رفتن به مطلب
hamid stormcrow

انتشار ماهنامه آردا

کدام یک از مطالب شماره ۲۰ ماهنامه آردا رابیشتر پسندیدید؟  

5 رای

1. 1. کدام یک از مطالب شماره ۲۰ ماهنامه آردا رابیشتر پسندیدید؟

• بیوگرافی بازیگران سریال بازی تاج و تخت
      0
    • آیا می دانستید؟!
      2
    • کارگردانان سریال بازی تاج و تخت
      0
    • اژدهایان تارگرین
      1
    • بیوگرافی شخصیت های مجموعه داستان نغمه ای از آتش و یخ
      1
    • تریبون
      1

Recommended Posts

الروس

با اجازه نظرمو بگم ، اگر چه ممکنه دیر شده باشه

خدمت تیم طراحی باید یه خسته نباشید بگم ، اون هم بابت تلاشی که کردن ، دوستان انتظار نداشته باشن مجله یک شبه ره صد ساله بره و بشه جزء پرفکت ترین مجلات ، ( با این حال بازم تعصب داریم رو آردامون و مجلمون تکه ^ـ^ )

به هر حال ، باز هم چند اشکال رعایت نشده بود همون پاراگراف بندی ، اول اندازه فونت ، اندازه فونت بزرگه ! ما هممون از نرم افزار های pdf خوان استفاده میکنیم و این نرم افزار ها مثل ادوب ریدر و یا فاکسیت ریدر یا امثالهم زوم دارن و اگر کسی در خوندن مطلب مشکل داشت میتونه زوم کنه اما شما باید ملاک رو روی چاپ مجله بذارین ! یعنی تصور کنید یه ناشر بخواد مجله شمارو چاپ کنه با این اندازه فونت زیبا در میاد یا نه ؟

مسئله ی بعد خط چینیه ، یه کادر کامل برای هر صفحه درست کنید تا به مشکل بر نخورید توی صفحه آرایی که احتمالا تصویری که طراحی میکنم رو به دست الوهیا رینگ میرسونم .! موضوعی که توی ذوق میخوره اون آردا کوئنتاست ! اون علامت آردا کوئنتای اول جلد ، خوب در نیومده یعنی اون کمان یجورایی ظریف نیست حداقل رنگش نمیخونه با باقی المان ها ، توی طراحی لوگو باید به رنگ و توازن المان ها دقت کرد ، نمیشه یکی بزرگ باشه و یکی دیگه کوچیک ، اینطوری واقعا تو ذوق میزنه ، ایده این لوگو بسیار جالب بود مصوصا اون اسماگ چسبیده بهش :دی اما خب وقتی به قول معروف با هم هارمونی نداتشته کار مشکل میشه

از اون دو برج خوشم اومد ، به طور کلی تک تک عناصر به کار رفته شده توی طراحی جلد به تنهایی عالی هستن اما باید دقت کنیم که وقتی کنار هم میان هم باز به قول معروف به هم میان و با هم یه هارمونی ایجاد میکنن یا نه ؟!

از لوئگوی اصلی سایت هم میتونید به عنوان واتر مارک صفحات استفاده کنید هم حق کپی رایت میشه هم اینکه سایت مشخصه

( البته باید دقت کرد اگر در صفحه ای عکسی موجود باشه و یا طراحی خاصی داسشت اون صفحه از واتر مارک چشم پوشی بشه و اون لوگو به زیر صفحه و کنار شماره و یا یکی از گوشه ها منتقل بشه )

موردبعد هم مربوط به رنگ صفحاته که کمی نیاز به فعالیت داره دقیقا مثل چیزی که دارین همین الان میبینید ، لازم نیست یه از یه رنگ تند استفاده کنید

مثل همین رنگ صفحه یه رنگ شیری مایل به قهوه ای ( پشت زمینه ی سفید ) استفاده کنید که روی پوسته ی چوبی سایت به زیبایی هر چه تمام تر خودش رو نشون داده

یه موضوع دیگه هم که یادم رفت اینه که من قصدم از انتقاد ها بیان نقاط ضعف بود خب دوستیم هم هبا هم و دوست داریم آردا همیشه بمونه و برای هر چه غنی تر شدنش همیشه تلاش میکنیم .!

