رفتن به مطلب
رضائی.استل

فرهنگ لغت الفی - پارسی

Recommended Posts

Oropher

با سلام...

بنده بسیار علاقمند به این کار هستم خیلی دوست دارم که این دیکشنری از الفی به فارسی و بالعکس در دسترس باشه چون خودم هم عاشق الفام هم زبانشون. :D

تا الانم از روی فیلم لغات زیادی از زبان الفی یاد گرفتم که الان فقط دوتاش یادمه....

کلماتی که آراگورن تو نبرد هلمزدیپ گفت که یکیش :herio به معنای حمله و دیگری nan barad به معنای عقب نشینی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

من با شنیدن پادکست متوجهتون شدم!!!!

شدیدا اعلام همکاری میکنم

به نظرم اگه با نظمی مثل فرهنگنامه کارو شرو کنیم خیلی چیز جالبی هم در میاد

در هر حال با متوقف شدن کار انیمیشن به لطف همکاری دوستان (!!!) شدیدا همکاری میکنم وی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

نوبل جان حرفی رو مد نظر داری؟

شیوه کار به این صورته:

امید(معنی)/اسم(دستور)/(estel)تلفظ به فونتیک/Estel

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Aiya

با درود خدمت دوستان

یه نکته ای رو عرض کنم اونم اینکه اون لینکی که دادین دیکشنری سینداریه و زبان سینداری با کوئنیا اختلافاتی داره من دیکشنری کوئنیا رو دارم البته لغاتش زیادن و من هنوز توی حرف A هستم. دوست دارم هر حرف تموم بشه ارائه کنم. ضمنا میبینم که از مرداد 93 به بعد این تاپیک فعال نیست یا کار ترجمه و تهیه خوابیده. که این خودش جای تاسف داره واقعا. نشون میده که بعضی از اعضا به جای همکاری محلی رو واسه حرف زدنهای روزانه پیدا کردن و پیشرفت آردا واسشون مهم نیست. میشه از تعداد دانلودهای آثار سایت و مقایسه ش با تعداد اعضا این رو فهمید. ضمنا پیشنهادی واسه تشکیل گروههای فعال رو به مدیران دادم که اگه موافقت بشه بهتر و سریعتر میشه این ترجمه و تهیه دیکشنری رو انجام داد. منم همین جا همکاری خودم رو با این تاپیک رو هم اعلام میکنم.

با تشکر از دوستان

namarie :D

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

Aiya

با درود خدمت دوستان

یه نکته ای رو عرض کنم اونم اینکه اون لینکی که دادین دیکشنری سینداریه و زبان سینداری با کوئنیا اختلافاتی داره من دیکشنری کوئنیا رو دارم البته لغاتش زیادن و من هنوز توی حرف A هستم. دوست دارم هر حرف تموم بشه ارائه کنم. ضمنا میبینم که از مرداد 93 به بعد این تاپیک فعال نیست یا کار ترجمه و تهیه خوابیده. که این خودش جای تاسف داره واقعا. نشون میده که بعضی از اعضا به جای همکاری محلی رو واسه حرف زدنهای روزانه پیدا کردن و پیشرفت آردا واسشون مهم نیست. میشه از تعداد دانلودهای آثار سایت و مقایسه ش با تعداد اعضا این رو فهمید. ضمنا پیشنهادی واسه تشکیل گروههای فعال رو به مدیران دادم که اگه موافقت بشه بهتر و سریعتر میشه این ترجمه و تهیه دیکشنری رو انجام داد. منم همین جا همکاری خودم رو با این تاپیک رو هم اعلام میکنم.

با تشکر از دوستان

namarie :D

دوست گرامی شما تا کجا پیش رفتین و ترجمه کردین؟ می تونین برای من نمونۀ کارتونو ارسال کنین؟

ممنون

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

بله حتما. خدمتتون ارسال میکنم اما نه همه شو. البته چون درکل زندگیم بیشتر از اکسل استفاده کردم واسه جمع آوری اطلاعات به نسبت ورد. الان توی اکسله. من درطی پیام خصوصی نمونه ش رو میفرستم خدمتتون.

پیشنهاد من هم برای تشکیل قلمرو ها و حکومتهای آردایی برای پیشبرد کارها گویا جواب نداده.

هسم خدمتتون :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

درود دوستان آردایی

اگر کسی از شما اعضای عزیز آردا علاقه مند است که در کار ترجمه فرهنگ لغات کوئنیا به فارسی به آردا کمک کند و ما را همراهی کند در این تاپیک اعلام آمادگی کند .

روش کار بدین ترتیب است که بنده فایلی نمونه برای آموزش نوشتن و نحوه قرار گیری لغات تقدیم میکنم و یک حرف از حروف برای ترجمه و یا یک دسته چند ده تایی لغات رو هم همینطور که ترجمه الفی به انگلیسی است همراه با منابع آن. و تنها کار اعضا این است که این لغات را از انگلیسی به فارسی ترجمه کوتاه کنند. و منابع را که متشکل از کد هایی است را در خانه رو به روی لغت ترجمه شده ذکر کند.

