رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی شماره 44:به نظر شما تاثیر گذار ترین شخصیت مونث دنیای تالکین چه کسی است ؟

150 رای

1. 1. نظرسنجی 44:به نظر شما تاثیر گذار ترین شخصیت مونث دنیای تالکین چه کسی است ؟

• آره دل
      0
    • الوینگ
      0
    • ایدریل
      0
    • لوتین
    • ملیان
    • مورون
      0
    • ائووین
    • گالادریل
    • آرون
    • سایر

Recommended Posts

Aran Dur
در 31 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

اصلا موافق نیستم که کشتن ویچ کینگ روی سرنوشت سرزمین میانه تاثیر نداشت. اتفاقا خیلی تاثیر داشت. 

کسی که از اول داستان پا روی گلوی فرودو گذاشته بود و کارش رو برای رسیدن به کوه نابودی سخت کرد همین ویچ کینگ بود. اگه ویچ کینگ نمی مرد و حلقه دستش می افتاد این سرزمین میانه نبود که به فنا می رفت؟!

ویچ کینگ فرمانده ی فرماندهان سائورون بود. مثل قطع کردن دست راست دشمن میمونه. قطع کردن دستی که دشمن باهاش شمشیر می زنه چون هنوز سر دشمن رو نزدیم نمی تونه تاثیری داشته باشه؟

اگه بخوایم مثال بزنیم که سنگینی اش روی کفه ی ترازوی نیروهای شر مشخص تر بشه میشه گفت ویچ کینگ برای سائورون، حکم سائورون رو داشت برای مورگوت. سائورونی که بعد میاد خودش جای مورگوت رو پر می کنه. ویچ کینگ هم در اون دوران عینا همون نقش رو داره. قبل از اونم با حمله هاش به قلمروهای انسان ها و تصرف و کشت و کشتار و وحشتی که ایجاد می کنه، عملا بزرگ ترین قلمروی انسان ها رو فلج کرده بود. این هم خودش تاثیر خیلی بزرگیه که ویچ کینگ تو داستان داره.

و من باز تایید می کنم که آرون فقط توی خونه نشست و نجات فرودو فقط یه حقه ی سینمایی نه چیزی که تو کتاب باشه/:):D

حقه ی سینمایی؟ دقیق نمی دونم. اونجاها رو خوندم ولی یادم نمیاد. آروون مطمئنم فرودو رو نجات داد

چون شما { مثل من } طرفدار ائوون هستین دلیل نمیشه حقیقت رو نادیده بگیرید. درسته که ویچ کینگ دست راست سارون بود و همه چیز رو نابود کرد و همه کس رو کشت و پاش رو گذاشته بود روی گلوی فرودو و حتی به فرودو شمشیر زد. ولی حرف من اینه که کشتن ویچ کینگ چیزی نبود که باعث بشه سرنوشت میدل ارث تغییر کنه.

ائوون وقتی ویچ کینگ رو کشت که دیگه زنده و مرده بودنش تاثیری روی رسیدن فرودو به کوه نابودی نداشت وگرنه 8 تا شبح دیگه زاپاس سارون بودن.

همه ی این شخصیت ها بزرگن و مرگ و زندگی هر کدومشون تاثیر زیادی داشت مخصوصا ویچ کینگ، ولی اگه ائوون ویچ کینگ رو نمی کشت. هیچ تغییری در سرنوشت میدل ارث بوجود نمی اومد. پس نتیجه می گیریم با اینکه ائوون شخصیت بزرگی بود ولی در سرنوشت میدل ارث تاثیری نداشت.

اگه ائوون ویچ کینگ رو نمی کشت. شبح های آراگورن می کشتن.