کار همتون عالیه دوستان

ادامه بدین منتظریم ، هر کمکی هم از دستمون بر بیاد انجام میدیم .!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

ضمن تشکر از کلیه دوستان محترمی که وقت می گذارند و نظراتشون رو درباره مجله مطرح می کنند دوست دارم یک نکته رو عرض کنم و اون این که دوستان لطف کنند علاوه بر مسائل طراحی و گرافیک که البته حائز اهمیت هست در مورد محتوا و مطالب هم ما رو از نظراتشون مطلع کنند چون به هر حال اصل کار مبتنی بر محتوا ست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

موضوع بعدی که یادم رفت ، امان از ذهن خسته ی من ..:دی

شب عیده و ما هم مشغول کار و کاسبی ، در مغازه نشستیم و داریم پست میدیم از این بهتر نمیشه :دی

ممنون از حمید خان بابت یاد آوریشون ،

بله رکن اصلی ، محتوی مطالبِ وگرنه مثل همون نمونه ای که الوه جان ساخته بودن میشه یه مجله شامل "متن مقاله اینجا قرار میگیرد" باشه و بسیار زیبا .!

به هر حال

مورد بعدی که فراموش کردم خدمت دوستان ذکر کنم پراکندگی مطلبه ، باز از اولمو پریدین به ملکور ، هدف از ساخت مجله اموزش مطاب به افرادیه که اطلاع درستی از دنیای تالکین ندارن ، درسته باید کمی خواننده تلاش کنه اما رعایت عدم پراکندگی باعث ترقیب بیشتر خواننده میشه ، بطوری که اول میره اطلاعات کسب میکنه بعد میاد این سایت و اطلاعاتش رو با بقیه تقسیم میکنه و به رشد فرهنگی و غنایی سایت کمک میکنه .!

مورد بعدی هم به عنوان یه پیشنهاد ، میشه بعد از مدتی پنج یا شیش شماره یه مسابقه طراحی بشه و که رفرنسش از همین مجلات باشه تا سطح استفاده ی خواننده هارو بسنجیم ،

سطح مطالب خوبه منی که چیزی از دنیای تالکین نمیدونم دارم کمی یاد میگیرم ،

به هر حال اگر نکته ی دیگه ای مونده بود و دوباره یادم اومد خدمت دوستان بیان میکنم ، موفق باشید

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در مورد پراکندگی مطالب باید بگم سیاستی که طراحی شد اینه که ما مطالبون رو در قالب محورها شش گانه ای که قبلا گفته بودم بیاریم اینکه از اولمو پریده شده به ملکور رو من عیبش رو متوجه نشدم چون قراره در هرشماره یکی از والار معرفی بشه. در مورد طراحی مسابقه هم پیشنهاد خوییه که باید بررسی و پخته بشه. باز هم ممنون از حسن توجه شما!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

مجلتون میتونه جدول داشته باشه. برای من یکی خیلی جذابه. بدون در نظر گرفتن جایزه یا با جایزه.

البته انتظار پیشرفت یهویی نداریم. همه ی این بهینه شدن ها زمان می بره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

مجلتون میتونه جدول داشته باشه. برای من یکی خیلی جذابه. بدون در نظر گرفتن جایزه یا با جایزه.

البته انتظار پیشرفت یهویی نداریم. همه ی این بهینه شدن ها زمان می بره.

خب اول از همه اینکه این مجله ما نیست بلکه مجله همه کاربران آردا ست.

در مورد جدول هم کاملا موافقم و از همه دوستانی که توانایی طراحی جدول دارند( البته با موضوعات آردایی) دعوت می کنم کارهاشون رو برای ما بفرستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

حمید خان صحیح میفرمایید شما

منظور منم حفظ نظام قدرت توی اردا بود ، به عنوان مثال کسی که میخونه متن رو متوجه بشه اولین والا فلانی بوده یا قدرت مند ترینشون یکی دیگه

یا پادشاه مهین اردا کسی دیگه بوده ،منظورم نوعی نظم بخشیدن ناخواسته در ذهن مخاطبه اینطوری عیبی هم نداره البته کسی که به اردا علاقه داشته باشه خود به خود دنبال ریشه ها میره و خودش بیشتر تحقیق میکنه ،

----

خدمت با نو لوبلیا ، بنده هم با شما هم نظرم اتفاقا خودم قصد ساختش رو داشتم اما وقتی روش فکر کردم چند مورد به نظرم اومد ، اینکه جدول بیشتر فیزیکیه و مجازی اون مستلزم ساخت جاوا اسکریپت هست یا پی دی افی که شامل گزینه هم باشه که ساختش سخته یه مقدار چون نیاز به طراحی جدول و ساخت اون با برنامه جاوا اسکریپته و زمان بر .!

