رفتن به مطلب
فین رود فلاگوند

کدام سه گانه بهتر است: ارباب حلقه ها یا هابیت ؟

Recommended Posts

تکاور شمال

به نظر من ارباب حلقه رو خیلی خیلی خلاصه کردن توی فیلم با توجه به سه جلدی بودن خود کتاب مخصوصا قسمت اول که کل ماجرا های فرودو توی شایر و مسافرتش حذف شده بود

اونوقت هابیت که فقط یک جلد 300 و خورده ای صفحه ای هست رو کلی چیزایی که توی کتابش نبود رو بهش اضافه کردن و کردنش 3 قسمت

اما باز با این حال اون حس هیجانی رو که توی ارباب حلقه ها بود توی هابیت نداریم و طبیعیه چون ارباب حلقه ها سر انجام داستان اصلی هست و هابیت نه

به خاطر حس هیجان بیشتر ارباب حلقه ها من می گم اینو بهتر ساختن اما ایکاش سریال بود :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
روهوریم

با سلام

بنظر من فیلم ارباب حلقه ها نسبت به هابیت خیلی محبوب تر و بهتره شاید یکی از اصلی ترین دلیل های این محبوبیت لوتر نسبت به هابیت داستان کلیه فیلم (کتاب) هست که نبرد بین خیر و شر را بیان میکنه که باعث میشه هر انسانی در هر فرهنگی با این داستان ارتباط تنگاتنگی پیدا کنه چون ما آدما در زندگی واقعیمونم این جدال پیاپی رو احساس می کنیم. :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرتاد

هم از لحاظ کتاب و هم از لحاظ فیلم لرباب حاقه ها نسبت به هابیت از داستان بهتری بهره میبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

(این را کلی می گویم) نباید برای خوب بودن فیلم ها به جایزه های اسکار گرفته شده آن فیلم توجه خاصی بکنیم.

هرچند بازگشت شاه بیشترین اسکار تاریخ فیلم ها را گرفت اما نباید آن را دلیل خوب بودن بدانیم خیلی از فیلم ها خوب جهان مانند فیلم های هیچکاک یا اسکار نگرفته یا کم گرفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

نمیدونم درسته یا نه ولی فکر کنم ارباب حلقه ها(فیلم) اون موقع که اومد یه تازگیی دیگه ای داشت!یه دنیای کاملاجدید بود...خودم هم به همین خاطر بهش علاقه مند شدم...فک کنم هابیت این جذابیت رو نداشت برای همین هم اونایی که با دنیای تالکین آشنایی ندارن کمترجذبش شدن... چون بعدافیلمای اینجوری زیاد ساخته شدن :huh:

ویرایش شده در توسط آخیلوس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

نمیدونم درسته یا نه ولی فکر کنم ارباب حلقه ها(فیلم) اون موقع که اومد یه تازگیی دیگه ای داشت!یه دنیای کاملاجدید بود...خودم هم به همین خاطر بهش علاقه مند شدم...فک کنم هابیت این جذابیت رو نداشت برای همین هم اونایی که با دنیای تالکین آشنایی ندارن کمترجذبش شدن... چون بعدافیلمای اینجوری زیاد ساخته شدن :huh:

با عرض اجازت

حرف شما هم درست و هم غلط.

درست است وقتی لوتر آمد کاملا جدید بود. و خیلی از افراد به سمت آن جذب شدند. اما اگر یک عده که با دنیای استاد آشنایی نداشتند بعد از دیدن حماسه ی زیبای لوتر به دنبال آن هستند که با دیدن یک سری فیلم دیگر از کتب استاد بار دیگر شگفت زده شوند. اما هابیت این را به آنان نمی دهد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

چرا هابیت جذابیت رو نداشت؟!

شاید هابیت به پای لوتر نرسه ولی یه فیلم جذاب و دیدنیه!من یکی از دوستام با دیدن هابیت با دنیای تالکین اشنا شد و شروع به خوندن کتابش کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

چرا هابیت جذابیت رو نداشت؟!

شاید هابیت به پای لوتر نرسه ولی یه فیلم جذاب و دیدنیه!من یکی از دوستام با دیدن هابیت با دنیای تالکین اشنا شد و شروع به خوندن کتابش کرد.

