کی هنوز پست نزده!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

کینگ منظور منم این بود که اگه گروه ها بخوان به صورت مشترک کار کنن زبان باید سوم شخص باشه. مثلا زبان سوم شخص برای داستان یک روز گشتی ها؛ چون با هم بودن زبان سوم شخص بهتره.

اما تو مواقعی که دو یا سه نفر گشتی دارن جداگانه میرن ماموریت طبیعیه که زبان اول شخص باشه بهتره. :|

اما در مورد حرف نولوفینوه مبنب بر اینکه پست آخر مال فرمانده باشه زیاد موافق نیستم. اونجوری شکل داستان زیاد جالب از کار در نمیاد. مث این میمونه که فرمانده ناظر کار افرادش باشه و بعد بخواد آخر کار بهشون نمره بده!!!

اینی که گفتم فرمانده پست اول رو بذاره یه ترجیح خیلی ساده بود. قطعا ماجرای هر روز ممکنه از فرمانده شروع نشه. مثلا ممکنه دیده بان یا گشتی، یه گروه اورک رو ببینه که دارن به قلعه حمله میکنن. خب اینجا فرمانده جایی برای شروع کردن یه خط داستان نداره.

البته اینم بگم. بهتره قبل از اینکه خط داستان معلوم بشه و هرکسی شروع به گذاشتن پست بکنه، باید بین خودمون به یه نتیجه ای برسیم که امروز این خط داستان رو چجوری پیش ببریم؛ اول کی پستش رو بذاره و ترتیب عمل چجوری باشه. اگه اینجوری نباشه داستان ما عین یه فیلم میشه که سکانس هاشو جابجا کنن بعد نمایش بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fladrif Skinbark

البته اینم بگم. بهتره قبل از اینکه خط داستان معلوم بشه و هرکسی شروع به گذاشتن پست بکنه، باید بین خودمون به یه نتیجه ای برسیم که امروز این خط داستان رو چجوری پیش ببریم؛ اول کی پستش رو بذاره و ترتیب عمل چجوری باشه. اگه اینجوری نباشه داستان ما عین یه فیلم میشه که سکانس هاشو جابجا کنن بعد نمایش بدن.

با این موافقم. تو پیغام خصوصی گروهم گفتم. به نظر قبل انتشار بین خودمون داستانا پخش شه بد نمیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bellatrix

الان ی سوالی برا من پیش اومده!هنوز روز اول تموم نشده؟!

یکی بیاد روزه اولو جمع کنه بریم روز دوم دیگه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

فریژا (درسته !؟ :وی) نه هنوز تموم نشده :وی سه چهار نفر مونده هنوز :| (امتحانا و ... :| )

اله ماکیل نمره دادن چرا؟!؟!؟

میگم ینی وقتی همه پستشونو زدن و همه چی تموم شده و یک نفر مونده، اون یک نفر اخر بیاد علاوه بر نقش خودش یک توصیف کلی از اون روز بکنه به عنوان یه شخص که از بیرون داره نگاه میکنه کلیت هارو بگه. چیزایی که توی پستای بقیه که حالت شخص اول دارن نگنجیده

حالا این یه نفر برای اینکه کار منظم باشه میگم جانشین فرمانده ینی بارد باشه

اینجوری میتونه "به طور غیر مستقیم" سیر کلی روز بعد رو هم ذکر کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

الان ی سوالی برا من پیش اومده!هنوز روز اول تموم نشده؟!

یکی بیاد روزه اولو جمع کنه بریم روز دوم دیگه!!

موافقم منم باید آخر داستانمو ویرایش کنم یعنی باید زود برگردم قلعه.(گرچه می خواستم در اول قسمت بعد اینکارو انجام بدم) :|

پ.ن: همانطور که گفتم آخر داستان قسمت اولمو تموم کردم تا شروع بعدی همه از داخل قلعه باشد. :|

ویرایش شده در توسط Anna

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

همچنان منتظر شرکت بقیه دوستان هستیم

ادموند پونسی ( دیرنیر ) + لیتراندیل ( لرد محمد ) + دایریس + Uchiha Aref

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

ما فعلا منتظر بقیه دوستان هستیم

ادموند پونسی ( دیرنیر ) + لیتراندیل ( لرد محمد ) + دایریس + Uchiha Aref

اگر به خود من بود تنهایی میتونستم کل داستان رو بنویسم

من گفتم بقیه هم بیان شرکت کنن یه اثر موندگاری بشه چهار نفر هم هماهنگ بشن یه چیزی از هم دیگه یاد بگیریم

برای من فرقی نمیکنه تا دوستان بیان بنویسن منتظر میمونم

اما در مورد دانای کل و این حرفا راستش نیازی به اینا نیستش اون موقع طرف به جای خوندن متن ها میاد خلاصه داستان رو میخونه

داستان هر روز اول روز توسط خودم نوشته میشه و اگر نقش من هر کجای داستان باشه اونجا رو خودم مینویسم مثلا اول یا وسط یا اخرش

از همکاری فعلی دوستان متشکرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

فریژا (درسته !؟ :وی) نه هنوز تموم نشده :وی سه چهار نفر مونده هنوز :| (امتحانا و ... :| )

