رفتن به مطلب

Recommended Posts

R-FAARAZON

وقتی یه حلقه بززرگتر ساخته بشه که پلیدی رو کنترل کنه دیگه کسی جرات نمیکنه کار بد کنه.

بعدم من گفتم که سائرون رو نابود کنن.

چرا نباید کسی جرئت کنه؟مگه سائورون عاقبت ملکور رو دید بازم از کاراش پشیمون شد یا از عاقبت کارش ترسید؟

نمیدونم چرا این ساخت حلقه ای بزرگتر از حلقه سائورون منو یاد کشمکش سیث ها و جدای ها در جنگ های ستاره ای میندازه؟

جدای ها هم به جای تقابل منطقی با سیث ها ،میخواستن کلا اونو به عدم بفرستن

نتیجه کارشون هم این بود که وقتی نیروی زیادی صرف آناکین اسکای واکر کردند و بعد ولش کردند ، آناکین به دامان تاریکی غلطید و تبدیل به دارت ویدر شد

شاید یکی از مضامین قدرتمند و مشترک لوتر و جنگ های ستاره ای اشاره به همین مضرات قدرت طلبی باشه(تالکین هم بخصوص در جاهای مختلفی روش تاکید داشته)

فساد قدرت موقعی عیان میشه که دیگه برای بازگشت خیلی دیره

این همون چیزیه که دارت ویدر به پسرش لوک اسکای واکر گفت:تو از قدرت طرف تاریکی خبر نداری

حتی خردمندان هم نمیتونن همیشه نتیجه و پایان کار رو ببینن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

سائورون چه جوری نابود شد ؟ با فداکاری و از خود گذشتگی فرودو، وفاداری سم، عشق آراگورن به مردمش و آزادی سرزمین میانه، شجاعت و امید سپاهی که مقابل دروازه های سیاه جنگیدند و دلیل هایی که هر کدوم از اونها برای شرکت در این جنگ داشتند و ... هزار تا نکته ی مثبت دیگه. قشنگی داستان اینه که سائورون به عنوان بزرگترین نیروی منفی دوران سوم، با این چیز های خوب به زیر کشیده بشه. اگر قرار بود که سائورون با قدرتی عظیم تر از خودش روبرو بشه و ازش شکست بخوره، اون وقت دیگه داستان چه زیبایی برای ما داره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

سائورون چه جوری نابود شد ؟ با فداکاری و از خود گذشتگی فرودو، وفاداری سم، عشق آراگورن به مردمش و آزادی سرزمین میانه، شجاعت و امید سپاهی که مقابل دروازه های سیاه جنگیدند و دلیل هایی که هر کدوم از اونها برای شرکت در این جنگ داشتند و ... هزار تا نکته ی مثبت دیگه. قشنگی داستان اینه که سائورون به عنوان بزرگترین نیروی منفی دوران سوم، با این چیز های خوب به زیر کشیده بشه. اگر قرار بود که سائورون با قدرتی عظیم تر از خودش روبرو بشه و ازش شکست بخوره، اون وقت دیگه داستان چه زیبایی برای ما داره ؟

کاملا با این پست موافقم.

اما ساختن یه حلقه ی بزرگتر یه پیشنهاده که اگه من تو حلقه ی والار بودم حتما مطرحش میکردم و میخواستم که جوابامو بشنوم. حالا اعضای محترم نقش والار رو تو این تاپیک دارن. :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب منم نظرمو بگم :دیــ

ما میدونیم والار دیگه مستقیم توی سرزمین میانه دخالت نمیکنن و فقط کارهایی مثل فرستادن 5ایستاری یا آخر کار اون باد توسط مانوه و ...

