رفتن به مطلب

Recommended Posts

توروندور

به شخصه فکر کنم گزینه 2 درست باشه. شاید خودشون هم میتونستم اسمشون رو انتخاب کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

به شخصه فکر کنم گزینه 2 درست باشه. شاید خودشون هم میتونستم اسمشون رو انتخاب کنن.

با عرض اجازت

شما نیز درست می فرمایید چون مورگوت برای چه روی آن ها اسمی بگذارد. اما مردم از روی ترس و وحشت بر آنان اسم می گذاشتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

يه چيزي بايد بگم!:در اغراق اميز بودن اون نقاشي كه ترديدي نيست!ما همه ميدونيم كه مثلا دوران اول يه جور حماسه ي اساطيري است و دوران سوم حماسه اي قابل باور ولي با اين حال هم خيلي اغراق اميزه كه ما اندازه ها رو اينطوري ببينيم كلي دليل هست مثلا اينكه قاعدتا هيچ طنابي نميتونه بپيچه دور يه همچين انكالاگوني!يا مثلا قضيه ي شمشير و گلائرونگ...ولي من يه دليل خيلي خيلي ساده تر ميارم شما اندازه ي ما و اسماگو داشته باشيد و اندازه ي اسماگ و انكالاگون رو تو اين عكس!واقعا سهل انگاريه كه اصلا بتونيم حتي فكر كنيم كه يه همچين موجودي بتونه انسانها رو ببينه همچنين اينكه اصلا يه انسان بتونه از اينور تا اونور يه همچين موجودي رو ببينه يا حتي تصور كنه!قاعدتا مقياس ولو اساطيري انكالاگون نسبت به اسماگ هم از يه همچين چيزي بسيار كوچكتره!در مورد اسماگ هم بگم كه احتمالا اندازه اش همونيه كه تو فيلم نشون داده(همون 120 متر)وگرنه خودتون تصور كنيد كه يه موجود مثلا 18 متري بتونه دو تا شهرو به اين راحتي ويران كنه و ارتش اونا رو هم راحت تر از اون از صفحه ي روزگار محو كنه!طبيعتا غير ممكنه!

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

از دیگر نقاشی های مقایسه کننده سایز اژدر (جمع اژدها :دی) در سرزمین میانه:

22655121027711126995.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بازهم اغراق در نقاشی!!!

آنگلاکون این قدر بزرگ نبوده است!آیا این قدر بزرگ بوده؟ دوستان شما بگویید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

با عرض اجازت

بازهم اغراق در نقاشی!!!

آنگلاکون این قدر بزرگ نبوده است!آیا این قدر بزرگ بوده؟ دوستان شما بگویید.

واقعا اغراقه :|

همچين موجودي از تصور خارجه اسماگ مثل پشه است در مقابل آنكالاگون. حالا يك انسان بالغ رو درمقابل اسماگ تصور كنيد و بعد جلوي آنكالاگون! ائارنديل چطور با اون جنگيده؟ :D

اون كوه هم حتما تانگورودريم هست. وسعت بقيه سرزمين ها و بناها و نسبتشون با قلعه ملكور واسم سوال شد :/

ویرایش شده در توسط Elentári

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

باید خودمان دست به کار شویم تا این قدر اژدهایان را تحریف نکنند.

این هم مثلا انگلاکون که شبیه مناظر فیلم های جنک های ستاره ایست:post-2837-0-95928700-1407060357_thumb.jp

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

اينم يه تصوير مقايسه اي اغراق اميز ديگه كه فقط از اونور پشت بوم افتاده!

به نظر من(به نظر من!)اگه ما تو اين تصوير اندازه ي انكالاگونو دو برابر كنيم اين مقايسه درست ميشه

post-2413-0-57834800-1408109014_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

اينم يه تصوير مقايسه اي اغراق اميز ديگه كه فقط از اونور پشت بوم افتاده!