اله ماکیل نمره دادن چرا؟!؟!؟

میگم ینی وقتی همه پستشونو زدن و همه چی تموم شده و یک نفر مونده، اون یک نفر اخر بیاد علاوه بر نقش خودش یک توصیف کلی از اون روز بکنه به عنوان یه شخص که از بیرون داره نگاه میکنه کلیت هارو بگه. چیزایی که توی پستای بقیه که حالت شخص اول دارن نگنجیده

حالا این یه نفر برای اینکه کار منظم باشه میگم جانشین فرمانده ینی بارد باشه

اینجوری میتونه "به طور غیر مستقیم" سیر کلی روز بعد رو هم ذکر کنه

منظورتو گرفتم نولو. واسه همین گفتم این فقط یه ترجیح ساده بود که یه نفر استارت بزنه داستان رو. اینکه شب یه نفر بخواد داستانو تموم کنه نمیشه .همونجوری که نمیتونه همیشه یه نفر داستانو شروع کنه (به همون دلیلی که تو پستم گفتم). شب آخرین نفری که بیداره نگهبان و دیده بان قلعه ست. (مثلا)

واسه همین پیشنهاد میدم وقتی خط داستان اعلام شد بین خودمون رای بدیم که با توجه به اون خط داستان بهتره کی اولین پست رو بذاره و ترتیب کار تا آخرین پست چجوری باشه.

بچه ها منتظر نظرات هستیما!!!

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

بارد باشه :|

جریون این اسامی که نوشتین چیه حالا!؟

اله ماکیل روز اول که تقریبا دیگه گذشت :|

ایشالا از روز بعد هماهنگ کنیم!

ویرایش شده در توسط نولوفینوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

بارد باشه :|

جریون این اسامی که نوشتین چیه حالا!؟

اله ماکیل روز اول که تقریبا دیگه گذشت :|

ایشالا از روز بعد هماهنگ کنیم!

شما تکلیفت رو مشخص نکردی بالاخره هستی یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

پست هارو بخونین کاملا گویاست :|

اسمایل سری تکون دادن ... :|

هرجور شما راحت تری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

هرجور شما راحت تری

معلومه که هست من تمام مدت فکر می کردم که هم رده هام (کماندارا) فریژا و نولوفینوه :D

ببخشید دیگه نمی تونم فکرمو عوض کنم :| :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

هرجور شما راحت تری

عزیز اگر مثل اندیشمندان فکر میکنید که ما در اینده به مشکل میخوریم و از دید فیلسوفانه شما نمیخواهید که در این جریان دخیل باشید و مثلا اینده بینی خود رو نشون بدید میتونیم نقش شما رو حذف کنیم

گرچه بنده مشتاقم که شما با بچه ها و من همکاری کنید

در هر صورت سریعا یه جواب قطعی به ما بدید که ما بدونیم افتخار همکاری با شما رو خواهیم داشت یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ای وای شما چه با نمک نطق می فرمایی :|

نه بابا هستم دیگه

فقط در جواب اون حرفتون در اون روز گفتم اگر کسی هم خیلی مشتاقه میتونه جام بیاد که جواب خیلی عجیبی هم نیست!

در سیر داستان هم مشکلی پیش نمیاد :| فقط امیدوارم هرچه سریع تر این گفت و گو ها تموم بشه :"|

اگه صلاح بدونید کلا پست های اضافی رو هم از همون صفحات اول حذف کنی کار خیری کردی :|

ویرایش شده در توسط نولوفینوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

ای وای شما چه با نمک نطق می فرمایی :|

نه بابا هستم دیگه

فقط در جواب اون حرفتون در اون روز گفتم اگر کسی هم خیلی مشتاقه میتونه جام بیاد که جواب خیلی عجیبی هم نیست!

در سیر داستان هم مشکلی پیش نمیاد :| فقط امیدوارم هرچه سریع تر این گفت و گو ها تموم بشه :"|

اگه صلاح بدونید کلا پست های اضافی رو هم از همون صفحات اول حذف کنی کار خیری کردی :|

نه ما مثلا در ظاهر مجبور به حفظ دموکراسی و ازادی بیان هستیم :D

نقش خودتون در تاپیک اصلی رو بنویسید همشهری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

خوب یه بیوگرافی کوچیک از خودم نوشتم امیدوارم خَسته کننده نباشه. "امروز" رو هم ایشالا به زودی مبزارم! وی

ولی هنوز نتونستم برا خودم اسمی انتخاب کنم!!!

پ.ن:نکنه تبریزی هستی؟!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

دوستان از همگی تقاضا دارم متن هایی که آپلود میکنید رو دو باره و چند باره بخونید و ویرایش کنید. اگه قراره ما اینجا، نوشتن و یاد گرفتن رو تمرین کنیم پس کار مهمی میخوایم انجام بدیم. و اگه میخوایم کار مهمی انجام بدیم باید روش وقت بذاریم. نمیشه که توی یه پست شیش هفت خطی ده پونزده تا ایراد نگارشی و لغوی به چشم بخوره!!! من پیشنهاد ویرایش و ادیت کردن متن ها رو به مسئول تاپیک دادم. امیدوارم ترتیب اثر بده.

تاثیری که خوندن یه متن ناقص و بدسلیقه رو آدم میذاره (هرچند راجع به عمیق ترین مفاهیم باشه) اصلا قابل مقایسه با تاثیر خوندن یه متن شکیل و وزین نیست (هرچند راجع به یه موضوع سطحی باشه).

لطفا مد نظر قرار بدید. ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...