رفتن به مطلب
فین رود فلاگوند

کدام سه گانه بهتر است: ارباب حلقه ها یا هابیت ؟

Recommended Posts

Elentári

با عرض اجازت

من بازهم از نگاهی دیگر می بینم:خودتان قضاوت کنید خیلی از شخصیت ها و مکان های ارباب حلقه ها بدون فیلم برای ما قابل درک نیستند اما هابیت را خود بنگرید!

ولي اگه از يه زاويه ديگه نگاه كنيم متوجه ميشيم درك صحيح از فيلم هابيت بدون ارباب حلقه ها ممكن نيست. مسئله ي گنگي مكان و شخصيت ها در هابيت بيشتر به چشم ميخوره. براي كسي كه شناختي از سائرون و حلقه نداره ممكنه فيلم از حد يه زنگ تفريح خوشايند و صحنه هاي اكشن و جلوه هاي ويژه زيبا فراتر نره.

ویرایش شده در توسط Elentári

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shima k

هرگز هیچ فیلمی به پای ارباب حلقه ها نمیرسه .هابیت فاصله ی زیادی با کتاب داره اما ارباب حلقه ها شاهکاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بنده فکر می کنم یکی از دلایل واضحی که هابیت بسیار پایین تر لوتر است این است که لوتر بسیار بسیار عالی بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

با عرض اجازت

بنده فکر می کنم یکی از دلایل واضحی که هابیت بسیار پایین تر لوتر است این است که لوتر بسیار بسیار عالی بوده.

چه پارادوکس باحالی :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
m.sedaghat1993

ارباب حلقه ها جزو برترین های تاریخه(بنظرم برترین)فکر نکنم تو سبک خودش چیزی به گرد پاش برسه. :huh:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

هردو فیلم، مزیتهای خاص خودشونو دارن.

خب صد البت که حس حماسه در ارباب حلقه ها به شدت به مخاطب القا میشه.هابیت جدای از حماسه،یک طنز بسیار ظریف داره که من به شدت دوستش دارم. تنها ضعف هابیت البته هابیت1،جلوه های ویژه ضعیف در غار گابلینها بود،به جز این ضعفی ندیدم.

درکل خودم فیلمهای طبیعی رو میپسندم اما سه گانه ارباب حلقه ها و هابیت یک استثنا هستند.چراکه هیچ فانتزیی حس حماسه رو به ادم القا نمیکنه اما در ارباب حلقه ها چنین نیست.

نکته مهم دیگر مزیت ارباب و هابیت نسبت به بقیه فانتزیها در این است که در فانتزیهای دیگر،اکثرا موجوداتی فرا انسانی و بسیا قدرتمند وغیر عادی سرنوشت داستان رو رقم میزنند اما در ارباب و هابیت، این مردم کاملا معمولی و ملموس و فاقد نیروهای فراطبیعی هستند که، سرنوشت داستان رو رقم میزنند. و این یک نکته بسیار مهم در آثار تالکینه.

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

ارباب حلقه ها قشنگ بود ولی به نظر من هابییت تخصصی تر و زیبا تر جلوه های تصورات تالکین رو برای بیننده نشون میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

از نظر من به عنوان یک تازه وارد هابییت جلوه های دیگری از تفکرات بزرگ تالکین رو برای ما بیان می کنه ، هابییت به خاطر وجود بیلبو بگینز یه کم شکل طنز به خودش گرفته و در کنارش از اون تکنیک حماسی سازی فیلم های پیتر جکسون هم استفاده شده ولی چیزی که من رو به شخصه جذب هابییت می کنه دراماتیک شدن داستان به خاطر سرنوشت درد آور دورف های اره بور و خاندان دورینه که چقدر به خونه خودشون نزدیکن ولی نمی تونند اونجا باشند.از طرفی دیگه با پیشرفت صنعت سینما ایالات متحده جلوه های ویژه ، پلان های حماسی و.............شکل جالب تری رو نسبت به سه گانه ی ارباب حلقه ها به خودش گرفته .من به شدت منتظر اکران قسمت سوم هابییت هستم ولی بعد از شنیدن اخبار تغییرات تو اکران و نام این فیلم با توجه به طولانی تر شدن زمان کار برای گروه پیتر جکسون منتظر یه هابییت خیلی متفاوت هستم .

