رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی شماره 41 : از چه طریقی بیشتر با آردا؛ جهان تالکین، ارتباط برقرار می کنید؟

149 رای

1. 1. از چه طریقی بیشتر با آردا؛ جهان تالکین، ارتباط برقرار می کنید؟

• مطالعه کتاب های تالکین
    • مشاهده فیلم ها
    • گوش دادن موسیقی
    • صحبت کردن به زبان های تالکینی
      0
    • فعالیت در تالار گفتگوی ماهاناکسار
    • مشاهده نقاشی های دنیای آردا
    • رویا، مکاشفه و خواب
    • قوه تخیل و خیال پردازی
    • سایر

Recommended Posts

the LORD of the RINGS...

گزینه دوم من به طور مشترک خیال پردازی و فیلم هاست.که خود خیال پردازی هم با مطالعه کتابها هم بدست میاد.

و گزینه ای که انتخاب میکنم بدون تردید خوندن کتابهای تالکینی ست که به نظرم بهترین گزینه برای نزدیکتر شدن و بهتر ارتباط برقرار کردن و در مجموع بهتر حس کردن و فهمیدن دنیای تالکینه.

اون حسی که با خوندن کتابها به آدم دست میده تو هیچ کدوم نیست.البته بدون تردید همه گزینه های دیگه هم میتونه تاثیرگذاری داشته باشه ولی به شخصه برای من خوندن کتابهایی که شخص خود تالکین نوشته و اون حسی رو که اون خواسته به خواننده منتقل کنه رو بیشتر دوس دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

قوه تخیل

من که همیشه خیال پرداز بودم :دی

الانم فک می کنم این راه از بقیه زیبا تره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آقا کسی با این تحلیل من مخالفه؟! کسی موافقه؟؟! :دی

نمیدونم چرا گزینه "زبان های تالکینی" مغفول واقع شده... :Ring:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elvenking

آقا کسی با این تحلیل من مخالفه؟! کسی موافقه؟؟! :دی

نمیدونم چرا گزینه "زبان های تالکینی" مغفول واقع شده... :|

آخه این گزینه.....شما الان به چند زبون تالکینی می تونی صحبت کنی؟ :| واقعا زبان های کاملی هستند(مخصوصا زبان الفی) یادگیریشون مثل این هست که دوباره بری ترم یک زبان انگلیسی بشینی.... :Ring: برای همین تعداد کسانی که بلد هستن واز این راه با دنیای تالکین ارتباط برقرار میکنن انگشت شماره :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

شما آیا وقتی میری سر کلاس زبان، حالا هر زبونی، اگر کلاس واقعا استاندارد و مدرن باشه (نه مثل کلاس های مدرسه یا دانشگاه) واقعا احساس نمیکنی وارد اون کشور شدی و داری به بهترین شکل ممکن با مردم اونجا و فرهنگ اون جا ارتباط برقرار میکنی؟! یعنی تا وقتی که به انگلیسی مسلط نشدی این احساسو نداری؟!

هر چی زمان میره جلو و شما مسلط تر میشی این ارتباط شکل کامل تری به خودش میگیره. تا جایی که شما کاملا راحت میتونی با یک انگلیسی مثلا ارتباط برقرار کنی و مثل اون ها فکر کنی و فرهنگ اونا رو قبول کنی. اینجاست که میگن شما دو مغز داری!

مسلما حتی خود من زبان الفی رو کامل اونطوری که بتونم روان صحبت کنم بلد نیستم...اما یادگیریش و تلاش برای فراگرفتن اون زبان به من کمک میکنه مثل الف ها فکر کنم...فرهنگ اونا رو بهتر درک کنم. و این بهترین راه ارتباط با دنیای تالکینه. خوشبختانه علاوه بر تاپیک آموزش زبان الفی، زبان موردور و زبان دورفی هم در فروم راه افتاده که به کاربران اختیار میده کدومو انتخاب کنن....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
☼KING MELKOR☼

(ûsizg mor ghashnum maaz snû ghashnumob golug people(Elves

به نظر من زبان موردور برتر از زبان الف هاست

درست میگی زبان موردور خیلی جذاب تر و بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Rachel

بدون شک اول گزینه ی3.....

موسیقی تنها هنریه که میتونه شما رو در یک لحظه به یه دنیای دیگه ببره...............

من انقد این موسیقیای هابیت رو گوش دادم همه رو حفظ شدم......و این واقعا مورد علاقمه....گزینه ی دومم مسلما خیال پردازیه همراه با گوش دادن به آهنگ!

دیدن فیلم گزینه ی سوممه....بعدشم خوندن کتاب....چون من اول با فیلما آشنا شدم بعد کتاب..... :Ring:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

1-مطالعه: یه زمانی خیلی کتاب هارو می خودنم ولی الان واقعا وقت نمی کنم دوباره بخونم.

