رفتن به مطلب
فین رود فلاگوند

کدام سه گانه بهتر است: ارباب حلقه ها یا هابیت ؟

Recommended Posts

لگولاس سبز برگ

به نظر من تنها فیلمی که میشه از نظر جلوه های ویژه با هابیت مقایسه بشه آواتار یکی از شاهکارایه جیمز کامرونه.

دوستان خواهشا بد برداشت نکنید من نمیگم لوتر فیلم بدیه اتفاقا یکی از بهترین فیلم هاییه که تا بحال دیدم و خیلی هم قبولش دارم. ولی حرف من اینه که میگم هابیت از لوتر بهتره (نظر شخصی)

ویرایش شده در توسط لگولاس سبز برگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

کسایی که دقت نمیکنند جلوه ها و نوع فیلم برداری 3 گانه ارباب حلقه از نظر من تا همین الان بینظیر ترین هست ! جلوه های ویژه ارباب حلقه ها یه جوری بسیار طبیعی طراحی شده با دقت بسیار خاص نوع رنگ بندی و حال و هواش جوری که شما چندین بار هم نگاش میکنید سیر نمیشید . یه فیلی مثل اواتار با انوع و اقسام جلوه های ویژه که داره ولی خسته کنندست از نظر من واسه بار دوم و سوم اگه بخواید نگاش کنید .

جلوه ها ویژه به این نیست که شما مثلا یه لحظه یه منظره بسیار زیبا و انوع و اقسام افکت پیشرفته بینید چون اگه هنرمدانه طراحی نشه بعد یه مدت با دیدنش خسته میشید ارباب حلقه ها یه نوع ظرافت و هنرمندی تو طراحی و بیس محیط و رنگندیش دقت شده که تا سالیان سال نگاش کنید احساس کهنگی نکنید . همین الان برید به قسمت 3 ارباب حلقه ها و نبرد سم با عنکبوت را نگاه کنید چه از لحاظ انیمیشن و از نظر طبیعی بودن و... از عنکبوت های همین هابیت 2 سرتره ! به صورت مثال گفتم .

ویرایش شده در توسط ovis

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

باعرض اجازت

چه چیز حرف ایشون خنده دار است خیلی هم درست گفته اند جلوه های ویژه به دیدن یک منظره ی انیمیشنی که نیست. باید طراحی صحنه ی درست و مناسبی داشته باشد.البته هابیت2 هم خوب است.

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
حذف نقل قول

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

دوست عزیز اینجا برای علاقه مندان به تالکین تاسیس شده و درکنارش هم فیلمها هستن.ولی دلیل اصلی جمع شدن همه ما کتاب ها هستن.درست نیست این طوری حرف بزنید.میتونید خیلی دوستانه و محترمانه نظر خودتونو بگید نه این که حرف های چرت و پرت بزنید.

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
حذف نقل قول

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

دوست عزیز اینجا برای علاقه مندان به تالکین تاسیس شده و درکنارش هم فیلمها هستن.ولی دلیل اصلی جمع شدن همه ما کتاب ها هستن.درست نیست این طوری حرف بزنید.میتونید خیلی دوستانه و محترمانه نظر خودتونو بگید نه این که حرف های چرت و پرت بزنید.

آقا خودتو ناراحت نکن ، مثل سال های قبل چند ماه مونده به انتشار فیلم هابیت ، آردا اینجوری میشه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Heaven

من فقط يك چيزي خطاب به لگولاس بگم: اگه از نظر شما حرف ها و نظرات ما با تعصب انجام ميشه و درست نيست ميتونيد يه نگاهي به نقدهايي بندازيد كه نسبت به هابيت و لوتر انجام گرفته، چون هابيت فعلا دوگانست ميتونيد بازگشت شاه رو فاكتور بگيريد،بعد خودتون قضاوت كنيد كه آيا فقط ما ميگيم لوتر بهتره يا اكثر افراد تحصيل كرده ي سينما!از نظر تعصب هم فكر كنم الان تعصب شما به هابيت از تعصب ما به لوتر بيشتره!

