رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 58: کدام ترانه را از میان شش ترانه ساخته شده برای تیتراژ سه گانه هابیت و ارباب حلقه ها، برتر میدانید؟

158 رای

1. 1. نظر سنجی 58: کدام ترانه را از میان شش ترانه ساخته شده برای تیتراژ سه گانه هابیت و ارباب حلقه ها، برتر میدانید؟

• May It Be- یاران حلقه
    • Long Ways To Go Yet- دو برج
    • Into The West- بازگشت پادشاه
    • Song of the Lonely Mountain- سفر غیر منتظره
    • I See Fire- برهوت اسماگ
    • Last Goodbye- نبرد پنج سپاه

Recommended Posts

Théoden

1. May It Be

2. Song of the Lonely Mountain

3. Into the West

در رابطه با اون سه تای دیگه نظری ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

چه نظرسنجی سخت و دلپذیری.

من بین 3 تا گزینه گیر کردم:

I See Fire

May It Be

Long Ways To Go Yet

هر بار که هر کدوم از این سه تا ترک رو گوش میکنم یقین پیدا میکنم که این ترک انتخابیمه. اما وقتی بعدیش رو میشنوم یقین پیدا میکنم که اشتباه کردم و این روند ادامه داره :)

اما بالاخره باید انتخاب کرد دیگه.فقط یه نکته رو بگم.ملاک من توی انتخاب میزان مطابقت با فیلمی که روش قرار داده شده نیست.مثلا مثل روز روشنه که I See Fire قطعا از نظر مطابقت با دنیای تالکین به گرد پای May It Be انیا نمیرسه.اما خب این از نظر من چندان مهم نیست.

انتخاب اول:Long Ways To Go Yet

یه حال خاصی بهم دست میده وقتی به این آهنگ گوش میکنم.حس وقتی که حلقه تو جیبته و هیشکی نمیدونه.حس دلشوره ی آمیخته با شادی که توی اعماق وجودت هست و خبر از یه ترس و ناامیدی بزرگ میده.مخصوصا وقتی به اینجاش میرسه:

We are lost

We can never go home

صدای خواننده ش رو خیلی دوست دارم.

انتخاب دومم:May It Be

مگه میشه صدای آسمانی انیا رو شنید و از خود بیخود نشد؟!آرزوی همنشینی با الف ها زیر ابشارهای ریوندل با بستن چشمها و گوش دادن به این ترانه بوی واقعیت میگیره...

انتخاب سوم:I See Fire

بشدت صدای خواننده ش رو میپسندم.دوسشدارم.همین :|

از باقی گزینه ها Song of the Lonely Mountain رو هم خیلی دوست دارم.خیلی هم باهاش خاطره دارم.یادش بخیر این ترانه رو(قبل از اصلاح شدن)حفظ بودیم و با بچه ها میخوندیمش :|

پ.ن:این نظرسنجی عالی بود.با فاصله بهترین نظرسنجی ای بود که تا حالا دیدم.

ویرایش شده در توسط Tom Bombadil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

May It Be

Into the West

Last Goodbye

Song of the Lonely Mountain

Long Ways To Go Yet

I See Fire

خب من تو گزینه های نظرسنجی Into the West رو انتخاب کردم ولی اینجا میگم انتخابم May It Be ـه! بالاخره باید یه جوری این کشمکش درونی رو به تصویر میکشیدم:دی

May it Be خالصانه ترین تم تالکینی رو با خودش داره. و از ابتدا، دنیای تالکین رو با این ترانه به یاد دارم. {هر چند که خیلی محو!}

Last Goodbye رو با اینکه به تازگی منتشر شده ولی خیلی زود به دلم نشسته. شاید هم به خاطر وجود صدای بیلی این حس اطمینان ایجاد شده. در هر صورت نبود اوج و تحریر هایی خیلی ریزی که تو خوانش هست ترک رو بسیار دلپذیر کرده. {هنوز نمیدونم ترک ماندگاری میشه یا نه}

SotLM: بعد از گوش دادن به ترانه مجذوب دورف ها میشی. {هر چند دورف های تو ترانه:دی} این ترک هر چی از تاریخ تولیدش میگذره تو دل برو تر میشه. مهر تأیید دورفی رو این اثر نشسته :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eradan

