رفتن به مطلب
فین رود فلاگوند

کدام سه گانه بهتر است: ارباب حلقه ها یا هابیت ؟

Recommended Posts

JANABOVSKI

با اینکه به طور یقین ارباب حلقه ها مجموعه فیلم بهتری است اما شیرینی داستان هابیت برای من بیش تر است.

مخصوصا بخاطر حضور بیش تر دورف ها که نژاد محبوب من هستند فیلم هابیت را بیش تر می پسندم اما همچنان تاکید دارم مجموعه ارباب حلقه ها از همه نظر عالی و کامل هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alkar

واقعا هردو فیلم یکی از بزرگ ترین شاهکار های سینمایی جهان هستن و من فرق خیلی زیادی بینشون نمیبینم ولی خب به نظرم ارباب حلقه ها کمی سرتر از هابیت هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD OF THE RING

سلام

به نظر من هابیت بهتر است اما اگر تیکه هایی از فیلم ارباب حلقه هارو خذف نمیکردند ارباب حلقه ها بهتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hesampakii

ارباب حلقه ها شاهکاری به تمام معنا بود..هابیت طنز بود جلوه های ویژش مخصوصا اژدهای اخرش بدجوری به چشم میزنه..ارباب حلقه ها اخرت جلوه های ویژه بود..تم تاریک تریم داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

به نظر من هر کدوم از این فیلم ها در مقایسه با کتابهاشون خوب از آب در اومدن . 

در مورد سه گانه برتر هم لوتر بهتره ، اما این به معنای ضعف هابیت نیست ، بلکه به خاطر خوبی لوتره ، مثلا آیا شما از خوندن و یا دیدن هابیت لذت نبردید ؟ به نظر من اگه از این مقایسه دست برداریم ، هابیت هم یکی از بهترین فیلمها و کتاب هاست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

ارباب حلقه ها و هابیت هر کدوم دنیایی جداگانه دارن

به نظرم ارباب حلقه ها رو به عنوان فیلم بیشتر دوست دارم هر چند از خیلی داستان ها و جزیئات چشم پوشی کردن

ولی هابیت حتی با اشاره به یک سری جزئیات و داستان های اضافه نتونسته انتظار منو براورده کنه

من ترجیح میدادم از زرق و برق و جلوه های ویژه کم بشه ولی به ارزش معنوی داستان برای طرفداران سرزمین میانه افزوده بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

یه چیز دیگه : 

در رابطه با موسیقی ، نظر من اینه که موسیقی ارباب حلقه ها روی صحنه های فیلم فوق العاده زیبا میشه ، اما اگه بخوای به صورت تکی و خالی گوش بدی تاحدی خسته کننده است ، در حالی که هابیت ، در هر دوحالت عالیه .

ادر رابطه با جلوه های ویژه هم ، اینجوری بگم ، اگه کسی بخواد بعد هابیت ، لوتر رو ببینه کاملا خسته میشه . خودم تجربه کردم یه روز جمعه نشستم هر شیش تاشو ( اول هابیت بعد لوتر ) پشت سرهم دیدم . شاید باورتون نشه ، اما منه طرفدار لوتر و تالکین ، دیگه داشت باسم خسته کننده میشد ستای آخر . درسته ، جلوه های ویژه ی لوتر در زمان خودش غولی بود اما تو زمان حال یه ترفند متوسط رو به بالا به بالا به حساب میاد میاد .

بعدشم من خودم با هابیت وارد این دنیا شدم ، بعدش رفتم لوترو دیدمو بعدشم اومدم تو کتابا . هابیت هیچ کاریم نکرده باشه به طرفداران آردا و تالکین افزوده . اصلا همین الان تو همین سایت خودمون نگاه کنید ، میبینید که تعداد قابل توجهی با هابیت وارد این دنیا شدن . 