تغییرات برای این فیلم به تازگی به امری عادی تبدیل شده تا جایی، که یک ماه پیش بود که نام قسمت سوم این فیلم از (آنجا و بازگشت دوباره)به(نبرد پنج ارتش) تغییر کرد و برای مسئله ی تغییر زمان اکران از تاریخ 18 جولای به 17دسامبر 2014 می شه این توضیح رو داد که علت این کار کمپانی(وارنر)قرار نگرفتن قسمت سوم هابییت در میان فیلم های جنجالی کمپانی (بلک باستر)هستش،زیرا کمپانی (وارنر)دوست نداره بلایی که فیلم های (جانگوی آزاد شده)و(بدبختان)کمپانی(بلک باستر)بر سر فروش قسمت اول هابییت آورد برای قسمت سوم این فیلم هم تکرار بشه.با این کار دیگه لازم نیست هابییت در یک نبرد فروش با فیلم های(مردان ایکس)در تاریخ 18 جولای و فیلم جنجالی کمپانی(مارول)با نام (نگهبانان کهکشان)در تاریخ1 اگوست قرار بگیره ، پس با این حساب هابییت (نبرد پنج ارتش) در میان اکران های کریسمس جای داره.

از فرصتون به من تازه وارد ممنونم ، اگر مشکلی داشت به بزرگی ببخشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

هردو فیلم، مزیتهای خاص خودشونو دارن.

خب صد البت که حس حماسه در ارباب حلقه ها به شدت به مخاطب ابقا میشه.هابیت جدای از حماسه،یک طنز بسیار ظریف داره که من به شدت دوستش دارم. تنها ضعف هابیت البته هابیت1،جلوه های ویژه ضعیف در غار گابلینها بود،به جز این ضعفی ندیدم.

درکل خودم فیلمهای طبیعی رو میپسندم اما سه گانه ارباب حلقه ها و هابیت یک استثنا هستند.چراکه هیچ فانتزیی حس حماسه رو به ادم القا نمیکنه اما در ارباب حلقه ها چنین نیست.

نکته مهم دیگر مزیت ارباب و هابیت نسبت به بقیه فانتزیها در این است که در فانتزیهای دیگر،اکثرا موجوداتی فرا انسانی و بسیا قدرتمند وغیر عادی سرنوشت داستان رو رقم میزنند اما در ارباب و هابیت، این مردم کاملا معمولی و ملموس و فاقد نیروهای فراطبیعی هستند که، سرنوشت داستان رو رقم میزنند. و این یک نکته بسیار مهم در آثار تالکینه.

با عرض اجازت

پس رایتان ارباب حلقه ها است؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

نه عزیز. ازون جایی که هر گل یه بویی داره، نمیشه قاطعانه نظر داد. هر دو خوبند.

با عرض اجازت

پس رایتان ارباب حلقه ها است؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبز برگ

