رفتن به مطلب
LORD LOSS

درباره جنگ ها

Recommended Posts

LORD LOSS

در سال 2941 دوران سوم روی داده این نبرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

ببخشید ولی لازم دیدم یه نکته رو متذکر بشم

تمامی جنگ های سرزمین میانه در کتاب اطلس سرزمین میانه اثر فونستاد و ترجمه رضا علیزاده با تمامی جزئیات , تلفات و غیره و غیره هست و در ضمن همین اطلاعات رو در سایت های مختلف میشه پیدا کرد

حالا نمیدونم بهتر نیست به جای دوباره کاری و توضیح دوباره جنگ های سرزمین میانه , توی تاپیک در موردشون بحث و گفت وگو کنیم تا بخوایم همه رو توضیح بدیم ؟

این نظر من بود تصمیم با بقیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

نام نبرد: نبرد ارگ شاخ آواز

زمان وقوع: سوم و چهارم مارس سال 3019 د.س

محل وقوع:گودی هلم و ارگ شاخ آواز

طرفین:روهان وایزنگارد

تعداد طرفین:روهان و متحدان تئودن 1000 سوار-گاملینگ پیر 1000 سواره-ارکنبراند 1000 پیاده جمع نیروها در 3 مارس 2000 نفر جمع نیروها 3800 نفر که 2700 نفر از آنها در جنگ شرکت داشتند درمقابل ارتش آیزنگارد با تعداد تقریبی ده هزار نفر.

فرماندهان: تئودن-آراگورن-ایومر-گاملینگ-ارکنبراند در مقابل (نام فرماندهان سپاه ارک ها مشخص نیست)

رخداد مهم: از بین رفتن بیشتر قدرت سارامون و همچنین وارد شدن هورن ها به جنگ و همچنین آمدن گاندلف با نیروی کمکی که باعث پیروزی شد.البته یکی از رخدادهای مهم حمله 900 سوار تئودن به همراهی آراگورن که یکی از علل پیروزی در جنگ بود.

نتیجه کلی:روهان توانست از یک سقوط حتمی نجات پیدا کند و ایزنگارد در نتیجه این شکست سقوط کرد.

توضیحات:به توصیه گاندلف تئودن به طرف غرب میره تا حملات سارامون رو دفع کنه ولی با شنیدن خبر اینکه نبرد دومی که روی داده فاجعه بار بوده راهشو به گودی هلم کج میکنه و گاندلف برای جمع کردن سپاهیان پراکنده به دشت ها میره.در گودی آن ها تعداد زیادی وارگ سوار دیدند.ایومر مردان رو روی دیوار گودی میگذاره تا از اونجا که ضعیفترین نقطه دفاعی دژ هست دفاع کنند.دشمن به طرف دیوار ها و دروازه هجوم میبره ولی آراگورن وایومر وگیملی از دروازه دفاع میکنند و دشمن عقب میشینه.اما وقتی نبرد روی دیوار شدت میگیره ارک ها راه آب گذر رو با انفجار باز میکنند و بقیه ارک ها شروع به تصرف دیوار گودی میکنند.تمام مدافعان به دژ و غار ها پناه میبرند.حملات در طول شب هم ادامه داره و ارک ها با انفجار به داخل ارگ هم میان تا اینکه تئودن و آراگورن دوشادوش هم به همراه 900 سوار به ارک ها یورش میبرند و ارک ها رو با وجود تعداد بیشتری که دارند به طرف سد هدایت میکنند و در اون زمان گاندلف به همراه سپاهی که جمع کرده بود به فرماندهی ارکنبراند به ارک ها یورش میبرند و ارک ها به داخل جمعیت هورن ها میرن و دیگه هیچ کدومشون از اونجا بیرون نمیاد.

ویرایش شده در توسط Edhelharen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

ببخشید ولی لازم دیدم یه نکته رو متذکر بشم

تمامی جنگ های سرزمین میانه در کتاب اطلس سرزمین میانه اثر فونستاد و ترجمه رضا علیزاده با تمامی جزئیات , تلفات و غیره و غیره هست و در ضمن همین اطلاعات رو در سایت های مختلف میشه پیدا کرد

حالا نمیدونم بهتر نیست به جای دوباره کاری و توضیح دوباره جنگ های سرزمین میانه , توی تاپیک در موردشون بحث و گفت وگو کنیم تا بخوایم همه رو توضیح بدیم ؟