الان یکی بیاد این تایپکو ببینه کلا از دیدن هابیت پشیمون میشه . الان خیلی از دوستان غیر تالکینی من از لوتر متنفرن ، میگن چیه این مزخرفه ، اما عاشق هابیتن . پس باید از این اثر ممنون هم باشیم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند
در 1 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

در رابطه با جلوه های ویژه هم ، اینجوری بگم ، اگه کسی بخواد بعد هابیت ، لوتر رو ببینه کاملا خسته میشه . خودم تجربه کردم یه روز جمعه نشستم هر شیش تاشو ( اول هابیت بعد لوتر ) پشت سرهم دیدم . شاید باورتون نشه ، اما منه طرفدار لوتر و تالکین ، دیگه داشت باسم خسته کننده میشد ستای آخر . درسته ، جلوه های ویژه ی لوتر در زمان خودش غولی بود اما تو زمان حال یه ترفند متوسط رو به بالا به بالا به حساب میاد میاد .

با عرض اجازت

در رابطه با جلوه های ویژه لوتر باید بگویم که جلوه های ویژه میدانی آن همیشه بی نظیر است و جلوه های ویژه دیجیتالی آن هم هنوز سرزنده و خیلی خوب هستند هرچند که برای پانزده شانزده سال پیش هستند. مثلا شما اژدهای نزگول، گولوم، فیل ها، اوراح مرده، ترول ها را ببینید آنها هنوز هم بسیار زیبا و سرزنده و از لحاظ تکنیکی قوی هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sali

بدون شک سه گانه ارباب حلقه ها در کل از هابیت بهتره . اما به نظر من در سه گانه هابیت قسمت اول(سفر غیر منتظره) از دو قسمت دیگه بهتر بود. :Gandalf:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil
در 4 ساعت قبل، فین رود فلاگوند گفته است :

با عرض اجازت

در رابطه با جلوه های ویژه لوتر باید بگویم که جلوه های ویژه میدانی آن همیشه بی نظیر است و جلوه های ویژه دیجیتالی آن هم هنوز سرزنده و خیلی خوب هستند هرچند که برای پانزده شانزده سال پیش هستند. مثلا شما اژدهای نزگول، گولوم، فیل ها، اوراح مرده، ترول ها را ببینید آنها هنوز هم بسیار زیبا و سرزنده و از لحاظ تکنیکی قوی هستند.

من كه باورم نميشه لوتر براى ١٥-١٦ سال پيش هست، از خيلى از فيلم هاى الان هم به نظرم طبيعى تر هست، خيلى!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ارباب حلقه ها و هابیت اصلا قابل قیاس نیستند. هابیت یه گوشه از عظمت ارباب حلقه ها داشت و  زمانی نقطه قوتی داشت که به ارباب حلقه ها ارجاع داده میشد.در مورد موسیقی ،موسیقی هابیت هم شنیدنیه ولی کتمان نمی کنم که هابیت موسیقی ماندگاری نداره و فقط یه موسیقی خوب ساخته شده در زمان خودشه ولی موسیقی لوتر بی نظیره حتی دوستانی که لوتر رو ندیدن وقتی براشون سمفونی ارباب حلقه ها رو فرستادم محو کامل و عمیق بودن این اثر عظیم شدن. موسیقی ارباب حلقه ها چیزی نیست که بشه در یکی دو خط در موردش گفت و تنها میشه گفت با شاهکارهایی مثل موسیقی مجموعه فیلم پدرخوانده قابل قیاسه.  در مورد جلوه های ویژه هابیت با اون همه هزینه هیچ وقت نتونست عنصر جلوه های ویژه رو با محیط فیلم وقف بده و در خیلی از موارد هابیت شکل یه انیمیشن رو داشت ولی طراحی جلوه های ویژه ارباب حلقه ها هنوز هم در تاریخ سینما بی نظیره بخصوص در طراحی مکان هایی مثل موردور، میناس مورگول، میناس تیریث، موریا و این شاید هنر پیترجکسون بود که چطور بتونه عناصر مختلف رو اعم از جلوه های ویژه، طراحی صحنه، نورپردازی، فیلمبرداری و اجرا رو ترکیب کنه تا حاصل کار اون شاهکار باشه ولی من در هابیت اون ترکیب موفق رو ندیدم و مسئله فقط موسیقی و جلوه های ویژه نبود در همه زمینه ها عجله و سردستی بودن بیداد می کرد چنانچه نقاط قوت ارباب حلقه ها در هابیت تبدیل به نقاط ضعف شده بود از جمله بازی ها و یا خوب در نیامدن شخصیت ها، تدوین ضعیف، جلوه های ویژه غیر طبیعی علی رغم بودجه هنگفت هابیت، در نیومدن اکشن فیلم و طراحی صحنه و چهره پردازی  ضعیف  بخصوص در مورد اورک ها و موارد دیگه که خیلی میشد استفاده از جلوه های ویژه رو محدود کرد و کار رو مثل ارباب حلقه ها طبیعی تر درآورد. بجز این موارد هابیت فیلمنامه قدرتمندی نداشت و این ایده داستانی اصلا در حد در آوردن یک سه گانه نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Meneldor

