رفتن به مطلب
3DMahdi

اخبار «هابیت: نبرد پنج سپاه»

Recommended Posts

durf

عزیزم این حجم موجودات کاری به جلوه های ویژه نداره یا هر چیز دیگه هابیت یه فیلم فانتزیه و هر اتفاقی میشه توش بیفته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نوشته ی منتقد ، درو تایلر برای قسمت جدید :

هابیت : نبرد پنج سپاه به راحتی بهترین فیلم از بین سه قسمت این عنوان تلقی می شود. فیلم جدید پر انرژی تر ، سرگرم کننده تر و البته پیشرفت جکسون است ، انتقال به یکباره ی فضای کمدی به یک فضای وحشت مطلق به خوبی شکل می گیرد .

امتیازش به فیلم 7.5 از 10

کلیه ی امتیازات تاکنون از 12 نقد 63 از 100 بوده (7 نقد مثبت - 5 نقد متوسط و صفر نقد ضعیف)

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Grey

بنده هم با صحبت های دوستان موافقم ، اجازه بدیم فیلم منتشر بشه بعد نظر بدیم ، چون با در نظر گرفتن چندتا کلیپ اونهم با کیفیت پایین نمیشه دیدگاه خوبی رو داشت.

ضمن اینکه جکسون نشون داده که همیشه راهی برای غافل گیری طرف دارها داره و مطمئنا هم قرار نیست حرکتی رو انجام بده که سابقه کاری خودش به یک آبروریزی تاریخی خصوصا با درنظر گرفتن آخرین اثر از سرزمین میانه تبدیل بشه و در حداقل ترین حالت ممکن از سطح دو قسمت قبلی قرار نیست پایین بیاد.

بحث بعدی هم جلوه های گرافیکی هست که یکی از دوستان به نکته خوبی اشاره کرد ، زمان ساخت فیلم ارباب حلقه ها با هابیت 10 سالی فاصله داره و نتیجه فیلم سازی کلی تغییر کرده پس نمیشه انتظار داشت با قواعد همون زمان کار رو پیش ببرن و از طرفی هم گاهی چاره ای جز جلوه ها نیست.

شخص خودم با اینکه فیلم سراسر گرافیک و جلوه های اینجوری بشه مخالف هستم ولی خوب دیدگاهم همیشه داستان و متن اصلی فیلم بوده ، که در اون تحریفی ایجاد نشه ، چرا که اون مورد قابل جبران نیست و در بحث خود ساختار اگه شرایط هم خیلی نامساعد باشه حتما در نسخه اکستند یک فکری به حالش خواهند کرد.

پس ذهن خودمون رو در چند روز باقی مونده خیلی مسموم نکنیم ، مطمئنا نمیشه انتظاری از هابیت داشت که در حد ارباب حلقه ها باشه و از اول هم مشخص بود ولی میتونه اثری باشه که در دیدگاه ما ماندگار بشه.

در مورد مراسم دیشب هم خوب موفق نشدم چیز زیادی رو ببینم ولی همین تصاویر دیدار با طرفداران دلم رو عجیب سوزوند و اینکه ارادتم به مارتین فریمن صد چندان شد ، در کل این بشر چقدر آقاست.

خوش باشید.

;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the witch-king of angmar

جالبه که دارین یه فیلمو با یک تیزر تریلر مقایسه می کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

حالا اونکه نظر شخصی هستش و میتونیم بگیم بنظر ایوب جلوه های کنگ از هابیت بهتره ولی مطمءن باشید که هابیت جلوه های ویژه ی دقیق تری داره و بهتر، زیرا که وتا به تازگی به تکنیک x ray در موجودات cg رسیده یعنی از ریز عضلات و استخوان شروع میکنن به ساخت کاراکتر و بعد گوشت و پوست رو روشون سوار میکنن. خب صد در صد جزییات دقیق تر و بهتر خواهند بود. اگر یادت باشه اسکار پیشرفت تکنولوژی سال 2012 رو به سوپروایزهای وتا دادند بخاطر این نوع از جلوه های ویژشون. (اسکار رو فقط بخاطر یاداوری و گواه بر ادعام گفتم وگرنه هیچ افتخاری برام محسوب نمیشه که فلان فیلم فلان جایزشو گرفته) فقط و فقط خواهشا همین الان برید و پلانهای پرده سبز و پرده آبی کنگ رو ببینید که چقد مشخصن بعد بگید براتون جلوه هاش ملیونها بار از هابیت زیباتره!

