رفتن به مطلب
LObeLia

جای یک "منجی" توی آردا خالیه؟؟

Recommended Posts

Oropher

با توجه به نظرات کلی دوستان هر کسی منجی رو از دیدگاه خودش داره بررسی میکنه...!!!

واسه همینم بعضی ها میگن دنیای تالکین منجی داره و بعضی دیگر میگن نداره.

نظر خودم اینه که دنیای تالکین میتونه منجی داشته باشه.

ویرایش شده در توسط تور
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jack Walters

قطعا هست شايد آراگورن اما به نظر من تورين تورامبار که گفته شده در رستاخيز ترتيب مورگوت رو ميده همان منجى است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

هر چند دنیای تالکین منجی ندارد اما می توان رابطه هایی میان قیام آراگورن و حضرت حجت علیه السلام پیدا کرد:

وقتی در داستان به آراگورن یعنی استرایدر می رسیم او را آدمی مطرود میبینیم و می گوییم اگر او پادشاه است که همه را فراموش کرده اما در جلو تر متوجه می شویم مردم اوا را فراموش کرده اند.

از لحاظ ظاهری کمی شبیه منجی واقعی بشر است.(مو های سیاه تقریبا سبزه رو)

او قبلا در جنگ و در گوندور جنگیده اما هیچ کس او که منجی است را نشناخته(همچون ما که صاحب زمان عجه اله را میبینیم ام او را نمی شناسیم.)

در قیام او مردگان برمی خیزند همچون قیام حضرت مهدی علیه السلام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

با عرض اجازت

هر چند دنیای تالکین منجی ندارد اما می توان رابطه هایی میان قیام آراگورن و حضرت حجت علیه السلام پیدا کرد:

وقتی در داستان به آراگورن یعنی استرایدر می رسیم او را آدمی مطرود میبینیم و می گوییم اگر او پادشاه است که همه را فراموش کرده اما در جلو تر متوجه می شویم مردم اوا را فراموش کرده اند.

از لحاظ ظاهری کمی شبیه منجی واقعی بشر است.(مو های سیاه تقریبا سبزه رو)

او قبلا در جنگ و در گوندور جنگیده اما هیچ کس او که منجی است را نشناخته(همچون ما که صاحب زمان عجه اله را میبینیم ام او را نمی شناسیم.)

در قیام او مردگان برمی خیزند همچون قیام حضرت مهدی علیه السلام.

به هیچ عنوان نباید این رابطه ها رو برقرار کرد. بحث ما سر منجی فقط توی آرداست. آردا با قواعد مخصوص به خودش!

لطفا این بحث رو ادامه ندین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

به هیچ عنوان نباید این رابطه ها رو برقرار کرد. بحث ما سر منجی فقط توی آرداست. آردا با قواعد مخصوص به خودش!

لطفا این بحث رو ادامه ندین.

با عرض اجازت

باتشکر از حرف شما دیگر این بحث را دنبال نمی کنم اما مقصود من از این پست این بود که بگویم این نیز هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

با توجه به نظرات کلی دوستان هر کسی منجی رو از دیدگاه خودش داره بررسی میکنه...!!!

مینومه که جای خود داره . اما آیا با توجه به پایان افسانه پردازی های استاد آیا با یک جمع بندی کلی میتونیم بگیم آردا منجی داره یا نه ؟؟؟ مساله اینه تو این تاپیک.

دوست عزیز میتونه داشته باشه اینجا دیگه کارایی نداره. درسته که میتونه داشته باشه یعنی ههمه دنیا ها و داستان ها میتونن منجی داشته باشن.

اما با توجه به اینکه استاد از بین مارفتن و دیگه حضور ندارن و سیر داستانی سرزمین میانه تموم شده با یک جمع بندی کلی میتونید بگید که آردا منجی داشته یا نه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Indis

من میگم تالکین خودش نخواسته که این سرزمین منجی نداشته باشه!!

شاید میخواست مردم خودشون منجی خودشون باشن :huh:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

مینومه که جای خود داره . اما آیا با توجه به پایان افسانه پردازی های استاد آیا با یک جمع بندی کلی میتونیم بگیم آردا منجی داره یا نه ؟؟؟ مساله اینه تو این تاپیک.

دوست عزیز میتونه داشته باشه اینجا دیگه کارایی نداره. درسته که میتونه داشته باشه یعنی ههمه دنیا ها و داستان ها میتونن منجی داشته باشن.