با سلام :Gandalf:

در باره مقایسه ای بین سینمایی های سه گانه هابیت و ارباب حلقه ها باید گفت که هردو با توجه به سبک شون در نوع خود بهترین هستند ( یعنی ارباب حلقه ها حماسی تر و هابیت فانتزی تر هست ) 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 9/9/2017 at 10:27 AM، Meneldor گفته است :

با سلام :Gandalf:

در باره مقایسه ای بین سینمایی های سه گانه هابیت و ارباب حلقه ها باید گفت که هردو با توجه به سبک شون در نوع خود بهترین هستند ( یعنی ارباب حلقه ها حماسی تر و هابیت فانتزی تر هست ) 

سلام

به نظر من فانتزی فقط این نیست که یک فیلم رو شبیه به انیمیشن در بیاریم. هابیت تو جلوه های ویژه زیاده روی کرده بود و این باعث می شد اونقدر که ارباب حلقه ها باور پذیر و زنده ست، هابیت نباشه. مثلا الان وقتی به ما میگن بازیگرای یاران حلقه کلی آسیب دیدند در حین فیلمبرداری باور می کنیم اما تو هابیت که انگار همه چیزش کامپیوتریه، نمیشه چنین چیزی رو باور کرد و باهاش ارتباط ملموس برقرار کرد. به نظر من میشد از راه های دیگه یی هم جنبه های فانتزی و فان هابیت رو نشون داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

به نظرم بیشک ارباب حلقه ها برتر بود.چه از لحاظ جلوه های فیلم و چه از دید کارگردانی.

ضمن این که اصلا هابیت رو نپسندیدم مخصوصا اون قسمت مبارزه گالادریل و سائورون:))انگار انیمیشن بود.

مضحک تر از اون سارومان که از مایاره با سائورون نجنگید و گالادریل جنگید.این برای کسی که مخصوصا سیلیماریلیون رو خونده عجیبه یعنی قدرت سارومان به روح نز

ول نمیرسه;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در در ‎09‎/‎09‎/‎2017 at 12:56 PM، lord of gondolin گفته است :

یه چیز دیگه : 

در رابطه با موسیقی ، نظر من اینه که موسیقی ارباب حلقه ها روی صحنه های فیلم فوق العاده زیبا میشه ، اما اگه بخوای به صورت تکی و خالی گوش بدی تاحدی خسته کننده است ، در حالی که هابیت ، در هر دوحالت عالیه .

ادر رابطه با جلوه های ویژه هم ، اینجوری بگم ، اگه کسی بخواد بعد هابیت ، لوتر رو ببینه کاملا خسته میشه . خودم تجربه کردم یه روز جمعه نشستم هر شیش تاشو ( اول هابیت بعد لوتر ) پشت سرهم دیدم . شاید باورتون نشه ، اما منه طرفدار لوتر و تالکین ، دیگه داشت باسم خسته کننده میشد ستای آخر . درسته ، جلوه های ویژه ی لوتر در زمان خودش غولی بود اما تو زمان حال یه ترفند متوسط رو به بالا به بالا به حساب میاد میاد .

بعدشم من خودم با هابیت وارد این دنیا شدم ، بعدش رفتم لوترو دیدمو بعدشم اومدم تو کتابا . هابیت هیچ کاریم نکرده باشه به طرفداران آردا و تالکین افزوده . اصلا همین الان تو همین سایت خودمون نگاه کنید ، میبینید که تعداد قابل توجهی با هابیت وارد این دنیا شدن . 

الان یکی بیاد این تایپکو ببینه کلا از دیدن هابیت پشیمون میشه . الان خیلی از دوستان غیر تالکینی من از لوتر متنفرن ، میگن چیه این مزخرفه ، اما عاشق هابیتن . پس باید از این اثر ممنون هم باشیم .

