رفتن به مطلب

Recommended Posts

ayub_s

منکه هنوز تو ثبت نام این سایت dragon-age موندم ...

آقا تو اون بخشی که نوشته " نام انجمن را به فارسی بنویسید " چی باید بنویسیم ؟! منکه هر چقدر نام عصر اژدها رو مینویسم اصلا قبول نمیکنه به حالت های مختلف زیادی هم نوشتم از جمله :

انجمن عصر اژدها - فروم عصر اژدها - عصراژدها :دی

کلا هنگ کردیم رفت :دی

ولی با اینحال ممنون ... مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

یه سوال داشتم این بازی Dungeons And Dragons که شما میگی داستانش از روی این کتاب اقتباس شده؟ سوال دیگم هم این بود که این مجموعه ربطی به بازی مشهور Dragon Age داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

یه سوال داشتم این بازی Dungeons And Dragons که شما میگی داستانش از روی این کتاب اقتباس شده؟ سوال دیگم هم این بود که این مجموعه ربطی به بازی مشهور Dragon Age داره؟

سلام ...

نه اژدهایان و سیاهچال ها یک بازی نقش آفرینی هست که تماما با الهام از دنیای آردای تالکین خلق شده ... بعد به خاطر محبوبیتش یه چند دنیای موازی با دنیای اصلی هم براش خلق کردن که نیزه ی اژدها هم یکی از اونهاست که محبوبیتش از دنیای اصلیش هم بالاتر رفت ... بعد در مورد کتاب و چیزهای دیگه ... اول بازی ها ساخته شدن، بعدش به خاطر داستان محور بودن و محبوبیت شون نویسنده هایی رو برای نوشتن کتاب های هر بازی استخدام کردن که بعدش حتی بعد از توقف بازی، به انتشار کتاب های متعددی از روی دنیاش ادامه دادن ...

نویسندگان زیادی هم روی این مجموعه ها کار کردن که از معروف ترین شون می شه به آر ای سالواتور، اد گرینوود، مارگارت ویس، تریسی هیکمن، ریچارد ناک، جف گراب، کریستی گولدن و ... نام برد ... می شه گفت وارکرفت هم از روی اژدهایان و سیاهچال ها الگوبرداری شده ...

خلاصه اش این که اول بازی بوده، بعدش کتاب ها نوشته شدن براش ... البته بازی های نیزه ی اژدها خیلی قدیمی هستن مال بیش از سی سال پیش هستن و الان ساخت شون متوقف شده ... اما تا همین الانش داره بازی هایی در سری اژدهایان و سیاهچال ها ساخته می شه که بیشتر در دنیای قلمروهای فراموش شده اتفاق می افتن ... بازی هاش نسبتا قشنگ هستن ... سه تا فیلم هم از روی اژدهایان و سیاهچال ها ساخته شده که جلوه های ویژه اش چندان تعریفی نداره ... یک انیمیشن هم از روی همین کتاب شفق پاییزی در سال 2008 ساخته شده که اونم به جز موسیقی متنش، چیز دندون گیری نداره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

جلد بعدی این کتاب رو کی میزارین؟

یادم رفت بالا بگم که Dragon Age هیچ ارتباطی با دنیای اژهایان و سیاهچال ها نداره ... یه دنیای مستقل و جذابه ... تا به حال هم براش 4 کتاب نوشتن ... البته این دنیا هم یه موجوداتی داره به اسم دارک اسپاون که تقریبا می شه گفت چگونگی پیدایش شون هم مثل اورک هاست ...

هنوز جلد اول انتشارش تموم نشده، حدود 15 فصل با موخره مونده ... دیروز سعی داشتم دو فصل بعدی از جلد اول رو آپ کنم اینجا ولی نشد ... الان دوباره سعی می کنم ... راستی نیزه 2 و 3 و 4 کامل ترجمه شدن ...

Part02 Chap 01.pdf

Part02 Chap 02.pdf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ميتوني كتابهاي عصر اژدها رو هم بذاري؟ البته عصر اژدها خيلي داستانش شبيه همينه منتها فقط يه اژدها داره كه اونم آرك ديمنه . موسيقي متن اصلي عصر اژدهاي 2 رو همه رو تريلر اول برهوت اسماگ شنيديد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

ميتوني كتابهاي عصر اژدها رو هم بذاري؟ البته عصر اژدها خيلي داستانش شبيه همينه منتها فقط يه اژدها داره كه اونم آرك ديمنه . موسيقي متن اصلي عصر اژدهاي 2 رو همه رو تريلر اول برهوت اسماگ شنيديد.