بازم می گم. من منکر این نیستم که ائوون شخصیت بزرگی بود و واقعا با کشتن ویچ کینگ کار بزرگی کرد. من دارم می گم که کارهای بزرگ اون، تاثیری در رسیدن فرودو به کوه نابودی و نابود کردن حلقه و در نتیجه تغییر دادن سرنوشت میدل ارث نداشت

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

دوستان منصفانه رای بدین...یکی بگه دقیقل گالادریل چه نقشی داشت؟:|

بین ملیان و لوتین باید رقلبت سنگینی باشه که نیست متاسفانه در عوض سینه چاکان گالادریل دارن خود نمایی میکنن.

لوتین که خیلی نقش پر رنگی داشت کلا نه تنها فصل مستقل  برن و لوتین بلکه حوادث سلسله وار بعدش  هم ما تاثیرش رو میبینیم.

به نظرم لوتین گزینه معقول تریه.

راستی هدفتون از خاک برداری از این نظر سنجی چی بود؟:|

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 46 دقیقه قبل، *فئانور* گفته است :

دوستان منصفانه رای بدین...یکی بگه دقیقل گالادریل چه نقشی داشت؟:|

بین ملیان و لوتین باید رقلبت سنگینی باشه که نیست متاسفانه در عوض سینه چاکان گالادریل دارن خود نمایی میکنن.

لوتین که خیلی نقش پر رنگی داشت کلا نه تنها فصل مستقل  برن و لوتین بلکه حوادث سلسله وار بعدش  هم ما تاثیرش رو میبینیم.

به نظرم لوتین گزینه معقول تریه.

راستی هدفتون از خاک برداری از این نظر سنجی چی بود؟:|

دوست عزیز بیشتر کسایی که توی نظرسنجی گفته شده روی سرنوشت میدل ارث و .... تاثیر داشتن.

ما اینجا داریم بحث می کنیم که کی تاثیر نداشت :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
6lord majid6
در در 11/3/2017 at 8:04 PM، Aran Dur گفته است :

همونطور که گفتم، منظور من کارهایی نیست که ائووین کرد. منظور من کارهای اونه که روی داستان تاثیر می ذاره.

درسته که اون از داییش مراقبت کرد ولی آیا اگر ویچ کینگ رو نمی کشت. اتفاق خاصی در داستان می افتاد. یا اگه نمی جنگید. اتفاق خاصی برای پایان داستان می افتاد؟

اگه اون نبود، فرودو نمی تونست حلقه رو برسونه یا آراگورن کشته می شد یا ..... .

خیر، درسته که ائووین کارهای زیاد و بزرگی کرد ولی کارهاش در معلوم شدن سرنوشت میدل ارث و فرودو و آراگورن و ... تاثیری نداشت. شاید فقط مراقبت از داییش تاثیر گذار بود.

به هر حال با اینکه آروون هیچ کاری نکرد. همون نجات دادن فرودو از دست نازگول ها هم کار بزرگی بود.

با اینکه سارومان هیچوقت نمی خواست تئودن بمیره چون به محض اینکه تئودن می مرد، پسرش یا ائومر شاه می شد. اون می خواست تئودن رو تحت کنترل بگیره و قدرت تصمیم گیریش رو ازش بگیره. پس اگه ائووین نبود، تئودن نمی مرد و اتفاق خاصی هم نمی افتاد.

گفتم، ائووین کارهای بزرگی کرد ولی تقریبا هیچکدوم از کارهاش در معلوم شدن سرنوشت میدل ارث تاثیری نذاشت. حتی کشتن ویچ کینگ. کشتنش کار بزرگی بود. ولی تاثیری روی سرنوشت جنگ یا میدل ارث نداشت

دوست عزیز در کتاب گفته شده گلورفیندل فرودو رو نجات میده :h14052:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

فرض کن ویچ کینگ کشته نمیشد : به احتمال صد در صد گندالف کشته میشد ، آراگورن هم شکست میخورد ، گونور سقوط میکرد . بعدش مگه ویچ کینگ کشکه که شبح ها بکشنش ؟ بعدشم خط زمانی داستانو یه کم تو ذهنت مرتب کن : زمانی که ویچ کینگ کشته شد ، تقریبا مساوی با اسیر شدن فرودو.  اگه ویچ کینگ کشته نمیشد میرفت و  .... .