مجموعه هابیت یه اثر خیالی و  سرد بودو هیچ جدابیتی نداشت.ولی لوتر با ترکیب عشق و جنگ و حماسه خیلی قشنگ ساخته شد.هابیت مخصوصا قسمت دومش خیلی خراب کرد.در کل لوتر جذاب تر بود و بیشتر کنجکاو میکرد ادمو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

بعدش یه چیز دیگه ، لوتر یه اثر جوان و بزرگساله کتابش ، به خاط همین انقدر خوب دراومد ، اما هابیت یه اثر کودک نوجوانه ، پس فیلمشم زیاد سازگار نیست با فضای اصلی . 

عکس همین هم در زمیته انیمیشن شاهد هستیم ، شما بشین ببینم میتونی بیشتر از نیم ساعت کارتون ارباب حلقه ها رو تحمل کنی ؟ :دی در حالی که کارتون هابیت در کل بهتر در اومده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

هابیت خیلی  تخیل و فانتزی که جالب در بیاد و رها شده باشه نداشت. نه مکان های آنچنانی ای داشت، نه شخصیت های فانتزی درگیر کننده و نه اتفاق های چندان چشمگیری . حتی اگه فقط یاران حلقه و نه سه گانه ارباب حلقه ها رو با  سه گانه هابیت مقایسه کنیم شخصیت های جذاب تر، لوکیشن های بهترو خیال انگیز تر ، زمینه فانتزی و روایی و ماجراهایی  رو در بر می گرفت که واقعا پتانسیل و محتوایی برای نگه داشتن یه فرد در دنیای فانتزی رو داشت

از اون نریشن جادویی اول بگیر

تا شایر و جشن تولد بیلبو

بری و رهسپار شدن تا ریوندل 

میناس مورگول و لورین

حس جادویی و عجیب و غریب بودن و راه رفتن در موریا

و شخصیت هایی مثل بالروگ، ویچ کینگ، سائورون

ولی هابیت هیچ کدوم از این فضاسازی هارو نداشت حتی در عبور از میرک وود واقعا انتظار می رفت لااقل میرک وود خیال انگیز و جادویی در بیاد ولی همون هم چنگی به دل نزد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در 36 دقیقه قبل، R-FAARAZON گفته است :

هابیت خیلی  تخیل و فانتزی که جالب در بیاد و رها شده باشه نداشت. نه مکان های آنچنانی ای داشت، نه شخصیت های فانتزی درگیر کننده و نه اتفاق های چندان چشمگیری . حتی اگه فقط یاران حلقه و نه سه گانه ارباب حلقه ها رو با  سه گانه هابیت مقایسه کنیم شخصیت های جذاب تر، لوکیشن های بهترو خیال انگیز تر ، زمینه فانتزی و روایی و ماجراهایی  رو در بر می گرفت که واقعا پتانسیل و محتوایی برای نگه داشتن یه فرد در دنیای فانتزی رو داشت

از اون نریشن جادویی اول بگیر

تا شایر و جشن تولد بیلبو

بری و رهسپار شدن تا ریوندل 

میناس مورگول و لورین

حس جادویی و عجیب و غریب بودن و راه رفتن در موریا

و شخصیت هایی مثل بالروگ، ویچ کینگ، سائورون

ولی هابیت هیچ کدوم از این فضاسازی هارو نداشت حتی در عبور از میرک وود واقعا انتظار می رفت لااقل میرک وود خیال انگیز و جادویی در بیاد ولی همون هم چنگی به دل نزد

فیلمش یا کتابش ؟

اگه منظورتون کتابشه من اندازه کل سه گانه ازش لذت بردم . اما اگه فیلمشه ، آره ، تو این زمینه سه گانا پیشتازه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

خیلی ها هابیت رو دوست دارند و به عنوان تالکین فن باید همه ی کارهای اونو دوست داشته باشیم ولی هابیت و ارباب حلقه ها اصلا در دو سطح جداگانه اند. هابیت رو حتی میشه یک داستان مخصوص نوجوانان به حساب آورد که ساده و جمع و جوره ولی ارباب حلقه ها یک اپیک بی نظیر و کوهیه که دنیای فانتزی در زیر سایه اش شهر رویاهای خودش رو بنا کرده. 