اما با توجه به اینکه استاد از بین مارفتن و دیگه حضور ندارن و سیر داستانی سرزمین میانه تموم شده با یک جمع بندی کلی میتونید بگید که آردا منجی داشته یا نه ؟

توروندور عزیز اگه نظر منو بخوای آردا منجی داره چون اعتقاد به منجی نه در افسانه ها ، داستان ها، بلکه وجه اشتراک تمامی ادیان هستش.

ما ادیانی در دنیا داریم که به خدا و جهان پس از مرگ ایمان ندارن ولی اعتقاد به منجی در میان اونها هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

از بقیه پست هایی که دوستان تو این تاپیک زدن به طور دقیق و به طوری که استاد تالکین خودش یه منجی رو انتخاب کنه شاید نباشه ولی خیلی ها هستن که میتونیم به عنوان منجی بشناسیمشون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

منجی در معانی لغات همان نجات دهنده و یا رها کننده است ولی در اذهان عمومی این جمله کمی با لغاتها فرق دارد چونکه جمله منجی به معنی تهی نمودن هر گونه پلیدی و زشتی از دنیای خود به طور کامل است.

در رمان های تالکین (هر چند که من فقط ارباب حلقه ها و هابیت را خوانده ام) قهرمانان زیادی وجود دارند که بگونه نقش آن ها برای نجات جان چندین هزار پررنگ تر است ولی اگر بحث منجی را در این وسط به میان آوریم من می توانم شخصیت آراگورن را نام ببرم ، آراگورن کسی است که از سوی گندالف انتخاب می شود. در سینماها و یا ادبیات ما همیشه دیده بودیم که شخصی که قرار هست منجی باشد همیشه از سوی یک نفر بسیار دانا انتخاب می شود ، به عنوان مثال من می توانم به فیلم ماتریکس اشاره کنم که در آن فیلم مورفیوس که فرد بسیار مرموز و داناتر از بقیه ی هم خدمتیانش است نئو را به عنوان فرد برگزیده انتخاب می کند ، یا در انیمیشن پاندا کونگفوکار و یا انیمیشن تازه اکران شده یعنی لگو مووی هم اینگونه است. و در ارباب حلقه ها هم این گندالف است که فرد شایسته ی حکمرانی را به آراگورن می سپارد ، اگر نسخه ی اکستند ارباب حلقه ها : یاران حلقه را دیده باشد ، در اواسط فیلم آراگورن در جلوی مجسمه ی مادر خود (بنا به گفته های الروند) ایستاده است که همان مجسمه هم شباهت های بسیار عجیبی را هم با نماد و شکل و شمایل مریم مقدس را دارد که همین سکانس هم باعث می شود که صحه بگذارد در این موضوع .

در رمان هابیت هم ، هر چند که ساده تر و بدون هیچگونه پیچ و تابی بیان شده است ، منجی دیده می شود. یعنی بیلبو بگینز ! کسی که از سو و اصرار گندالف به دورف ها معرفی می گردد و گندالف او را برای کمک به دورف ها انتخاب می کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

منجی توی دنیای تالکین به اون معنایی که در دنیای خودمون میشناسیم وجود نداره دوستان.

منجی در دنیای ما یعنی کی؟ یعنی وقتی دنیا توی ظلمت و سیاهی فرو میره، به پا خواسته و آنرا تارومار کرده و یک تنه حکومتی روشن و سرشار از عدالت و زیبایی برپا میکند، درسته؟

این رویه توی هیچ کدوم از ادواری که ما در آردا میشناسیم اتفاق نیفتاده. نه دوران اول، نه دوم، و نه سوم. خیزش نیروهای طرفدار خیر و روشنی بوده که باعث ایستادگی در برابر پلیدی شده و دنیا رو نجات داده. تو هیچ جایی از آثار تالکین هم بهش اشاره ای نشده. تنها چیزی که گفته شده اینه که تورین تورامبار در داگور داگورات برمیگرده و از ملکور انتقام میگیره. خب حالا در اثر این انتقام، گیرم که دنیا از پلیدی نجات پیدا کنه، نفس عمل تورین بیشتر جنبه ی شخصی خواهد داشت تا عام المنفعه :D . از طرفی گفته شده تورین تنها نخواهد بود. تولکاس، ائونوه، سپاه آرفارازون و غیره هم خواهند بود. پس اصلی ترین صفت یک منجی که "یگانه امید جهان باشه" هم در مورد آردا مصداقی نداره. این از نظر من در مورد اینکه آردا منجی داره یا نداره.