منم نگفتم هابیت فیلم جذابی نیست!خیلی هم فیلم جلب و زیباییه ولی در مقایسه ارباب حلقه ها اون جذابیت و تازگی رو نداشت،دلیل حرفم هم اینه که فکر میکنم الآن نسبت به سال81 که ارباب حلقه ها اومد فیلم های فانتزی هم ساختشون بیشتر شده هم کیفیتشون بالا رفته،به خاطر همن شاید بشه گفت ارباب حلقه ها با توجه به زمان ساختش و جلوه های ویژه خوبش تکه و شاید هابیت اونجوری نباشه

با عرض اجازت

حرف شما هم درست و هم غلط.

درست است وقتی لوتر آمد کاملا جدید بود. و خیلی از افراد به سمت آن جذب شدند. اما اگر یک عده که با دنیای استاد آشنایی نداشتند بعد از دیدن حماسه ی زیبای لوتر به دنبال آن هستند که با دیدن یک سری فیلم دیگر از کتب استاد بار دیگر شگفت زده شوند. اما هابیت این را به آنان نمی دهد.

دوست عزیز من گفتم برای اونایی که با دنیای تالکین آشنایی ندارن!و گرنه برای دوستدارانش فیلمی مثل تولد امید هم جالبه،که اصلا نمیشه اونو با ارباب حلقه ها مقلیسه کرد

ویرایش شده در توسط آخیلوس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

ماشالله گفتني ها رو كه همه گفتن، بين اين همه استاد من چي دارم بگم آخه، بايد تو تاپيك ها مگس بپرونم (تابستونم هست مگس زياده) :huh:

فقط چندتا چيز به ذهنم رسيد:

اول يادآوري اين نكته كه هنوز سه گانه هابيت تكميل نشده. پيتر جكسون تغييرات زيادي تا حالا در اين مجموعه اعمال كرده كه ممكنه نظرمون بعد از تماشاي فيلم سوم (مثلا شخصيت پردازي ها) تاحدي تغيير كنه.

دوم: معتقدم ارباب حلقه ها خيلي عميق تر و ژرف تر از هابيته. جكسون با ساختن لوتر ميخواسته به روياي كودكيش جامه عمل بپوشونه كه الحق و الانصاف كارش عالي بود. ولي درمورد هابيت انگار قضيه يكم فرق ميكنه و دركنار علاقه ش به آثار تالكين مسائل ديگه اي رو هم در ساخت فيلم (ها) مد نظر داشته؛ مثلا قسمت پاياني برهوت اسماگ بيش از حد لازم شلوغ بود و انگار به عامه ي مخاطبين هاليوود بيشتر توجه شده تا دوستداران تالكين ، كه نميخوام درباره درست يا غلط بودنش نظر بدم.

سوم درباره ي شوخ و شنگ بودن هابيت منبع رو نبايد فراموش كرد كه كلا متفاوت هست با بقيه آثار تالكين. كتابي كوتاه (به نسبت لوتر) با زباني ساده و قابل فهم براي اكثريت. مسلما فيلمي كه از اين كتاب ساخته ميشه با لوتر فرق داره. نبايد اين دوتا رو به يه چشم ديد و براي هابيت رسالت بزرگ "مردم رو عاشق تالكين كردن" قائل شد. پتانسيل اين دوتا (ارباب حلقه ها و هابيت) براي به دنياي سينما وارد شدن خيلي با هم فرق داره.

چهارم: فكر نميكنم تا قبل از ارباب حلقه ها (2001) در فيلم ها خيلي به ژانر فانتزي و تخيلي توجه ميشد، مگه نه؟ ارباب حلقه ها جديد بود، شرايط زمان در گيرايي و موفقيتش نقش زيادي داشت. ولي الان كه دنيا پر شده از انيميشن ها و فيلم هاي فانتزي و تخيلي هابيت ديگه پديده نيست و ممكنه به چشم كسايي كه علاقه مند به دنياي تالكين نيستن خيلي خاص نباشه.

پنجم: چندتا نكته ي قوت داشته تا حالا هابيت؛ مثلا تعبير تازه اي كه جكسون از الف و دورف به ما نشون ميده. من براي اولين بار يه مرد الف درست و حسابي ديدم با همه ي خصوصيات اخلاقي كه با كلمه الف به ذهنم مياد! كمپاني تورين و شركا هم همينطور. وقتي برهوت اسماگ رو ميبينم تازه مفهوم دورف بودن رو درك ميكنم. آفرين به ريچارد آرميتاژ. البته دست كاري پيتر رو نبايد فراموش كرد: تائوريل! نميدونم آخرش ميخواد با اين شخصيت چكار كنه. اگه همچين رابطه عاطفي اي در آردا جا داشت تالكين حتما درموردش مينوشت، تائوريل از نظر من مهري هست به تاييد اينكه جكسون همه تلاششو براي بازارگرمي در هاليوود كرده.