این نظر من بود تصمیم با بقیست

نظر شما برای من قابل احترام ومتینه جناب شهریار.منتها به این نکته توجه داشته باش که خیلی از دوستان به منابعی که شما ذکر کردی دسترسی ندارند.درباره سایت ها هم حق با شماست.نه تانها این مطلب بلکه بسیاری دیگر از مطالب فروم را میشود به راحتی در سایت های دیگر پیدا کرد.اما مسئله این است که گاهی اوقات این سایت هاکامل نیست .هدف ما هم فقط معرفی نبرد ها نیست بلکه می خواهیم دوستانی که تازه وارد فروم شده اند و کمتر در این زمینه می دانند به منابع دیگر مراجعه کنند و اطلاعات خود را افزایش دهند تا حرفی برای گفتن داشته باشند.(این اتفاق برای خود من هم افتاده)در ضمن گه گاه تاپیک هایی را در فروم میبینم که به زحمت می شود آن ها را ربط داد به جهان تالکین!به هر حال باز هم ممنون که نظر دادید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

نام نبرد:نبرد اخرین اتحاد

زمان وقوع:سال3441 دوران دوم

محل وقوع:باراد-دور

طرفین:ارتش متحد انسان ها والف ها در برابر ارتش سائرون

فرماندهان:سپاه خیر گیل-گالاد الراند الندیل ایسیلدوروارتش شر به فرماندهی شخص سائرون

رخداد های مهم:کشته شدن گیل-گالاد و الندیل والبته اناریون که در یک سال ثبل در محاصره باراد-دور کشته شده بودو مرگ سائرون ورسیدن حلقه یگانه به اسیلدور پسر الندیل و بازگشت ناز گول ها به سایه

توضیحات:

سائرون فرمانروای تاریکی باساختن حلقه یگانه بسیار قدرت مند شده بود او دوران دوم تاریکی رو اگه اشتباه نکنم به زمین اورده بود.

فرمان روایی ها یکی یکی سقوط میکردن.دوران دوم زمان شکوه نومه نور بوده.اما انسان های نومه نور و الف ها تسلیم نشدن ان ها درجنگ داگورلاد ارتش سائرون رو شکست میدهند(3434)

وبعد از این جنگ که سپاه سائرون شکست میخوره محاصره باراد-دور شروع میشود.

در محاصره باراد-دور اناریون کشته میشئد(3440).وبالاخره جنگ اصلیدرسال 3441شروع میشود در این جنگ ابتدا ارتش خیر به پیروزی نزدیک میشود انها بیشتر سپاه اورک هارو میکشند اما سائرون که حلقه را در دست داد شکست نا پذیر است.

سائرون الندیل را میکشد و ایسیلدور شمشیر شکسته پدرش را میگیردو حلقه را از دست سائرون در می اورد وبا عث مرگ جسم سائرون میشود.

ایسیلدور حلقه را نابود نمیکند واجازه میدهد سائرون زنده بماند.

نتیجه کلی:صلح وارامش به مدت حدود 2500سال و زنده ماندن روح سائرون که به حلقه وابسطه است

بازم از دوستان غذر خواهی میکنم اگه مطلب ناقص است

واز جناب تور بابت راهنمایی تشکر میکنم

ویرایش شده در توسط استرایدر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

نام نبرد: ارابه سواران 1

زمان وقوع: 1899 د.س

محل وقوع: رووانیون شرقی

طرفین: روون رووانیون و گوندور

فرماندهان لشکر روون: مشخص نیست

فرماندهان لشکر گوندور: پادشاه ائارنیل و تعدادی سردار سپاه

فرماندهان لشکر رووانیون:مشخص نیست

سپاهیان روون: استرلینگ ها و ارابه سواران کمان دار

سپاهیان رووانیون: مردم عادی وتعدادی سرباز شورشی

سپاهیان گوندور: مردمان دونه داین و تعدادی از سواران نا متحد روهیریم

تعداد سپاهیان هر سه طرف:مشخص نیست

تلفات هر سه طرف:مشخص نیست

توضیحات:

در سال 1856 د.س سپاهیان مردم روون که مجهز به ارابه بودند حملات خود را به رووانیون شرقی و و جنوبی شروع کردند در همان سال ها هم رووانیون سقوط کرد اما در سال 1899 د.س مردمان رووانیون شورش کردند و از شمال به انان حمله کردند گوندور هم از ماجرا خبر دار شد و سپاهی بزرگ را از طرف شمال گوندور به جنوب ارتش روون برد سپاه روون از هر دو طرف محاصره شدند و شکست خوردند و رووانیون ازاد شد.