ببینید دوستان شما مطلب رو درست نگرفتید الآن ما داریم در مورد سه گانه لوتر وهابیت بحث میکنیم نه در مورد کتابهاشون دوستانی که نظر دادن فقط کتاب رو مد نظر داشتن و این که فیلم به کتاب نزدیک بوده یا خیر و چون شما طرفدارن سرسخت تالکین و اثارش هستید در نتیجه لوتر رو بهتر می دونید چون به کتاب نزدیک تره نسبت به هابیت ولی ما اینجا کاری به تالکین و کتابش نداریم! ولی اگه بخواییم منصفانه و بدور از تعصب نظر بدیم خوب چیزی که عیان است چه لازم به بیان است.! به نظر من 2 گانه هابیت ( تا به اینجا ) از هر لحاظ که فکرش را میکنید از 3 گانه لوتر سرتره از جلوه های ویژه و بصری گرفته تا شخصیت پردازی و جذابیت و داستان و محیط و هزینه و موسیقی و ... . 90 درصد افرادی که لوتر رو برتر میدونن به این دلالیه. (1- خاطره ای که از این فیلم دارن 2- اون زمان (زمان انتشار لوتر) فیلمه درست حسابی نبود در نتیجه چسبیدن به لوتر 3- وقتی جلوه های ویژه لوتر رو میدیدن شکمشون از تعجب باد میکرد واقعا هم اون زمان شاهکار بود ولی الآن ... .(انصافا جلوه های ویژه لوتر در مقابل هابیت پشه ای بیش نیست! ) ومن مطمئنم اگر زمان انتشارشون برعکس بود با توجه به این که همون فیلم ها هستن ولی مردم میگفتن هابیت!. (مطمئنم بیشتر شما حتی نمیدونید جلوه ویژه چیه و میایین نظر میدین!) تنها برتری لوتر نسبت به هابیت حماسی بودنشه که مطمئنم هابیت تو قسمت بعدی ازاین نظرهم پیشی بگیره. خواهشی که من از دوستان دارم اینه که هنری فکر کنند و نظر بدند نه از روی تعصب و کتاب و ... .

ویرایش شده در توسط لگولاس سبز برگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

ببینید دوستان شما مطلب رو درست نگرفتید الآن ما داریم در مورد سه گانه لوتر وهابیت بحث میکنیم نه در مورد کتابهاشون دوستانی که نظر دادن فقط کتاب رو مد نظر داشتن و این که فیلم به کتاب نزدیک بوده یا خیر و چون شما طرفدارن سرسخت تالکین و اثارش هستید در نتیجه لوتر رو بهتر می دونید ولی ما اینجا کاری به تالکین و کتابش نداریم! ولی اگه بخواییم منصفانه و بدور از تعصب نظر بدیم خوب چیزی که عیان است چه لازم به بیان است.! به نظر من 2 گانه هابیت ( تا به اینجا ) از هر لحاظ که فکرش را میکنید از 3 گانه لوتر سرتره از جلوه های ویژه و بصری گرفته تا شخصیت پردازی و جذابیت و داستان و محیط و هزینه و موسیقی و ... . 90 درصد افرادی که لوتر رو برتر میدونن به این دلالیه. (1- خاطره ای که از این فیلم دارن 2- اون زمان (زمان انتشار لوتر) فیلمه درست حسابی نبود در نتیجه چسبیدن به لوتر 3- وقتی جلوه های ویژه لوتر رو میدیدن شکمشون از تعجب باد میکرد واقعا هم اون زمان شاهکار بود ولی الآن ... .(انصافا جلوه های ویژه لوتر در مقابل هابیت پشه ای بیش نیست! ) ومن مطمئنم اگر زمان انتشارشون برعکس بود با توجه به این که همون فیلم ها هستن ولی مردم میگفتن هابیت!. (مطمئنم بیشتر شما حتی نمیدونید جلوه ویژه چیه و میایین نظر میدین!) تنها برتری لوتر نسبت به هابیت حماسی بودنشه که مطمئنم هابیت تو قسمت بعدی ازاین نظرهم پیشی بگیره. خواهشی که من از دوستان دارم اینه که هنری فکر کنند و نظر بدند نه از روی تعصب و کتاب و ... .

با عرض اجازت

دوست عزیز اولا فیلم های لوتر و هابیت از روی کتاب هستند پس باید به آن وفادار باشند و به تالکین و کتابش هم مربوط می شوند. اما هابیت وفاداری (ببخشید) افتضاحی به کتاب دارد. در ضمن ما طرفدار سرخت تالکین هستیم اما هابیت نیز از کتب تالکین محسوب می شود.

ثانیا در سال 2000 تا 2003 (مدت ساخت فیلم های لوتر) فیلم های خوبی ساخته شدند.

ثالثا خودتان هم می گویید که آن زمان شاهکار بوده.

رابعا ما در این سایت متوجهیم که جلوه های ویژه چیست و مطمئنم چند تاپیک را جع به آن داریم.

