رفتن به مطلب

Recommended Posts

فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

کاپیتان ما نمی دانیم کدام قوی تر است چرا؟ چون از طرفی آنکلاگون بزرگ تر است و از طرفی گلائرونگ افسون چشم و زبان دارد اگر انکلاگون دارای این ویژگی ها باشد یقینی از گلائرونگ قوی تر است.

ادموند می توانی به نقاشی های آلن لی مراجعه کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خب انكالاگون اتش دهانش بسيار سوزانده تر و مهلك تر از گلائرونگه و قدرت پروازم داشته يعني اينا حساب نيستن؟

الان من يه سوال دارم:با توجه به اون حرفا به نظر شما اسماگ قوي تره يا اژدهايان دوران اول؟

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

خب انكالاگون اتش دهانش بسيار سوزانده تر و مهلك تر از گلائرونگه يعني اين حساب نيست؟

الان من يه سوال دارم:با توجه به اون حرفا به نظر شما اسماگ قوي تره يا اژدهايان دوران اول؟

خب مشخصه که دوران اول، چون حرفت مث این می مونه که مثلا کروکودیل قوی تره یا دایناسور. البته فقط مثال بود

با عرض اجازت

کاپیتان ما نمی دانیم کدام قوی تر است چرا؟ چون از طرفی آنکلاگون بزرگ تر است و از طرفی گلائرونگ افسون چشم و زبان دارد اگر انکلاگون دارای این ویژگی ها باشد یقینی از گلائرونگ قوی تر است.

ادموند می توانی به نقاشی های آلن لی مراجعه کنی.

من اصن به نقاشی ها کاری ندارم، چون حقیقتا همشون اغراق توشون مشاهده می شه. تصور من اینه که آنکالاگون بیشتر از سه برابر اسماگ نمی تونست باشه. قاعدتا حرف من بیشتر منطبق با عقله تا اون نقاشی ها، با این که خیلی خفن کشیده شدن [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بابا پس اين همه دليل كه نميشه اژدهايان دوران اول قوي تر باشن چي ميشه؟ [-( ...اخه اگه اينطوري باشه چطوري تو جنگ خشم مورگوت شكست ميخوره؟اگه ما بگيريم كه اژدهايان دوران اول قوي تر باشن اونوقت فكر كنيد كه مثلا هزار تا موجود تو يه ارتش باشن كه هر كدوم مثلا دو برابر اسماگي كه اينطوري ويرانگري ميكنه قدرت داشته باشن اونوقت اون سپاهي كه انكالاگونم داره چطوري ممكنه كه شكست بخوره خداييش اين دلايل منطقي نيستن؟

در ضمن لايك واسه اون حرفتون كه گفتين انكالاگون نميتونه بيشتر از سه برابر اسماگ باشه!!(پس اگه بخواييم با ديد من نگاه كنيم (كه بعيد ميدونم شما نگاه كنيد!!)انكالاگون ميشه 390 متر)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

با حرف ادموند موافقم در تمام تصاویر اغراق وجود دارد.

کاپیتان کم کم بحث ما دارد به سمت تفاوت سلیقه کشیده می شود. در اول ما دلایل خود را بیان کردیم تا بحث به اندازه ی یک صفحه شد بحث اضافی الکی است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بحث با شما برام لذت بخش بود!!!!!!!

post-2413-0-30261400-1408474230_thumb.jp

اينم اون مقايسه...من كه تا حد زيادي باهاش موافقم شما چي؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

من نیز با شما موفقم این تصویر تقریبا درست است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کریستوفر

دوستانی که در مورد اژدهایان اطلاعات کامل و جامع تری دارن، لطف میکنن درباره اژدها ولزی که روی پرچم این کشور هم هست توضیح بیشری بدن؟ اطلاعات من فقط در این حده که خوده ولزی ها بهش میگن : "اِ ذاریگ گوخ" یا همون اژدهای سرخ! بچه های آردایی لطف می کنید یه خورده بیشتر درباره این اژدها صحبت کنید!!

به جد اژدهایه خیلی زیباییه [-(

2dhs3gj.png

ویرایش شده در توسط کریستوفر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

بحث با شما برام لذت بخش بود!!!!!!!

post-2413-0-30261400-1408474230_thumb.jp

اينم اون مقايسه...من كه تا حد زيادي باهاش موافقم شما چي؟!