فرودو هم آرون نجات نداد ، یه نجیب زاده الف بود که اسمشو یادم نیست .

پ ن : خدا وکیلی گالادریل چی کار کرد ؟ الان من ایجا دارم میسوزم از اینکه رای لوتین کمتر از گالادریله ! گالادریل فوق کمکش دادن لمباس بود ، یه چارتا هم حرف زد که اصلا لازم نبود . آخرشم فقط دستشو گرفت بالا و رفت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 6 دقیقه قبل، 6lord majid6 گفته است :

دوست عزیز در کتاب گفته شده گلورفیندل فرودو رو نجات میده

در 6 دقیقه قبل، lord of gondolin گفته است :

فرودو هم آرون نجات نداد ، یه نجیب زاده الف بود که اسمشو یادم نیست .

خب، حرف شما متین و درست و من قبول دارم. پس آروون هم رفت توی لیست سرنوشت نسازان :))

در 7 دقیقه قبل، lord of gondolin گفته است :

زمانی که ویچ کینگ کشته شد ، تقریبا مساوی با اسیر شدن فرودو.  اگه ویچ کینگ کشته نمیشد میرفت و  .... .

پس شبح های دیگه چیکار می کردن؟ حتما باید ویچ کینگ می رفت سراغ فرودو

هنوزم به نظرم کشتن ویچ کینگ تاثیری نداشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در 4 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

خب، حرف شما متین و درست و من قبول دارم. پس آروون هم رفت توی لیست سرنوشت نسازان :))

پس شبح های دیگه چیکار می کردن؟ حتما باید ویچ کینگ می رفت سراغ فرودو

هنوزم به نظرم کشتن ویچ کینگ تاثیری نداشته

نمیشه این همه ارتش و بند و بساطو بدون فرمانده ول کرد رفت که . بعدش قدرت ویچ کینگ اصلا قابل قیاس با بقیه نبود . فرودو ممکن بود بتونه از پس اون یکی ها بر بیاد ، اما شانسش در مقابل ویچ کینگ صفر بود .

ویرایش شده در توسط lord of gondolin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 3 دقیقه قبل، lord of gondolin گفته است :

نمیشه این همه ارتش و بند و بساطو بدون فرمانده ول کرد رفت که . بعدش قدرت ویچ کینگ اصلا قابل قیاس با بقیه نبود . فرودو ممکن بود بتونه از پس اون یکی ها بر بیاد ، اما شانسش در مقابل ویچ کینگ صفر بود .

اونا حلقه ای رو از فرودو پیدا نکرده بودن. فقط یه هابیت رو گرفته بودن و فکر نکنم به محض تموم شدن جنگ { که اگه ائووین ویچ کینگ رو نمی کشت، حتما ارواح می کشتنش } ویچ کینگ یه راست می رفت سراغ فرودو.

در حالی که بالاخره دهن سارون رفت سارغش و زره میتریل رو پیدا کرد ولی خود فرودو و سم از اونجا رفته بودن.

ائووین فقط می تونست با کشتن ویچ کینگ تاثیر داشته باشه که اون هم به نظرم زنده و مرده بودنش تاثیری نداشت.

آخه حلقه رو پیدا نکرده بودن که ویچ کینگ تا کریتیس آنگول پرواز کنه. مطمئنا پس از بازگشتش بهش خبر می دادن که تا خبردار بشه و بره بررسی کنه. فرودو خیلی وقت بود از اونجا رفته بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در 11 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

اونا حلقه ای رو از فرودو پیدا نکرده بودن. فقط یه هابیت رو گرفته بودن و فکر نکنم به محض تموم شدن جنگ { که اگه ائووین ویچ کینگ رو نمی کشت، حتما ارواح می کشتنش } ویچ کینگ یه راست می رفت سراغ فرودو.

