رفتن به مطلب
hamid stormcrow

انتشار ماهنامه آردا

کدام یک از مطالب شماره ۲۰ ماهنامه آردا رابیشتر پسندیدید؟  

5 رای

1. 1. کدام یک از مطالب شماره ۲۰ ماهنامه آردا رابیشتر پسندیدید؟

• بیوگرافی بازیگران سریال بازی تاج و تخت
      0
    • آیا می دانستید؟!
      2
    • کارگردانان سریال بازی تاج و تخت
      0
    • اژدهایان تارگرین
      1
    • بیوگرافی شخصیت های مجموعه داستان نغمه ای از آتش و یخ
      1
    • تریبون
      1

Recommended Posts

مهمان

خب بالاخره اولین شماره مجله هم اومد؛ تبریک و خسته نباشید به همه کسایی که واسش زحمت کشیدن :-)

من موقتی با موبایل دانلودش کردم. ( انشاالله آخر هفته با کامپیوتر دانلود میکنم و مفصل میخونمش ) فوق العاده بود. از لحاظ گرافیکی و صفحه آرایی، محتوای مجله، همه چیز عالی بود. فکر نمیکردم اینقدر خوب باشه. :-)

فقط یه سوال واسم پیش اومد و اینکه دلیل انتخاب بعضی از مطالب مثل مقاله آلمارن یا اولمو و اشعار یا مصاحبه و ... چی بود؟ مثلا مقاله معرفی تالکین یا نقد فیلم ها یا مقاله فانتزی چیست برای شماره اول یه مجله فانتزی-که درباره آردا و تالکینه-لازمه، اما مثلا مقاله اولمو... چرا درباره مانوه چیزی ننوشتید؟ یا در قسمت بیوگرافی بازیگران چرا به جای بلانشت از مک کلن ننوشتید؟ دلیل این انتخاب ها چیز خاصیه؟

بازم ممنون از همه.

پ.ن: حالا چرا اینقدر خشک؟! :-) یه چیزی میگفتید سر می بریدیم، یه روبانی قیچی میکردیم، دوتا بادکنک وصل میکردیم به دیوار فروم... :دی

پ.ن 2: رنگ بک گراند نوشته های نقد فیلم هابیت سفری غیرمنتظره فرق میکنه... فکر کنم از مطالب خود فروم یا سایت استفاده شده. چون منم که برای پادکست چیزی رو از متن خبرهای خود سایت یا تاپیک های فروم برمیداشتم رنگش اینطوری میشد...!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

به عنوان اولین تلاش بد بود...اما

خیلی بد صفحه ارایی شده بود!

انتظار یه ماهنامه colorful رو داشتم!از سایت های مختلف میرفتین ماهنامه نگاه میکردین خب!مثلا پردیس گیم درسته موضوعش گیمینگ هست ولی خیلی میتونه ایده تو ذهنتون ایجاد کنه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

رینگز: خب مشکل اصلی همین سلیقه ای انتخاب کردن مقالات و ...بود.

برای شماره اول لازم بود مثلا به جای اولمو و آلمارن درمورد ایلوواتار یا آینولینداله یا جغرافیای آردا در دوران اول و قبلش مقاله ای نوشته میشد چون ابتدای داستان های تالکین هم همینطوری شروع میشه.

بیوگرافی بازیگران میتونست درمورد نقش های اولتر و پررنگ تر مثل فرودو ( الیجاه وود ) یا گندالف ( ایان مک کلن) یا آراگورن { چی بود اسم واقعیش... :-) } یا حتی پیتر جکسون باشه.

البته چندین مقاله در یک مجله هم جالب نیست. مطالب و موضوعات دیگه ای هم هست.

انشاالله شماره بعدی از موضوعات ابتدایی آغاز میشه و موضوعات و مقالاتی مثل اولمو میره برای شماره های بعدتر.