پ.ن: دقت كنيد، من الان حرفي براي گفتن نداشتم :دي

ویرایش شده در توسط Elentári

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

با سلام خدمت همه ی دوستان . نظرات کامل شما جای هیچ بحث و تردیدی باقی نمیذاره. با وجود اینکه معتقدم فیلم هابیت در همه چیز (فیلم نامه،انتخاب بازیگر،جلوه های ویژه،خصوصا موسیقی و...و...و...) نسبت به بسیاری از فیلم های هالیوودی سرتر است ولی با نظر سایر دوستان موافقم که هیچ کدومشون شاه کار ارباب حلقه ها نمیشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sheyda

با فاصله بسیار زیاد ارباب حلقه ها نه فقط از هابیت بلکه از تمام فیلم های این ژانر سرتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

دوستان نتایج تا اینجا: از43نفری که تابه حال رای داده اند:35نفر بهارباب حلفه ها رای داه اند و فقط8 نفر بههابیت رای داده اند.

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اسماگ

با عرض اجازت

دوستان نتایج تا اینجا: از26نفری که تابه حال رای داده اند:23 نفر بهارباب حلفه ها رای داه اند و فقط 3 نفر بههابیت رای داده اند.

من که جز اون سه نفرم چون من به شخصه به هابیت علاقه دارم ولی خود شما چی به هر حال خودتون تاپیک رو زدید بگید کدوم رو بیشتر دوست دارید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

من که جز اون سه نفرم چون من به شخصه به هابیت علاقه دارم ولی خود شما چی به هر حال خودتون تاپیک رو زدید بگید کدوم رو بیشتر دوست دارید؟

با عرض اجازت

در قبل هم کفته ام عاشق فیلم ارباب حلقه ها ام و این را با دلایلی بیان کرده ام. فیلم هابیت اول قابل قبول بود ولی فیلم دوم اصلا مناسب نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

با عرض اجازت

دوستان نتایج تا اینجا: از26نفری که تابه حال رای داده اند:23 نفر بهارباب حلفه ها رای داه اند و فقط 3 نفر بههابیت رای داده اند.

با اينكه به احتمال زياد راي من با ارباب حلقه ها باشه اما ترجيح ميدم تا اكران فيلم سوم صبر براي نظر دادن صبر كنم. پس لطفا پست من رو در نتايج آرا دخيل نكنيد :huh:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با اينكه به احتمال زياد راي من با ارباب حلقه ها باشه اما ترجيح ميدم تا اكران فيلم سوم صبر براي نظر دادن صبر كنم. پس لطفا پست من رو در نتايج آرا دخيل نكنيد :huh:

با عرض اجازت

باتشکر از نظرتون. اصلاح شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

به نظر من ارباب حلقه ها بهتره اما نه با فاصله ي بسيار زياد نه با فاصله ي بسيار كم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
همزاد!

به نام الله

چیزی که مورد توجه من بود این بود که فیلم فانتزی وقتی قسمت های تخیلیش خیلی با اغراق و دور از واقعیت باشه مث برنامه کودک میشه مثل بعضی جاهای هابیت که انصافا فیلم محشری بود اما جریان ها بعضیاشون خیییلی از واقعیت دور شدن..معماهای فیلم هابیت خیلی کم تر بود و کمتر بیننده رو مجذوب سخنان راز آلود و نگاه های عجیب می کرد یعنی برخلاف ارباب حلقه ها.

نکته ی دوم این که ماجرا در فیلم هابیت تند جلو میرفت و این خوش آیند خواننده ها ی آثار تالکین نبود.

به خصوص برو بچ آردا :huh:

اما فعلن رای من رو لحاظ نکنید تا هابیت 3 رو هم ببینم!!!

یامولا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jack Walters

به نظر من سه گانه ارباب حلقه ها خصوصا دو برج و بازگشت پادشاه واقعا بهتر بود و جزو بهترین های تاریخ هستند و سه گانه هابیت تا به حال تا این دو قسمت به پای ارباب حلقه ها نرسیده البته به نظرم فیلم سوم هابیت بتونه جایگاه بهتری نسبت به اولی و دومی پیدا کنه

ویرایش شده در توسط Jack Walters

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

همون طور که اکثریت گفتن،با اختلاف بسیار زیاد لوتر.

