رفتن به مطلب

Recommended Posts

Morgoth - Melkor

ashmukh

این جمله رو ترجمه کنید: درود بر سومین پادشاه تاریکی.

ashmukh Gêm melhekhab dushelul

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

دوست عزیز میشه برام عنوان کاربریمو (فرمانروایی در تاریکی) معنی کنی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

دوست عزیز میشه برام عنوان کاربریمو (فرمانروایی در تاریکی) معنی کنی؟

منظورتون دقیقا چی هست ؟

فرمانروایی در تاریکی 2 جور تحلیل میشه

فرمانروا یک فرد حساب بشه که در تاریکی هست یا منظورتون فرمانروایی ( پادشاهی = Empire ) هست ؟

izùdinâl ni dushel پادشاهی در تاریکی ( فرمانروایی: Empire )

anzur ni dushel فرمانروایی در تاریکی ( فرمانروا در تاریکی )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

همون که یک فرد حساب بشه

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود اگر سوالی هست بپرسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

یک سوال و یک پیشنهاد

اول پیشنهاد: اگر شیوه تلفظ رو هم قرار بدی خیلی خوب میشه تا از همین ابتدا درست خوندن رو یاد بگیریم.

سوال:

-ur : بیشتر به صفات اضافه میشه مثلا : belk = قدرت اما belkur میشه با قدرت

صفت مقدم به موصوف و بعد از موصوف از لحاظ قواعد فرقی ندارن؟!

مثلا بخوایم بگیم weman the beautiful و یا beautiful women...

و معنی این ها چطور؟! آیا با هم فرقی خواهند داشت...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سویل

یکی میشه به من زبان دورفی رو یاد بده اصلا بلد نیستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Danger

من خودم هم موندم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

برین به صفحات اول تا به اخر جزوه هاش هستش البته من خودمم به قول اقای بالایی موندم!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT
درود اگر سوالی هست بپرسید

من واقعا شیفته ی تلاش های شما شدم ولی فکر نمی کنید هر قوم زبان خاصی داشتن ....... مثلا به الفبایی که من درباره دورف های اره بور گذاشتم توجه کنید...

من خودم هم موندم

الفبای دورف های اره بور همینجاست من نوشتمش اگه بهش شک دارین هم می تونین نوشته های نقشه ورودی سری کوه تنها رو چک کنید:

یه نگاه به بالا بندازین:

اگه بازم شک داشتین به اسنادی که آووردم ، با اینها دیگه شکتون بر طرف میشه:

نوشته های بالای ورودی سری اره بور((به قسمتی که جدا کردم توجه کنید))

b.png

اگه به الفبایی که در پست های قبلی ارائه کردم توجه کنید متن این نوشته باید این باشه:

e.png

((پنجمین پادشاهی قوم دورین باشد که.....))

بسی تلاش کردم تا به این نتایج رسیدم!!!

ولی وقتی بهش رسیدم خستگیم در رفت.

ویرایش شده در توسط thorin oakensheild
قرار دادن تصویر حجیم در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

یه توضیح دیگه برای رفع مشکل:

به شکل هاای مختلف حرف d توجه کنید.

حرف d ارائه شده در تصویر الفبای دورف های اره بور برای استفاده در اول کلمه ها می باشد...در حالی که این حرف در وسط و اواخر جمله شکلی دیگر است...

برای مثال اونی که تو نوشته های نقشه هست..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

تعدادی از دوستان فکر می کردن این زبان خیلی سخت و مشکله در حالی که الفبای دورف های اره بور از یه ترکیب ساختی و تبدیلی ساده متصل به زبان مشترک (انگلیسی) بهره می بره.

شما برای کار با این زبان فقط باید به زبان مشترک و معادل اون ها رو در زبان دورف های اره بور بدونید ، البته نقطه ها به معنی حد فاصله در متن های این الفبا هستند...وبرای نقطه ی آخر جمله همان طور که تو تصاویر قبلی می بینیم شش نقطه روی هم به شکل عدد شش روی تاس به صورت عمود.

متاسفانه اطلاعی در مورد شیوه ی عدد نویسی صحیح این قوم وجود نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

در پست های قبلی گفتیم که دورف ها از اعلائم نگارشی متفاوتی برای هر قوم خودشون استفاده می کنن....

این ها دقیقا تمام اشکال زبان مشترک به زبان دورفی هستش که هر قوم از یه نوع خاص اون استفاده می کردن.

images.jpg

مثلا اگه به الفبای دورف های اره بور در پست های قبلی توجه کنید متوجه اشتراک هاشون می شین.