والار باز هم نمیخواستن قدرتی بر انسان ها وارد کنن دیگه، همون یک محدودیتی که ایجاد کردن، آخرش به سقوط نومه نور انجامید رو هممون میدونیم! حالا اگه برن یه حلقه رو بسازن، بعد یکی حاضر بشه قسمتی از روحشو در اون بریزه کار ساده ای نیست. و اینم میدونیم حداکثر قدرت حلقه ها بدون نیروی وجودی سائورون میشه 3حلقه ی الفی که کاربردی به مراتب متفاوت دارن تا حلقه ی اعظم

تازه موارد سقوط شخصیت حمل کننده ی اون حلقه هم میمونه که دوستان گفتن...

اما تمام حرف های بالام بر این اساس بود که بتونن حلقه رو بسازن! از کجا میدونیم میتونن؟

چرا فقط و فقط فئانور تونست 3سیلماریل رو بسازه؟ چرا یاوانا نتونست درخت رو دوباره بسازه؟ چون قدرت والار بی نهایت نیست، مطلق نیست، که هرکاری رو انجام بدن...

از نظر من نمیتونستن حلقه رو بسازن، مثلا کورونیر با اون همه تلاشی که کرد بازم نتونست تمام دانش از دست رفته ی حلقه رو بازیابی کنه و یه حلقه با قدرتی قابل توجه بسازه

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خب دوستان بعد از نظرات اعضای محترم من دیگه جوابمو گرفتم.

اینکه هر کار بزرگی توی دنیا فقط یه بار امکان انجامش هست و اگه از دست بره دیگه هرگز برگشتنی و جبران پذیر نیست. اینکه حتا اگه حلقه ساخته میشد باعث تحلیل یه روح دیگه میشه....

ساختن یه حلقه ی بزرگتر نیازمند صرف یه ابر نیرو هست برای کنترل کل آردا... و اینکه پلیدی ها رو هیچوقت نمیشه کاملا نابود کرد...

دروغ های ملکور, بذری است که نمی میرد و نابود نمی شود و پیوسته و از نو,جوانه می زند و ثمره ی پلیدش تا به روز بازپسین به بار می نشیند.

اما من ازین همه بحث به یه نتیجه ی خیلی عظیم تری رسیدم. اینکه اعجاز دست استاد تالکین بزرگ ,چقدر میتونه زیاد باشه که هرگز نمیتونیم کمبود و اشکالی رو در دنیاش حس کنیم... از هر راهی که بریم باز میرسیم به اونجایی که خودش نوشته... اینکه چقدر این مرد میتونه توانا باشه...

روحش شاد... :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aragorn elessar

بله شما درست میگید درستش سارومان هست.

پ.ن:ولی اگه دقت کنید قدرت زیادی باعث فساد میشه.شما ببین الروند-گالادریل و حتی خود گاندلف که مایا بوداز حلقه ی یگانه استفاده نکردند.گاندلف میگه من میخوام از حلقه به درستی استفاده کنم ولی اون سرانجام اراده اش رو بر من تحمیل خواهد کرد.و اینرو باید در نظر داشت که اعتماد کاملی به مایار نبوده که اینکارو بکنند.سارومان یه زمانی رییس شورا بود و از همه قدرتمندتر بود ولی زمانی که دنبال قدرت بیشتر گشت فاسد شد.در کل میتونیم نتیجه بگیریم قدرت بیشتر خطر بیشتری رو برای فرد ایجاد میکنه و احتمال فاسد شدن فرد رو بالا تر میبره.حتی اگه حلقه ساخته شده(منظور حلقه ای که به مایا داده میشه تا به مقابله با سایرون بپردازه)پلید هم نباشه،از اون میخواهند در راه پلیدی استفاده بشه(به هر حال جنگیدن کار خوبی نیست و الفها از حلقه هاشون برای ساختن استفاده میکردند نه برای جنگیدن).شاید بیلبو چون استفاده از حلقه رو با پلیدی اغاز نکرد تونست در برابر اون مقاومت کنه(اینو گاندلف گفته).

به قول لرد آکتون:power corrupts....absolute power corrupts absolutely

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...