رفتن به مطلب
فین رود فلاگوند

کدام سه گانه بهتر است: ارباب حلقه ها یا هابیت ؟

Recommended Posts

starry night

خب مسلما اگه بخوام سه گانه مورد علاقه مو انتخاب کنم چه الان و چه بیست سال دیگه میگم ارباب حلقه ها!!!

راستش بعد از دیدن هابیت 1 (سفر غیرمنتظره) هنوزم اون رو به ارباب حلقه ها وصل میدونستم و انتظار داشتم ارباب حلقه ها برام تکرار بشه...اما وسطای هابیت 2 بودم ( مخصوصا بعد از دیدن مثلث عشقی(!!!!) که بین تائوریل و کیلی و لگولاس شکل گرفت!!) که به این نتیجه رسیدم اگه بخوام همون انتظاری که از ارباب حلقه ها داشتمو از هابیت داشته باشم نمیتونم از فیلم لذت ببرم!

در کل اگه بخوای هابیت رو با ارباب مقایسه کنی به نظرم فقط اعصابت خرد میشه...اما اگر به عنوان یه سه گانه ی مستقل بهش نگاه کنی متوجه میشی چه فیلم عالی ایه و از دیدن هر ثانیه اش لذت میبری...

هابیت یه فیلم کاملا متفاوته...لحن فیلم کاملا با ارباب فرق داره...اما در نوع خودش عالیه و یه شاهکار دیگه از پیتر جکسونه...

پس "مقایسه" نمیکنم... اما اگه بخوام "انتخاب" کنم...صد در صد ارباب حلقه ها...حتی بعد از گذشت این همه سال!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

اهم اهم

فکر کنم بتوانیم تاپیک را راه اندازی بکنیم :D

به نظر من جکسون خواسته بین هابیت و ارباب حلقه ها یک رابطه ای برقرار کند که در هابیت 3 یک نمو عجیبی دارد.مثلا صحنه ای که گندالف وارد شهر می شود ما را یاد گندالفی می اندازد که دارد وارد برج سفید می شود:post-2837-0-62802500-1427097525_thumb.pn یا مثلا صحنه ای که بومبور در شاخ می دمد ما را به یاد گیملی می اندازد: post-2837-0-56469600-1427097601_thumb.pn و یا آوردن بیلی بوید برای ترانه ی آخر کار یا ساختن مثلث رابطه در داستان یا تیتراژ آخر هابیت 3 که ما را به یاد تیتراژ ارباب حلقه ها می اندازد. و اگر بخواهیم بگوییم تا صبح طول می کشد پس می خواهد رابطه برقرار کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

با عرض اجازت

اهم اهم

فکر کنم بتوانیم تاپیک را راه اندازی بکنیم :D

به نظر من جکسون خواسته بین هابیت و ارباب حلقه ها یک رابطه ای برقرار کند که در هابیت 3 یک نمو عجیبی دارد.مثلا صحنه ای که گندالف وارد شهر می شود ما را یاد گندالفی می اندازد که دارد وارد برج سفید می شود:post-2837-0-62802500-1427097525_thumb.pn یا مثلا صحنه ای که بومبور در شاخ می دمد ما را به یاد گیملی می اندازد: post-2837-0-56469600-1427097601_thumb.pn و یا آوردن بیلی بوید برای ترانه ی آخر کار یا ساختن مثلث رابطه در داستان یا تیتراژ آخر هابیت 3 که ما را به یاد تیتراژ ارباب حلقه ها می اندازد. و اگر بخواهیم بگوییم تا صبح طول می کشد پس می خواهد رابطه برقرار کند.

به نظر من که به جز مسائل جزئی در دیگر مسائل مثل جنگها رابطه جالبی برقرار نشده.جنگ ارباب حلقه ها کجا،جنگ هابیت کجا.یا مثلا در شکل ظاهری ارتش ها هم همین طور.در کل اون جدیتی که ارباب حلقه ها داشت هابیت نداره.حداقل میتونستند فیلم نبرد پیج سپاه رو بیشتربه ارباب حلقه ها نزدیک تر کنند که نکردند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

