رفتن به مطلب
  • 0
Vána

نحوه دست شستن از زندگی خاندان الروس چگونه بود؟

سوال

2 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
LObeLia

... و اون پروسه ی جدا شدن روح زیبایی خاصی به جسم میبخشه و ...

خیلی عجیبه! تالکین علـاوه بر ارج نهادن به روح، جسم رو هم حتا بدون روح و جان، زیبا می انگاره. یعنی جسم جدا و روح جدا، زیبا هستن. گرچه مسلما رابطه ی خیلی مستقیمی بین این دو هست . اینکه روح زیبا، جسم زیبا هم داره و برعکس. خیلی جاها داریم که روح پلید ، جسم پلید رو داشته. {که خب در مورد سائورون و جلد آناتارش، فکر میکنم استثنا باشه.}

اما میخوام بگم یکی بدون دیگری هم هویتی داره و چندان نیازمند نیست. اینجا در میان نومه نوری ها، جسم، بعد از مرگ هم همچنان چارچوب خودشو حفظ میکنه. بین الدار هم اینگونه بوده. میریل رو داشتیم که بعد از اینکه روحش کالبد رو میکنه، اما تا مدتهای زیادی دست نخورده باقی میمونه و یا شایدم برای همیشه! که فینوه امیدوار بوده از خواب بیدار بشه اما نمیشه و شاه میفهمه که منتظرش موندن بی فایده اس و ادامه داستان... اما خب اینم هست که جسمش رو پرستاران لورین، تیمار میکردن. حالـا شاید تازه نگهش میداشتن و نمیذاشتن فرسوده بشه یا که نه! فقط مراقبش بودن. اما فکر کنم توی تاریخ سرزمین میانه درین مورد دقیق تر نوشته باشه که سعی میکنم سر در بیارم.

مدت زمان تازه موندن جسم ، مسئله ی من هست و رابطه ی دقیق جسم و روح. و اینکه آیا نژادهای به خصوصی این ویژگی رو داشتن ؟؟! مثلـا انسانها ، غیر از نومه نوری ها کسیشون اینطوری نبوده؟؟

البته قضیه ی مرگ طبیعی نومه نور ازین بحث جداست. چون همه میدونیم این توانایی خاص اونهاست. که بتونن روی روحشون مسلط باشن و هر وقت که خسته شدن جسم رو ترک کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...