خامسا ما تعصب نداریم اگر هم داریم روی تمام آثار تالکین داریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب من سرم درد میکنه برای بحث بنابراین جواب میدم! :huh:

ببینید دوستان شما مطلب رو درست نگرفتید الآن ما داریم در مورد سه گانه لوتر وهابیت بحث میکنیم نه در مورد کتابهاشون دوستانی که نظر دادن فقط کتاب رو مد نظر داشتن و این که فیلم به کتاب نزدیک بوده یا خیر و چون شما طرفدارن سرسخت تالکین و اثارش هستید در نتیجه لوتر رو بهتر می دونید ولی ما اینجا کاری به تالکین و کتابش نداریم! ولی اگه بخواییم منصفانه و بدور از تعصب نظر بدیم خوب چیزی که عیان است چه لازم به بیان است.! به نظر من 2 گانه هابیت ( تا به اینجا ) از هر لحاظ که فکرش را میکنید از 3 گانه لوتر سرتره...

من میگم سه گانه لوتر بهتره. نه از لحاظ وفاداری به کتاب. بلکه از لحاظ هنری و سینمایی. هیچ کاری هم به کتاب ندارم. تالکین رو هم اصلا نمیشناسم. من از لحاظ سینمایی میگم که سه گانه لوتر مسلما بهتر از دو قسمته هابیته. شاید وقتش باشه یکم مقایسه کنم فیلمنامه دو اثر رو.

ببینید بنظر من شخصیت پردازی هابیت خیلی خوب و با حوصله انجام میشه (نه بهتر از یاران حلقه البته) اما در ادامه داستان اون کشش و تنشی که باید رو ایجاد نمیکنه. به یاران حلقه نگاه کنید که پس از شخصیت پردازی، با دیالوگ های گندالف، تدوینی که داره و کات های سریعِ سواران سیاه، چطور تنش رو در فیلم افزایش میده و ناخودآگاه هر بیننده ای میشینه پای فیلم ببینه نتیجه چی میشه. و باز بیشتر درگیر داستان میشه. تا زمانی که یاران به ریوندل میرسن بیننده خودشو جزوی از یاران فرض میکنه. اما در هابیت متاسفانه 45 دقیقه صرف فقط شخصیت پردازی میشه، خیلی با حوصله و آرام اما بعدش هیچی. یکی دو اتفاق میوفته مثل ترول ها و تعقیب و گریز وارگ ها که اصلا و ابدا نمیتونه بیننده رو در مسیر داستان قرار بده بلکه بیشتر بنظرم از مسیر داستان خارج میکنه. فیلمنامه اینجا اصلا خوب نبود.

در مورد فیلمنامه مطلب بسیار است باشه در فرصت های بعدی میشه بیشتر گفت فقط بگم که واقعا فیلمنامه هابیت میتونست خیلی بهتر باشه.

در مورد جلوه های ویژه هم هر دو فیلم لوتر و هابیت خوب عمل کرند نقد ما به هابیت به افراط در استفاده از جلوه های ویژه است. تمام اورک ها CGI و تمام مناطق مدل 3D و تمام حرکات موشن کپچر. خب این که شد انیمیشن. در حالیکه در لوتر از ماکت استفاده میکردند. هنرمندان این ماکت ها رو با دیتیلز بالا طراحی میکردند و می ساختند. اورک ها گریم بودند نتیجه بازی ها بسیار زده بود و...