به نظر من(به نظر من!)اگه ما تو اين تصوير اندازه ي انكالاگونو دو برابر كنيم اين مقايسه درست ميشه

با عرض اجازت

چرا دوبرابر اگر کمی کوچکتر کنیم نیز بهتر می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

متاسفانه من تازه كارم و تصوير كمي كوچيك شد!ميدونيد كه اون گنده سياهه!انكالاگونه اون بي بال گندهه!گلائرونگه و اون باابهته!(قشنگ معلومه كدومو ميگم!)اسماگه

در جواب جناب فين رود فلاگوند هم بايد بگم نه!اخه انكالاگون ديگه انقدر رو گنده بوده!

اندازه هاي پيشنهادي من(اندازه هاي پيشنهادي من!)اينه:

اسي!!(اسماگ!!):130متر

گلائرونگ:160متر

انكالاگون:520متر

بقيه هم از اينا كوچيكتر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

متاسفانه من تازه كارم و تصوير كمي كوچيك شد!ميدونيد كه اون گنده سياهه!انكالاگونه اون بي بال گندهه!گلائرونگه و اون باابهته!(قشنگ معلومه كدومو ميگم!)اسماگه

در جواب جناب فين رود فلاگوند هم بايد بگم نه!اخه انكالاگون ديگه انقدر رو گنده بوده!

اندازه هاي پيشنهادي من(اندازه هاي پيشنهادي من!)اينه:

اسي!!(اسماگ!!):130متر

گلائرونگ:160متر

انكالاگون:520متر

بقيه هم از اينا كوچيكتر!

با عرض اجازت

نه دیگر بفرما آنگلاکون چند کیلومتری باشد یا من اندازه ی ناخن کوچک اسماگ باشم.!!!

اندازه های پیشنهادی ات خیلی بزرگ اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

شما اندازه ي ناخن كوچيك اسي!!(اسماگ!!)نيستيد چون اسماگ توي فيلم هم تقريبا همين اندازه است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

در فیلم در خیلی از چیز ها اغراق شده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

من فقط اينو گفتم كه ببينيد شما اندازه ي ناخون كوچيكه ي اسماگ نيستين!ببينين اسماگ قبل از اومدنش به ديل بالهاش طوفاني به پا ميكنن كه تا اربور ميره قاعدتا مثلا بال هاي يك موجود 20 متري(اونطوري كه به نظرم شما فكر ميكنين)يه همچين قدرتي نداره در ضمن اين اژدها دو تا شهرو به همراه ارتش هاش رو در يك چشم به هم زدن به سادگي اب خوردن نابود ميكنه و از طرفي اسماگ بزرگترين اژدهاي دوران سومه و اگه اونو مثلا 20 متر بگيريم حتما بايد بقيه رو هم قد من(186cm)بگيريم!!همه ي اينا به ما يه جورايي خبر ميدن كه اندازه ي اسماگ در همين حدوداست(130m) در ضمن در مورد مثلا انكالاگون اندازه اي كه من پيشنهاد كردم خيلي واقعي تر از بعضي چيزاست كه ميشنويم!مثلا همون نقاشي بود كه انكالاگون به اندازه ي يه كوهه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

من زیاد تخصصی ندارم، اما فقط یه سوال دارم. می خوام بدونم مثالم درست هست یا نه

اگر آنکلاگون رو گندالف در نظر بگیریم(از لحاظ قد)، اون وقت اسماگ چیزی کمتر از یه هابیت در می آد بر اساس توصیفات؟ الان خوب بود؟ الان من چه شکلی ام؟ چون کلا اون عکسا با اغراق کشیده شدن:Dالبته خفن هستنا:Dاما اغراقن:|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

اقا اندازه ي دقيق دقيق كه كاملا معلوم نيست اما اگه براساس چيزايي باشه كه خودمون به نتيجه رسيديم اونوقت من ميگم اسماگ يك چهارم انكالاگونه اينجوري ديگه اونطوري اغراق نميشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

این سوالات خیلی ذهنم رو مشغول کرده:

آیا اندازه بالروگی که با گندالف جنگید بزرگتره یا اسماگ؟؟؟؟؟؟

آیا قدرت بالروگها بیشتره یا اژدهایان ؟؟؟؟ چون بالروگها همونطور که میدونید در رده آینورها هستند و واقعآ قوی اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

در مورد مقايسه ي اندازه ي اسماگ و بلاي خاندان دورين(همون بالروگه)كه معلومه اسماگ بزرگتره!