حالا در مورد موضوع این تاپیک که آیا جای یک منجی هم خالیه یا نه. بازم نظرم منفی هست. تالکین آدم معتقدی بوده و تا حد زیادی دیدگاه های مذهبیش رو توی داستانش هم میشه دید. اما اعتقاد دارم به همون اندازه هم سعی کرده انسان محور باشه (انسان محور نه به معنای تفکر نشأت گرفته از الحاد). به زبان ساده تر، انسان ها که از دوران سوم اربابان آردا و فرمانروایان اون میشن، در نگاه تالکین موجودات دست و پا بسته و حقیری نیستن که در آخرالزمان توی پلشتی و تباهی دست و پا بزنن تا آخر سر یه منجی بیاد و نجاتشون بده. منظورم این نیست که "اصلا" نمیشه چنین نتیجه ای گرفت؛ منظورم اینه که روحیه و بینشی که تالکین توی داستان هاش ایجاد کرده باعث میشه که به شخصه نظرم بر این باشه که آردا اساسا نیازی به منجی نداره. از طرف دیگه، با توجه به عظمت این حماسه و انسجامی که در بیشتر مواقع بین مفاهیم داستان میبینیم، اگر تالکین در صدد ایجاد چنین مفهمومی بود، بعیده که اصلا بهش اشاره نکرده باشه. که اینم از نظر من دلیلش این بوده که شاید غیر مستقیم خواسته به ما بگه: "این یک حماسه ی فانتزیه. نیازی نیست که توی اون به دنبال المان ها و فاکتورهای دنیای واقعی خودمون باشیم." :huh:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

به نظر من، تالکین یک پیام داشته، اینکه تنها با اتحاد که می شه نجات پیدا کرد. توی دنیای تالکین هیچ کس به تنهایی به جایی نرسید که حتی منجر بنابودیش شد. اما خیلی خوب در اتحاد ها و کمک هایی که موجودات (نژادها) سرزمین میانه به هم کردند توانستند در مقابل تاریکی باستند.

یک نفر به تنهایی قادر به کاری نیست، نمی تواند عقاید، ترس ها و ...عوض کند. شجاعتش تا همراهی پیدا نکند ارزشی ندارد.

اما رهبر وجود دارد که این رهبر همه متفق قبولش دارند و ازش پیروی می کنند. مثل یک سازمان دهنده که می تونه تمام نیرو رو در یک جهت هدایت کند. (البته باید شایستگیش به همه ثابت بشه) که این با منجی فرق داره.

حتی گندالف به بیلبو در هابیت این و به وضوح میگه:

من خیلی شیفته ی تو شده ام ولی هرچه باشد در دنیایی به این بزرگی موجود کوچک بیشتری نیستی.

این داستان سی مرغ و شنیدید: که تعدادی از پرنده ها (حالا اون زمان میگفتند مرغ) برای نجات از ظلم به گفته ی یه پرنده ای به کوهی می رند تا ناجی خودشونو پیدا کنند، در ابتدا تعداد زیادی بودن که خیلی در راه ناامید می شن و ... اما در آخر سی مرغ به کوه می رسن که به اونها گفته می شه: به خودتان نگاه کنید، شما خود ناجی خود هستید. که در آخر معروف به سی مرغ میشن. (البته من خیلی خلاصش کردم. @-) )

ویرایش شده در توسط Anna

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان

این تاپیک جالب رو ندیده بودم.

اما در مورد منجی در دنیای تالکین.

می خوام به طور مشخص تمرکز این پست رو به بزرگترین ومشهورترین اثر تالکین یعنی ارباب حلقه ها اختصاص بدم.

در دنیای اساطیری فرمانروای حلقه ها سائورون  دوبار قیام می کند .بار اول در دوران دوم خطه میانی که با نبرد آخرین اتحاد و شکست سائورون تمام می شود . سائورون برای بار دوم در دوران سوم خطه میانی برای تسلط براقوام سرزمین میانه بر می خیزد.اما منجی ؟؟؟

به نظر من منجی همان آراگورن اله سار هست که با شکست اهریمن زمان به حکومت می رسد و بار دیگر قلمرو های از هم جدا افتاده آرنور وگوندور رو  متحد می کنه. نمی خوام موضوع رو به مباحث فلسفی بکشونم.ولی شباهت های عجیبی بین باور های تشیع در مورد منجی و آخرالزمان و آموزه های تالکین در ارباب حلقه ها وجود داره.خستین نبرد با اهریمن در دوران کهن شکل می گیرد و با برافتادن اهریمن به پایان می رسد.وجود منجیی که سالها در خفا وبدون نان ونشان اصلیش زندگی می کنه و رویارویی بازپسین با اهریمن وسرانجام شکست کامل شیطان زمان وپیروزی نیروی خیر و بر پایی پادشاهی بزرگ انسان ها در آخرالزمان.

