رفتن به مطلب
3DMahdi

اخبار «هابیت: نبرد پنج سپاه»

Recommended Posts

تور

اگر خبر صحیح باشه و تکذیب نشه منطقیه!

درسته ممکنه این نام به مذاق ما زیاد سازگار نباشه و همون قبلیه رو بپسندیم اما خودتون رو بذارید جای عامه مردم که دو قسمته فیلم رو دیدن، منتظر قسمت نهایی هستند و کتاب رو هم نخوندن. اونوقت نامی مثل "نبرد پنج ساه" بسیار جذاب تر و با مسما تر هستش از "آنجا و بازگشت دوباره". حالا که فکر میکنم میبینم این نام عجب اسپویلی هم داره که آقا قراره آخرش همه به خوبی و خوشی برگردن خونشون! ضمن این که نبرد پنج سپاه نام یکی از فصول مهم کتاب هابیته که قراره پیتر جکسون طبق گفته های خودش تو این قسمت روش حسابی مایه بذاره. اگر دقت کنید باز هم پیتر از نام های خود تالکین برای قسمت آخر بهره جسته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خبر که تکذیب نمیشه به هیچ عنوان، دیشب به همت ت.ت مشخص شد روی پیج ف.ب. خودِ پیتر جکسون همچین اسمی تایید شده <_<

این متنی هم که استرایدر گذاشته، ترجمه ی بخشی از همون متن پیج پیتر هست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اگر خبر صحیح باشه و تکذیب نشه منطقیه!

درسته ممکنه این نام به مذاق ما زیاد سازگار نباشه و همون قبلیه رو بپسندیم اما خودتون رو بذارید جای عامه مردم که دو قسمته فیلم رو دیدن، منتظر قسمت نهایی هستند و کتاب رو هم نخوندن. اونوقت نامی مثل "نبرد پنج ساه" بسیار جذاب تر و با مسما تر هستش از "آنجا و بازگشت دوباره". حالا که فکر میکنم میبینم این نام عجب اسپویلی هم داره که آقا قراره آخرش همه به خوبی و خوشی برگردن خونشون! ضمن این که نبرد پنج سپاه نام یکی از فصول مهم کتاب هابیته که قراره پیتر جکسون طبق گفته های خودش تو این قسمت روش حسابی مایه بذاره. اگر دقت کنید باز هم پیتر از نام های خود تالکین برای قسمت آخر بهره جسته...

از اول فیلم که اخرش معلومه!خوب وقتی بیلبوی پیر در اول فیلم ،داستانو روایت میکنه و غنائم و طلاها رو نشون فرودو میده معلوم میشه که بیلبو از همه این ماجراها جان سالم بر در برده

عنوان آنجا و بازگشت دوباره هم اشاره به بیلبو داره و نه کل گروه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من منظورم بیشتر حسی بود. این که اون نام حسی که باید رو به مخاطب نمیده. نه این که بیننده ندونه آخرش بیلبو سالم برمیگرده یا کشته میشه!

مثل این میمونه که تو یه سکانس جنگی فیلم، آنچنان آهنگ حماسی و شورانگیزی شنیده بشه که بیننده مطمئن بشه نتیجه جنگ برد اون طرفه. اینجا این موسیقی متن نابجا هیجان و قدرت تصمیم گیری رو از بیننده گرفته. نام آنجا و بازگشت دوباره هم نسبت به نبرد پنج سپاه همچین حالتی داره. اولی داره تلقین میکنه که آخرش ختم به خیر میشه اما دومی داره خبر از یک حادثه مهم قسمت نهایی میده. یعنی به بیننده هیجان، انگیزه و قدرت تصمیم گیری میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

کلا این آنجا و بازگشت دوباره اسم جالبیه حتی موقع خوندن کتاب هم جذب این اسم شده بودم

نبرد پنج سپاه خوب هست و اینکه گفتی هیجان انگیزه رو قبول دارم ولی به اندازه انجا و بازگشت دوباره کلی نیست چون قسمت سوم چند ماجرای هیجان انگیز داره که یکیش نبرد پنج سپاهه ،به غیر از اون اسماگ هست و همچنین بازگشت بیلبو

آنجا و بازگشت دوباره تموم اینارو پوشش میده ولی شاید نبرد پنج سپاه نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من یک چیزی بگم البته مربوط به این تاپیک نیست:

من حدس میزنم پیتر میخواد مرگ اسماگ رو مثل مرگ سارومان نشون بده. یعنی یه جورایی اهمیتش رو کم تر میکنه اما طبق صحبتای بوینز روی همون صحنه خیلی قراره کار بشه. بعدش حوادث مربوط به دولگولدور میاد. بعد پنج سپاه.