در حالی که بالاخره دهن سارون رفت سارغش و زره میتریل رو پیدا کرد ولی خود فرودو و سم از اونجا رفته بودن.

ائووین فقط می تونست با کشتن ویچ کینگ تاثیر داشته باشه که اون هم به نظرم زنده و مرده بودنش تاثیری نداشت.

آخه حلقه رو پیدا نکرده بودن که ویچ کینگ تا کریتیس آنگول پرواز کنه. مطمئنا پس از بازگشتش بهش خبر می دادن که تا خبردار بشه و بره بررسی کنه. فرودو خیلی وقت بود از اونجا رفته بود

یه بار دیگه فکر کن ! حتی تو فیلم هم نشون میده که ارک ها سر حلقه و زره با هم دعواشون میشه . ینی فرودو رو لخت کرده بودن حلقه رو ندیده بودن ؟ بعدش مسلما سائرون انقدر احمق نیست که همه بفرسته جنگ ، حتما یکی از نزگول تو باراد دور مونده بوده ، یه جیغ میکشیده ویچ کینگ میومده :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 2 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

یه بار دیگه فکر کن ! حتی تو فیلم هم نشون میده که ارک ها سر حلقه و زره با هم دعواشون میشه . ینی فرودو رو لخت کرده بودن حلقه رو ندیده بودن ؟ بعدش مسلما سائرون انقدر احمق نیست که همه بفرسته جنگ ، حتما یکی از نزگول تو باراد دور مونده بوده ، یه جیغ میکشیده ویچ کینگ میومده :دی

دوست من، مثل اینکه شما هستی که باید به فیلم دقت کنید. اورک ها سر طمعشون به زره با هم دعوا کردن در حالی که وقتی سم فکر می کنه که فرودو مرده، حلقه رو قبل از اینکه اورک ها برسن بر می داره پس اورک ها حلقه ای رو از فرودو نمی گیرن.

درضمن، مگه مدرسه ی دخترانست که یکی جیغ بکشه بقیه بیان :|  چرا باید یه نازگول وقتی فهمید یه کسی توی کریتیس آنگوس اسیره، ویچ کینگ رو صدا بزنه؟ خب خودش می ره سراغش. توی گاندور که نیست. توی کریتیس آنگوله. درضمن، همه ی نازگول ها تحت فرمان سارون هستن. اول اونا به سارون sms می دن و یعد سارون برای ویچ کینگ forward می کنه :))

خلاصه می کنم: اگه ویچ کینگ به دست ائووین کشته نمی شد و حتی به دست اشباح هم کشته نمی شد. بعد از تموم شدن جنگ بر می گشت و مطمئنا تا وقتی که برگرده فرودو از اونجا رفته بود. اگر هم نرفته بود، ویچ کینگ یه راست نمی ره سمت کریتس آنگول بخاطر یه مسئله ی کوچیک. و تا بهش خبر بدن و برسه فرودو رفته بود. و اگه نازگول دیگه ای هم بود حتما باید توی داستان سر و کلش پیدا می شد که نشد. پس نتیجه می گیریم که زنده بودن ویچ کینگ در رسیدن فرودو به کوه نابودی تاثیری نداشت و در نتیجه ائووین هم تاثیری نداشت. چون اگه سارون از وجود فرودو آگاه می شد، مطمئنا نه تنها ویچ کینگ بلکه همه ی 9 اشباح رو می فرستاد سراغش و توی فیلم نفرستاد. ممنون

درضمن نهایی، تالکین می نویسه که وقتی سارون فهمید فرودو با حلقه وارد کوه نابودی شده، خیلی پشیمون شد که چرا در اونجا رو گل نگرفت :)) . پس بله، سارون انقدر احمقه

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 2 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