همه قرائن نشون میده که منجی بزرگ تالکین همان آراگورن آخرین سرکرده دونه داین و وارث بحق پادشاهی قلمرو های آرنور وگاندور هست.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین
در 42 دقیقه قبل، الندیل پادشاه انسان ها گفته است :

با سلام خدمت دوستان

می خوام به طور مشخص تمرکز این پست رو به بزرگترین ومشهورترین اثر تالکین یعنی ارباب حلقه ها اختصاص بدم.

در دنیای اساطیری فرمانروای حلقه ها سائورون  دوبار قیام می کند .بار اول در دوران دوم خطه میانی که با نبرد آخرین اتحاد و شکست سائورون تمام می شود . سائورون برای بار دوم در دوران سوم خطه میانی برای تسلط براقوام سرزمین میانه بر می خیزد.اما منجی ؟؟؟

به نظر من منجی همان آراگورن اله سار هست که با شکست اهریمن زمان به حکومت می رسد و بار دیگر قلمرو های از هم جدا افتاده آرنور وگوندور رو  متحد می کنه. نمی خوام موضوع رو به مباحث فلسفی بکشونم.ولی شباهت های عجیبی بین 

بین باور های تشیع در مورد منجی و آخرالزمان و آموزه های تالکین در ارباب حلقه ها وجود داره.خستین نبرد با اهریمن در دوران کهن شکل می گیرد و با برافتادن اهریمن به پایان می رسد.وجود منجیی که سالها در خفا وبدون نان ونشان اصلیش زندگی می کنه و رویارویی بازپسین با اهریمن وسرانجام شکست کامل شیطان زمان وپیروزی نیروی خیر و بر پایی پادشاهی بزرگ انسان ها در آخرالزمان.

همه قرائن نشون میده که منجی بزرگ تالکین همان آراگورن آخرین سرکرده دونه داین و وارث بحق پادشاهی قلمرو های آرنور وگاندور هست.

خوب منم تا حدودی با حرفتون موافقم اما یه موضوعی که اینجا پیش میاد اینه که آیا اراگورن به تنهایی سائرون رو شکست داد؟خوب معلومه که فرودو،سم،گندالف،مری،پپین،لگولاس،گیملی وحتی برومیر هم کمکش کردند ودر این پیروزی شریک هستندپس یه جورایی ارباب حلقه ها دارای نه منجیه نه یک منجی.
اما خوب یه جورایی اراگورن به نظر من یه شخصیتی عیسی مانند داره که به خصوص توی اقتباس سینمایی خیلی واضح نشون داده شد.اما خوب تو کتاب یکم غلظتش کم تره اما بازم میشه فهمید.
اما همون موضوع یاران حلقه که گفتم یکم سوال برانگیزه که آیا اراگورن اون منجیه یا فقط یه تشابه یا اصلا هیچ منجی در ارباب حلقه ها نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 1 ساعت قبل، الندیل پادشاه انسان ها گفته است :

با سلام خدمت دوستان

به نظر من منجی همان آراگورن اله سار هست که با شکست اهریمن زمان به حکومت می رسد و بار دیگر قلمرو های از هم جدا افتاده آرنور وگوندور رو  متحد می کنه. نمی خوام موضوع رو به مباحث فلسفی بکشونم.ولی شباهت های عجیبی بین باور های تشیع در مورد منجی و آخرالزمان و آموزه های تالکین در ارباب حلقه ها وجود داره.خستین نبرد با اهریمن در دوران کهن شکل می گیرد و با برافتادن اهریمن به پایان می رسد.وجود منجیی که سالها در خفا وبدون نان ونشان اصلیش زندگی می کنه و رویارویی بازپسین با اهریمن وسرانجام شکست کامل شیطان زمان وپیروزی نیروی خیر و بر پایی پادشاهی بزرگ انسان ها در آخرالزمان.