به نظرم فيلم ارباب حلقه ها بايد جدى می بود و اون فضاى زيباى خودش رو ميداشت. فضايى كه هم آرامش بود و هم اضطراب، این ویژگیش بود. در واقع باید جدی میبود چون بحث شکل گرفتن سائرون هست و پایان دنیا. از نظر طراحی هم واقعا طبیعی بود واقعا. اما هابیت، درباره دورف ها بود و خیلی لازم نبود که فضا تیره و اضطراب آور باشد، لازم بود اما کم. هابیت به نظرم اورک هاش به طبیعی بودن ارباب حلقه ها نبود، ولی اگر کسی که ارباب حلقه ها را ندیده، میتونه بگه که اورک های هابیت طبیعن، یعنی من در مقایسه با ارباب حلقه ها میگم نه اینکه کلا طبیعی نباشه. فقط در مسائلی مثل ظاهر اورک ها میشه با ارباب حلقه ها مقایسه کرد نه موضوع دیگری. چون تقریبا داستان در این دو متفاوت هست، همونطور که در بالا هم گفتم. هر دوی سه گانه ها در نوع خود عالی بودن، ولی بازم میگم نمیشه این دو رو غیر از یکی از موضوعاتی که گفتم مقایسه کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

من بخاطر خاطراتم با حلقه میگم این سه گانه!

هر چند زیاد نباشه اما اون ترس بچگی که با کنجکاوی همراه بود و بالاخره کنجکاوی غالب میشد و فیلم رو نگاه میکردم خیلی لذت بخش بود.البته من هابیتو کامل ندیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

راستش من هابیت رو بیشتر میپسندم...بنظر خودم جاهای خسته کنندش از ارباب حلقه ها کمتره و ارباب حلقه های دو برج واقعا خسته کنندست و من خودم تا حالا جرئت نکردم بیشتر از دوبار ببینمش...

بعدم اینکه ارباب حلقه ها همش جنگ بود و حالت عاطفی برای شخصیت ها خیلی کم پیش میومد...

اما درکل هم بخاطر شخصیتا...هابیتو بیشتر میپسندم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

به نظر من فیلم ارباب حلقه ها چون درباب همون آرماگدون بود جذابیت هابیت رو نداشت و یکم کلیشه ای بود.

سه گانه ی هابیت بهتر بود هم از نظر کیفیت وهم تازگی و هم جذابیت

سوتی سینماییش هم کمتر بود

و شخصیت خود بیلبو هم واقعا تحسین برانگیز نمایان شده بود

اما موسیقی ارباب حلقه ها کمی تا قسمتی دلنشین تر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

خب میدونید اگه بخوایم از نظر کیفیت مقایسه کنیم هابیت چون 10 سال بعد درست شده اما یه چیزی که کار رو خراب میکنه اینه که توی هابیت خیلی از بازیگرا با وجود گریم عالی شون خیلی قیافه شون پیر تر نشون میده.مثل لگولاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

خب میدونید اگه بخوایم از نظر کیفیت مقایسه کنیم هابیت چون 10 سال بعد درست شده اما یه چیزی که کار رو خراب میکنه اینه که توی هابیت خیلی از بازیگرا با وجود گریم عالی شون خیلی قیافه شون پیر تر نشون میده.مثل لگولاس

با عرض اجازت

خب دیگر آن مربوط به سن و سال بازیگر است که خب دیگر دست ما نیست در ضمن گریم لگولاس هم بدک نبود.

خب بالاخره می توانیم این تاپیک را راه اندازی کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

میدونید گریمش بد نبود ولی توی ارباب حلقه ها اگه از نزدیک (فیس تو فیس) اونو نمیدیدیم متوجه نمیشدیم چشماش آبیه ولی توی هابیت از دور رنگ چشاش داد میزد.بعدش درسته ما نمیتونیم زمانو سن رو تغییر بدیم برای همینم این یه پوئن منفی برای هابیت بود ولی نمیشد کاری کرد.از این نظر گفتم.شما اگه قیافه لگولاسو توی این دوتا فیلم نگاه کنی توی ارباب حلقه ها خیلی بیشتر به دل میشینه چون خب 10 سال جوون تره. در این صورت واقعا نمیشه انتخاب کرد.ولی من از هرکی پرسیدم و نظر سنجی کردم گفته که لگولاس توی هابیت خیلی خون تلخ شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Yavanna Kementári

به نظر منم لوتر به هیچ وجه با هابیت غیرمقایسه نیست و دقیقا به همون دلیل تکراری در کامنت های قبل. فضای داستانی لوتر و هابیت با هم ابدا قابل مقایسه نیست. هابیت یه داستان فانتزی نسبتا سرخوشانه است و لوتر چیزی شبیه به بخشی از یه حماسه است که در قالب کتاب اومده...که با خوندنش آماده میشی با چیزی مثل سیلماریلیون روبرو بشی...تبعا اقتباس های سینمایی ساخته شده ازش هم متفاوتن...