من تا حد زیادی با این عکس موافقم، چون خیلی عقلانی تر از عکس های قبلیه. اما خب یا اسماگ یه خرده زیادی بزرگه، یا آنکالاگون یه ذره کوچیک شده. به نظرم باید یک چهارم از اندازه ی اسماگ کم بشه و اون وقته که به نظر "من" اندازه شون کاملا درست از آب در می آد

کریستوفر جان من افسانه های زیادی در مورد این اژدها شنیدم که ضد و نقیض زیاد هس بینشون. همه جور افسانه ای و به خیلی چیزها ربطش هم می دن. مثلا می گن که اژدها توسط خدا فرستاده شد و اینا، یه عده می گن اودین رامش کرده، یه عده می گن همراه جنگجویان شمال(که ینی وایکینگ) از ماورای زمین آوردن. اما خب اطلاعات واقعیش از بین این همه چیزی که من دارم رو به سختی می شه گیر اورد. البته من نظرم اینه که بهتره در مورد اژدهایان در ملل مختلف بحث بشه. این که مثلا اژدها تو شرق مث یه مار خوبه، اژدها تو غرب مث یه سوسمار بد، اما تو ایران یه اژدهای مار مانند بد داریم. چون توصیف فردوسی از اژدها تقریبا مث توصیف شرقی ها از اونه.

کلا بیاین بحث کنیم

مثلا می گن اژدها اول تو حماسه ی گیل گمش بوده، اما خیلی ها هستن که می گن اول تو اودیسه و در حقیقت از یونان اومده. اما خب بحث زیاده و می گن که ماجرای اژدهای گیل گمش از راه مدیترانه به کرت و بعدش به یونان رسید و اینا

در هر حال بیاین بحث کنیم[-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

اژدهایان کی به سرزمین میانه اومدن و در کجا به دنیا میان این یکی از سوال های بزرگ منه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اژدهایان کی به سرزمین میانه اومدن و در کجا به دنیا میان این یکی از سوال های بزرگ منه؟

تخم و نژاد اولین اژدها رو مورگوث (پادشاه تاریکی، اربابِ سائورون) در دوران اول ساخت وبه جنگ فرستاد. تا اونجا که میدونم بقیه اژدها ها (که تعدادشون انگشت شماره) از تایفه (!) همون اژدهان

اگه اشتباهی دارم دوستان بگن!

ویرایش شده در توسط نولوفینوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

تو یه جایی خوندم که انگلاکون انقدر بزرگ بوده که وقتی بالاشو باز میکرده نور خورشید به زمین نمیرسیده. در ضمن انگلاکون به دست چه کسی کشته شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

تو یه جایی خوندم که انگلاکون انقدر بزرگ بوده که وقتی بالاشو باز میکرده نور خورشید به زمین نمیرسیده. در ضمن انگلاکون به دست چه کسی کشته شد؟

انقدر بزرگ بوده كه وقتي سقوط مي كنه كوه هاي تانگورودريم زيرش مي شكنه ... اون چيزي رو كه تو گفتي مستقيم جايي ذكر نشده ولي با توجه به چيزي كه گفتم لابد حرفت درسته ديگه :|

در ضمن بدست ائارنديل كشته ميشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

این که چرا من این تاپیک و این چند پست رو می بینم خودم هم دلیلش رو نمیدونم :|

دوستانی که در مورد اژدهایان اطلاعات کامل و جامع تری دارن، لطف میکنن درباره اژدها ولزی که روی پرچم این کشور هم هست توضیح بیشری بدن؟

اژدهای ولزی ؟!