2- مشاهده فیلم : راه دوم برای ارتباط! فیلم پیش زمینه خوبی از مکان ها و اشخاص و ... بم میده و به گزینه اولم یعنی خیال پرادزی خیلی کمک می کنه.

3- گوش دادن به موسیقی: راه سوم.چون می تونم هروقت که بخوام خیالپردازی کنم با کمک موسیقی بیشتر برم تو حس و حال آردا.

4- صحبت کردن به زبان تالکینی: من نه اون زبانارو خوب بلدم ولی اگه هم بلد باشم فکر نکنم من بتونم با این کار با آردا ارتباط برقرار کنم.

5- فعالیت در تالار گفت و گو: راه خوبیه چون گوشه و خفایای مبهم آردا توش روشن می شن و کلا روحیه من بالا میره وقتی با یه عده که مثل خودمن صحبت می کنم.

6- مشاهده نقاشی: برای یک مکان یا یک اتفاق عالیه ولی کلیت فکر و خیالم رو نمیتونه جهت بده.

7- رویا و خواب: برام هرچند کم پیش اومده ولی بعد از اینکه از خواب میپرم حس توپی دارم و خودم گاهی تا ته خواب رو تو خیالم بازسازی می کنم.ولی تا یکی دو روز به شدت از دست کسی که بیدارم کرد عصبانی میشم.

8- خیال پردازی: بهترین راه برای من. چون به قول دوستمون همه جا همراهمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
والار

خوب فیلم و موسیقیش بیشتر روی من تاثیر داره کتاب ها در زمان خاصی باید حسش بیاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

انتخاب بین اینا سخته

1 _ مطالعه کتاب که دروازه ورود به آرداست

2 _ دیدن فیلما که تاثیرش دوبرابره که و به شکل گیری ذهنیتا کمک میکنه

3 _ گزینه 7 و 8 عین همن ! فکر کنم آمار اینا بین کابرا از همه بیشتر باشه :)))) واقعا قسمت مهمیه :()

4 _ گوش دان به موسیقی که تقریبا مثل فیلم و رویا عمل میکنه

5 _ فعالیت توی تالارای سایتم تاثیر خودشو دا ره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

من با توجه به ته زمینه ظاهری که از فیلم ها گرفتم با مطالعه کتاب ها بیشتر میتونم ارتباط برقرار کنم با دنیای استاد.

با استفاده از گزینه 7 و 8 میتونم چیزایی رو ببینم که هنوز فیلم نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب من تو بچگی با فیلم ارباب حلقه ها با این دنیا آشنا شدم...اون موقع کامپیوتر نداشتیم(اوضاع که مثل الان نبود!)اینترنت هم نداشتیم !منم ازشون سردرنمیاوردم و سرم تو درسم و تو فیلمهای دوبله بود به خاطر همین فکر میکردم ارباب حلقه ها رو خود پیتر ساخته بعده ها فهمیدم این در اصل یه رمان بوده به نوشته ی تالکین!به خاطر همین من بیشتر از طریق فیلم ها با دنیا ی تالکین ارتباط برقرار میکنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

اول میخواستم گزینه ی سایر رو بزنم. چون من بیشتر توی ویکی های موجود چه فارسی چه انگلیسی میگردم. خیلی ویکی میخونم. شجره نامه ها و ویژگی ها و تاریخچه ها و این چیزا..

ولی بدلیل اینکه توی این چند وقت خیلی از تایپیکهای فروم سایت آردا اطلاعاتمو زیاد کرده این گزینه رو انتخاب کردم. واقعا خیلی تاثیر داره..

فیلمها رو هم که انقدر دیدم، بدون زیرنویس فارسیو اینا که کاملا آشنام..

کتاب.. نگم بهتره :دی

موسیقی و نقاشی هم خوبه خوشم میاد ولی نه خیلی..

خواب و تخیلم خیلی کم..

آها زبانها رو هم دوست دارم یاد بگیرم ولی خیلی سخته و وقتی نیست براش.. به نظرم کسایی که الان تو راهنمایی دبیرستان با تالکین آشنا میشن خیلی بهتر میتونن رو این چیزا کار کنن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

من بیشتر با خوندن کتاب های تالکین مخصوصا کتاب اطلس سرزمین میانه با دنیاش ارتباط برقرار میکنم، مخصوصا جدیدا با خوندن و نگاه کردن به کتاب اطلس سرزمین میانه ، من به نقشه علاقه ی خیلی زیادی دارم و دوست دارم بدونم که هر سرزمین دقیقا کجا قرار داره و با سرزمین دیگه چقدر فاصله داره و کلا درک من از یه فانتزی خیلی زیاد به نقشه ها بستگی داره، من بار اول که چند سال پیش سیل رو خوندم خیلی نتونستم با هاش ارتباط برقرار کنم چون نقشه ای از دوران اول نداشتم اما الان با خوندن هر خطی از سیل که اسم یه جایی رو می اره میرم وتوی اطلس پیداش میکنم. واقعا برام جذابه و این باعث میشه که دنیای آردا کاملا توی ذهنم مجسم بشه و احساس واقعی بودن اون دنیا بهم دست بده و بتونم باهاش ارتیاط برقرار کنم و حتی گاهی خودم رو درش تصور کنم.