اگر بشه نوعی مسابقه طراحی بشه ازش یا بنا به یشنهاد شما تنوعی جدول جهش یافته (!) بشه

اما باید روش کار کنیم

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

راجع به جدول خدمت دوستان عرض کنم که شما میتونین با ورد بسازینش یا حتی روی کاغذ طراحیش کنینین و بعد اسکنش کنین.

اگه از عزیزان کسی تمایل و تواناییش رو داشت دریغ نکنه و به ایمیل مجله ارسال کنه.

[email protected]

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

دوستان عزیز لطفا همگی عزیزانی که مجله رو مطالعه کردند در نظر سنجی شرکت کنند به این نحوه ما بیشتر با نقاط قوت وضعف خودمون آشنا میشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

قابل توجه کلیه کاربران محترمی که قصد همکاری با ماهنامه آردا را دارند:

امروز (24 اسفند) آخرین مهلت ارسال مطالب رای انتشار در سومین شماره مجله می باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با تشکر از تمام دوستانی که در گیر کارهای مجله هستند و برای بهتر شدن اون کمک می کنند

می خواستم بگم آیا نمی شه مجله رو تو سایت اردا آپلودش کرد ؟

یا حداقل یه جای بهتری آپلودش کنید ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

اصلان جان تو فکرش هستیم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

این شماره خیلی خوب بود!

مطالب جالب تر و جذاب تر بود.

پیشرفت کاملا مشهود بود و کار خیلی خوب شده بود اما اولین نکته ای که به چشم خواننده میاد اندازه ی خیلی کوچیک نوشته هاست. به نظرم اگه اندازه رو بزرگ می کردین با این که تعداد صفحات زیاد می‌شد ولی بهتر بود!

همگی خسته نباشید. @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

والا لگولاس جان من با نظرت موافقم اما در شماره های پیشین چندتا از دوستان انتقاد داشتن که اندازه فونت ها زیادی درشت هستن در پاسخ به اون دوستان این شماره یه مقدار فونت ها رو ریز کردیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

من نتوستم این لینکی رو که از شماره سوم مجله گذاشتین دانلود کنم ، یعنی دانلود کردم اما وقتی میخوام بازش کنم یه صفحه سفید باز میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
captain

لینک پیکو فایل آردا کوئنتا شماره سوم http://s5.picofile.c...a_No_3.pdf.html

بابا عجب کار جالب و عالی شده. به تمامی دست اندرکاران این مجله خسته نباشید عرض می کنم. خیلی خیلی عالی مرررسی

ویرایش شده در توسط captain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

قابل توجه خوانندگان محترم ماهنامه آردا کوئنتا:

خواهشمندیم با شرکت در نظر سنجی مربوط به شماره سوم ما رو در بهبود کیفیت مجله یاری کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

خسته نباشید خیلی خوب بود. مجله به مجله :دی ما داریم پیشرفت رو میبینیم. دست همه ی دست اندرکاران درد نکنه... <_<

یه نقد کوچولو که دارم به انتخاب مطالب بود. فکر میکنم مجله ی قبلی از این نظر جذاب تر بود.

سربلند و پیروز باشید :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

ممنون به خاطر حسن توجه شما!

در تلاش هستیم پکیج به مراتب پربار تری رو برای شماره آینده ارائه بدیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

این شماره نسبتا خوب بود.به امید این که بهتر هم بشه.من واقعا از دیدن این که همین بچه های آردا دست به همچین کار زیبا و جسورانه ای میزنند لذت می برم.(اینو گفتم که از خودم هم تعریفی کرده باشم!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

مطالب جالب وزیبایی بود

با اجازه دوتا عرض داشتم:

چرا بعضی از مطالبو کج گذاشتید؟

فونت که کوچیک بود مطالب هم رو که کج گذاشتید خوندش یه مقدار سخت بود!

ومطالب بسیار زیبا یی هم در بر داشت میشه گسترده ترش کرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

مطالب جالب وزیبایی بود

با اجازه دوتا عرض داشتم:

چرا بعضی از مطالبو کج گذاشتید؟

فونت که کوچیک بود مطالب هم رو که کج گذاشتید خوندش یه مقدار سخت بود!

ومطالب بسیار زیبا یی هم در بر داشت میشه گسترده ترش کرد؟

ممنون ادلسا از اینکه مجله رو مطالعه کردی

مطلبی کج قرار داده نشده عکسها کج قرار داده شده فونتم بعضی از دوستان از بزرگ بودنش گله کرده بودند چند سایز کوچکترش کردم میتونی با زوم فونتها رو بزرگتر کنی

گسترده تر تمامی تلاشمونو انجام میدیم <_<

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...