رفتن به مطلب

Recommended Posts

Aragorn elessar

به نظر شما اگر گاندالف در موریا سقوط نکرده بود،قصد داشته که یاران حلقه را از چه مسیری به موردور هدایت کند؟زیرا زمانی که فارامیر به او درباره ی قصد فرودو و سم بر گذز از گذرگاه کریس آنگول خبر می دهد،گاندالف متعجب می شود که این سوال را بوجود می آورد که شاید او راه امن تری می شناخته است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aragorn elessar

به نظرم این سوال یه تاپیک نمیخواست، درهرحال بیایم اول راه های ورود به موردور رو با هم مرور کنیم: دروازه ی سیاه، گذرگاه گیریت اونگول، میناس مورگول، از طرفی که کوهستان سایه به پایان میرسه، یا از طرف کوهستان خاکستر

دروازه ی سیاه رو که همه میدونیم کسی نمیتونه مستقیم بهش وارد بشه

گذرگاه گیریت اونگول که از نظر منم بهترین راه بود بین موارد دیگه

از میناس مورگول که جدی کسی نمیخواد وارد موردور بشه؟

از طرف پایان کوهستان سایه (ارد لیتوی) یعنی رفتن به تله، وارد سرزمین هارادریم ها شدن یه اشتباهه، اون جاده ها به خاطر جنگ پر از رفت و آمد و تحت نظر بود، طولانی شدن بیش از حد راه رو هم حساب کنید. هم اینکه اگه واقعا ارزش داشت، هارادریم ها به جای اذیت کردن و به خطر انداختن خودشون با عبور از اوسگیلیات برای رسیدن به موردور، از اون راه وارد موردور میشدن

در آخر میمونه کوهستان خاکستر(ی)، برای وارد شدن به اون سرزمین، باید از حاشیه ی غربی رون بگذرن، یعنی از سرزمین ایسترلینگ هایی که مدام در حال رفت آمد به موردور بودن، اونم فایده ای نداره، هم راه طولانی میشه، هم مسیر بیابانی هست به قول گولوم زردسیما اونجا خیلی سوزانه و در آخر هم باید اول از کنار باراد-دور بگذرن تا به کوه هلاکت برسن!

پس نظر شما هم در نهایت این است که گذرگاه کیریس اونگول بهترین راه است.اما ایا این راه مد نظر گاندالف بوده است؟به نظر من فضای ترسیم شده چه در فیلم و چه در داستان به هنگام مطلع شدن گاندالف از مسیر انتخابی فرودو و سم حاکی از تعجب گاندالف است.به نظرم گذر از کوهستان سایه با کمک گرفتن از عقابها می توانست راه مناسبی باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

پس نظر شما هم در نهایت این است که گذرگاه کیریس اونگول بهترین راه است.اما ایا این راه مد نظر گاندالف بوده است؟به نظر من فضای ترسیم شده چه در فیلم و چه در داستان به هنگام مطلع شدن گاندالف از مسیر انتخابی فرودو و سم حاکی از تعجب گاندالف است.به نظرم گذر از کوهستان سایه با کمک گرفتن از عقابها می توانست راه مناسبی باشد.

خب من به فیلم کاری ندارم، اما تعجب همیشه ناشی از ندونستن چیزی نیست، من احتمال میدم تعجب گندالف از این بوده که دقیقا مطابق نقشه ی خودش، تقدیر داره حامل حلقه رو جلو میبره به سوی بهترین راه

در مورد عقاب ها فراموش نکنیم اون ها در خدمت هیچ کسی نیستن، یا به طور دقیق بخوایم بگیم، تحت فرمان مانوه اند و حق دخالت در وقایع سرزمین میانه رو آنچنان ندارن. جدا از این ها، بازهم وجود نزگول بالدار رو فراموش نکنید

بار داستانی کتاب رو هم نباید فراموش کنید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

اولا وظیفه خودم میدونم که به یه نکته فوق العاده مهم اشاره کنم:

One does not simply walk into Mordor.

حالا گذشته از شوخی، من میگم شاید گذرگاه دیگه ای بوده که ذکری ازش تو داستان نیومده، اما نظر شخصی من اینه که اگه همچین گذرگاه هایی وجود نداشتن، احتمالا عبور از انتهای کوهستان ها مورد نظر گندالف بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اولا وظیفه خودم میدونم که به یه نکته فوق العاده مهم اشاره کنم:

One does not simply walk into Mordor.

حالا گذشته از شوخی، من میگم شاید گذرگاه دیگه ای بوده که ذکری ازش تو داستان نیومده، اما نظر شخصی من اینه که اگه همچین گذرگاه هایی وجود نداشتن، احتمالا عبور از انتهای کوهستان ها مورد نظر گندالف بوده.

اگه ذکری ازش توی داستان ها نیومده باشه، پس یعنی وجود نداره دیگه! :دیــ اینجا دنیای تالکینه، هرچیزی که توضیح داده وجود داره از نظر من، در مورد انتهای کوهستان ها هم یه توضیح مختصر توی پست اولم دادم که از لحاظ تکنیکی مسیرهای اشتباهی هست برای 9 تن که فقط 5تن از اون ها جنگیدن بلدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان

راستش همه اینایی که دوستان گفتند یک حدسه . واقعا نمیشه گفت که گاندولف از چه راهی می خواست یاران حلقه رو به موردور برسونه .این بحث برای من هم خیلی عجیبه. شاید گاندولف تا خود موردور یاران رو هدایت میکرد وبعد از اون که به لب موردور رسیدند بقیه رو مرخص می کرد وخودش تنها با فرودو به داخل موردور می رفت.خیلی احتمال ها رو میشه داد . اما به نظر من گاندولف هیچ وقت قصد نداشت تا همه یاران رو به موردور ببره .چون امکان پذیر نبود.

این ماموریت هر چه قدر مخفی تر وبی سرو صدا تر انجام بشه به همون اندازه موفق تره. قطعا ورود همه 9 نفر به موردور از دیده سائورون وخادمانش و همینطور سپاهیان موردور مخفی نمی موند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

به نظر من اگه گاندولف در موريا سقوط نکرده بود ميتونست عقاب هارو خبر کنه دربست ببرنش کوه هلاکت ولي با وجود سواران سياه خطر ناک ميشد به نظر من که راه خوبيه چون نقشه سريع اتفاق ميفته احتمال يه عکس العمل خوب از سايرون کمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...