لوتر علاوه بر داستان قوی و حماسیش،از لحاظ فن روایت و کلا فضا سازیش در یه دنیای مقابل هابیت قرار داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ArahaeL

سلام؛

بعد 3 سال عضويت اولين پستمو ميخوام بدم :huh:

ارباب حلقه ها از نظر سينمايي يه تجربه ي جديدي توي فيلم هاي فانتزي يا تخيلي که تو اون زمان ساخته ميشدن بود! از هر نظر که بخوايم حساب کنيم؛ از بيان داستان بگير تا جلوه هاي ويژه و بقيه ي چيزها... . به همين خاطر سه گانه ي ارباب حلقه ها، يه پروژه ي کامل تکرار نشدني حساب ميشه. به طوريکه خيلي ها بازگشت پادشاه رو بهترين فيلم فانتزي تاريخ ميدونن که حالا حالا ها رو دستش نمياد. حالا بازم ميبنيم که هابيت با اين که امکاناتش خيلي با اون موقع فرق کرده و تکنولوژي هاي جلوه هاي ويژش هم نسبت به ارباب حلقه ها بهتر بوده؛ اما بازم براي خيلي ها جذابيت Lotr رو نداشت ! مورد ديگه اي هم که هست، بحث داستان هاي کاملا متفاوت اين دوتا هست ! ديگه کاملا مشخصه که سطح داستان lotr اصلا قابل مقايسه با هابيت نيست.

اما خب اينا هيچي از ارزش هاي هابيت کم نميکنه و واقعا به نظرم يکم در حقش تا اينجا بي انصافي شده تا ببينيم قسمت آخرش چي ميشه ... که ديگه نبرد پنج سپاه اوج کارپيتر جکسون خواهد بود.

در آخر هم خودم ارباب حلقه ها رو انتخاب ميکنم :دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sheyda

به نظر من هابیت هم فیلم خوبیه و خودمم دوسش دارم ولی یکی از دلایلی که به نظرم باعث شده نتونه عظمت ارباب حلقه ها رو پیدا کنه داستان اصلیه چون داستان هابیت بعضی چیز هاش فانتزی تره و بیشتر به نظر سرگرم کننده میاد اما ارباب حلقه ها انگار فقط یه فیلم نیست و خیلی چیزها میشه ازش دریافت و درک کرد.تو یه نقدی خوندم جادوی تالکین در ارباب حلقه ها یه جادوی قابل درکه و حتی گاهی آدم یادش میره که اون موجودات وجود ندارن.خود من تخیل فانتزی تر هابیت نسبت به ارباب حلقه ها رو زیاد نمیپسندم و بیشترداستان های تخیلی مثل ارباب حلقه ها رو دوست دارم که در کنار تخیل اون بعد حماسی و جدی و حتی .واقعی فیلم هم دیده میشه.واسه همینه که با اینکه سری هری پاتر رو دیدم اما زیاد نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.ولی با این همه هابیت رو هم دوست دارم و مثل ارباب حلقه ها بارها میبینم.نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه چون خودم گیج شدم آخرش!!! :huh:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

به نظر من هابیت هم فیلم خوبیه و خودمم دوسش دارم ولی یکی از دلایلی که به نظرم باعث شده نتونه عظمت ارباب حلقه ها رو پیدا کنه داستان اصلیه چون داستان هابیت بعضی چیز هاش فانتزی تره و بیشتر به نظر سرگرم کننده میاد اما ارباب حلقه ها انگار فقط یه فیلم نیست و خیلی چیزها میشه ازش دریافت و درک کرد.تو یه نقدی خوندم جادوی تالکین در ارباب حلقه ها یه جادوی قابل درکه و حتی گاهی آدم یادش میره که اون موجودات وجود ندارن.خود من تخیل فانتزی تر هابیت نسبت به ارباب حلقه ها رو زیاد نمیپسندم و بیشترداستان های تخیلی مثل ارباب حلقه ها رو دوست دارم که در کنار تخیل اون بعد حماسی و جدی و حتی .واقعی فیلم هم دیده میشه.واسه همینه که با اینکه سری هری پاتر رو دیدم اما زیاد نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.ولی با این همه هابیت رو هم دوست دارم و مثل ارباب حلقه ها بارها میبینم.نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه چون خودم گیج شدم آخرش!!! :huh:

با عرض اجازت

آخر رای شما چه شد؟ هابیت یا ارباب حلقه ها؟

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sheyda

قبلا گفتم دیگه.ارباب حلقه ها.اینم یکی دلایلم بود برای رای خودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

من بازهم از نگاهی دیگر می بینم:خودتان قضاوت کنید خیلی از شخصیت ها و مکان های ارباب حلقه ها بدون فیلم برای ما قابل درک نیستند اما هابیت را خود بنگرید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...