اما از لحاظ ساخت و تاثیر گذاری به نظر من اون حس نابی که توی لوتر بود تو هابیت نبود که این هم احتمالا به همون خمیر مایه دو اثر برمیگرده..

اما در کل لوتر بهترین و تکرار نشدنی ترین فانتزی هست که خوندم و شنیدم و دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

میدونید گریمش بد نبود ولی توی ارباب حلقه ها اگه از نزدیک (فیس تو فیس) اونو نمیدیدیم متوجه نمیشدیم چشماش آبیه ولی توی هابیت از دور رنگ چشاش داد میزد.بعدش درسته ما نمیتونیم زمانو سن رو تغییر بدیم برای همینم این یه پوئن منفی برای هابیت بود ولی نمیشد کاری کرد.از این نظر گفتم.شما اگه قیافه لگولاسو توی این دوتا فیلم نگاه کنی توی ارباب حلقه ها خیلی بیشتر به دل میشینه چون خب 10 سال جوون تره. در این صورت واقعا نمیشه انتخاب کرد.ولی من از هرکی پرسیدم و نظر سنجی کردم گفته که لگولاس توی هابیت خیلی خون تلخ شده.

البته درباره الدار معمولا بعد از پشت سر گذاشتن دوره نوجوانی،همانطور که خود استاد میگه اثری از سن در چهره شون دیده نمیشه که خب این رو نمیشه در اقتباس سینمایی خیلی نشون داد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

ولی میشد رنگ چشای لگولاسو درست کرد.رنگ چشاش یه جوریه.خیلی غیر طبیعی نشون میده یعنی خیلی خیلی روشن تره.ای کاش از همون رنگ استفاده میشد تا بهتر جلوه بده.اما چیزی از ارزش فیلم کم نمیکنه.ولی چون پیتر جکسون چند تا مورد رو خودش به داستان اضافه کرده بود آدم باید خودش بقیه ماجرا رو حدث بزنه منظورم ورود تائوریل یا مثلا جواهرات تراندویله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

به نظر من هیچ جیز رو نمیشه با تیریلوژی فوق العاده لوتر یا ارباب حلقه های خودمون مقایسه کرد عالیییییی بوودد ولی هابیتم به نوبه خود خوبه ولی اگه چشمای لگولاس انقدر ابی نبود تائوریل ام نبود که شخصیت لگولاس رو خراب کنه فیلم بهتری میشد ولی ارربااابب ححللققهه ههاااا عالییی بود مخصوصا بازگشت پادشاه :-) :-) :-P (^_-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست

کدام بهتراست ؟ معلومه صدرصد ارباب حلقه ها ،ارباب حلقه ها هنوز بزرگی می کند و هیچ فیلمی به پای اون نمی رسه .

من در ارباب حلقه ها خیلی از لگولاس خوشم می آمد یه شجاعت و وقار در چهره و هیکل او بود .

فردو بگینز با انگشتانش وقتی حلقه را نوازش می کرد و و رنگ سیاهی دور حاشیه ی ناخنش را در برگرفته بود .یعنی حتا ناخون فردور یادمه

آراگون کیملی و لگولاس یک گروه سه نفر برای پیدا کردن هابیت ها تشکیل داده بودند و چشمان لگولاس تا دوردست ها را درمی نوردید وااااااااای چه فیلمی بود چه حسی بود تا سالها اهنگ ارباب حلقه های 1 که در تلویزیون شبکه 2 در عید فطر سال 81 پخش کرده بود و بعدها فهمیدم که اهنگ فیلم آخرین موهیکان است چنان با من همراه شد که بخش بزرگی از مهر من به ارباب بخاطر این آهنگ بسیار زیبا بود واقعا به ارباب میآمد وای وای چه فیلمی بود جون تو ااااااااااااااااااااااااااااررررررررررررررررررررررررررررببببببببببببببببببببببباااااااااااااابببببببببببببب