مثلا تو زبان اره بور داریم A=ds.png

یا بازم تو همین زبان اره بور داریمB=Untitled.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yeganeh

چرا تعطیل؟؟؟؟؟!!!!!

تا الان که خیلی خوب بوده!

خواهشا ادامه بدید

منم با شم موافقم تا اینجا من خیلی از این تایپیک لذت بردم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ببخشيد نميدونم سوالم تكراريه يا نه اون جايي كه تورين و تراندويل حرف ميزنند و بعد تورين جوش مياره و يه چيزي به زبان دورفي ميگه معنيش همونه كه ترجمه نوشته؟"باشد كه در اتش او بميري"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

آره تقریبا معنیش همین میشه

به زبان دورفی تورین اینُ میگه:

Imrid amrâd ursul!

که معناش به انگلیسی میشه:

Die a death of flames!

یا به زبان ادبیاتی:

Die a fiery death

که به زبان فارسی میشه :

باشد که در آتش بمیری!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meisam_t72

ببخشيد نميدونم سوالم تكراريه يا نه اون جايي كه تورين و تراندويل حرف ميزنند و بعد تورين جوش مياره و يه چيزي به زبان دورفي ميگه معنيش همونه كه ترجمه نوشته؟"باشد كه در اتش او بميري"

سلام .

معنی انگلیسی اش این میشه :

! May you die in dragon fire

معنی فارسی این میشه :

بادا که در آتش اژدها بمیری !

یا علی .

ویرایش شده در توسط meisam_t72

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

اینم یه اپلیکیشن اندروید واسه تبدیل نوشتار انگلیسی به رونی

https://play.google.com/store/search?c=apps&q=runes+translator+app

ویرایش شده در توسط الوه
افزودن لینک به تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایلواتار

اصولا دورف ها به چند زبان صحبت میکنند که یک _پس از نابودی منزلگاه باستانیشان به زبان ادم هایی سخن میگفتند که در بینشان می زیستند و دو_اما دورف ها به شکلی راز دارانه (بر خلاف الف ها حتی برابر دوستان با میل و رغبت پرده از ان بر نمی داشتند )زبان عجیب خود را به کار می گرفتند .زبانی که با گذشت سالها بسیار کم دستخوش تغییر گشته بود زیرا این لسان بیشتر زبان معرفت اموزی بود تا گهواره و دورف هاهمچون گنجینه ای که از گذشتگان به یادگار مانده باشد مراقب ان بودند و تنها تعداد اندکی از دیگر نژاد ها موفق به اموختن این زبان شدند و در تاریخچه فعلی ان نیز فقط نام هایی است که گیملی برای همسفران خود فاش کرده مانند فریادش هنگام محاصره شاخ اواز که فریاد میزند:باروک . خزد .خزد .آیمنو بدین معنی که ای تبر های قوم دورف !دورف ها بر شما نازل می شوند!و همچنین نام های باطنی یا پنهان دورف ها که ریشه از این زبان دارندکه اطلاعاتی از ان در دسترس نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ترمه

اصولا دورف ها به چند زبان صحبت میکنند که یک _پس از نابودی منزلگاه باستانیشان به زبان ادم هایی سخن میگفتند که در بینشان می زیستند و دو_اما دورف ها به شکلی راز دارانه (بر خلاف الف ها حتی برابر دوستان با میل و رغبت پرده از ان بر نمی داشتند )زبان عجیب خود را به کار می گرفتند .زبانی که با گذشت سالها بسیار کم دستخوش تغییر گشته بود زیرا این لسان بیشتر زبان معرفت اموزی بود تا گهواره و دورف هاهمچون گنجینه ای که از گذشتگان به یادگار مانده باشد مراقب ان بودند و تنها تعداد اندکی از دیگر نژاد ها موفق به اموختن این زبان شدند و در تاریخچه فعلی ان نیز فقط نام هایی است که گیملی برای همسفران خود فاش کرده مانند فریادش هنگام محاصره شاخ اواز که فریاد میزند:باروک . خزد .خزد .آیمنو بدین معنی که ای تبر های قوم دورف !دورف ها بر شما نازل می شوند!و همچنین نام های باطنی یا پنهان دورف ها که ریشه از این زبان دارندکه اطلاعاتی از ان در دسترس نیست.

لطفا اگه به زبان دورفی متنی رو مینویسید با اعراب گذاری یا به حروف انگلیسی بنویسید چون برای آدمای تازه کار تلفظش سخت میشه یا ممکنه اشتباه تلفظ کنه یا یک فایل صوتی بزارید.مثلا من خودم مونده بودم که این khazd تلفظ میشه یا khezad یا khazed

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...