May It Be خیلی خوبه

بعدش

Long Ways To Go Yet که ی حس مرموزی توش هست.مثه حرف های آخر گالوم

و در آخر هم

Into The West شاید چون فیلم تموم شد دوست نداشتمش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hunter

از نظر من Into the West با اختلاف خیلی زیاد اوله. البته دلیل انتخاب موسیقی ها شخصیه، ولی برای من تیتراژ پایانی "بازگشت پادشاه" خیلی خیلی خاطره انگیز و عزیز هست اونم با این موسیقی. همونطوری هم که میبینید امضام رو از تیکه های همین تیتراژ درست کردم! متن ترانه و موسیقی اون کاملا با داستان آخر فیلم همخوانی داره و نمیدونم چه رازیه ولی هر دفعه این تیتراژ رو میبینم و آهنگش رو میشنوم ناخداگاه کل اتفاقات هر سه تا فیلم از جلوی چشمام رد میشه، یجوری بیننده رو توی سرزمین میانی غرق میکنه و این حس رو به آدم میده که خودش وسط همه ی اون ماجراها بوده و همش رو تجربه کرده! تو نبردها جنگیده، با شخصیت ها خندیده، گریه کرده و کلی ماجراجویی داشته اما حالا وقت خداحافظیه. چندین بار از طرفدارهای بزرگ و کوچیک ارباب حلقه ها شنیدم که بعد از پایان فیلم سوم با صورت گریون از سالن سینما اومدند بیرون، این نشون میده که این حس جهانی بوده بین طرفدارها. یه پایان بی نظیر برای یک سه گانه ی بی نظیر!

دوم Long Ways to Go Yet. شاید انتخابم عجیب باشه ولی این آهنگ خیلی حرف برای گفتن داره! موسیقی خیلی تاریک و عاری از هرگونه امید شروع میشه و غلبه ی تاریکی رو به خوبی نشون میده، اما رفته رفته اوج میگیره که این نشون میده هنوز کورسوی امیدی برای پیروزی هست. اگه تا حالا سه تا فیلم رو ماراتون وار با دوستاتون دیده باشید قشنگ به این نکته پی میبرید. اگه فیلم دوم هم مثل فیلم اول با یه تراژدی تموم میشد تاثیر این آهنگ چند برابر میشد، اما همینجوریش هم چون سنگ بنای فیلم سوم رو گذاشت برای من راضی کننده هست.

Song of the Lonely Mountain. کاملا با داستان یکی هست ترانه و ریتمش خیلی حماسیه، چیزی که برای شروع یک سفر ماجراجویانه 100% لازمه. همخوانی ها و افکت های صوتی آدم رو به وجد میاره. شاید یکی از دلایل انتخابم همون همخوانی معروف و حماسی دورف ها توی خود فیلم باشه، چون یادمه اولی باری که تریلر هابیت رو دیدم با این همخوانی خیلی حال کردم باهاش.

انتخاب بعدیم May it Be هست، اونم به خاطر بانو Enya ! یکی از معدود خواننده های زنی که دیسکوگرافی کاملش رو دارم و هر دفعه گوش میدم برام تازگی داره.

Last Goodbye. این رو همین امروز شنیدم، آهنگ خیلی خوبی بود اما انتظار منو برای آخرین آهنگ سرزمین میانه برآورده نکرد. شاید تقصیر خودم بود که سطح توقعم رو خیلی بالا بردم. کار بیلی بوید عالی بود شکی در اون نیست شاید اگه میدونستم مثلا سیلماریلیونی قراره ساخته باشه یا چیز دیگه و این خداحافظی آخر نیست این آهنگ تو لیستم میرفت بالاتر. حتی شاید بعد اینکه فیلم رو دیدم و تو جو بعد از پایان داستان و هر خوابی که پیتر جکسون برامون دیده آهنگ رو گوش کردم نظرم عوض بشه کسی چه میدونه!

I See Fire که میشه گفت تو این گزینه ها ضعیفترین بود، موسیقی خیلی خوبی داره همینطور ترانه ی جالبی ولی نسبت به گزینه های بالا کم میاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

من آهنگ Song of the Lonely Mountain رو خیلی دوست دارم چون موقع شنیدنش خاطراتِ زمان تماشای فیلم برام زنده میشه...