موفق باشيد:)

ویرایش شده در توسط Heaven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با رعرض اجازت

دوستان بزودی هابیت3 خواهد آمد و آن زمان می توانیم یک بحث کامل و جامع داشته باشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوالین

به نظر من هابیت نمیدونم چرا ولی وقتی این فیلمو میبینم یه احساس خاصی بهم دست میده.این فیلمو من چهل بار دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو فریمن

با این که معتقدم ارباب حلقه ها از هابیت خیلی بهتر و استادانه تر خلق شده ولی هابیت رو بیشتر دوست دارم چون ارباب حلقه ها خیلی سیاه هستش و خوب هابیت به نظرم فانتزی و طنزگونه تره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

نگرش منفی: فکر کنم با این وضعیت هابیت نه تنها عنوان خود را به ارباب حلقه ها نمی رساند بلکه خود را به درون چاه می اندازد چاهی که جکسون ساخته.

نگرش مثبت: فکر کنم جکسون بتواند در قسمت سوم هابیت را بهتر کند.

پس هابیت هنوز جای امید دارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
BIDEMAJNOON

من هر دو رو دیدم هر کدوم زیبایی خاص خودشو داره.ولی ارباب حلقه ها تنها فیلمیه که اگه ده بار هم ببینم بازم برام تازگی داره. با اینکه 11 سال از نمایشش می گذره ، هنوز هر از چندگاهی یادش می افتم و ذهنمو درگیر میکنه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

درود

به نظرم ارباب حلقه ها یه چیز دیگه بود.

موسیقیش. انرژیه فیلم.همون طور که اشاره شد تو فیلم هابیت بازم از موسیقی لوتر استفاده شد.

نبرد در موریا .مرگ بورومیر نبرد هلمز دیپ وقتی هالدیر کشته میشه یوروک ها اون دروازه فاضلابو میترکونن وقتی لگولاس با گیملی مسابقه میدن سر کشتن یورورک ها [-( وقتی گاندالف با ایومر از تپه به پایین میاد وقتیکه فارامیر داشت با سوارانش به اوزگیلیات میرفت تا اونو باز پس بگیره با اهنگ بیلی بوید محشر بود.نبرد پلنور فیلدز(pelenor) با اون موسیقیش.و در اخر وقتی فرودو کتابشو به سم میده و به والینور میرن. این صحنه هاا عااالی نبودن؟؟؟؟.حتی بهتر از اونا جنگ بزرگ که انسان ها با الف ها متحد هستند تو دامنه های کوه نابودی میجنگن وقتی که ایسیلدور انگشتای سایرونو قطع میکنه این تیکه کوتاه فیلم حتی با قسمت دوم هابیت برابری میکنه

حتی انیمیشن لوتر بهتر بود.مثلا گولوم و بالروگ و اژدها های نزگول ها واقعا عاااالی بودن البته اسماگ هم قابل تحسین بود ولی من به شخصا از هابیت در مقایسه با لوتر خوشم نیومد ولی سفر غیر منتظره ی هابیت کمی قشنگ بود کمی تو دلم نشست ولی قسمت دوم افتضاح بود(از طرفدارای هابیت عذر خواهی میکنم)

اره از هابیت خوشم نیومد در حالی که دارم هنوز شاهکاره جکسون تو سال های 2001.2.3 لوتر رو باز تماشا میکنم و هنوز هم سیر نمیشم.

حتی الانم که دارم این مطلبو مینویسم دارم به موسیقیه لوتر گوش میدم

(البته قصدم توهین به هابیت نیست و میدونم که تو لوتر داستان حماسی تر و پر از جنگ بوده و هابیت ماجراجویانه و طنز بوده فقط منظورم اینه که حاج جکسون نتونسته هابیتو به خوبی لوتر فیلم کنه. انگار حوصله که نداشته :) )

ویرایش شده در توسط Amir Lj

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ولی من به شخصا از هابیت اصلا خوشم نیومد ولی سفر غیر منتظره باحال بود

اره از هابیت خوشم نیومد

این تیکه رو متوجه نشدم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

به نظر من هابیت نمیدونم چرا ولی وقتی این فیلمو میبینم یه احساس خاصی بهم دست میده.این فیلمو من چهل بار دیدم

خب معلومه دیگه چون عاشق دوالینی. [-( شوخی بود.

در کل هابیت یک جذابت تر از قسمت دومش بود.تنها صحنه جالب قسمت 2 رو گاندولف و سارون خلق کردند.

البته نمیشه گفت تنها صحنه ولی این صحنه بهترین بود.