ارباب حلقه ها یک ایده آل در سینماست. نباید توقع داشته باشیم هابیت یا هر فیلم دیگه ای بتونه از ارباب حلقه ها بهتر باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

ببینید دوستان شما مطلب رو درست نگرفتید الآن ما داریم در مورد سه گانه لوتر وهابیت بحث میکنیم نه در مورد کتابهاشون دوستانی که نظر دادن فقط کتاب رو مد نظر داشتن و این که فیلم به کتاب نزدیک بوده یا خیر و چون شما طرفدارن سرسخت تالکین و اثارش هستید در نتیجه لوتر رو بهتر می دونید ولی ما اینجا کاری به تالکین و کتابش نداریم! ولی اگه بخواییم منصفانه و بدور از تعصب نظر بدیم خوب چیزی که عیان است چه لازم به بیان است.! به نظر من 2 گانه هابیت ( تا به اینجا ) از هر لحاظ که فکرش را میکنید از 3 گانه لوتر سرتره از جلوه های ویژه و بصری گرفته تا شخصیت پردازی و جذابیت و داستان و محیط و هزینه و موسیقی و ... . 90 درصد افرادی که لوتر رو برتر میدونن به این دلالیه. (1- خاطره ای که از این فیلم دارن 2- اون زمان (زمان انتشار لوتر) فیلمه درست حسابی نبود در نتیجه چسبیدن به لوتر 3- وقتی جلوه های ویژه لوتر رو میدیدن شکمشون از تعجب باد میکرد واقعا هم اون زمان شاهکار بود ولی الآن ... .(انصافا جلوه های ویژه لوتر در مقابل هابیت پشه ای بیش نیست! ) ومن مطمئنم اگر زمان انتشارشون برعکس بود با توجه به این که همون فیلم ها هستن ولی مردم میگفتن هابیت!. (مطمئنم بیشتر شما حتی نمیدونید جلوه ویژه چیه و میایین نظر میدین!) تنها برتری لوتر نسبت به هابیت حماسی بودنشه که مطمئنم هابیت تو قسمت بعدی ازاین نظرهم پیشی بگیره. خواهشی که من از دوستان دارم اینه که هنری فکر کنند و نظر بدند نه از روی تعصب و کتاب و ... .

معلومه شما خوب مطلب رو گرفتید :huh:

مجموعه فیلم های هابیت و لوتر داستانشون اقتباسیـه پس به نظرم باید به کتاب مقایسه بشن.

دوست عزیز حرف شما از بیخ بی اساسـه!هابیت از نظر جلوه های ویژه از لوتر سرتره؟از نظر موسیقی سر تره؟از نظر شخصیت پردازی سر تره؟از نظر جذابیت سر تره؟

من خودم عاشق هابیت و لوتر هستم و.لی به هیچ وجه قبول ندارم هابیت بهتر.به نظر من تنها نکته بسیار خوبی که هابیت یک داشت علاوه بر جلوه های ویژه و موسیقی(که هیچ کدوم انصافا به پای لوتر نمیرسه) ،فیلم برداری عالی بود.در صورتی که لوتر از هر نظر (نمیگم خالی از ایرادـه)حرفی برای گفتن داشت.

شما که میدونید جلوه های ویژه چیـه به ما هم بگید لطفا!

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبز برگ

جلوه های ویژه در سینما به دو دسته تقسیم میشود : 1 - جلوه های ویژه میدانی 2 - جلوه های ویژه بصری

جلوه های ویژه میدان (Special Effects) در صنعت فیلم سازی به تصاویری گفته می‌شود که در زمان ساخت فیلم، ساخت آنها مشکل باشد. این صحنه‌ها به صورت واقعی و رئال کار می‌شوند و همهٔ آنها توسط بدلکاران، هنرمندان، فیلمبردران و تعدادی متخصصان مواد منفجره و ماکت سازی اجرا شده و با خود دوربین‌ها ضبط می‌شوند و بعضی از آن‌ها بعد از ضبط کار می‌شوند.

جلوه‌های ویژه به دو دستهٔ جلوه‌های نوری و جلوه‌های مکانیکی تقسیم می‌شود.

جلوه‌های نوری (که جلوه‌های عکسی نیز خوانده می‌شوند) تکنیک‌هایی هستند که در آن‌ها تصاویر یا فریم‌های فیلم به صورت عکسی ایجاد می‌شوند که این به طریق "درون-دوربینی" و با استفاده از نوردهی چندگانه، ترکیب تصاویر یا فرایند شوفتان است، و یا به طریق فرآیندهای پس از تولید و با استفاده از چاپگر نوری است.