در مورد رنگ بندی هم امیدوار بودم جکسون و تیمش رو یه جورایی کور تصور نکرده باشید که از کنار چنین رنگ بندی ای ساده گذر کرده باشند، چون رنگ در اون سکانس به این دلیل تغییر میکنه که زمان از شب به طلوع روز میرسه واسه همین از رنگ آبی-سبز شب به رنگ قهوه ای پریده رنگ طلوع و سپس قهوه ای رنگ دارتر روز میرسیم!

در کنگ هم کلی موجودات بود مخصوصا وقتی گروه توی اون شکاف عمیق افتادند! و یکی ازون موجودات زالو مانند اندی سرکیسو بلعید و در نسته ی اکستنددش وقتی گروه از بین رودخانه ی جنگل رد میشن یه موجود دیگه هم از تو آب بهشون حمله میکنه! ولی این تعدد موجودات مختلف دلیل بر بد بودن نمیشه واقعا :)) لطفا فیلم رو ببینید کامل حالا شاید مثل کنگ اینهمه موجودات خوب کنار هم نشستند ;) یک پلان از تریلر که معلوم نیس تو فیلم هست یا نیست رو دیدید بعد اینقد راحت تا آخر فیلمو میرید و ناراحت از اینید که نکنه خراب شه. همینکه فکر میکنید ای وای نکنه بد باشه باعث میشه نا خودآگاه بد ببینیدش خب :D

نخیر، جکسون پشت صحنه ی چهارمش که برای هابیت اول منتشر کرد راجع به همین 5k بود و 3D و نحوه ی فیلمبرداری این فیلمها. هابیت اولین 5k در طول تاریخ سینماست.قطعا رو ابعاد بزرگ همه چیز متفاوت خواهد بود. همونطور که همه ت سایت حلقه ی یگانه گفتند جلوه های ویژه ی تریلر هابیت در نسخه ی 48 فریم خیلی واقعی بود.

فیلم رو در دبی خواهم دید متاسفانه! :| چون خیلی دلم میخواست در یکی ازون سه سینمای آمریکا بودم که تا چند روز دیگه سه گانرو پشت سر هم نمایش میدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اولا در مورد 5k بگم که من تو یکی از پشت صحنه ها یکی از عوامل فنی فیلم نشون میداد از اونجا فکر کردم که 4k هستش.

در مورد رنگ بندی هم خیر من کور تصورشون نکردم تورین جان ، بلکه همین سازندگان هابیت هستند که خودشون رو کور تصور می کنند . مثلا اوایل فیلم هم ما طلوع خورشید رو داریم ، فضا نارنجی رنگه و شخصیت ها سایه دارند و فلان ولی حالا برگردیم به میرکوود ، مثلا داره خورشید طلوع می کنه ، ولی رنگ بندی حالا قهوه ای رنگه ! یا مثلا تو صحنه ی دزدن سلاح های انسان ها توسط دورف ها ، تو یکی از صحنه ها رنگ معمولیه ، یعنی بصورت تاریک و شب بودنه و تو یه جای دیگه هم اونجایی دوری و اینا بیرون هستند فضای فیلم آبی رنگه ! هابیت هر چقدر که در فیلمنامه قوی کار شده باشه ولی در اونطرفش مسائل فنیش نسبتا ضعیف کار شده و امیدوارم که تو قسمت سوم این ضعف ها برطرف شده باشند که البته بسیار بعید می دونم . کینگ کونگ اون فضا سازیش واقعا عالی بود (بی خود نیست که امتیاز 81 از 100 گرفته) و جلوه های ویژه اش هم بی نظیر زمانی که اون حشرات رو که از بس که واقعی تر طراحی شده اند رو سر و کول آدرین برودی می پرند مور مور می شم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

بله 5k هست.

الان ایوب جان تو بگی فلان صحنه از کنگ خوبه منم بگم فلان صحنه از هوبیت خفن تره حرفمون تا آخر دنیا ادامه خواهد داشت!و تو رو به ارو قسم اینقد حرف از امتیاز منتقدا نیار که کامل حس میکنم واسه خوبی فیلم اونا واست ملاکه!

اجازه بده من تا پس فردا برم خونه! چون الان خوابگاهم و سیستم در دستم نیست.سر این رنگ بندی فیلم بسیار بسیار دقیق حاضرم با هم صحبت داشته باشیم تا ببینی چقد دقیقه!