ویرایش شده در توسط King Aragorn Elessar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

این تیکه رو متوجه نشدم!

9

سلام

مرسی دوست عزیز،، فک کنم بهتر شدش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کریستوفر

نمی خوام پست تک خطی بزنم اما توضیح زیادی هم نمی خوام بدم چون تمام دوستان دیگه خودشون یه پا کارگردان و موزیسین و کلا همه فن حریفن [-()))

ارباب حلقه ها به نظرم نه تنها بهترین فیلم نسبت به هابیت بلکه بهترین فیلم فانتزی ساخته شده تا الان هستش

کلا فیلم نامه ی قوی - بازیگران قوی تر و .... باعث شده این فیلم واقعا یه حماسه باقی بمونه

مخصوصا جلوه های ویژه ی ارباب حلقه ها واقعا زیبا و در خورد تحسینه

موسیقی فراموش نشود :دی

صد در صد ارباب حلقه ها از هابیت بهتره و حتی هابیت هنوز به چند قدمی نصف موفقیت ارباب حلقه ها هم نرسیده

اما نقل قول رو از اصلان گذاشتم که بگم یه خورده کم لطفی می کنه نسبت به جلوه های ویژه یکی دو تا فیلم فانتزی دیگه . مثلا فیلم دارک نایت که یه سرو گردن از لحاظ جلوه های ویژه نه تنها از ارباب حلقه ها که از تمام فیلمها تو هر ژانر دیگه ای بالاتره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

باتشکر از دوستان رای هایتان به این پست اضافه شد:https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1841&view=findpost&p=53641

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

به نظر من هم ارباب حلقه ها فیلمی به مراتب زیباتر و طبیعی تر هست و در این فیلم از عناصر واقعی بیشتر استفاده شده مثل اورک ها که بسیار در ارباب حلقه ها طبیعی تر بودند تا در هابیت و همچنین سکانس هایی مثل فرار دورف ها از طریق رودخانه در فیلم هابیت بیش از حد کامپیوتری هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

خب هنوز قسمت آخر هابیت نیومده که نظر بدم.

ولی خب در ارباب حلقه ها اون پیام فیلم و البته ارتباطی که با مخاطب برقرار میکنه خیلی بهتر دیده شد.

من هابیت رو از لحاظ پیشرفت تکنولوژی و طبیعی شدن جلوه های ویژه و اون غول ها و کلا موجودات غیر عادی بیشتر دوست دارم.

ارباب حلقه های سه که موقع جنگ همه چیز تقریبا خاکستری بود از هوا بگیر تا غول های دشمن و زره و کلاه خود سربازان خودی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mitrandier

به نظرم مقایسه بین این دو اصلا منطقی نیست-خب ارباب حلقه ها یه سیر روایتی خاص خودشو داره و هابیت هم همینطور-توی ارباب حلقه ها تمام ملیت ها و سرزمین ها در خطر هستن و تقریبا امیدی برای پیروزی بر سایرون وجود نداره-همین داستانو یکم قوی تر و جدی تر میکنه-ولی در هابیت فقط بحث سر دورف هاست و پس گرفتن گنجشون از اسماگ که واقعا پیتر جکسون با تغییرات و ارجاعاتی که به قسمت های ناگفته داستان داره از این داستان هم یک تریلوژی به یاد ماندنی خلق کرده-من کلا از دیدن هر دو مجموعه فیلم خسته نمیشم ولی هابیت رو بیشتر دوست دارم چون نوع فیلمبرداری و جلوه های ویژه و سیر داستان حالت فانتزی بیشتری از فیلم رو نشون میده-تو ارباب حلقه ها بعضی سکانسها واقعا خیلی عادی و معمولی میشن مثل ریوندل در یاران حلقه که جز افزودن یه رنگ زرد بخصوص دیگه چیز خاصی نداشت ولی در هابیت واقعا یه جای رویایی و آرامش بخش بود-حرکت دوربین توی ارباب حلقه ها هم اکثرا ثابت بود و خیلی هم فوکوس روی چهره داشت که یکم آدمو خسته میکرد-صحنه های جنگش که همش تو بدن جنگجوها بود آدم نمیتونست تشخیص بده الان کی داره میجنگه -مخصوصا توی هلمز دیپ و نبرد دروازه های سیاه که آدم فقط به چشمش شمشیر و حرکت زیاد میومد- تالکین در هر دو داستان یه وارث رانده شده از تاج و تخت رو معرفی میکنه آراگورن افتاده و متواضع که چشمی به حکومت و میراث پدرانش نداره و بخاطر همین تواضعش در سیر داستان میبینیم که در آخر به حقش میرسه-ودر مقابل تورین که کاملا مغرور و یک دنده و خواهان رسیدن به حقش به هر وسیله ممکن هست حتی اگر جانش رو از دست بده و در آخر داستان هم کشته میشه در طول داستان هم بخاطر جاه طلبیش چندین بار دچار مخمسه میشه که البته گاندالف هم بیلبو رو برای همین همراه این گروه برد البته ناگفته نماند که حق طلبی و تلاش برای رسیدن بهش در تورین واقعا قابل ستایشه-در کل من از هابیت بیشتر خوشم میاد چون یه گرمی و صمیمیت خاصی داره.