قبل از هرچیز هم باید فروم و سایت آردا معرفی میشد. با وجود این همه موضوع برای شماره اول یه مجله تالکینی، مقاله اولمو یا ... میتونست بره شماره های بعدی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

ممنون از نقد دوستان بازم منتظر نقد دوستان دیگر هستیم :-)

گاندالف بیوگرافی و مقاله ای از والار انتخاب خودمون بود وبرعهده خودمون گذاشته شده بود (سلیقه ای بود)

گاندالف به امید ارو شماره بعدی به انتخاب خودت یه چیزی برامون سر ببر :دی

اصلان : ترتیب مقالاتو خودم به اینصورت چیدم تا ذهن خواننده کمی استراحت کنه :دی گویا زدم خراب کردم :-)

البته الوه وبگینز عزیز در کارهای گرافیکی خیلی کمکمون کردن ولی اونم اکثر مسئولیتش رو دوش خودمه :دی

ممنون از نقد جانانت :-) خودت میای تو کار منو از مشاوروراهنماهات بهره مند میکنی :دی

والا چیدن مقاله ها به سبک خیلی ناجور حقیقتا

کافی فقط چند تا مجله رو برسی کنیم اون وقت می فهمیم که هر مجله قسمت بندی داره برا خودش

انصافا تو اوج بحث دنیای تالکین یهو می ره تو فضای فانتزی و بعد از اون بر می گرده یه شعر دنیای تالکین رو بحث می کنه { سمفونی پاستورال این قدر بالا و پایین نداره که این مجله داره}

در مورد کارهای گرافیکی واقعا انتظار نداشتم

خیلی بد و افتضاح بود { بخشید رک گفتم :دی }

بقیه حرف های جالب رو هم گندالف زدن و تکرار اون جایز نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

درسته منم از کارهای گرافیکی مجله اصن خوشم نیومد من شخصا چند تا تم برای اجرا پیشنهاد دادم ولی یکی مخالفت میکرد میگفت بده از اینجور حرفا و همینطور نداشتن یه تصویر زمینه که واقعا نبود یه تصویر زمینه از روح مجله کم کرده بود

راستشو بگم(البته اینم تو پخ گفتم)از اولین شماره اصن خوشم نیومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

درسته منم از کارهای گرافیکی مجله اصن خوشم نیومد من شخصا چند تا تم برای اجرا پیشنهاد دادم ولی یکی مخالفت میکرد میگفت بده از اینجور حرفا و همینطور نداشتن یه تصویر زمینه که واقعا نبود یه تصویر زمینه از روح مجله کم کرده بود

راستشو بگم(البته اینم تو پخ گفتم)از اولین شماره اصن خوشم نیومد

خب راداگاست جان این حرف ها جاش اینجا نیست

این مشکلات این چنینی رو باید تو پ.خ باهم در میون بزارید

فکر کنم بدونی چی دارم می گم :دی { مشکلات گروه تو خود گروه باید حل بشه نه در جمع}

ویرایش شده در توسط Aslan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

خب حرف دلم رو زدم مجله باید روح داشته باشه تکرار میکنم باید روح داشته باشه:-) واقعا چیزی که از نظر گرافیکی دادیم بیرون اصن جالب نبود همه ی اینارم تو پخ گفتم ولی بهتر دونستم که تو اینجا هم بگم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

اجازه هست منم نظرمو بگم؟؟

نقد: از فونتش راضی نبودم. بزرگ بود. همینطور از نوع خطش.

مطالب خیلی سنگین بودند. یعنی کلی مطلب خیلی مهم ، جمع شده بود توی یه مجله. اینطوری خواننده خسته میشه.

طراحی ساده ای داشت. بی رنگ و لعاب.از هیجان نوشته ها کم میشه اینطوری. میتونید با انتخاب رنگای مناسب هر مطلب، اونو مهم تر و جذاب تر نمایش بدین.

ترتیب عنوان های فهرست مناسب نبود. مثلا خیلی دیر به فانتزی پرداختید.

همون اولین کلمه ی مجله نوشتین تالکین. تالکین پیشوند داره. خیر سرمون ما طرفداریم. همون اول زد توو ذوقم.:-)

...

در کل برای کار اول خوب بود. و امیدوارم به مرور زمان کیفیت و کمیت کارتون بهتر و بهتر بشه.

خسته نباشین:-)

پ.ن: همش نظرات شخصیم بود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

دست شما درد نکنه ! برای شروع خوب بود :-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

متاسفانه مجله اصلا طراحی گرافیکی نداره ... وگرنه مجله ی خیلی خوبی میشد ...

ممنون و خسته نباشید :-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

کلاً این کار خیلی خوبه. ولی به عنوان پیشنهاد میتونم بگم که اگر یه سری مقالاتی که تعدادشون هم کم نیست درباره ادبیات تالکین و فلسفه سرزمین میانه که توسط اندیشمندان سناخته شده نوشته شده رو ترجمه و منتشر کنید. اگر بتونید با آدم های اسم و رسم دار و متفکری هم که توی ایران در زمینه ادبیات تالکین مطالعات داشتن، یه مصاحبه ترتیب بدید و توی مجله بیارید که نور علی نور میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

واو!