نتایج: رووانیون ازاد شد و چهلو پنج سال ارامش بر سرزمین های اطراف حاکم شد.

نبرد بعدی هم نبرد ارابه سواران 2 هستش خودم مینویسم کسی ننویسه!

بعدیش هم نبرد اردوگاهه اونم کسی ننویسه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

نام:نبرد اول بلریاند

زمان:1497 سال های درختان

مکان:بلریاند

مدت زمان:نه چندان زیاد

طرفین:متحد الف های سیندار والف های سبز و دورف ها دربرابر اورک ها،گرگ ها ودیگر موجودات پلید

فرماندهان:الوه کبود ردا،کردان کشتی ساز و ناندور در برابر ملکور ،سائرون و گوتموگ

رخداد های مهم:کشته شدن دنه تور پادشاه الف ها سبز

تلفات:تقریبا نامعلوم، الف های سبز تلفات سنگینی رامتحمل شدند.حدود صد هزار تن از لشکریان ملکور هم نابود شدند

نتیجه کلی:پیروز نسبی الف ها دورف ها

شرح:مورگوت برای امن ساختن دژ مخوف آنگباند ارتشش بزرگی از اورک ها را روان ساخت و برای جنگ به سرزمین سیندار فرستاد.این تنها نبردی است که قلمرو پادشاه تینگول نقش مهمی در مقابله با ملکور را در آن بر عهده داشت.نیرو های مورگوت به دو دسته تقسیم شدند،یک گروه از طریق دره سیریون به غرب رفته و گروه دیگر رود آروس و گلیون به شرق رفتند،برخی نیز در گذر گاه های آنارخ و آگلون پراکنده شدند.

در شرق پادشاه تینگول از دوریات نبردی سهمناک وخشن را با اورک ها ترتیب داد.در آنجا شاه دنه تور، فرمانروای لایکوئندی ها به او پیوست و باعث عقب نشینی اورک ها شدند.نیرو های لایکوئندی که تجهیزات سبکی داشتند در آمون ارب گرفتار شدند و پیش از آن که سیندار به کمکشان بیایند شاه دنه تور کشته شد.نیرو های ملکور سر انجام شکست را پذیرفتند و باقی مانده آنان توسط دورف های کوه دولمد کشته شدند.

در غرب الف های فالاس تحت فرماندهی کردان به گروه غربی تاختند اما در آن نبرد شکست خوردند و در شهر های آگلارست و بریتومبار با آنان رو برو شدند.این شهر ها توسط لشکر اورک ها محاصره و تسخیر شد و دوریات نتوانست به موقع به آنها کمک کند.تا زمان لشکر کشی نولدور تحت فرماندهی فئانور این شهر ها تحت سیطره ملکور باقی ماند.

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی و اسامی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

ببخشید این اعداد و آمار رو از چه منبعی آوردید؟ من تا حالا هیچ جا ندیده بودم برای این نبردها عددی ذکر شده باشه!

در واقع من هیچ وقت فکر نمیکردم تعداد کل نولدور هم به ۳۰٬۰۰۰ نفر برسه، چه رسد به این که فقط این تعداد از نولدور تحت فرماندهی فینگولفین تو داگور براگولاخ کشته بشه! مگه چند نفر از نولدور کلا از والینور کوچ کردن به بلریاند؟!

دوست عزیزاگه کمی بگردی خودت جوابتو میگیری دیگه نیازی به پرسیدن تو اینجا نیست , چون شما تا بحال این اعدادو ندیدید دلیلی بر عدم صحت اونا نمیتونه باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

نام نبرد:نبرد مورانون

زمان وقوع:25 مارس 3019 دوران سوم

محل وقوع تپه های سرواره

طرفیین:

سپاه غرب در برابر سپاه ارک های سائرون

فرماندهان:آراگورن و ائومر و ویاران آراگورن فرماندهان سپاه غرب دهان سائرون نازگول های باقی مانده فرمانده سپاه باراد دور

رخدادهای مهم:ایجاد شرایط مناسب برای نا بودی حلقه یگانه

توضیحات:

پس از پیروزی انسان ها در نبرد پله نور این جنگ اتفاق افتاد.