جلوه‌های مکانیکی (که جلوه‌های عملی یا فیزیکی نیز خوانده می‌شوند) تکنیک‌هایی هستند که هنگام فیلمبرداری اصلی به صورت واقعی ضبط می‌شوند. این شامل اشیاء مکانیکی، صحنه‌سازی، مدل‌های مقیاسی، آتش‌بازی و جلوه‌های جوی (ایجاد جلوه‌های باد، باران، مه، برف و ابرهای فیزیکی) می‌شود. ایجاد یک خودرو با حرکت خودکار و یا انفجار یک ساختمان از نمونه‌های جلوهٔ مکانیکی هستند.

قبل از آن که رایانه‌ها قادر به تولید چنین تصاویری باشند نیز فیلم سازان جلوه‌های ویژه سینمایی فراوانی را می‌ساختند. آنها برای ساخت این جلوه‌ها از مدل‌های گچی، ماکت‌های مقوایی، عروسک‌ها و مدلهای کوچک شده استفاده می‌کردند. البته مفهوم Special Effects به معنی جلوه‌های ویژه میدانی با Visual Effects به معنی جلوه‌های بصری را نباید با هم اشتباه گرفت. جلوه‌های ویژه آن است که توسط بدلکاران و در میادین به طور واقعی اجرا می‌شوند . اما جلوه‌های ویژه بصری :

جوههای ویژه بصری

امروزه اگر ساخت یک جلوه در مقابل دوربین بطور زنده غیرممکن یا دارای هزینه زیادی باشد از جلوه های ویژه بصری استفاده میشود . جلوه های ویژه شامل کامپوزیت ، روتوسکوپی ، انیمیشن ، ترکینگ و ... است که اکثرا ساخت آنها نیز گرانقیمت است و به هزینه تولید فیلم های هالیوودی مبلغ چشمگیری می افزاید .(این ازبحث جلوه های ویژه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

دوست خوب یعنی از نظر شما هرچی جلوه های ویژه و کارهای کامپیوتری فیلم ، بزرگتر و پرهزینه تر باشه، نتیجتا فیلم هم فیلم بهتری از کار در میاد؟ یا باید نتیجه ی نهایی کار رو دید... راجع به برتری هابیت از لوتر از لحاظ بازیگری و شخصیت پردازی و سار موارد هم، خیلی خیلی کم اند کسایی که با شما موافقند.... حد اقل نمرات منتقدا و بینندگان در سایت های معتبر سینمایی مثل imdb و غیره این رو میگه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبز برگ

دوستان عزیز من نگفتم لوتر و هابیت از روی کتاب نیستند. من میگم فیلم لوتر و هابیت یه بحثه کتاباشون یه بحث دیگه. من خودم قبل از تماشای هابیت کتابشو خوندم اما وقتی فیلم رو دیدم واقعا از برخی تغییرات به وجود آمده خوشحال شدم چون واقعا خیلی از جاهای کتاب ساده و ابتدایی بود و اصلا جالب نبود و میتونست خیلی بهتر باشه و این که پیتر جکسون اومده یه سری تغییرات ایجاد کرده (حضور تائوریل ولگولاس و...) درسته که باعث شده فیلم پیروی خوبی از کتاب نداشته باشه ولی باعث شده به یه شاهکار تبدیل بشه و ما طرفداران صنعت سینما و هابیت از این تغییرات به وجود آمده خوشحال هستیم چون باعث شده با یه هابیت بهتر روبرو بشیم و بر خلاف شما دوستان عزیز که میگید هرچند فیلم هابیت بزرگ باشه ولی چون از کتاب پیروی نکرده پس ارزشش کم شده شما دوستان عزیز و طرفداران تالکین حاضرید فیلم هابیت یه فیلم متوسط باشه اما پیروی خوبی ازکتاب داشته باشه ولی من به شخصه ترجیح میدم با یه هابیت شاهکار روبرو بشم حالا هرچقدر میخواد از فضای کتاب فاصله داشته باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

سلام خدمت دوستان گرامی.

