رفتن به مطلب
بانوی سفید روهان

سکانس منتخب شما از سه گانه ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Capitan

ياران حلقه:نبرد اراگورن و اون يارو! اوركه كه بورومير رو كشت(اگه ميشه اسم اين اوركه رو يكي بگه)

دو برج:جايي كه سواران روهان به كمك ارتش كوچك تئودن ميان

بازگشت پادشاه:جايي كه من خوش دارم اسمشو بزارم اتحاد انسان ها

هابيت(يك سفر غير منتظره):جايي كه عقاب ها به كمك توريني كه كتك خورده! ميان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

خیلی سخت بود انتخابه یک یا چند سکانس از بین این همه سکانسهای زیبا اما به هر حال با کلی کلنجار رفتن این چند تا رو از هر سه فیلم انتخاب کردم .

یاران حلقه

نبرد معادن موریا

post-1805-0-83934800-1375617844_thumb.jp

مرگ بورومیر

post-1805-0-17585100-1375617894_thumb.jp

دو برج

نبرد هلمز دیپ

post-1805-0-03445800-1375618005_thumb.jp

حمله به ایزنگارد

post-1805-0-64991300-1375618073_thumb.jp

و

post-1805-0-16172700-1375618136_thumb.jp

بازگشت پادشاه

فرودو و گالادریل

post-1805-0-16968800-1375618334_thumb.jp

صحنه کول کردن فرودو توسط سم در بالای کوه هلاکت

post-1805-0-22010600-1375618434_thumb.jp

و جایی که آراگورن رو به سپاهش میکنه و میگه " برای فرودو "

post-1805-0-30843800-1375618510_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meri

من به تازگی ارباب حلقه ها رو دیدم(ولی 5-6بار تا حالا دیدمش)و نظرم رو به نسبت این چندبار میگم

1-یاران حلقه:اخر فیلم وقتی شمشیر فرودو از نزدیک شدن گروه ارکی که سارومان دنبالشون فرستاد ،ابی شد .اون قسمت که اراگورن میاد و یک لحظه با سپاهی از ارکها رو به رو میشه

2-دو برج:دیالوگهای سارومان(حالا کدام نیرو توان ایستادگی در برابر...)-کل نبرد هلمزدیپم عالیه

3-بازگشت پادشاه:رویارویی سوار سیاه با گندالف-مواجهه اراگورن با فرستاده سایرون جلوی دروازه سیاه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
۩ Melkor ۩

سلام به همگي

تمام فليلم ، ثانيه به ثانيه فوق العاده اس .

اما من كلا سكانسهاي مرتبط به سواران سياه رو دوست دارم (البته به استثناء مرگ Witch King)

اما براي اينكه ريتم تايپيك حفظ بشه :

ياران حلقه :

رويارويي فردو با نزگول و زخم برداشتنش ، نبرد گاندلف با بالروگ ، و تراژدي مرگ برومير در حفظ جون مري و پيپين

دو برج :

بي شك نبرد هلمزديپ بهترين و فوق العاده ترين بخش فيلم بود ، + از راه رسيدن قواي كمكي الفها كه خيلي حماسي بود

و در آخر از راه رسيدن گاندلف و قواي كمكي

بازگشت شاه :

برخورد ويچ كينگ و گاندلف در ميناس تريت در بحبوحه جنگ .