باید بمونی تا ببینم می تونم تو کتاب ها چیزی در موردش پیدا کنم :|

تو ویکی یه چیز هایی نوشته بود اما باید تو چند تا کتاب بگردم دنبالش :|

کریستوفر جان من افسانه های زیادی در مورد این اژدها شنیدم که ضد و نقیض زیاد هس بینشون. همه جور افسانه ای و به خیلی چیزها ربطش هم می دن. مثلا می گن که اژدها توسط خدا فرستاده شد و اینا، یه عده می گن اودین رامش کرده، یه عده می گن همراه جنگجویان شمال(که ینی وایکینگ) از ماورای زمین آوردن. اما خب اطلاعات واقعیش از بین این همه چیزی که من دارم رو به سختی می شه گیر اورد. البته من نظرم اینه که بهتره در مورد اژدهایان در ملل مختلف بحث بشه. این که مثلا اژدها تو شرق مث یه مار خوبه، اژدها تو غرب مث یه سوسمار بد، اما تو ایران یه اژدهای مار مانند بد داریم. چون توصیف فردوسی از اژدها تقریبا مث توصیف شرقی ها از اونه.

کلا بیاین بحث کنیم

مثلا می گن اژدها اول تو حماسه ی گیل گمش بوده، اما خیلی ها هستن که می گن اول تو اودیسه و در حقیقت از یونان اومده. اما خب بحث زیاده و می گن که ماجرای اژدهای گیل گمش از راه مدیترانه به کرت و بعدش به یونان رسید و اینا

این که اژدها رو خدا فرستاده باشه من چیزی توجایی نخوندم :D

اژدها خودش یه خدا بوده تو اساطیر شرق البته و تو غرب قضیه فرق داره :)

در مورد رام شدن اژدها توسط اودین هم من چیزی نخوندم جایی و شاید یادم نباشه اما مطمئنم که این طوری نیست

و اما در مورد اژدها و خواستگاه اون

یه مقاله یه زمانی تو مجله ی نوشته شد توسط خودم فکر کنم بتونه کمکت کنه

و از طرفی چو حس بازگو کردن را ندارم به دلیل زیاد بودن :دی اول پیشنهاد می کنم که یه بار اون رو بخونید و اگه سوالی بود اون وقت در خدمت شما هستم :D

ارادتمند شما

اصلان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

یک سوال!!

آیا اژدهایان تخم گذارند؟یعنی به بچه هاشون شیر نمیدن دیگه؟(ببخشیدا :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

من همچنان با خاستگاه اژدهاها!ی سرزمین میانه مشکل دارم.

مایا بودنشون رو نمی تونم قبول کنم چون چه از لحاظ روحی و چه جسمی در حال تکامل بودن.

این طوری به نظر می رسه که ملکور به نحوی جسمشون رو می ساخته و یه اسپیریت می چپونده در اون جسم قرار می داده. و این اسپیریت همزمان با رشد اون جسم به هوشیاریش اضافه می شده.

به این خاطر که ملکور از بیرون اومدن گلائرونگ توی داگور براگولاخ(بود؟) شاکی بود. یعنی گلائرونگ هنوز حرفه ای نبوده و سوتی داده در نشون دادن خودش. در حالی که مایار از همون اول کامل بودن.

با این اوصاف بالآخره ملکور از خودش چیزی ساخته یا نساخته، و دقیقاً اینا رو چه طوری ساخت؟ :)

ببخشید اگه جایی مطرح شده و من الان پیدا نمی کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

من همچنان با خاستگاه اژدهاها!ی سرزمین میانه مشکل دارم.

مایا بودنشون رو نمی تونم قبول کنم چون چه از لحاظ روحی و چه جسمی در حال تکامل بودن.

این طوری به نظر می رسه که ملکور به نحوی جسمشون رو می ساخته و یه اسپیریت می چپونده در اون جسم قرار می داده. و این اسپیریت همزمان با رشد اون جسم به هوشیاریش اضافه می شده.

به این خاطر که ملکور از بیرون اومدن گلائرونگ توی داگور براگولاخ(بود؟) شاکی بود. یعنی گلائرونگ هنوز حرفه ای نبوده و سوتی داده در نشون دادن خودش. در حالی که مایار از همون اول کامل بودن.

با این اوصاف بالآخره ملکور از خودش چیزی ساخته یا نساخته، و دقیقاً اینا رو چه طوری ساخت؟ :)

ببخشید اگه جایی مطرح شده و من الان پیدا نمی کنم.

نمیخوام بگم که این فرضیه درسته اما اینکه مایار از اول کامل باشند دلیل نمیشه که هرگز تصمیم اشتباهی نگیرند.گلائرونگ در اون زمان از نظر جسمی کامل نشده بود و نباید وارد نبرد میشد،اما در محاسباتش دچار اشتباه شد و وارد جنگ شد.