اما چون سول پرسیده کدوم رو برتر میدونید ، به نظرم گزینه ی آخر (Last Goodby) بهترین تیتراژ هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

مطمئنا بهترین ترانه ی فیلم May it Be است و بدترین اون هم

Long Ways To Go Yet هستش که افتضاح بودش .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارباب حلقه ها

مطمئنا بهترین ترانه ی فیلم May it Be است و بدترین اون هم

Long Ways To Go Yet هستش که افتضاح بودش .

ولی بنظر من اگه موقعه گوش کردن long ways to go yet خودتو جای شخصیت گالوم بگذاری و از دید اون به آهنگ گوش کنی فوق العاده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mardil

منم واقعن بعدازشنیدن into the west گریه میکنم...منویادیه جایی میندازه وامیددوباره دیدنشوتودلم زنده میکنه...ولی چون آهنگ may it beباعث شدبعدازیه شکست سخت دوباره بلندشم این بودکه اونوانتخاب کردم..ولی درکل همه موسیقی هایی که توگزینه هابودهوشمندانه انتخاب شده بودن وهرکدوم به نوبه خودشون فوق العاده اند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

ولی درکل همه موسیقی هایی که توگزینه هابودهوشمندانه انتخاب شده بودن

سلام.

مگه به جز این 6 تا ؛ موسیقی دیگری هم ساخته شده؟!

:)

موسیقی تیتراژ ارباب حلقه ها (هر 3 تاشون) عالین اما متاسفانه من با ووکالشون حال نمیکنم و واقعا حیف از این موسیقی ها که ووکالشون از نظر من جالب نیستن

:|

انتخاب من

Song of the Lonely Mountain هست چرا که هم به خوبی با فضای فیلم سازگاره و هم ووکالش عالیه و هم اینکه بعد از ارباب حلقه ها واقعا انتظار نداشتم که هابیت نیز ساخته بشه واین فیلم وتیتراژش مثل عنوان فیلم که سفر غیر منتظره هست؛ واقعا غیر منتظره هست. :|

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Mellon

Into The West از همه ترانه هاش قشنگتر بود وقتی بعد از بازگشت شاه این ترونه رو گوش میدادم یه جورایی تو خلسه وغم میرفتم.

ویرایش شده در توسط Legolas Mellon

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTORLyNCH

انتخاب واقعاً سخته ولی انتخاب من Song of the Lonely Mountain هستش... یکی از بی نظیرترین آهنگ ها بود... احساس خوبی بهم دست میده موقع شنیدنش...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادریل

صدوبیست درصد اهنگ هابیت 1 خیلی حماسیه وبه فیلم میخوره کاشکی 2 و 3 شم رو هم این خواننده میخوند کلا صداش جون میده واسه اهنگ احساسی :)) ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

into the west انتخاب اول منه. کلی خاطرات دارم باهاش و به نوعی پایان محبوب ترین سه گانه من محسوب میشه.

بعد به ترتیب :

2- lonely mountain

3- i see fire

4- may it be

5- last goodbye

6- long way to go

ویرایش شده در توسط توروندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas*

into the west:بدون شک بهترین اهنگی هست که شنیدم.وقتی این اهنگ رو میشنوم روحم پرواز میکنه و اهنگ رو تو تک تک سلولای بدنم حس میکنم..اشک تو چشام جمع میشه.باید بگم این اهنگ بهترین انتخاب واسه یه شاهکار هست.(رای من)

Long Ways To Go Yet:خیلی عجیبه که اکثرا از این اهنگ خوششون نمیاد.این اهنگ با تم تاریکش و غمی که توش داره به معنای واقعی عالیه و مناسب پایان قسمت دوم که حال و هوای موردوری داره.

last goodbye:و اما این اهنگ.هر وقت میشنومش گریم میگیره.مخصوصا با صحنه هایی که از lotr و the hobbit نشون داده میشه.واقعا بیلی صدای قشنگی داره و بهترین انتخاب برای خداحافظی با سرزمین میانه. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

1. into the west

2. may it be

الان اصلا نمیتونم دلایلمو بگم! بعد چند وقت دوری از کل دنیای تالکین اومدم اینجا اینارو دیدم اصلا یه دلتنگی بدی خیمه زده تو دلم میخوام گریه کنم فقط!!!

