رفتن به مطلب
بانوی سفید روهان

سکانس منتخب شما از سه گانه ارباب حلقه ها

Recommended Posts

راداگاست

سلام ، امین جان باز هم بسیار عالی نکاتی رو اشاره کردی که توجه منو نیز جلب کرده بود

( سررزیز کردن آب گوجه رو از لبان دنه تور مثل خون نشون میده).

و خیلی تحلیل سنجیده و پر محتوایی بود سپاس گزارم .درود بر تو برای این همه باریک اندیشی و دقت .

شب نوروزسال84 یعنی همون روز های پایانی سال 83 روز های اول نوروز 84 ، شبکه دو سیما 6 شب ارباب حلقه ها را پشت هم پخش کرده بود که به راستی سبب شد نوعی عجین شدن با ارباب ویک عادت که هرشب باید ارباب حلقه ها رو دید و فردا ادامه ی آن و حل مسائل حل نشده قسمت قبل ، نوعی  علاقه ی وصف ناپذیر در خانواده ی ما ایجاد کرده بود که نگو ، هر روز و هرشب در باره ی  ارباب بحث می گردیم و فرودو و سم وایز را تحلیل و آمدن گالوم را و آن جلو های ویژه بزرگ را تا بحال به این عظمت سینما به خود ندیده بود .................و یک خاطره از لنگر گاه خاکستری ، که پس از پایان همه ی داستانها وهچنین پایان آن همه دغدغه خانواده ی ما و آن هم شور  ، علاقه و هیجان و به عبارت دیگر آن همه  زندگی ، سایه ی از غم و سکوت ما را در برگرفت .راستش من داشتم درس می خوندم که خواهرم وارد شد و ناگهان بغض اش ترکید و شروع به صحبت از آخر داستان کرد و ناگهان دیدم  ............که گریست...................من نیز منقلب شده بود بهش دلداری دادم در صورتی با تمام وجود من نیز در درون و یا دور از چشم دیگرن گریستم . آن شب  ،شبی سخت بود..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

آرفارازون عزیز واقعا عالی تمام نکاتو بیان کردی. با خوندن پست های شما دو عزیز اون حس سیری ناپذیر دیدن ارباب حلقه ها درونم شعله ور تر شد. واقعا با خوندن اون قسمت از جمله ات درباره جای خالی برومیر انگار سریع اولین دیدار با برومیر و شروع سفر یاران تا پایان فیلم که همه یاران به دیدار فرودو میرن برام سریع گذشت و اشک توی چشمام جمع شد. عظمت و عمق این سه گانه رو واقعا نمیشه با کلمات بیان کرد. صحبت کردن درباره عظمت این سه گانه باشکوه (هم فیلم هم کتاب) واقعا تا روز قیامت هم کمشه. موسیقی، صحنه ها، مفاهیم، واقعا بی نظیره ???? 

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ممنون از لطف دو دوست عزیز و بزرگوار که باعث شدند هرچند تکراری دوباره مروری ولو سطحی بر سه گانه داشته باشم. البته ارباب حلقه ها هم مثل هر فیلم سینمایی دیگه خالی از ضعف نیست ولی مجموعه ای از نقاط قوت که اگه هرکدوم در فیلمی از سینمای فانتزی بودند باعث قوت و ماندگاری اون میشد، وقتی در لوتر جمع میشن باعث پدید اومدن کاری خاص و نادر در سینمای فانتزی میشن، سینمایی که قبل از لوتر در اکثریت قریب به اتفاق آثار از سطحی نگری و پرداخت دم دستی رنگ می برد( البته بعد لوتر هم متاسفانه همین روند تکرار شد) با لوتر کیفیتی رو تجربه کرد که قبلا سراغ نداشت. آثاری که صرفا وسیله ای برای سرگرمی گروه هدف کودک و نوجوان بود ولی لوتر کاری بود که میشد به همه برای دیدنش سفارش کرد و جالب تر این بود که به نوعی مورد پسند خیلی از گروه های سنی و نه صرفا کودک و نوجوانان بود. خاطره ای که راداگاست عزیز گفت منو به یاد نوروزی انداخت که تلویزیون واقعا برای لوتر سنگ تموم گذاشته بود. هر قسمت از این فیلم در دو اپیزود پخش میشد. این کار افراد زیادی رو پای تلویزیون آورده بود، درست یادمه وقتی که بعد از پایان دوبرج خونه یکی از بستگان بودم و عزیزی که حداقل 25 سال ازم بزرگتر بود بشدت تحت تاثیر نبرد هلمز دیپ و بخصوص مرگ هالدیر قرار گرفته بود و اینو یادمه که گفت نامردی مرد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

