رفتن به مطلب
ادموند پونسی

ریک ریوردن | Rick Riordan

Recommended Posts

Capitan

اول اينكه متشكر از تاپيكتون

دوم هم اينكه اصولا اينكه خدايان باستاني رو بياريم تو فضاي مدرن كار خيلي درستي نيست...نتيجه ي كار هم نميتونه خيلي خوب در بياد

ولي راجع به فيلم هاي ساخته شده بايد در يك كلام بگم:مهمل!!البته مطمئنا اصل كتاب خيلي بهتر از اين مهمل ها بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

کتاب های ریک ریوردان توسط نشر بهنام به چاپ رسیده ولی با توجه به فضای نوجوانانه ی کتاب ( تینیجری ) و فضای نشر آثار خارجی در ایران در این کتاب ها شاهد سانسور زیادی هستیم ، ولی در عوض از نگارش خوبی بر خورداره . فضای کلی کتاب ها همونطور که شما میگین با ته مایه هایی از طنز و لودگی همراهه ( طنز به معنای طنز والا مد نظر نیست ، بلکه به معنای هجو و یا نوشته ای کمدی واره ) به طور کلی ریک ریوردان با خوندن دانته بعضی از برداشت هارو انجام داده ، خالی از لطف نیست که اشاره کنم ایده ی داستان های " خدایان یونان " ریک ریوردان رو پسر کوچکش هالی ریوردان در ذهن پدرش انداخته . !

سیر فضای داستانی در مجموعه ی پرسی جکسون و خدایان یونان از کودکی به نوجوانی کاملا مشهوده . به این ترتیب که در کودکی بیشتر به مسائل کودکان میپردازه و با بالاتر رفتن سن نقش اول داستان شاهد رفتار ها و آرمان ها ی پخته تری هستیم هر چند که روند داستان از سیر هیجانی بالایی بر خورداره.!

در مجموعه ی وقایع نگاری خاندان کین با فضای نوجوانانه تری نسبت به پرسی جکسون و خدایان یونان روبرو هستیم . مجموعه ی بعد قهرمانان المپوس هست که ادامه ی سری " پرسی جکسون و خدایان یونان " هست و در اون روند داستان جذاب تر هم میشه . به نوعی که دیگه خیلی با فضای فان و طنز گونه ی پرسی جکسون روبرو نیستیم .

مجموعه ی 39 سرنخ مجموعه ای هست که به طور مشترک چند نویسنده اون رو منتشر کردند که نویسنده ی جلد اول اون یعنی همین هزار توی استخوان همین جناب ریک ریوردانه و باقی کتاب ها رو افراد دیگه ای به قلم تحریر دراوردن.

مجموعه ی ناوارو اولین اثر ریک ریوردانه ( تا اونجایی که من میدونم ) و فضایی بزرگسالانه داره و رمانی مخصوص بزرگسالانه .!

اقتباس های گرفته شده از نوشته های ریک ریوردان هم فعلا همین دو فیلم هالیوودی " دزد صاعقه محصول سال "2010 و" دریای هیولاها محصول سال 2013 " است و این اقتباس ها شامل تحریف ها و دست برد های کارگردان در داستانه و یه اثر فوق العاده تینیجری و کودکانه و ساخته و روانه ی بازار کرده

به قول کاپتان عزیز خوندن کتاب هارو بهتون پینهاد میکنیم تا دیدن فیلم هارو.!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

ریوردن فرد خوبیه و داستان های جالبی داره ولی فقط همین به عنوان طرفدار کارهاش میتونم بگم کارش خیلی خوبه ولی تاثیر آن چنانی ای نمیگذاره فقط یک داتسان مهیجه که ما رو با یونان و مصر آشنا می کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلمیت

داستان های ریوردن جزو داستان هایی ان که همزمان با این موضوع که باعث میشه کاملا اوقات دوس داشتنی رو بگرونید اطلاعات عمومیتون رو هم بالا میبرن.در مورد وقایع خانواده ی کین هم باید بگم توی یک مجموعه ی سه جلدی به چاپ رسیده و واقعا ارزش خوندن رو داره. :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

سلام به همگی آردایی های عزیز خب میدونم که خیلیاتون این کتابو خوندید پرسی جکسون اثر ریک ریوردن 
خیلی هاتون خوندینش
پنج گانه ی پرسی جکسون خب اینم یه خلاصه ازشه

: پرسی یه پسر دوازده سالست که بعد کلی بدبختی متوجه میشه پدرش پوسایدون خدای دریای یونانی هاست . و می فهمه که خدایان یونانی و داستان هاشون واقعیت دارن. در این حین کرونوس ، پادشاه تایتان ها داره دوباره شکل میگیره و...
پنج گانه ی قهرمانان المپ : ادامه ی پرسی جکسونه که اون و شش دورگه ی دیگه باید از بیدار شدن مادر زمین گایا جلوگیری کنن و...
سه گانه ی خاندان کین: داستان درباره ی یه خواهر و برادر به اسم های سیدی و کارتر کینه که میفهمن پدر و مادرشون جادوگر های مصری هستن و اونا هم هستن و تمام ایزدان مصری واقعیت دارن -_- و حالا آپوفیس ایزدی که شخصیت بد داستانه داره از زندانش آزاد میشه و...
مخلوط خاندان کین و پرسی جکسون 0_0 : توی این سری کتابا ، یه شخصی به اسم ستنه داره از هر دو جادوی مصری و یونانی کمک میگیره تا خودشو نامیرا کنه و در اینجا پرسی و آنابت ( دوستش) و کارتر و سیدی باید جلوشو بگیرن و...
خب ودر ادامه یک سوال دارم دلتون میخواست بچه ی کدوم خدا بودید؟

شخصیت مورد علاقتون توش کی بوده؟؟؟من که خودم نیکو دی آنجلو رو بیشتر دوست داشتم از همه و هیدزو

خب بچه ها تابعد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...