یک روزه چه پستهایی!

ممنون از همه دوستان که توجه کردن به کار و وقت گزاشتن خوندن و نقد کردن!

البته این شماره اول بود و مثل اون پستی که قبلا داده بودم به نظرم بیشتر جنبه آشنایی با کار رو داشت (البته به نظر من!)و از شماره های بعد مسلما خیلی پیشرفت خواهیم داشت!

واقعا خیلی چیزا گفتین همتون .. دستتون درد نکنه خیلی کات خوبی گفتین .. امیدوارم تو شماره های بعدی بتونیم راضی ترتون کنیم!

...

واااای ریـــــــنــــــگــــز خانم؟!؟!؟؟!؟ Nobel؟!!؟؟!؟!!؟!؟!؟!؟؟! Noble دل بندم Noble ! دیگه شما که انگلیسیت خوبه!

البته بگم که ما واقعا روش وقت گذاشتیم و زور زدیم! فقط آشنایی نداشتیم که کم کم به وجوود میاد !

درباره کار های گرافیکی ... اینبار کلا رو دوش بانو رینگز افتاد .. تو شماره های بعد شخصا کمکت میکنم! ! البته اینم در نظر بگیریم که کلا دو هفته طول کشید و ماهنامه نشد! اونم تو موقع امتحانات!یادش بخیر.. ساعت یازده داشتم فیزیک میخوندم و همراه فیزیک تو پخ درباره مجله کار میکردیم!!!!!

...

ممنون از اصلان خان که کلا هیچی فککنم از قلمش نیافتاد!... واقعا ممنون! :-) البته تو کار های بعدی انشاالله از نظرشون هم بهره مند شیم!

...

خودم بگم که صفه آراییش یکم خیلی بد بود! اولا حاشیش خیلی 0 بود! کلا نه تنها هیچی نداشت صفه خالی بود و فهریت هم سمت چپ بود .. پاراگراف ها خیلی فاصلشون از کناره کم بود .. خیلی کم!

حتی یک حاشیه ساده هم میزاشتین خوشگل تر بود!

و همینطور با وجود اصرار بنده و راداگاست پشت صفه سفید موند :-)

و همینطور .. اون نقد هابیت که قهوه ای موند! به خدا چیز سختی نبود! کپی میکردین تو notepad بعد دوباره از اونجا میاوردین word حل میشد!

انشاالله تو این مسله هم بهتر میشه تو شماره های بعد!

بعد... حرفی نموند؟! ...

به همه دوستان که زحمت کشیدن تو کار .. و اونایی که نقد میکنن... خسته نباشید میگم! :-)

امیدوارم این کار ادامه پیدا کنه و هر شماره خیلی بهتر از قبلیه باشه!

ویرایش: به نظرم اگه یک رنگ ثابتی داشته باشه پس زمینه .. ینی مثل همین آردای خودمون که قهوه ای ه یک رنگ و بوی قهوی ای به خودش بگیره قشنگ میشه!

میتونیم تو پس زمین یه عکس محوی با رنگ و بوی مثل سایت باشه .. بعد روش یک لیه کمرنگ تر بعد متن!

به نظرم فونت زیبایی داره .. خیلی .. اما اندازش بزرگ بود!

و همینطور به نظرم بعضی جاهاش قلم رنگی بود بهتر بود!

درکل بگم من خودم خسته شد چشام و اصلا شوقی برای خوندنش نداشتم درکل!!!!!خسته کننده بود فضاش!!

:)

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

منم به نوبه خودم به همه عزیزانی که برای این ماهنامه زحمت کشیدند خسته نباشید میگم . و خوشحالم که تونستم تو مصاحبه اختصاصی اولین شماره این ماهنامه شرکت کنم . برای اولین شماره بد نبود امیدوارم در شماره های بعدی بهترو بهتر بشه . میخواستم بدونم که کاربرای دیگه هم تو مصاحبه اختصاصی مجله شرکت میکنند یا نه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farhad

به نظر من که مجله عالی بود . انشاء الله از این بهتر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

Rosebud بله ایده های خوبیه اون مصاحبه با بزرگان طرفدار تالکینم خوبه ممنون

شایر عزیز :بله در شمارات بعدیم ادامه پیدا میکنه ممنون ازهمکاریت

نوبل : مرسی از نقدت :-)پوزش بابت e :-)

فرهاد :ممنون شما لطف دارید

منتظر مقالاتتون هستیم :-)