من برم این 2 تارو گوش کنم... ;) :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فاطمه

به نظر من may it be از همش بهتره

چون صداش عالیه.و با فضا بهتر جور در میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

من از همه شاهکارهای موسیقی فیلم موسیقی may it be رو انتخاب می کنم چون توی لحظه مرگ برومیل و گندالف وجدایی غمناک یاران حلقه می خواستم با تمام توانم گریه کنم ولی وقتی موسیقی تیتراژ رو گذاشت درونم آمیزهای از امید و غم بود و این بیاد موندنی ترین لحظه عمرم بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
legolas2013

Long Ways To Go Yet وMay It Beروخیلی دوست دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

i see fire

میدونین چون هم واقعا آدم با گوش دادن آهنگش حس تورین رو درک میکنه ...نمیدونم من فقط اینطور حس میکنم یا نه اما فکر میکنم شعر از زبون تورین و فیلی و کیلی گفته شده...

و واقعا منو ناراحت میکنه...اد شیران خوب تونسته با صداش و آهنگ با احساسات بازی کنه...

اما آهنگ song of lonely mountain هم عالیه...خیلی دوست دارمش...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

این نظر سنجی تصمیم گیریش خیلی سخته.{ لا اقل برای من} ولی نظرم به ترتیب اینه

1- قشنگه ولی فضای حماسی ای که فیلم احتیاج داره رو نداره.

2- مو به تن ادم سیخ میکنه. اصلا نمی خوام بهش گوش کنم.

3- واقعا قشنگه ولی اینم برای پایان همه چیز و به معنای اینکه همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه ست. اگه چند تا انتخاب داشتم این انتخاب دومم بود.

4- یه خورده شبیه اون اهنگیه که تورین در اول فیلم وقتیکه میفهمه که عیار نداره ست. نه اصلا همونه . این بسیار عالیه ولی به درد ارباب حلقه ها نمیخوره. چون تو ارباب حلقه ها دنبال گنج یا پس گرفتن چیزی نبودن.

5- اینم به نوبه خودش خیلی قشنگ بود. به نظر من ولی حس و حال سوختن مردم شهر دریاچه رو منتقل میکنه. یه خورده هم به درد لحظه های اخر فیلم بازگشت پادشاه میخوره چون فرودو و سم میون اتش گرفتار بودن و همین طور هم اون طرف مردم داشتن میجنگیدن و میسوختن. ولی اهنگ مورد نظری که باید خوب باشه اونیه که هم حس و حال نابودی غیر منتظره بودن چیزی و از هم پاشیدن چیزی اتحاد و عشق رو داشته باشه.

6- این اهنگ رو من زمانی شنیدم که برای اولین بار با سایت اردا اشنا شدم و دنبال فیلم های و بازیگران دنیای اردا بعد از ارباب حلقه ها بودم. نمیدونم چی شد که فکر کردم این اهنگ مال اخر ارباب حلقه ها و هابیت ها ست. { با اینکه اونجا نوشته بودید که مال اخر هابیت هاست!} این اون حس پایان خوش و همین طور تلخ رو بیان میکنه. داره میگه من دارم میرم. ولی چیز های زیادی دیدم و کارهای زیادی کردم. و حالا چیز های خوبی رو برای شما ارزو می کنم. پیپین با اون صدای شاهکارش هم جنگ حلقه و هم نبرد پنج ارتش رو بیان میکنه. میگه که شب داره نابود میشه و حس فداکاری یعنی اینکه میرن تا صلح پابرجا باشه رو کاملا منتقل میکنه. میدونم که خیلی کم بهش رای دادن ولی من هم دلایل خودم رو دارم و گفتم. این هم به درد ارباب حلقه ها و هم هابیت ها میخوره. O:-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
6lord majid6

1.may it be فوق العاده ست

2.last goodbye نودو نه درصدشو حفظم:D

3.into the west اون تیکه اوجش خیلی خوبه

4. Song of the Lonely Mountain وسطاش به بعد چرت میشه اما اولاش خوبه

دوتای دیگه رو اصلا گوش نمیدم

آواز دورف ها تو خونه ی بیلبو هم عالی بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...