ححححححححححححححححححلللقهها

ویرایش شده در توسط راداگاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

من فکر کنم یکی دیگر از دلایلی که اکثر دوستان بیشتر دز لوتر خوششان می آید این است که عوتر برایشان یک حس نوستالژیکی ایجاد می کند آن ها را به دوران کودکی می برد. و همن طور که می دانیم اگراتفاقی برای کسی در کودکی بیافتد حتما در آینده او تاثیر گذار است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
روهیرم

من لوترو به هابیت ترجیح دادم و میدم چون خاطرات بچگیمو واسم یادآور میشه پلی بود بین منو داستان های تالکین.بنظر من صحنه های لوتر خیلی جذاب تر از هابیته با اینکه نزدیک 12-13 سال زودتر ساخته شده.فکر میکنم تا لان لوترو نزدیک 50 بار دیده باشم اما هابیت فکر نکنم به 5 بار رسیده باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میتراندیل

هر دوی اون ها خواص و ویژگی های منحصربه فرد ی داشتند...هابیت که به نظرم خواندنش روان تر بود به همین دلیل زود تمومش کردم در کل هیجان انگیز بود ولی چون قسمت یک هابیت رو دیده بودم کتابش اوایل برام جذاب نبود ولی به طور غیر منتظره داستانش جالب شد...

ارباب حلقه ها هم به نظرم بهترین کتاب بود که تا حالا خوندم...ولی خواندن کامل کتاب از آنچه که فکر میکردم خیلیییییی بیشتر طول کشید..داشتم از کتاب زده میشدم ولی وقتی بهش فکر می‌کنم میبینم یه شاهکاره و خیلی در کتاب جزئیات وجود داره...در کل فقط ارباب حلقه ها..ببخشید سرتونو درد آوردم چون خودتون این ها را میدونین...منم گفتم یه چیز گفته باشم!       قربانتان :Dمیتراندیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

به نظرم ارباب حلقه ها خیلی زیبا تره چون تنوع نژادی خیلی بیشتره و همه نژاد ها درگیرن و ضمنا با نبرد های بیشتر هیجان بیشتری میده اما در فیلم هابیت محوریت با دو نژاد دورف و هابیته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در در 4/22/2015 at 11:29 PM، ایوانا گفته است :

به نظر من فیلم ارباب حلقه ها چون درباب همون آرماگدون بود جذابیت هابیت رو نداشت و یکم کلیشه ای بود.

سه گانه ی هابیت بهتر بود هم از نظر کیفیت وهم تازگی و هم جذابیت

سوتی سینماییش هم کمتر بود

و شخصیت خود بیلبو هم واقعا تحسین برانگیز نمایان شده بود

اما موسیقی ارباب حلقه ها کمی تا قسمتی دلنشین تر بود

آرماگدون!؟ برادر مثل رائفی پور حرف میزنی. جنگ های ارباب حلقه ها جنگ های مبدا الزمان بود نه آخرالزمان. ولی بر منکرش علامت سوال هرکی بگه هابیت بهتر بوده

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا
در 22 ساعت قبل، lord of the moon گفته است :

آرماگدون!؟ برادر مثل رائفی پور حرف میزنی. جنگ های ارباب حلقه ها جنگ های مبدا الزمان بود نه آخرالزمان. ولی بر منکرش علامت سوال هرکی بگه هابیت بهتر بوده

من برادر نیستم خواهرم بعدشم من؟؟؟؟؟؟؟ رائفی پور ؟رافئی پور ؟ یا حالا هرچی پور؟ حداقل یه منتقد هالیوودی بالیوودی یه چی وودی مثال میزدی بابا

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در 18 ساعت قبل، ایوانا گفته است :

من برادر نیستم خواهرم بعدشم من؟؟؟؟؟؟؟ رائفی پور ؟رافئی پور ؟ یا حالا هرچی پور؟ حداقل یه منتقد هالیوودی بالیوودی یه چی وودی مثال میزدی بابا

من کاملاً پوزش می طلب در مورد قضیه برادر! لطفا جسارت من که از روی نادانستگی بود رو ببخشید my lady. حالا چه رائفی پور چه هر کس دیگه ای که نمی دونسته آمارگدون چیه. در داستان هایی به سبک ارباب حلقه هر جنگی (مهم نیست در چه وسعتی) اصلا نمی تونه آرماگدون باشه. چون آخر الزمان نیست به جان خودم 