از اون جایی که نظر هر شخص بسیار محترمه، تقاضا دارم تاپیک رو به کل انداختن تبدیل نکنید، تا ما نیز بتوانیم از مطالب استفاده ببریم.

جناب لگولاس هم با توجه به فیلم نظرشون رو گفتند واصلا اشکالی نداره.عنوان تاپیک هم اشاره ای به کتاب یا فیلم نداره بلکه هردو رو ملاک قرار داده. اما لازم به ذکره که سه گانه هابیت درکتاب داستانی کودکانه وشیرین داره اما لوتر کاملا حماسی است ونمیشه نظر قاطعانه داد که کدوم بهترند اما از احاظ فیلم بازهم هردو مزایای خودشون رو دارن.اما خودم به شخصه بخوام نظر بدم صد البت که میگم سه گانه ارباب حلقه ها سرترین فانتزیی است که تا به حال دیدم و هیچ فانتزیی یارای مقابله با اون رو نداره. اما سه گانه هابیت رو هم خیلی دوست دارم.وحالا جلوه های ویژه: در هابیت جلوه های ویژه به مراتب بسیار ضعیفتر و شبیه به انیمه است خصوصا در غار گابلین ها در صورتیکه در سه گانه ارباب حلقه ها هیچ ضعفی نمیبینم وکاملا واقعی هستند.

باتشکر از دوستان گرامی.

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبز برگ

دوست عزیز درباره ی قضاوت در مورد یه فیلم باید چیزهای زیادی رو درنظر گرفت که یکی از این چیزها جلوه های ویژه نام داره. من نمیگم هرچقد جلوه های ویژه بزرگتر و پر هزینه تر باشه فیلم بهتر از آب در میاد ولی میتونم بگم در جلوه های ویژه که امروزه نقش مهمی در صنعت سینما ایفا میکنه موفق خواهد بود. ولی همانطور که گفتم برای قضاوت در مورد یه فیلم باید شاخه های زیای رو در نظر گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

شما دوستان عزیز و طرفداران تالکین حاضرید فیلم هابیت یه فیلم متوسط باشه اما پیروی خوبی ازکتاب داشته باشه ولی من به شخصه ترجیح میدم با یه هابیت شاهکار روبرو بشم حالا هرچقدر میخواد از فضای کتاب فاصله داشته باشه.

با عرض اجازت

الآن هم ما در هابیت2 شاهد فیلمی متوسط بودیم.اگر جلوه های بصری و میدانی هابیت به دادش می رسید این اتفاق نمی افتاد.برای مثال همان طور که جناب تور گفته بودند: تمامی اورک های ارباب حلقه ها ماکت بودند اما مال هابیت همه دیجیتالی است اما باز هم اورک های لوتر بسیار بیشتر از اورک های هابیت به دل می نشیند.

پس مسئله ارباب حلقه ها کلا فرق می کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

خوب مسئله دقیقا همینجاست.... اینکه هابیت فقط جلوه های ویژه ی بهتر و جدیدتری داره.... ولی شخصیت پردازی، داستان گویی و... به نسبت ضعیف تری داره.... حالا شاید تعجب کنید ولی برخی معتقد اند همین کار های کامپیوتری بزرگ و جلوه های ویژه ی زیاد ( گاهی بیش از حد ) فیلم هابیت یک نقطه ضعفه و نه قوت.... به قول یکی از دوستان جلوه های ویژه ی لوتر منطقی و دلنشینه ولی مال هابیت انگار کارگردان میخواد به زور جلوه های ویژه رو فرو بکنه تو چشم بیننده ( بخصوص با کمک سه بعدی سازی)....راجع به مسئله ی ارک های گریم شده و دیجیتالی هم زیاد بحث شده توی سایت....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبز برگ