ویرایش شده در توسط mitrandier

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ovis

طبیعی شدن جلوه های ویژه و اون غول ها و کلا موجودات غیر عادی بیشتر دوست دارم.

ارباب حلقه های سه که موقع جنگ همه چیز تقریبا خاکستری بود از هوا بگیر تا غول های دشمن و زره و کلاه خود سربازان خودی!

طبیعی شدن ؟ به نظر بنده که هابیت بیشتر مصنوعی شده تا طبیعی شدن ! جلوه های ویژه ارباب حلقه ها از این نظر تا به امروز از لحاظ طبیعی بودن یکی از بهترین جلوه های ويژه ای هست که دیدم ! بدون شک و تردید .

محیط خاکسری ؟! بهتره به جریان و داستان هر دو فیلم دقت کنی . ارباب حلقه ها باید تم خاکستری و تیره و تار دشته باشه از فیلم بگیر تا دنیای بازیهای رایانه ای داستان ویرانی جهان همیشه تم خاکستری داره .

ویرایش شده در توسط ovis

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
An Elf

به نظرمن 10 سال پيش ساخته شدن فيلمي با جلوه هاي ويژه و داستان عالي مثل ارباب حلقه ها عادي نبود به همين دليل ارباب حلقه ها انقدر مورد توجه قرار گرفت درحالي كه با پيشرفت زياد صنعت فيلمسازي انتظار ميرفت فيلم هابيت خيلي بهتر از فيلم ارباب حلقه ها باشه اما متاسفانه اين انتظار برآورده نشد.

ویرایش شده در توسط An Elf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Heaven

سه گانه ي هابيت هم به اتمام رسيد و با ديدن قسمت سوم هابيت هنوز هم بر اين نظر هستم كه سه گانه ي ارباب حلقه ها نسبت به هابيت برتري داره. البته بايد اعتراف كنم كه با ديدن قسمت سوم هابيت اون فاصله ي زيادي كه اين دو تريلوژي در ذهنم داشتن خيلي كمتر شد چون نبرد پنج سپاه واقعا از عالي شده بود. ولي چيزي كه ميتونم بگم اين هست كه به نظرم بزرگترين علت تفاوت اين دو سه گانه ، همونطور كه قبلا هم چند بار مطرح شده بود،محتوا" و "پتانسيل داستاني" برتر لوتر هستش. قبول كنيم كه كتاب هابيت واقعا پتانسيل لازم براي تبديل شدن به يك اثر حماسي مثل ارباب حلقه ها رو نداشت و پيتر جكسون در بالا بردن ريت حماسي فيلم نقش بسزا و مفيدي داشت ( هرچند ديگه نبايد به يكسري تحريفاتِ زيادي مي رسيد) ولي شايد اگر هابيت هم مثل لوتر كتابي چنين با عظمت و سرشار از لحظات و نبرد هاي پرشكوه داشت، داستانش فرق ميكرد. البته عوامل مقايسه و تفاوت ديگري هم هستن، ولي به نظر من اين عامل تا اندازه اي تاثيرگذارتر از ساير بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فاطمه

با اجازه

به نظر من سه گانه ارباب حلقه ها...چون بازیگراش نسبت به بازیگرای هابیت بهتر و مناسب تر بود

موسیقی دیگه حرف نداشت

و اینکه کلا جوری بود که آدم خودشو اونجا تصور میکرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...