پ.ن

البتّه که شباهت هایی دارند ولی اگه بخواهیم این جوری به قضیه نگاه کنیم. یک عده میاند و از ارباب حلقه ها تا پاندای کونگ فو کار رو توی لیست فیلم های شیطان پرستی قرار می دند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

من موسیقی ارباب حلقه ها رو شاهکار بزرگ هاوارد شور میدونم. حتی با خودم فکر میکنم که تم بازگشت پادشاه تالار طلایی چطوری به ذهن هاوارد شور رسید:-\ این موسیقی اینقدر به دل همه نشسته که به نماد ارباب حلقه ها تبدیل شده. وقتی موسیقی رو به تنهایی گوش میکنی بیشتر متوجه شاهکار بودنش میشی. من که کنسرت ارباب حلقه ها رو بهترین کنسرتی میدونم که تا بحال دیدم.

فضای ارباب حلقه ها خیلی جدی و اکشنه، ولی هابیت طنز گونه و ماجراجویانه ست. برای کسایی که فیلمهای ملایم و کمی شاد دوست دارن هابیت به نظر جالبتر میاد.

خب مسلما هیچ فیلمی به پای ارباب حلقه ها نمیرسه. من با اینکه هابیت خیلی دوست دارم و معتادشم  اما مجبورم به ارباب حلقه هارای بدم. از تو موزیکهای هابیت موسیقی خوشامدگویی سه گانه رو از همه بیشتر دوست دارم. 

به نظرم پیتر جکسون میتونست هابیت خیلی بهتر درستکنه ولی با این حال من عاشقشم و با بعضی از صحنه هاش گریه کردم حتی با اون سکانس آخر برخورد تورین با بیلبو تو سفر غیر منتظره. الان هم دوباره دلتنگ هابیتم شدم:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

در در 3/23/2016 at 1:05 PM، lord of the moon گفته است :

آرماگدون!؟ برادر مثل رائفی پور حرف میزنی. جنگ های ارباب حلقه ها جنگ های مبدا الزمان بود نه آخرالزمان. ولی بر منکرش علامت سوال هرکی بگه هابیت بهتر بوده

من باید به شما بگویم که ارباب حلقه ها واقعا درباره ی جنگ های آخر الزمان و آخر دوران سوم سرزمین میانه بود و نه مبدا الزمان و اصلا با همین جنگ ها بود که نبرد با نیروهای تاریک و سائورون تمام شد پس جنگ های ارباب حلقه ها هم آخرالزمانی است.

شما هم لطفا به کلمه ی آرماگدون و آخر الزمان حساس نشو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در در 6/21/2016 at 11:31 PM، فین رود فلاگوند گفته است :

با عرض اجازت

من باید به شما بگویم که ارباب حلقه ها واقعا درباره ی جنگ های آخر الزمان و آخر دوران سوم سرزمین میانه بود و نه مبدا الزمان و اصلا با همین جنگ ها بود که نبرد با نیروهای تاریک و سائورون تمام شد پس جنگ های ارباب حلقه ها هم آخرالزمانی است.

شما هم لطفا به کلمه ی آرماگدون و آخر الزمان حساس نشو.

حرف شما متین 

ولی شما دارید در مورد تاریخ خود خطه ی میانی حرف می زنید

حرف من بنا بر مقایس دنیای تالکین با زمان حال بود 

گرچه خطه ی میان هرگز به عنوان عضوی از زمین کنونی معرفی نشد (تا جایی که حافظه ام جواب میده) ولی به دلیل وجود انسان ها در آن به احتمال 99 در صد منظور تالکین از خطه ی میانی منطقه ای ناشناخته در زمانی ناشناخته در زمین کنونی است (از تکنیک ها نویسندگی حرفه ای این جور کارها) 

اگر ما بر این فرض باشیم که تالکین خطه ی میانی رو قسمتی از زمین با شرایط کذا فرض کرده پس داستان ارباب حلقه ها در دید کلی مبدا الزامانی هستند

ولی در خود دنیا حرف شما کاملا متین و جنگ ها آخر الزمانی اند 

پ.ن

آخه از بس از این حرفای صد من یک غازعلیه ارباب حلقه ها شنیدم دیگه خود به خود اعصابم از بعضی کلمات خورد میشه و مجبورم یک واکنشکی نشون بدم

ویرایش شده در توسط lord of the moon

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...