و نبرد موردور

براي هابيت هم :

آواز دورفها در منزل بيلبو

گم شدن بيلبو در تونلها تاريك كوهستان و روبرو شدنش با گولوم

حمله وارگها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

یاران حلقه:وداع یاران با لورین و هدیه های بانو گالادریل به یاران حلقه بدون شک یکی از بیادموندنی ترین و زیباترین سکانسها در سه گانس+رویارویی گندالف و بالروگ+نبرد آراگورن و یوروک های

دوبرج:نبرد هلمز دیپ+کشمکش های گولوم با فرودو و سم در امین مویل

بازگشت شاه:رویارویی گندالف و ویچ کینگ+کشته شدن ویچ کینگ به دست ائووین+مراسم تاج گذاری آراگورن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

سلام و درود

اول اینکه بعد از روزها دوری از وطن به زودی بر می گردم و فعالیت خودم رو دوباره شروع می کنم

دوم در مورد این تاپیک عرض شود

1- خروج نازگول ها در اول فیلم یاران حلقه از دالگدور

2- زمانی که نازگول ها در آمون سول هابیت ها رو دیدن

3- زمانی که جنگ هلمزدیپ شروع میشه

4- زمان خروج ارتش اورک ها از دالگدور برای نبرد در میناس تیریت

5- رویا رویی گاندالف و ویچ کینگ هم خوب بود

6- قسمتی که فرمانده اورک ها دستور میده که سر کشته شدگان رو با منجنیق به داخل شهر پرت کنن

7- داشت یادم میرفت اول فیلم یاران زمانی که سائورون با گرز مشغول آموزش پرواز به الف ها و انسان ها بود :دی

8- رویارویی گاندالف با آخرین بالروگ ( نسلشون منقرض شد دیگه . روحش شاد یادش گرامی باد )

9- اما همه اینا یه طرف مسابقه گیملی و لگولاس در خوردن مشروب هم یه طرف :P))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

یارن حلقه=مرگبرومیر بازگشت پادشاه=موقعی گالوم حلقه رو میگیره وخوش حالی می که انگار دوربین از داخل حلقه رد میشه خیلی جالبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بهترین سکانس فیلم دوبرج بنظرم اونجاست که تئودن داره صحبت میکنه و میگه

where is horse and the rider...

و ادامه ...

خیلی قشنگه ! آهنگشم قشنگه

معرکست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lady galadriel

یاران حلقه: مرگ بورومیر.

دو برج:حمله به آیزنگارد.

بازگشت پادشاه: اونجایی که آراگورن و سپاهیانش جلو دروازه سیاه با ارک ها میجنگن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

دنبال کردن آرون توسط سواران سیاه، لحظه که برومیر توی شورا میگه"این یک هدیه است،هدیه به دشمنان موردور"،مرگ گندالف!،،مرگ برومیر

نبرد گندالف با بالروگ، حمله وارگ ها به مردان روهان، اونجایی که الروند با آرون صحبت میکنه و از می خواد که همراه با گروه راهی بشه(one of the dunedain) نبرد هلمز دیپ، و The Last March of the ents

نبرد پله نور،لحظه ای که سم فرودو رو کول میکنه، اونجایی که گالوم حلقه رو از دست فرودو در میار(یعنی من کشته مرده این سکانسم)، لحظه اومددن عقابها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

چون سکانسهای زیبای ارباب حلقه ها همشون زیبا هستند حیفم اومد اینارو ننویسم مجبور شدم دوباره پست بدم ببخشید

در یاران حلقه:موقعی که فرودو توسط وچ کینگ زخمی میشه

دو برج:وقتی که الف ها به یاری روهان میانو وقتی که اراگورن وگیملی میرن روی پل وا با ارک ها میجنگن

بازگشت پادشاه:صحنه تاج گذاری اراگورنوبعد وقتی که همه به هابیت ها احترام میزارنودر اخر فیلم وقتی که گندالف با هابیت ها وداع میکنه وازشون فاصله میگیره و به پشت نگاه میکنه فرودورو صدا میزنه خیلی قشنگ بود

ویرایش شده در توسط استرایدر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

یکی از زیبا ترین و غم انگیزترین سکانس هایی که من هر روز حتی شده می بینمش مرگ بورومیر هستش و دیگری تعریف گندالف از ویتچ کینگ در میناس تیریت