والا دیگه نمیدونم خدمت شما طرفداران تالکین چی عرض کنم! شمایی که میگید اورک های لوتر بهتر از هابیت بود اگر این تعصب نیست پس چیه؟ خاطره ها و تعصباتی که شما نسبت به لوتر دارید رو مغزتون اثر کرده و مثل یه تلقین میمونه واسه همین همش میگید لوتر لوتر!. بازم میگم اگر زمان انتشار لوتر و هابیت برعکس بود یعنی ابتدا هابیت و بعد از چندین سال لوتر میومد اون موقع میگفتین هابیت هابیت!. الته هنوز 3 گانه هابیت تموم نشده و امیدوارم ترز تفکر شما نسبت به هابیت تغییر کنه و عظمتش رو درک کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

همونطور که خودتون فرمودید ما طرفدارای تالکین: و تالکین هم نویسنده ی لوتره و هم هابیت! پس دلیلی نداره بخوایم از هابیت بد بگیم چون به همون اندازه دوستش داریم و دوست داشتیم مثل لوتر عالی باشه... ولی متاسفانه نقص هایی داره که اگه ازش چشم پوشی کنیم ، اونوقت متعصب به حساب میایم نه الان...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

والا دیگه نمیدونم خدمت شما طرفداران تالکین چی عرض کنم! شمایی که میگید اورک های لوتر بهتر از هابیت بود اگر این تعصب نیست پس چیه؟ خاطره ها و تعصباتی که شما نسبت به لوتر دارید رو مغزتون اثر کرده و مثل یه تلقین میمونه واسه همین همش میگید لوتر لوتر!. بازم میگم اگر زمان انتشار لوتر و هابیت برعکس بود یعنی ابتدا هابیت و بعد از چندین سال لوتر میومد اون موقع میگفتین هابیت هابیت!. الته هنوز 3 گانه هابیت تموم نشده و امیدوارم ترز تفکر شما نسبت به هابیت تغییر کنه و عظمتش رو درک کنید

با عرض اجازت

والا هزار بار گفتیم اگر ما روی لوتر تعصب داریم روی هابیت نیز تعصب داریم.

اگر یک فرد در کوچه و خیابان از ما بپرسد که فیلم هابیت چه جوری است می گوییم فوق العاده است و همین که کریستوفر تالکین را شاد کرده کافی است. و در سایت نواقص آن را در میان خودمان بیان می کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

به نظر من هم نباید همینطوری نظر داد ...

همه ی ماها قبول داریم که داستان کلی هابیت ، همانند رمانش خیلی پائین تر از ارباب حلقه هاست ...

ولی هابیت (هر چند که خوده من هم مثل شما عاشقشم) از نظر جلوه های ویژه و دکور و رنگ بندی اشکالات زیادی درش دیده می شه . که یکی از ایرادات بزرگش قسمت بشکه های از بند رسته است که وجود جلوه های ویژه در این قسمت اینقدر زیاد هست که نه تنها اورک ها ی در آنجا بصورت کارتونی مانند دیده می شوند بلکه تصنعی بودن درختان جنگل هم به وضوح به چشم می آید. جلوه های ویژه ی قسمت اول هابیت واقعا عالی بود و جکسون و تیمش به تمام جزئیات با دقت پرداخته بودند ولی قسمت دوم به کل برعکس آن در آمده بود هر چند که وجود اژدهایی به نام اسماگ تا حدود زیادی این نواقص را نامحسوس می کند.

درسته که در جلوه های ویژه ی ارباب حلقه ها هم نواقص هایی دیده می شود ولی باید قبول کرد که فیلمه هم قدیمیه هست و نزدیک به دوازده سال از ساخت اون می گذره . شاید بهترین فیلم برای مقایسه از نظر جلوه های ویژه با هابیت بتوان کرد فیلم کینگ کونگ باشه ، فیلم کینگ کونگ اگرچه زیبایی های بسیار زیادی از نوع روایت داره ولی داستانی منسجم تر از ارباب حلقه ها در خود نمی گیره ولی اگر جلوه های ویژه همان فیلم (که در زمینه ی جلوه های ویژه یک شاهکار هست )رو ببینید نه تنها از ارباب حلقه ها بسیار سرتره بلکه از هابیت هم پیشی می گیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...