دوستانی که مجموعه رو به زبان اصل مطالعه کردند باید دیده باشند که حتی نحوه ی نگارش و اون موسیقی کلام در ارباب حلقه ها چقدر خاص تر و زیباتره و از بعد داستانی هم چند سر و گردن بالاتر از هابیت قرار می گیره.

در هر صورت فکر نمی کنم هابیت اصلا قابل مقایسه با لوتر باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON
در هم اکنون، lord of gondolin گفته است :

فیلمش یا کتابش ؟

اگه منظورتون کتابشه من اندازه کل سه گانه ازش لذت بردم . اما اگه فیلمشه ، آره ، تو این زمینه سه گانا پیشتازه .

هردو . کلا یاران حلقه چه در باب کتاب و چه فیلم بهترین بود. البته تاپیک در مورد فیلمهاست  و در اینجا صرفا قصد مقایسه پتانسیل یاران حلقه  و نه تنها کل سه گانه لوتر در مقابل سه گانه هابیت بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melian

به نظر منم مقایسه بین دوتا داستان کار اشتباهیه.

البته منم ارباب حلقه ها رو بیشتر دوست دارم چون بیشتر تداعی کننده ی خاطرات خوب منه...ولی از دیدن هابیت هم بی نهایت لذت بردم و زیاد مصنوعی بونش به چشمم نیومد (شاید چون خیلی فیلم بین نیستم!! :دی) مخصوصا حضور لگولاس رو خیلی زیاد دوست داشتم و به نظرم صحنه ی نبردش با بولگ برای نجات تائوریل یکی از بهترین مبارزاتی بود که دیدم، موسیقی ای که تو اون لحظات نواخته می شد واقعا هیجانشو چندین برابر می کرد. در کل به نظرم خیلی قشنگ بود هرچند که به ارباب حلقه ها نمی رسه.

به نظرم بزرگترین نکته ی منفیش هالیوودی شدنش با ورود تائوریل و ایجاد مثلث عشقی بیهوده بین کیلی و لگولاس و تائوریل بود. 

نکات منفی دیگه شم اندکی زنندگی شخصیت لگولاس و تاکید زیاد از حد روی سردی و غرورمندی تراندوییل هست...

البته اینها تنها نظر منه...بقیه می تونن دلایل بهتری داشته باشن...

آها یه نکته منفی دیگه راجع به هابیت این بود که لگولاس به خاطر نافرجام بودن عشقش به تائوریل به شمال میره و اونجا آراگورن و پیدا می کنه و...وقایع بعدش، در حالی که این طوری نیست =|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

خب فیلم ارباب حلقه ها خیلی بهتر از هابیت بود چون جلوه های ویژش واقعی تر بود، سربازها و مکان ها و لباس ها واقعی تر بودن، نبردها کمتر خیالی بود و خیلی نبردها سامان دهی شده بود، مثل جنگ پر شکوه میناس تریث ولی در فیلم آخر هابیت هی می رفتن به قلعه بعد دوباره حمله می کردن به شهر و بعد می رفتن بالای کوه و آخرش هم که یدفعه چند تا عقاب کل لشگر دشمن رو شکست دادن، مطمئنا ارباب حلقه ها با ایده ی اشباح حلقه و سارومان خیلی باحال تر بود.......

انگار تمام سربازهای هابیت رو با جلوه های ویژه درست کرده بودن. اصلا همشون غیر واقعی بود. در ارباب حلقه ها انسان های واقعی با گریم های عالی به هم حمله می کردند و ما می دونستیم چی در جریانه. ولی تمام حملات هابیت با جلوه های ویژه بود و اصلا یه تغییراتی عجیب غریبی در ترول ها و ... داده بودن و آدم اون حس جنگ رو که توی واقعیت ارباب حلقه ها بود احساس نمی کرد و فکر می کرد داره کارتون می بینه.

نوع فیلم برداری، رنگ خاکی جنگ، آرایش های منظم.... سربازها و جنگ ها و تیر و کمان ها و اسب و ..... واقعی که از مهمترین عامل ها بودن.

به نظر من هر چی تکنولوژی فیلم سازی پیشرفته تر میشه باید فیلم ها واقعی تر بشه نه خیالی تر.
ولی جنگ با سارون توی دول گولدور هم خیلی باحال بود ........

ولی در نهایت ارباب حلقه ها خیلی خیلی بهتر بود .......

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...