در 18 مارس سپاه غرب از میناس تریت عازم باراد دور میشود و فرودو بگینز و سم وایز هم چنان به طرف کوه نابودی پیشروی میکنند.در19 مارس سپاه غرب به دره ی مورگول میرسد

و در23 مارس سپاه غرب از ایتیلین بیرون میرود در روز بعد یعنی 24 مارس سپاه در برهوت مورانون اردو میزند و فرودو و سم مراحل آخر سفرشان را طی میکنند

وبالاخره جنگ در اصلی در 25 مارس 3019 دوران سوم شروع میشود سپاه انسانهای غرب در روی تپه های سرواره محاصره میشود ولی در این هنگام فرودو به کوه هلاکت میرسد تعداد اورک ها بسیار بیشتر از سپاه غرب است ولی آنها به فرودو ایمان دارند.

سپاه غرب به شکست نزدیک میشود ولی در این هنگام گولوم حلقه را از فرودو میگیرد ودر کوه نابودی سقوط میکند...حلقه نابود میشود

روح سائرون میمیرد و باراد دور سقوط میکند ...

تلفات :قسمتی از سپاه غرب وتمام اورکها البته به لطف گولوم

نتیجه کلی:

نابودی حلقه یگانه و همین طور نابودی سائرون فرمانروای تاریکی وپیروزی سپاه غرب و ایجاد صلح در سرزمین میانه

باز هم اگه نا قص بود به هم تذکر بدید تا کاملش کنم

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

نام نبرد:نبرد حلقه

زمان وقوع:25 مارس 3018 دوران سوم

محل وقوع تپه های سرواره

طرفیین:

سپاه غرب در برابر سپاه ارک های سائرون

فرماندهان:اراگورن و ائومر و ویاران اراگورن فرماندهان سپاه غرب دهان سائرون نازگول های باقی مانده فرمانده سپاه باراد دور

رخداد های مهم:ایجاد شرایط مناسب برای نا بودی حلقه یگانه

تو ضیحات:

پس از پیروزی انسان ها در نبرد پله نور این جنگ اتفاق اوفتاد.

در 18 مارس سپاه غرب از میناس تریت عازم باراد دور میشود و فرودو بگینز و سم وایز هم چنان به طرف کوه نابئدی پیشروی میکنند.در19 مارس سپاه غرب به دره ی مورگول میرسد

ودر23 مارس سپاه غرب از ایتیلین بیرون می.ودر روز بعد یعنی 24 مارس سپاه در برهوت مورانون اردو میزند و فرودو و سم مراحل اخر سفرشان را طی میکنند

وبالا خره جنگ در اصلی در 25 مارس 3018 دوران سوم شروع میشود سپاه انسانهای غرب در روی تپه های سرواره محاصره میشود ولی در این هنگام فرودو به کوه هلاکت میرسد تعداد اورک ها بسیار بیشتر از سپاهغرب است ولی ن هخا به فرودو ایمان دارند.

سپاه غرب بع شکست نزدیک میشود ولی در این هنگام گولوم حلقه را از فرودو میگیرد ودر کوه نابودی سقوط میکند...حلقه نابود میشود

روح سائرون میمیرد و باراد دور سقوط میکند ...

تلفات :قسمتی از سپاه غرب وتمام اورکها البته به لطف گولوم

نتیجه کلی:

نابودی حلقه یگانه و همین طور نابودی سائرون فرمانروای تاریکی وپیروزی سپاه غرب و ایجاد صلح در سرزمین میانه

باز هم اگه نا قص بود به هم تذکر بدید تا کاملش کنم

اسم این نبرد مورانون هستش عزیز دل و در سال 3019 د. س اتفاق میفته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

نام نبرد:نبرد خشم

زمان وقوع:545-578 دوران اول

محل وقوع:بلریاند

طرفین:مورگوت و والار+ائارندیل

تلفات:تقریبا اکثر ارتش مورگوت از بین رفت

رخدادهای مهم:

والار و الفها بالروگ را نابود کردند، مگر تعدادی اندک که خود را نجات دادند و در جاهای مختلف پنهان گشتند اورکها مانند کاهی در آتشی بزرگ از بین می‌رفتند و تار و مار می‌شدند. درحالیکه اداین همراه با والار می‌جنگیدند، بسیاری دیگر نیز بودند که در مقابل والار قرار گرفتند و از بین رفتند. مورگوت در حالیکه شکست را احساس می‌کرد، آخرین سلاحش را رو کرد، ازدهایان بالدار، که تا پیش از این در هیچ جا دیده نشده بودند و باعث شدند که والار عقب نشینی نمایند. سر دسته این اژدهایان موجودی قدرتمند و پلید بود به نام آنکالاگون سیاه.سپس ائارندیل همراه با کشتی آسمانی اش وینگیلوت در کنار عقابها با اژدهایان به نبرد پرداختند و در نهایت رهبر اژدهایان یعنی آنکالاگون سیاه را به طرزی دهشتناک از بین بردند. آنکالاگون پس از کشته شدن بر روی برج‌های تانگورودریم سقوط کرد و منجر به نابودی آن شد.