سکانسی که نازگول ها به دنبال آرون هستند .حمله ی نازگول ها به فرودو در امون سول.رهبریه گندالف در میناس تیریت بر علیه ارتش موردور.روبرو شدن گندالف با ویتچ کینگ

رسیدن گندالف و سربازان روهان به هلمزدیپ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

یکی از صحنه های باحال یاران حلقه اون اولشه که ارک ها به الف ها و انسان ها حمله میکنن و بعد الروند شروع میکنه به الفی حرف زدن یه دفعه الف ها تیرهاشون رو رها میکنن.خداییش صحنه باحالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sheyda

توی یاران حلقه صحنه ی مرگ برومیر رو دوست دارم

توی دوبرج اون قسمت که آراگورن به تئودن میگه بیا باهم بجنگیم به خاطر روحان....

توی بازگشت پادشاه هم اونجایی که سم به فرودو از شایر میگه و بعد کولش میکنه و تا بالا میبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

آخه جواب این سوال طولانیه! همه جاش شاهکاره ولی بیشتر بیشتر از همه،

در "یاران حلقه" من صحنه ی "آرگوناتها" رو خیــــــــلی دوست دارم چون واقعا تاثیر گذاره!

در "دو برج" سکانس ورود آراگورن و گندالف و لگولاس و گیملی به "ادوراس" رو دوست دارم اونم با اون تم شاهکار the King of the Golden Hall!

و در "بازگشت پادشاه"... آقا سوال اشتباهه... اصن کل همه جای 3 تا فیلم!

مثلا قطعه ی اکستندد Concerning Hobbits یاران حلقه، با اون تصاویر ناب سر صحنه با تدوین هوشمندانه و شیطون، با کارگردانی خلاق و موسیقی بینظیرش دیگه حرفی واسه گفتن نمیذاره! مثلا بازم کمی بعد در قسمت very old friends اون دیالوگایی که بیلبو واسه کتابش مینویسه: "there is always abaggins has to live here, under the hill, in bagend" هر دفه میبینم با اون تم هابیتی غمناکش موی تنم سیخ میشه...

در معنای واقعی کلمه، سیـنــما ی حرفه ای و کامل و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

تو بازگشت شاه یه سکانسی هست که دلم نیومد نگم:

همون جایی که تئودن به سپاهش میاد به دشت پله نور بعد شمیرشو در میاره و به نیزه سربازان میزنه و میگه"مرگ"خیلی صحنه جالبی بود خیلی عالی بود!

یاران حلقه هم یه صحنه خیلی زیبا داشت هرچند ارباب حلقه ها کلا زیباست:

وقتی یکی از نزگول ها به شایر میاد وبه یه نفر که دم دره میگه"شایر" "بگینز"با اون صدای زیبا و البته حیجانی من خیلی لذت بردم.

توی دو برج هم صحنه ای که لگولاس میگه :طلوع سرخ!دیشب خونی ریخته شده اونجا هم قشنگ بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

یکی اونجایی که یاران به سمت آراگوناث می رن خیلی مو به تنم سیخ می کنه یکی هم اون زمانی که پیپین beacon ها رو روشن می کنه و یکی پس از دیگری روشن می شن (البته این قضیه توی کتاب یه جور دیگه س)

راستش همین الان داشتم فکر می کردم چندتا صحنه ی دیگه هم یادم اومد. ولش کن خیلی شد.

این بی انصافیه سوال این تاپیک خیلی سخته

انتخاب بین اون همه سکانس عالی خیلی خیلی سخته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

نمای پایانی ارباب حلقه ها دو برج. بهترین تصویری که در طول فیلم از موردور نشون داده میشه. همراه با موسیقی غم انگیز. نمای غریبی ست.

16990489895846427268.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

یکی از بهترین صحنه های فیلم ارباب حلقه ها : دوبرج همین صحنه بود .