کار ساده ایه . فقط کافیه که بخواهید و نام خود را در آماده سازی این فرهنگ لغات کوئنیا - فارسی ماندگار کنید.

منتظر همکاری شما عزیزان هستیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Aiya

درود

دوستان گرامی آردا چون در آستانه ی تعطیلات تابستونی قرار گرفتیم ، لازم دونستم که یکبار دیگه اعلام کنم که از کسانی که به زبانهای آردا خصوصا زبان الف ها علاقمند هستند و دوست دارن که در امر تهیه ی فرهنگ لغات الفی -پارسی به سایت کمک کنن دعوت کنم. مطمئن باشین که نتنها کار سختی نیست بلکه خیلی جالب و آموزنده با حجم کاری کم نیز هست.ضمنا تابستون هم وقت خوبی واسه همکاری بیشتر در آرداست.

امیدواریم همکاریتون رو از سایت آردا دریغ نکنین.

;) با سپاس از همه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

من می خوام.من پایه پایم.فقط بگین چیکار کنم. :-h @};- :Legolas:

راستی یه چیزی این لینکی رو که گذاشتید فرهنگ نامه اینگلیسی به الفیه؟آخه اولاش که من نفهمیدم چیه اخراش یه کم معلوم بود.میشه یکیتون توضیح بده؟ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Yavanna Kementári

کار جالبیه..منم خوشحال میشم اگه توش شرکت داشته باشم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینارفین

دوستان من آمادم . امیدوارم در زودترین زمان ممکن کار با استقبال خوب کاربران آردا به پایان برسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

باسلام

قبل از هرچیز از دوستانی که در این کار شرکت کردن تشکر میکنم

از اله ماکیل گرامی تقاضا دارم که لغات و فایل نمونه رو با این دوستان به اشتراک بذاره چون فایل ایشون حجمش بالاس و زودتر انجام بشه. باتشکر از همه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

منم می تونم باشم یا دِدلاین اعلام آمادگی تموم شده؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

من میشه c رو ترجمه کنم؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

ببخشید فکر کنم مسئول این تاپیک دیگه فعالیت نداره.از مدیر سایت خواهش میکنم که تکلیف ما رو روشن کنه...چی کار کنیم؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

یعنی از اول این تاپیک همه فقط حرف زدن و حتی یک کلمه هم ارائه ندادن، { غیر از یه کاربر که یه کلمه ارائه داده، خدا خیرش بده :| } :

اگه نمی تونید پس چرا تاپیک رو پر کردید با اعلام آمادگی؟

دیکشنری زبان الفی و کوئینیایی و سینداری و حتی بعضی دورفی { خوزدول } : فقط کافیه کلمه ی اینگلیسی رو بنویسید تا معادلش رو به زبان های دیگه بده

https://www.elfdict.com/w/black_gate

دیکشنری زبان سیاه، فقط کافیه بر اساس حرف الفبای انگلیسی کلمه رو پیدا کنید:

http://www.angelfire.com/ia/orcishnations/englishorcish4.html

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 18 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

یعنی از اول این تاپیک همه فقط حرف زدن و حتی یک کلمه هم ارائه ندادن، { غیر از یه کاربر که یه کلمه ارائه داده، خدا خیرش بده :| } :

اگه نمی تونید پس چرا تاپیک رو پر کردید با اعلام آمادگی؟

دیکشنری زبان الفی و کوئینیایی و سینداری و حتی بعضی دورفی { خوزدول } : فقط کافیه کلمه ی اینگلیسی رو بنویسید تا معادلش رو به زبان های دیگه بده

https://www.elfdict.com/w/black_gate

دیکشنری زبان سیاه، فقط کافیه بر اساس حرف الفبای انگلیسی کلمه رو پیدا کنید:

http://www.angelfire.com/ia/orcishnations/englishorcish4.html

دوست عزیز

اگه با کمی توجه در این مورد پرس و جو می کردید یا تاپیک های مر تبط دیگه رو هم می خوندید، من اینجا اعلام کردم که این کار در حال انجامه. دیکشنری الفی کوئنیا تقریبا رو به اتمامه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 1 ساعت قبل، Nienor Niniel گفته است :

دوست عزیز

اگه با کمی توجه در این مورد پرس و جو می کردید یا تاپیک های مر تبط دیگه رو هم می خوندید، من اینجا اعلام کردم که این کار در حال انجامه. دیکشنری الفی کوئنیا تقریبا رو به اتمامه

خب من که درباره ی همه تاپیک های انجمن نمی دوم :D مثلا تازه واردم :P

ولی خیلی طرح خوبیه. دست مریزاد. آخه زیاد مثل این طرح ها در سایت های مختلف دیدم که اجرا نشدن برای همین گفتم. ولی اگه دارید پیش می رید پس آرزوی موفقیت می کنم برای این طرح.

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...