عصر اژدها هم توی لیست ترجمه مون قرار داره، هر چند قبلا یکی دو فصل ازش ترجمه شده ... نه اشتباه نکنین داستان عصر اژدها زیبایی های زیادی داره و درست مثل همین نیزه ی اژدها برگرفته از آردای تالکین هست ... یک اژدها هم نداره و هفت اژدهاست که به خدایان کهن معروف هستن و بهشون آرک دیمون هم می گن ... این هفت اژدها در زمان باستان بر سرتاسر دنیا فرمانروایی می کردن و همه اونها رو می پرستیدن ... خالق این هفت اژدها رو توی دنیای زیرین به خواب ابدی فرستاده ولی هر از چندگاهی در یکی از عصرها یکی شون بیدار می شه ... دارک اسپاون ها هم با استفاده از جادوی سیاه و با تغییر شکل الف ها، دورف ها و انسان ها به وجود میان و تنها هدف شون که به طور غریزی هست پیدا کردن و یافتن این اژدهاها و برگردوندن شونه ... به هر لشگرکشی بزرگ دارک اسپاون یک بلیز می گن ... واردن ها هم گروهی هستن که در برابر نیروهای تاریکی و جادوگران سیاه و دارک اسپاون ها و بالاتر از همه خدایان کهن فعالیت می کنن ... قلمروهای دورف ها بسیار زیباست ... انسان ها هم قلمروهاشون قوی و قدرتمنده ... اما الف ها جوامع شون زیر دست انسان هاست ... و مثل الف های آردا نیست اصلا ... دنیاش ولی از هر نظر دیگه ای بسیار غنی هست و هر کدوم از این بلیزها یه نبردهای عظیم و حماسی داره که من عاشق شون هستم ...

هرچند نباید نقش چانتری و مذهبش رو هم توی این دنیا نادیده گرفت ...

ادامه جلد دوم کی قرار میگیره؟

با تشکر

جلد دوم هم سال دیگه ایشالا ولی اگه منظورتون پارت دوم جلد اول هست همینطوری خواهد اومد ادامش ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

این نکته رو باید بگم که طبق توافق با مدیریت دوران اژدها مجموعه های قبل از خط سیر اصلی یعنی قهرمانان، ارگوث، قیام سولمانیا، ملت های الف، ملت های دورف و همچنین کتاب تک جلدی ادیسه گیلتاناس و سه گانه های لینشا و مجموعه های جنگ آشوب و جنگ ارواح و پیرو تاریکی به سایت فنزین تعلق داره.

یادم رفت بالا بگم که Dragon Age هیچ ارتباطی با دنیای اژهایان و سیاهچال ها نداره ... یه دنیای مستقل و جذابه

آره اما بیس و قواعدش رو از دی اند دی گرفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

اقا من این کتاب رو خوندم و باید بگم واقعا عالی بود...فقط میخواستم بپرسم جلد دوم و سوم ترجمه شدن یا نه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

اقا من این کتاب رو خوندم و باید بگم واقعا عالی بود...فقط میخواستم بپرسم جلد دوم و سوم ترجمه شدن یا نه؟!

بله جلد اول ترجمه اش کامل ارائه شده، به زودی اینجا هم لینک فصول پایانی رو می گذارم.

جلد دوم تا چهارم ترجمه شده، ولی نیزا به ویرایش ترجمه داره. هنوز زمان دقیقی برای انتشارش نگرفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بله جلد اول ترجمه اش کامل ارائه شده، به زودی اینجا هم لینک فصول پایانی رو می گذارم.

جلد دوم تا چهارم ترجمه شده، ولی نیزا به ویرایش ترجمه داره. هنوز زمان دقیقی برای انتشارش نگرفتم.

ببینید من اون لینک هایی که نوشته بود بخش اول رو دانلود کردم و خوندم دو تا لینک کم حجم دیگه هم بود، اونا ادامه ی همون بخش اول بودن؟! یعنی اونا هم واسه جلد اول کتابن؟!

پس ویرایش شد حتما بزاریدش خیلی رمان جذابی بود :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white wolf

درود لصفن کتابا رو با فرمت epub بزارین خیلی بیشتر حال میده خوندنشون

از برنامه ی moon+reader pro میتونین برای خوندن فارسی شون استفاده کنین خیلی باحال ترن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...