فضای میرکوود مریضه! مرده ست! نبایدم رنگای شارپ توش باشه! باید غلظلت رنگ نور کم بشه تا خفگی القا شه. در کنارش توجه کن که وقتی از پل رودخونه در پلان بعدی رد میشن چقد راحت رنگ شارپ نور و روز بودن رو حس میکنی! واقعا قبول نمیکنم بگی خودشونو کور تصور کردن. چون دلیل دارم برای چیزهایی که میگم. یعنی کسی که میدونه طلوع خورشید فلان رنگه، اینجا نمیتونسته اون رنگو بیاره؟؟ بله که میتونسته، ولی دلیل داره برا نیاوردنش. اونجا میرکووده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

اوووووووآه.... نرکیدم... همونی بود که فک میکردم ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

آخه چی بود این خداوکیلی ؟! چقدر سطح جلوه های ویژه ی نزگول ها ضعیف بود ، مبارزه ی سارومان و الروند هم از اون بدتر ، شبیه بازی کامپیوتری شده بود ! گالادریل هم عجب زوری داشت ، یعنی جکسون خواسته تو این صحنه چی رو ثابت کنه واقعا ؟! یعنی گالادریل قدرتمنده ؟! ای کاش اونموقع یکی به جکسون می گفتش که قدرتمندی گالادریل تو زور و بازوهاش نیست بلکه تو تفکر و قدرت جادوئیش هستش !!

هیچ هم خوش ندارم الکی گیر بدم و اصلا نمی خواستم این حرف رو بزنم ولی مجبورم بگم و از ته دل می گم دوستان واقعا بد بود ، بهتره قبول کنیم دوستان این قسمت هابیت چندان جالب نیستش ، تا حالا هر کلیپی که ازش دیدم ناامید کننده بودند. اون ارواحی که در ارباب حلقه ها بودند کجا و این روح نزگول ها کجا !!

ای کاش دل تورو کارگردانی می کرد . اونموقع کمی قابل تحمل تر میشد ;)

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the witch-king of angmar

شما مثل اینکه کلا با فیلم مشکل داری این فقط یه کلیپه فیلم اصلی نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

عالیییییی بود!!

اینم لینک دانلود کلیپ دالگولدور

http://www.mediafire.com/watch/siutxw63wg4mblm/6f45e2efce4b863b5c365bd91c8a0eba-1000000-1417460308-w.mp4

لینک دانلود درسته؟ واسه من دانلود نمیکنه :[

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

هر دوتا کلیپ یکیند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

میدونم یک کلیپ هستن! ولی اینی که استرایدر گذاشت برا دانلود بود که دانلود نمیکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

میدونم یک کلیپ هستن! ولی اینی که استرایدر گذاشت برا دانلود بود که دانلود نمیکنه

لینک درست هستش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

همون لینکی که من گذاشتم رو اگه تو IDM کپی کنید دانلود میشه به راحتی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abbasinfos

یه کلیپ دیگه از فیلم منتشر شد، اگه نسبت به اسپویلر حساسین نبینین! (این یکی مربوط میشه به شورای سپید در دول گولدور!)

https://a248.e.akamai.net/assets.ign.com/videos/zencoder/640/6f45e2efce4b863b5c365bd91c8a0eba-1000000-1417460308-w.mp4

فقط میشه گفت یا ابلفضل!!!، خیلی خفن بود، تا دو دقیقه بعد تموم شدن کلیپ فقط داشتم صفحه سیاه مانیتور رو نگاه می کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE
post-1805-0-56373200-1417600348_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

کاربر j r r tolkien پس اگه داین رو ببینی چی میگی چون داین رو کلا سی جی کردن! هیچ کسم نمیدونه چرا؟ من میگم شاید به خاطر حرف هایی باشه که بازیگرش بیل کانلی علیه تالکین زده بود و گفته بود تالکین و دنیاش یه چیز من دراوردی تخلیه الکیه .. . (خب یکی نیست بهش بگه اگه بدت میاد غلط میکنی میای یازی میکنی تو این جور فیلما )

شما مطمئنا از فیلم راضی نخواهید بود خب نظر شخصیتونه و محترمه و بدونید که وقتی داین رو ببینید تو ذوقتون شاید بخوره.

ویرایش شده در توسط simple hobbit

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...