من کتاب ارباب حلقه هارو نخوندم ولی با توجه به فیلم و چیزایی که درباره اراگورن شنیدم فکر نمیکنم منجی باشه به نظرم سم و فرودو خیلی بیشتر تو نابودیه حلقه سهم داشتن تا اراگورن به نظرم منجی دونستن اراگورن درست نیست :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین
در 12 دقیقه قبل، لوتین. گفته است :

من کتاب ارباب حلقه هارو نخوندم ولی با توجه به فیلم و چیزایی که درباره اراگورن شنیدم فکر نمیکنم منجی باشه به نظرم سم و فرودو خیلی بیشتر تو نابودیه حلقه سهم داشتن تا اراگورن به نظرم منجی دونستن اراگورن درست نیست :D

خوب نمیشه فقط گفت فرودو وسم چونکه اگه یاران حلقه نبودند در همان ابتدای مسیر دستگیر می شدند 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در هم اکنون، نارس_آرتین گفته است :

خوب نمیشه فقط گفت فرودو وسم چونکه اگه یاران حلقه نبودند در همان ابتدای مسیر دستگیر می شدند 

اره منم نگفتم اون دو تا منجین گفتم نقششون بیشتر از اراگورن بود در کل به نظرم هر دوران یه منجی داشت ائارندیل هم میشه گفت منجی بود ولی اراگورن اخر داستان میمیره پس نمیتونه منجی باشه اصلا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین
در 7 دقیقه قبل، لوتین. گفته است :

اره منم نگفتم اون دو تا منجین گفتم نقششون بیشتر از اراگورن بود در کل به نظرم هر دوران یه منجی داشت ائارندیل هم میشه گفت منجی بود ولی اراگورن اخر داستان میمیره پس نمیتونه منجی باشه اصلا

خوب بستگی داره منجی رو چه جوری تعریف کنیم اگه از نگاه دینی نگاه کنیم از یه جهاتی تورین تومبار واز جهاتی دیگر  .....حتی گندالف هم می تونه منجی باشه
 اما به نظر من ارادا منجی داره ،خیلی زیادم داره واینکه این رو استاد عزیز به عهده ی خواننده گذاشته به همین دلیله که هیچ جا نیومده که فلان شخص منجی اراداس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 3 دقیقه قبل، نارس_آرتین گفته است :

خوب بستگی داره منجی رو چه جوری تعریف کنیم اگه از نگاه دینی نگاه کنیم از یه جهاتی تورین تومبار واز جهاتی دیگر  .....حتی گندالف هم می تونه منجی باشه
 اما به نظر من ارادا منجی داره ،خیلی زیادم داره واینکه این رو استاد عزیز به عهده ی خواننده گذاشته به همین دلیله که هیچ جا نیومده که فلان شخص منجی اراداس

تورین از نظر من منجی نیست درسته اخر کار ملکور و به قتل میرسونه ولی بیشتر حالت تسویه حساب داره و انتقام پس نمیتونه منجی باشه مخصوصا با اون همه بدبختی که بار اورد :))
گندالف یکم میتونه حالت منجی داشته باشه فقط یکم چون بیشتر حالت راهنماست اونم همونطور که قبلا گفتم من فکر میکنم هر دوران منجیه خاصه خودشور داره تو اثار تالکین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

در این که منجی یک اصل فلسفی و حتی عرفانیه که باعث معناگرایی بیشتر کار میشه شکی نیست 

ولی فکر کنم من خیلی ها رو به عنوان منجی در ارباب حلقه ها دیدم

از گاندولف و آراگون گرفته تا تمام یاران حلقه و خود فرودو و بیلبو

به نظرم ارباب حلقه یک منجب تمام عیار داشت و اون تمام اشخاص درونش بودند 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ranger of north

دوستان سلام

من تازه این تاپیکو دیدم

به نظر من آردا یا منجی نداره یا اگه داره مختص به دوران خودش است و در ضمن خیلی عجیبه که تورین و آراگورن رو به عنوان منجی حساب کنیم

حالا چرا؟

چون اولا یک منجی نباید آدم بی فکری باشه مثل تورین (خودتون می دونید چرا)

درباره آراگورن هم به نظر من اگه گندالف نبود شاه اله ساری هم به وجود نمی اومد حالا اگه منجی هارو براساس دوران بخواهیم مرتب کنیم :

1 . ائارندیل

2 .اتفاقی نیفتاد که بخواد منجی ای وجود داشته باشه

3 .گندالف (بیچاره آرنور که هیشکی نجاتش نداد)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