یعنی همه ی ارباب حلقه ها یک طرف. صحنه ای که تئودن سرش رو بر می گردونه و ویچ کینگ رو می بینه که داره به سمتش فرود میاد طرف دیگه. یعنی جنگ خوبی و بدی، دو تا پادشاه، قوی و ضعیف و ترس و قدرت رو میشه در همون صحنه دید. یعنی کل فلسفه ی ارباب حلقه ها رو میشه داخل اون صحنه خلاصه کرد.

ولی اگه بخوام اپیزودیک بگم:

یاران حلقه: صحنه ای که بالروگ جلوی گندالف ظاهر میشه و غرش می کنه

دو برج: صحنه ای که گاندولف جلوی آراگورن و بقیه ظاهر میشه. آراگورن یه جوری تعجب می کنه که اون تعجب رو فقط میشه تو صحنه ای که سوسانو می فهمه جومونگ زندست درک کرد :))=))

بازگشت پادشاه:  { ایندفعه دیگه گاندولف نداریم :)) } در بالا عرض کردم

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
6lord majid6

خداحافظی سم و فرودو در لنگرگاه خاکستری و اون آهنگش=((:((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Isildur's heir

توضیح گندالف از بهشت

لحظه حرف زدن گالوم با خوش وقتی خودشو مای لاو خطاب میکنه

لحظه ای که آراگورن به تئودن میگه بیا با هم بریم بیرون و اون میگه یس یس ....

وقتی فرودو با گندالف درباره گالم حرف میزنن

وقتی داداش اون دختره تن نمیه جونشو توی جنگ میناس تیریث پیدا میکنه آهنگش محشره

همه صحنه هایی که گندالف حضور داشنه(نمیتونم بگم کدومش خوبه چون همشون عالیه)

(یک چیز  که منو خیلی تحت تاثیر قرار داد تلفظ های خاص گندالف از بعضی کلمات بود که واقعا توی قشنگ شدن نقشش بی اندازه خوبه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میانس تریث

سلام،بهترین سکانس تو فیلم لوتر لحظه ای که بانو الووین میخواهد از سرزمین میانه بره ولی وسط راه آینده و ثمره زندگی مشترکش با آراگورن و می بینه،شاید اکثر ما فک کنیم که بانو فقط به خاطر آراگورن بر میگرده ولی به نظر من یک عشق بالاتر از عشق میان زن ومردهست، که عشق مادر به فرزندشه.همین مسئله باعث بازگشت بانو شد.درسته من مادر نمیشم چون اصولا اگه خدابخواد بایدپدر بشم :/ولی بهترین صحنه واسه من فقط همین صحنه بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
6lord majid6
در در 12/11/2017 at 11:19 PM، میانس تریث گفته است :

سلام،بهترین سکانس تو فیلم لوتر لحظه ای که بانو الووین میخواهد از سرزمین میانه بره ولی وسط راه آینده و ثمره زندگی مشترکش با آراگورن و می بینه،شاید اکثر ما فک کنیم که بانو فقط به خاطر آراگورن بر میگرده ولی به نظر من یک عشق بالاتر از عشق میان زن ومردهست، که عشق مادر به فرزندشه.همین مسئله باعث بازگشت بانو شد.درسته من مادر نمیشم چون اصولا اگه خدابخواد بایدپدر بشم :/ولی بهترین صحنه واسه من فقط همین صحنه بود.

بانو آرون بود دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King of moon

ارباب حلقه ها:

سکانسی که بعد از نابودی چشم و فوران اتش فشان سم و فرودو باهم حرف میزنن در مورد رز...

و قسمتی که فرودو رو تخته و همه دونه دونه میان بالا سرش و اون نگاه فردو به سم که کنار در وایستاده((یعنی کل بدبختی و دهن سرویسی که کشیدن از جلو چشم جفتشون رد میشه:D))

و سکانس کشتی....

هابیت:

مرگ تورین و حرفای بیلبو

اونجا که تورین میخواد بیلبو رو بندازه پایین

اونجا که بیلبو برمیگرده خونش و به اون یارو سمساره میگه تورین سپر بلوط تنها دوستم بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...