مورگوت در حالیکه در عمیق ترین سیاهچال آنگباند مخفی شده بود توسط زنجیرهای قدیمی آنگاینور به بند کشیده شد. دو سیلماریلی که در هنوز در اختیارش بود توسط ائون وه مایار باز پس گرفته شد و به شدت از آنها محافظت به عمل آمد (هرچند این دو جواهر بعدها توسط مایدروس و ماگلور به سرقت برده شد.) در نهایت والار او را از طریق دروازه شب در پوچی تبعید کردند، ویرانی‌های نبرد بسیار عظیم بود؛ بخش اعظمی از سرزمین‌های غرب ارد لوین از بین رفته و در اعماق دریا مدفون گشتند. بسیاری از الف‌ها به غرب مهاجرت کردند در حالیکه بسیاری دیگر نیز در شرق ماندند. والار جزیره‌ای با نام نومه نور را در دریای غربی برافراشتند که منزلگاه جدید اداین گشت.

نتیجه کلی: : پیروزی قاطع ارتش والار ، غرق شدن بلریاند، اخراج مورگوت از آردا

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

دوست عزیزاگه کمی بگردی خودت جوابتو میگیری دیگه نیازی به پرسیدن تو اینجا نیست , چون شما تا بحال این اعدادو ندیدید دلیلی بر عدم صحت اونا نمیتونه باشه

پیام جان چرا ناراحت میشی. من فقط یه سوال پرسیدم و به هیچ وجه هم صحت این آمار رو زیر سوال نبردم. تو سیلماریلیون تنها جایی که عدد میده مربوط میشه به نیرنایت آرنویدیاد که میگه تورگون با ده هزار الف از گوندولین به یاری فینگون اومد. تو اطلس سرزمین میانه هم عددی نبود.

اتفاقا من چون این اعداد رو جایی پیدا نکردم این سوال رو پرسیدم. قبلش هم رفتم تو چندتا فرهنگ نامه مربوط به تالکین (من جمله Tolkien Gateway و http://www.glyphweb.com/arda) گشتم و هیچ عددی توش ندیدم. واسه همین اومدم اینجا از شما بپرسم این آمار رو تو کدوم کتاب یا فرهنگ نامه دیدین. (جمله ام کاملا سوالی بود)

قسمت دومش هم تعجب خودم رو از این اعداد بیان کردم، چون قبلا فکر میکردم کم تر از این تعداد باشه. بعدشم که پرسیدم کلا نولدوری که به بلریاند اومدن چند نفر بودن. اونجا هم چیزی درباره این که گفته های شما صحت نداره نگفتم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

نام نبرد:ارابه سواران2

زمان وقوع:1944 د.س

محل وقوع:تپه های مورانون و جنوب اسگیلات

طرفین: خاند و هاراد و روون در برار گوندور

تعداد نیرو ها :نامشخص

تلفات: ارتش شمالی گوندور نابود شد و خاند و هاراد و رونن هم از بین رفتند

توضیحات:

در سال 1944د.س سه قلمروی وحشی روون و خاند هاراد با هم متحد شدند خاند و هاراد از جنوب حمله کردند و روون از شرق نبرد در شمال در گرفت و سپاه شمالی گوندور به کلی از بین رفت انان به طرف رووانیون راه افتادند و برای همیشه به امپراطوری رووانیون خاتمه دادند سپس به سوی داگورلد رفتند و انجا را نیز به تصرف خود در اوردند مرحله ی بعدیشان رفتن به مرز ها ایتیلین بود ودر همان جا هم مستقر شدند اما ارتش جنوبی گوندور پیروز شد و بعضی از نواحی هاراد نزدیک را گرفت.

نتایج:رووانیون نابود شد و ارتش های هاراد و خاند به کلی شکست خوردند.

ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

ببخشید لوتر جان ولی فکر کنم باید نکته ای رو متذکر بشم.منظور جناب تورامبار فقط این بود که منابع اعداد وارقامی که دوستان دادن کجاست.به نظرم این سوال منطقی ومعقولیه چون خود من هم بعضی اطلاعات نبردهارو در متن کتاب یا سایت ها پیدا نکردم و جاش رو خالی گذاشتم

ویرایش شده در توسط LORD LOSS

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...