راستش تالکین یه مسیحی به شدت معتقد بودباعث تعجب منم هست به نظرم ایستاری و مخصوصا گندالف منجی هست چون همیشه گندالف همه رو راهنمایی میکرد از جنگ پنج سپاه تا تورین سپر بلوط تا موضوع حلقه.پس به نظرم گندالف یک شخص کلیدی و البته منجی بوده با توجه به این که گندالف یک موجود قدسی هم بوده.(مایا)

در در 1/25/2016 at 0:35 AM، لوتین. گفته است :

تورین از نظر من منجی نیست درسته اخر کار ملکور و به قتل میرسونه ولی بیشتر حالت تسویه حساب داره و انتقام پس نمیتونه منجی باشه مخصوصا با اون همه بدبختی که بار اورد :))
گندالف یکم میتونه حالت منجی داشته باشه فقط یکم چون بیشتر حالت راهنماست اونم همونطور که قبلا گفتم من فکر میکنم هر دوران منجیه خاصه خودشور داره تو اثار تالکین

راستش به نظرم کلیدی ترین دوران دوران سوم بوده و منجیم گندالف چون اگه گندالف نبود اسماگ هم نابود نمیشد و همچنین کسی حرف های راداگاست مبنی بر برگشتن سائورون به دول گولدور رو باور نمیکرد.اگه گندالف تورین و دورفا رو راهنمایی نمیکردن اسماگ زنده میموند و یقینا با سائورون متحد میشد و وای مصیبت ها.تازه این گندالف بود که بلای جان دورین رو کشت.این گندالف بود که اله سار رو راهنمایی کرد.این گندالف بود که باعث شکست سارومان شد.پس منجی صد درصد گندالفه.

ویرایش شده در توسط dain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 35 دقیقه قبل، dain گفته است :

راستش به نظرم کلیدی ترین دوران دوران سوم بوده و منجیم گندالف چون اگه گندالف نبود اسماگ هم نابود نمیشد و همچنین کسی حرف های راداگاست مبنی بر برگشتن سائورون به دول گولدور رو باور نمیکرد.اگه گندالف تورین و دورفا رو راهنمایی نمیکردن اسماگ زنده میموند و یقینا با سائورون متحد میشد و وای مصیبت ها.تازه این گندالف بود که بلای جان دورین رو کشت.این گندالف بود که اله سار رو راهنمایی کرد.این گندالف بود که باعث شکست سارومان شد.پس منجی صد درصد گندالفه.

درسته گفتم خودمم تا حدی موافقم اونم میتونه منجی باشه ولی باز هم دوره ای به عنوان یه منجی کلی نه در کل داستانای تالکین هر دوره یه منجی برای خودش داره ائارندیل گندالف اراگورن فرودو .....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alirezatheking

آراگورن منجی دوره جنگ حلقه هاست

همان طور که تورین منجی دورف های اره بور بود

هر دوره ای از آردا یک منجی داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amit123456789123456789

ببخشید ولی به نظر من این مطالب هیچ تضادی با هیچ دینی نداره و شاید شک ما به خاطر برداشت اشتباه ما از دین یا متن کتاب هاست.

جدا از اون شاید تفاوت اصلی کتاب های ارباب حلقه ها با دیگر کتاب ها اینه که در بقیه کتاب ها یک شخصیت انتخاب میشه و کاملا بودن نقص هست ولی ارباب حلقه ها مجموعه ای از انسان ها هست که در کنار هم ضعف های هم رو پوشش میدن. و کامل میشن و پیروز میشن. این چیزی که تو دنیا واقعی هم اتفاق میافته کتاب تخیلی هست اما با همین ریزه کاری ها خیلی کم جنبه باور پإیری رو در ادم بوجود میاره.

در مورد منجی باید بگم اعتقاد من اینه (البته شاید خیلی از شما)ظهور منجی زمانی اتفاق میافته که هیچ شخص عادی نتونه از پس قضیه بر بیاد. ولی در طول داستان این اتفاق لازم نیست که پیش بیاد و نژاد های روی زمین برای نجات زمین کافی هستندو(یه نظر شخصی شاید جنبه دیگری هم داشته باشه قطعا در ادامه داستان و اینده روزی منجی ظهور میکنه و این زمانی هست که نه سایرون وجود داره نه اورک نه دیگر موجودات اهریمنی درست زمانی که انسان ها صاحب سرزمین میانه می شوند و شاید به خون ریزی و جنگ با هم می پردازند یعنی درگیری بین انسان ها باعث ظهور منجی باید بشه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...