ولي در مورد مقايسه ي قدرت اژدهايان و بالروگها به نظر من اژدهايان قوي ترند شما گفتيد بالروگها اونجوريند ولي بايد بدونيم كه اژدهايان هم از مايار هستند و بسيار قدرتمند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

اژدهایان از قدرت زبان خویش نیز بهره می برند ولی بالروگ این طور نیست.

از لحاظ اندازه هم اگر آنگالاکون 520 متر باشد که دیگر کسی نمی تواند او را بکشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

قرار نيست كسي اونو بطور مستقيم بكشه!

ببينيد اين اندازه هايي كه گفتم حدس هاي تقريبي هستن خب شايد اصلا انكالاگون چهار برابر اسماگ نبوده سه برابرش بوده كه در اين صورت ميشه 390 متر,اين قابل قبوله؟!ولي در مورد اسماگ من دلايل خودمو دارم و نميشه اونا رو ناديده گرفت يه نظر چالش برانگيز ديگه اي هم كه من دارم اينه كه اسماگ سومين اژدها از لحاظ بزرگيه(در تمام دوران ها)اونم به اين خاطر كه:ببينين اسماگ به تنهايي(به تنهايي!)براي از صفحه ي روزگار محو كردن چند تا ارتش كافيه!حالا فرض كنيد تعداد زيادي اژدها بزرگتر از يه همچين غولي!تو يه لشكر باشن(و تازه اون لشكر انكالاگون رو هم داشته باشه)و بعدش اون لشكر شكست بخوره!!نميشه كه!هر چقدر هم بحث اساطيري باشه نميشه كه مثلا انسان ها بتونن به يه همچين سپاهه كه تازه يه عالمه سرباز و تجهيزات ديگه داره پيروز بشن...پس ببين...نظر شخصي من اينه كه اسماگ از اژدهايان دوران اول هم گنده تر بوده البته ميدونم كه هيولاها از دوران اول تا سوم به مرور كوچيك شدن اما برا اينم راه حلي هست!ما از خواستگاه اسماگ خبري نداريم پس اگه قبول كنيم كه اون از اژدهايان دوران اول بزرگتر بوده شايد بتونيم اونو از نسل انكالاگون سياه بدونيم كه اينطوري كوچيك شده!!يا يه دليلي مثل اين!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

کاپیتان عزیز!!! شما قدرت اژدهایان را فرض نکرده ای و فقط می گویی چون که بزرگ اند می توانند از پس چند لشکر بربیایند ولی آن ها دم آتشین یا مثل گلائرونگ قدرت زبان و افسون چشم دارند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بالاخره قدرتشون به بزرگيشون هم ربط داره(زيادم ربط داره!)اصلا بزرگي يكي از معيار هاي مهم سنجيدن قدرته(مگه نيست؟)ما داريم اژدهايان رو با هم مقايسه ميكنيم نه اژدهايان رو با ديگر موجودات!مثلا شما ميگين دم اتشين خب هم اسماگ دم اتشين داره هم انكالاگون و هم ديگر اژدهايان جنگ خشم پس معيار باقي مونده براي مقايسه ي قدرتشون(مثلا توي جنگ)چيه؟...بزرگيشون,اينطور نيست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

حالا من یک سوال از شما می کنم کاپیتان عزیز! گلائرونگ قوی تر است یا آنگلاکون؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

و من هم یک سوالی برام پیش اومده که چرا کسی جواب سوال منو نداده؟ [-(

تشبیهم درست بود؟

اگر آنکلاگون رو گندالف در نظر بگیریم(از لحاظ قد)، اون وقت اسماگ چیزی کمتر از یه هابیت در میاد بر اساس توصیفات؟ الان خوب بود؟ الان من چه شکلی ام؟ چون کلا اون عکسا با اغراق کشیده شدن :)البته خفن هستنا :)اما اغراقن :|

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

جناب فين رود فلاگوند: انكالاگون

جناب ادموند پونسي:به نظر من(به نظر من!) تشبيه شما درسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...