خلاصه می کنم: اگه ویچ کینگ به دست ائووین کشته نمی شد و حتی به دست اشباح هم کشته نمی شد. بعد از تموم شدن جنگ بر می گشت و مطمئنا تا وقتی که برگرده فرودو از اونجا رفته بود. اگر هم نرفته بود، ویچ کینگ یه راست نمی ره سمت کریتس آنگول بخاطر یه مسئله ی کوچیک. و تا بهش خبر بدن و برسه فرودو رفته بود. و اگه نازگول دیگه ای هم بود حتما باید توی داستان سر و کلش پیدا می شد که نشد. پس نتیجه می گیریم که زنده بودن ویچ کینگ در رسیدن فرودو به کوه نابودی تاثیری نداشت و در نتیجه ائووین هم تاثیری نداشت. چون اگه سارون از وجود فرودو آگاه می شد، مطمئنا نه تنها ویچ کینگ بلکه همه ی 9 اشباح رو می فرستاد سراغش و توی فیلم نفرستاد. ممنون

خل نتیجه گیریتون اشتباهه : )

منم دلایل رو بالا گفتم. وقتی شما چیزی رو که خیلی خیلی مهمه پیدا کنید و رییسی هم مثل ویچ کینگ داشته باشید حتما اول به اون خبر میدید. چون می دونید اگه خب ندید و سر خود کاری کنید عواقب وحشتناکی داره.

برحال اینجا نظر سنجیه. شما باید نظر خودتون رو بدید. اما من و احتمالا دوستان با این دلایل قانع نشدیم که کشتن ویچ کینگ روی سرزمین میانمه تاثیری نداشته وقتی هم دست راست بودن ستئورونش رو قبول دارید هم تمام کارها  و نقش هاش رو. 

سائورون در لحظات آخر تمام حواسش سمت ارتش رفت و از فرودو پرت شد و دیدیم که اشباح هم به سمت مونت دوم رفتند اون لحظه ای که فرودو غفلت کرد و توجهشون رو جلب کرد. اما اونی که هدایت این تعقیب و گریز طولانی رو به عهده داشت ویچ کینگ بود. پس نمیشه گفت تاثیری نداشت. برحال.... : )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 41 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

خل نتیجه گیریتون اشتباهه : )

منم دلایل رو بالا گفتم. وقتی شما چیزی رو که خیلی خیلی مهمه پیدا کنید و رییسی هم مثل ویچ کینگ داشته باشید حتما اول به اون خبر میدید. چون می دونید اگه خب ندید و سر خود کاری کنید عواقب وحشتناکی داره.

برحال اینجا نظر سنجیه. شما باید نظر خودتون رو بدید. اما من و احتمالا دوستان با این دلایل قانع نشدیم که کشتن ویچ کینگ روی سرزمین میانمه تاثیری نداشته وقتی هم دست راست بودن ستئورونش رو قبول دارید هم تمام کارها  و نقش هاش رو. 

سائورون در لحظات آخر تمام حواسش سمت ارتش رفت و از فرودو پرت شد و دیدیم که اشباح هم به سمت مونت دوم رفتند اون لحظه ای که فرودو غفلت کرد و توجهشون رو جلب کرد. اما اونی که هدایت این تعقیب و گریز طولانی رو به عهده داشت ویچ کینگ بود. پس نمیشه گفت تاثیری نداشت. برحال.... : )

نه مثل اینکه توضیحات من فایده نداره. من بخاطر سوال تاپیک اهمیتی نمی دم که ویچ کینگ که بود و چه کرد. اصلا ذره ای اهمیت نمی دم. حرف اصلی من اینه که ائووین با کشتن ویچ کینگ هیچ تاثیری روی میدل ارث نذاشت اولا چون مرگ ویچ کینگ بعد از تعقیب و گریز فرودو بود. { که مسلما همه این رو می دونیم }

دوما، هیچ رقمه امکان نداشت با زنده موندن ویچ کینگ فرودو به هدفش نرسه.

هیچ کدوم از کاربرها دلیل قانع کننده ای برای اینکه ویچ کینگ کل مسافت میناس تریث تا کریتیس آنگول رو برای بررسی یه دستگیری هابیت طی کنه نمیارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...