یعنی حدس میزنم تمام تاکید قسمت سوم روی نبرد پنج سپاه خواهد بود و این باعث شده اسم فیلم به این تغییر کنه. وگرنه صدالبته نام آنجا و بازگشت دوباره کلی تر هست بهرحال نام خود کتابه دیگه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ببینید قضیه هابیت با لوتر فرق داره

لوتر شخصیت های منفی زیادی داشت و مثلا سائورون از سارومان نقشش مهم تر بود

صد البته حذف مرگ سارومان به نسخه سینمایی بازگشت پادشاه لطمه زد در مورد هابیت که خیلی بدتر میشه چون اسماگ مهم ترین نقش منفی کتاب هابیته و باید بیشترین پرداخت در مورد اسماگ باشه

نبرد پنج سپاه مهمه بشرطی که تایمی که مربوط به اسماگ میشه محدود نکنه بخصوص اینکه حضور اسماگ در قسمت دوم خوب در اومد و همگان منتظر قدرت نمایی اسماگ در قسمت سوم اند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

قرار نیست چیزی از قسمت سوم حذف بشه. من حدس زدم پیتر جکسون میخواد تمرکز و نقطه فوکوس فیلم رو روی نبرد پنج سپاه بذاره (یعنی گذاشته این شبهه پیش نیاد که به خاطر تغییر نام قراره چیزی تغییر بکنه!) بنابراین بقیه حوادث تحت تاثیر اون و در سایه اون قرار میگیرن و به نوعی به حاشیه کشیده میشن حالا این به منظور حذف یا نپرداختن روی چیزی نیست باید منتظر موند و دید چه آشی برامون پخته!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب وقتی عنوان نبرد پنج سپاهه معلومه که تمرکز روایت روی این نبرده

ولی نبرد پنج سپاه در نتیجه سرنوشتیه که برای اسماگ پیش میاد و خیلی بهتره به اسماگ پرداخت بیشتری بشه چون ناخودآگاه شروعی قدرتمند ،باعث روایتی بهتر میشه

به نظرم سرنوشت اسماگ،نبرد پنج سپاه و در نهایت گذر از ریوندل و بازگشت به شایر هرکدوم جذابیت و طرفداران خاص خودشو داره و هیچ کدوم جای بقیه رو نمیگیره

البته با این وضع و گستردگی روایت پیترجکسون و قضایای گولدور باید منتظر فیلمی مثل بازگشت پادشاه باشیم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با توجه به نحوه پایان قسمت دوم قانونا باید تو همون نیم ساعت اول دخل اسماگ بیاد. مگه اینکه بخوان اول فیلم به دول گولدور بپردازن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

پس یحتمل اسم تاپیک باید عوض بشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ThE BeNa UnDeRtArTaKeR

سوال داشتم الان قسمت 3 فیلم خارج شده و میشه خرید یا دانلود کرد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

قسمت سوم 17دسامبراکران میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ThE BeNa UnDeRtArTaKeR

به تاریخ ما کی میشه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

26 آذر 1393

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

خب آخرش کاری شد که من ازش خوشم نمیاد!

امیدوارم ماجراهای بازگشت بیلبو به ریوندل و شایر رو تمام و کمال و زیبا نشون بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

زدی تو خال مسعود

منم بیشتر از سرنوشت اسماگ و نبرد پنج سپاه ،علاقمند به بازگشت بیلبو و گذر از ریوندل و دیدن دوباره هابیتونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

آره امین جان این قسمتش ربط دهندۀ هابیت و لوتره. هم اول هابیت پس از این ماجراهاست و هم مقدمۀ بیلبو توی لوتر. به نظر من تمام و کمال باید به این قسمتش پرداخته بشه. و هم چنین به نظرم عنوان آن جا و بازگشت دوباره لیاقت این که عنولان یه قسمت مجزا و جدید باشه رو داره.

حالا بازم دلمون خوشه ببینیم چجوری درش آوردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

این اسم جدید هم خوبه ! میشه به کل سه گانه گفت " آنجا و دوباره بازگشتم " .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

ای بابا من یه دوروز به سایت سرنزدم ببین چطوری دستی دستی اسم فیلم رو عوض کردنا!! آنجا و بازگشت دوباره به این قشنگی که هم اسم کتاب اصلیه و به علاوه در پایان قسمت سوم لوتر هم بهش اشاره شده بود، مگه چه ایرادی داشت...؟؟ والا من که سر در نمیارم و خوششمم از عنوان جدید نیومد واقعیتش... و بنظرم خیلی از هوادارای آردایی هم با من موافق باشن... شاید این کار رو برای جذابیت بیشتر اسم فیلم و جلب مخاطب های کم سن و نوجوون به سینما انجام داده باشن چون به نظر کسی که کتاب رو نخونده (ممکنه) عنوان آنجا و بازگشت دوباره یکم مبهم باشه...

حالا به هر حال... آها راستی چیزی که خوشحالم کرد خبر نسخه اکستندد بود! 25 دقیقه صحنه های جدید! عالیه... بیصبرانه منتظریم...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

البته پیتر جکسون گفته که اگر فیلم دو قسمتی بود اسم قسمت دوم آنجا و بازگشت دوباره می شد ولی خوب بیلبو به اره بور رسید ولی برنگشت، حالا در قسمت سومه که بر می گرده و فکر کنم حرفش هم درست باشه هر چند قبلا همون اسم قبلی رو ترجیح می دادم.

بازیگر نقش بارد هم از این اسم همایت کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ازوگ

کسی نمیدونه تریلر فیلم کی میاد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...