کلا ارباب حلقه ها خصوصا بازگشت پادشاه سکانس ها و صحنه های به یاد ماندنی زیادی رو داره ... یکی دیگه اش هم همین صحنه هستش . وقتی که اسمیگل برای آخرین بار حلقه رو دستش میگیره و با حلقه نابود میشه . با اون موسیقی متن حیرت انگیز و بسیار نابش و اون نوع فیلمبرداری بسیار دقیق و بی نقصش . همه و همه این سکانس رو تبدیل کرده به یکی از به یاد ماندنی ترین سکانس ها تاریخ سینما .

یکی دیگه از بهترین صحنه های فیلم جایی هست که فرودو و سم وارد موردور میشن و به دل هزاران هزار اورک ها میرن ... واقعا عالیست این سکانس .

به دوست عزیزم nazgul king of anegmar : البته دوست عزیزم من این سکانس رو خودم کشف نکردم . برای اولین بار دوستمون استرایدر Stryder عزیزمون بود که تو سایت نقد فارسی این موضوع رو عنوان کرد و همه اونجا کفمون بریده بود به خاطر دقت نظر ایشون :دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

یه جایی که خیلی غم انگیز بود ، اون تیکه ای بود که فارامیر داره با سپاه کوچیکش می ره ... گندالف میاد جلوشو میگیره و می گه : پدرت تورو دوست داره بالاخره یه روز این می فهمی ...

مردمی که با غصه و اندوه گل می ریزن جلوی پای سربازا ، زنی که میاد جلو و یه گل می ده به یکی از سربازا ...

سکوت و آهنگ غم انگیزش و اینکه اون سربازا داشتن می رفتن روبه مرگ ...

بعد از رفتنشون گندالفو نشون می ده که ساکت نشسته توی یه گوشه شهر تک وتنها و صدای یه زنگی مثل ناقوس میاد ... همه شهر انگار توی یه سکوت نفرین شده فرو رفته .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

من سکانس انتخاب نمیکنم. اصرار نکنین ... اصلا راه نداره... عمرا... :((

خب حالا باشه. از یاران حلقه: نریشن گالادریل تو اول فیلم و ترانه خوندن شبانه آراگورن از سرور لی تین به یاد آرون.

دو برج: کمک رسیدن از الف ها به هلمزدیپ و حرکت انتحاری مردان در خروج از ارگ.

بازگشت شاه: صحنه ی دیدار آرون با آراگورن تو تاجگذاری... ;)) (مخصوصا نحوه ی نگاه کردن الروند به دخترش... آخی!!! :)) )

همه ی پست های دوستام هم قشنگ بودن. هرچند سکانس "کل فیلم" یه چیز دیگه س.

هابیت رو هم باید 50 بار دیگه ببینم تا بتونم نظر بدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

بهترین سکانسش جنگ آخرشه جلوی دروازهای سیاه با دست راست سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

این تاپیک منُ به یاد وضعیت بیلبو در اربورمیندازه هنگامی که میخواست میون اون همه طلا وجواهر گوهر آرکن را پیدا کنه !

واقعا سخته در این شاهکار چند تا سکانس را گزینش کرد از نخستین سکانس تا سکانس پایانی سراسر شاهکاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

من با اجازه 3 تا میگم از 3 تا فیلم.

یاران : صحنه مبارزه و مرگ برومیر. من شاید یاران رو صدبار دیده باشم اما این صحنه رو صدها بار دیدم.

دو برج : صحنه کشته شدن هالدیر روی دیوار و جانفشانی گیملی با پریدن روی دشمنها از روی دیوار.البته حمله انت هارو هم دوست دارم.

بازگشت پادشاه : صحنه نبر فارامیر و یارانش و تیر بارون شدنشون.شعر پپین منو روانی میکنه.و صحنه رسیدن روح های دون هارو. همیشه دیدن این صحنه لبخند رو به لبم میاره با اینکه میدونم میان اما باز کلی سورپرایز میشمو شاد میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...