البته همون طور که یکی از دوستان گفته گزینه های این نظر سنجی کاملا درهم تنیده هستند، مگه میشه کتاب های تالکین رو خوند و از تخیل استفاده نکرد؟ مگه میشه لوتر رو خوند و شاهکار پیتر جکسون در ذهن نیاد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Grayhame

مطمئن هستم که هر هفته با دیدن حداقل یکی از فیلمهای ارباب حلقه ها یا هابیت وارد قلمرو تالکین و دنیای آردا میشم.

ضمنا معتاد بازی ارباب حلقه ها - نبرد در سرزمین میانه 2 هستم و مورد داشتیم 48 ساعت با یکی از دوستان بصورت تحت شبکه بازی کردیم: دی

راستی این رو هم اضافه کنم که کتاب صوتی ارباب حلقه ها و هابیت رو توی ماشین تا به حال حدود پنج بار دوره کردم

ویرایش شده در توسط Grayhame

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آراگورن12

من هر وقت فیلم یا کلیپی از آردا می بینم اعتیادم بیشتر میشه:-)

البته کتابا هم خیلی تأثیر دارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

نظرسنجی شماره 41

نظر سنجی شماره 41 : از چه طریقی بیشتر با آردا؛ جهان تالکین، ارتباط برقرار می کنید؟

1. مطالعه کتاب های تالکین

2. مشاهده فیلم ها

3. گوش دادن موسیقی

4. صحبت کردن به زبان های تالکینی

5. فعالیت در تالار گفتگوی ماهاناکسار

6. مشاهده نقاشی های دنیای آردا

7. رویا، مکاشفه و خواب

8. قوه تخیل و خیال پردازی

9. سایر

1- اصلا!!! تا حالا کتاب های تالکین رو نخوندم.اما اگه پیداشون کنم حتما میخونم.

2- خب راستش من با همین فیلم ها با تالکین آشنا شدم.نقش مفیدی در آشنایی من داشتن.بعضی وقتا هم اونا رو دوباره نگاه میکنم.البته از دید نقد!

3- بعضی وقتا گوش میدم اما نه به اندازه بقیه موارد...

4- بعضی وقتا یه کمی با دوستام به زبان الفی حرف میزنم.اما دست و پا شکسته! خوشبختانه اونا متوجه اشتباهاتم نمیشن!!

5- خیلی زیاد...از وقتی که با تالار آشنا شدم روزی نبوده که وارد سایت نشم...

6-بعضی وقتا ....اونم با گشتن در تاپیک های فروم...

7- خیلی کم.شاید یکی دو بار اونم بعد از دیدن فیلما!!!

8- خیلی خیلی زیاد...من اکثرا بعد از خوندن یه داستان یا دیدن یک فیلم بخش بخش داستان رو عوض میکنم یا از شخصیت ها حذف میکنم...

9- دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

من که اصولا خیلی اهل خیالپردازیم و بیشتر اوقات روز به آردا فکر میکنم.

اونایی که کتاب میخونن میتونن خودشون جای قهرمانهای تمامی دورانهای کتاب بزارن، ولی اونایی که فقط فیلمش دیدن تو دوران سوم سیر میکنند

افراد زیادی هستند که کتابها رو نخوندن ولی عاشق فیلم و موسیقی ارباب حلقه ها و هابیت هستند

زبانها رو من خیلی دوست دارم یاد بگیرم بخصوص زبان الفی و زبان سیاه موردور که خیلی شبیه به زبان عبری هستند. 

یه چند بار خواب سرزمین آردا رو دیدم ولی تو همون دوران سوم بود. امیدوارم باز هم از این خوابها ببینم.:( 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

بازی کردن و در رتبه ی دوم، تخیل پردازی :Balrog::h14058:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dark lady

فکر میکنم قوه ی تخیل و خیال پردازی :|

یا خواب

چون تو اکثر خواب هام یا الف ها یا یه شخصیت هایی از آردا هستن :D

بیشتر سعی میکنم از هموپ قوه ی تخیل استفاده کنم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...