از طرفی در وصف همین قضیه میگه "عمر اژدهایان دراز است و گران سیر"-چنین توصیفی خیلی با مایار جور در نمیاد.

پ.ن.این قضیه در جریان محاصره بود، و گلائرونگ دویست سال بعد در داگور براگولاخ با نیروی تمام ظاهر شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

یک سوال!!

آیا اژدهایان تخم گذارند؟یعنی به بچه هاشون شیر نمیدن دیگه؟(ببخشیدا :))

خوب معلومه! اژدهایان خزنده بودن! شما خزنده ای رو دیدید که به بچه هاش شیر بده؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

فکرنکنم بتونیم اژدها رو خزنده دسته بندی کنیم دایناسور که نیست خخخخ

ولی اگه ریشه اش رو اژدرمار بدونیم اونوقت میشه گفت خزنده است

اژدها تخم گذاره بله ولی خب پرنده ها وماهی ها هم تخم گذارن

درکل اژدها درفرهنگ های مختلف شکل های مختلف داره و باید باتوجه به اصول ریخت شناسی درهر فرهنگ دسته بندیشون کنیم

اژدها در تمام افسانه ها نگهبان گنجه چه طلا چه جواهر همینطور چون تو تمام فرهنگ ها ی باستانی سایه ای ازاژدها وجودداره بایستی وجود حقیقی داشته باشه

باسپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan
ارسال شده در (ویرایش شده)

حداقل مطمئنیم که اژدهایان آردا خزنده اند! با توجه به تمام توصیفاتی که ازشون شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

خب اژدهایان میدل ارث تخم گذار بودن، همونطور که خیلی اژدهاهای دیگه. اما بعضی اژدهایان دیگه، قبل از مردن اژدهای دیگه ای از خودشون به جا می ذاشتن که حالتی ملکوتی داشته و زاده ی افکارشون بودن. ریک ریوردن طریقه ی بچه دار شدن آتنا رو تو پرسی جکسون اینطوری نشون داده حتی. بعضی جاها هم خوندم که یک نوع اژدهای خفنز مثل ققنوسه، یه عالمه چوب جمع می کنه، می ره وسطش و با آتیش خودش اون رو می سوزونه. از توی اون خاکستر، یه تخم اژدها می مونه که خب بعد از اون هم دو تا روایت داریم. که خب بعضی ها منتظر مادر یا سوار می مونن، بعضی ها هم اونقدر می مونن تا به دنیا بیان دیگه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

راجع به تعداد تخماشون اطلاعاتی دارین دوستان؟یا اینکه بعد از به دنیا اومدن جوجه هاشون! ولشون میکنن یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

همینطوره ادموندجان منم اینارو شنیدم بخش سوارش باورپذیرتر وجالب تره ولی اژدها رو وابسته نشون میده درحالی که بیشتر جاها اژدها فرمانروا وخودمختاره ونماد پادشاهی هم هست

ممنون از داده هاتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

همینطوره ادموندجان منم اینارو شنیدم بخش سوارش باورپذیرتر وجالب تره ولی اژدها رو وابسته نشون میده درحالی که بیشتر جاها اژدها فرمانروا وخودمختاره ونماد پادشاهی هم هست

ممنون از داده هاتون

درسته، اژدها یه فرمانده و بعضا خدای مجسمه و قضیه ی سوار یه جورایی اون رو رام تر از چیزی که باید نشون می ده، اما من فقط خونده هام رو گفتم. از خودم نساختم خب :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Donnie Darko

این تصویر مقایسه ی اسماگ خودمونه ( به قول کاپیتانمون اسی 25308262738963691772.gif ) با بعضی از اژدهایان فیلم های دیگر به خصوص سریال "بازی تاج و تخت"

14202080837324313020_thumb.jpg

[برای دیدن تصویر در اندازه ی واقعی بر روی عکس کلیک کنید]

این اژدهایان فیلم بازی تاج و تخت (نغمه یخ و آتش) هم خیلی خفن هستن، مخصوصا اون بزرگه که فک کنم اندازه اش به پای آنکلاگون خودمون میرسه 75497436234806134849.gif

ویرایش شده در توسط Donnie Darko

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...