رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی شماره 41 : از چه طریقی بیشتر با آردا؛ جهان تالکین، ارتباط برقرار می کنید؟

149 رای

1. 1. از چه طریقی بیشتر با آردا؛ جهان تالکین، ارتباط برقرار می کنید؟

• مطالعه کتاب های تالکین
    • مشاهده فیلم ها
    • گوش دادن موسیقی
    • صحبت کردن به زبان های تالکینی
      0
    • فعالیت در تالار گفتگوی ماهاناکسار
    • مشاهده نقاشی های دنیای آردا
    • رویا، مکاشفه و خواب
    • قوه تخیل و خیال پردازی
    • سایر

Recommended Posts

راداگاست قهوه ای

خب من گوش دادن به موسیقی های اردا رو بیشتر ترجیح میدم وقتی اهنگی مثل اربور یا همون اهنگ الندیل رو گوش میدم فکر میکنم واقعا تو سرزمین میانه هستم.کلا با موسیقی بیشتر حال میکنم.

درباره بقیه هم نظری ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

چه نظر سنجی خوب و جالبی سپاس از تور بابت طرح این سوال.

اما گزینه ها:

- مشاهده ی فیلم ها: این گزینه می تونه گزینه ی دوم یا سومم باشه. درسته شروع همه ی این ها با تماشای فیلم بوده ولی گزینه ای که انتخاب کردم خود منو به آردا می بره ولی فیلم ها بیشتر یه جنبه ی داستانی برام دارن.

- گوش دادن موسیقی: اینم گزینه ی دوم یا سوممه (آخه نتونستم بین گزینه ی قبلی و این یکی رو انتخاب کنم :دی). واقعا وقتی به موسیقی های ساخته شده توسط هاوارد شور گوش میدم همه ی اعضا و جوارحم با داستان همسو میشه ولی بازم نمی تونه گزینه ی اولم باشه.

- صحبت کردن به زبان های تالکینی: کمتر کسی می تونه چنین کاری بکن!. بعدم اگه بلد باشه اصلا با کی صحبت کنه :دی نه نه این گزینه نمی تونه باشه.

- فعالیت در تالارای گفتگوی ماهانکسار: قبل از این که خواستم ۳ گزینه ی اصلیم رو انتخاب کنم روی این گزینه فکر کردم ولی دیدم نه این جا بودن هر چند در کنار دوستان خوب آردایی بازم نمی تونه اون حس حضور در جهان تالکین رو برام به ارمغان بیاره و این جا واسم یه حس دیگه داره :دی

- نقاشی های دنیای آردا: نظری ندارم. بعضی هاش قشنگن، بعضی ها از تصورم به دور!

- رویا، مکاشفه، خواب: الان یعنی باید روی این گزینه از نظر تعدد اتفاق افتادن فکر کنم. مممم...قبلا شاید چندتایی دیده بودم ولی الان خیلی وقته سفر نکردم :دی

- مطالعه ی کتاب های تالکین: من هر موقع کتاب می خونم همیشه سعی می کنم خودم رو توی موقعیت روایت داستان قرار بدم و این مورد به خودی خود توی داستان های تالکین به خوبی اتفاق میافته و گاهی وقتا چنان غرق داستان میشم که زمان از دستم میره. ۱۰۰٪ این گزینه ی انتخابیمه.

- قوه تخیل و خیال پردازی: این گزینه دقیقا توی مورد قبلی رخ میده.

- سایر: نظری ندارم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

من از طریق مطالعه ی کتابها بیشتر با آردا و دنیای تالکین ارتباط برقرار میکنم، البته مشاهده ی فیلمها و مطالعه و شرکت در بحثهای انجمن هم مفید هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

بدون شک بهترین راه کتابه به هر حال کتاب ها رو خود تالکین نوشته ولی فیلم ها موسیقی ها و نقاشی ها حاصل برداشت دیگران از کتاب ها ست شاید کمک کننده باشند ولی مطمئنا نمی تونن منبع اصلی باشند.

مثل این می مونه که شما بخواین با من آشنا بشید به جای اینکه بیاید از خودم سوال بپرسید برید از پسرخاله بقال محلمون بپرسید:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یه نظرسنجی درهم تنیده :پی

بزارین بجای ترتیب، از انتخابم شروع کنم که جامعه

قوه تخیل و خیال پردازی:

خب وقتی کتاب رو میخونم، فیلم رو میبینم، موسیقی رو گوش میدم، نقشه ها و نقاشی ها رو تماشا میکنم، به زبان ها سعی میکنم دست و پا شکسته صحبت کنم، اگه این قوه ی تخیل و خیال پردازیم نباشه که اینا رو به هم وصل کنه، توی ذهنم دنیاشو نسازه، خودمو اونجا حس نکنم، همه ی این ها میشه یکجور وظیفه مانند، درس مانند که هیچ حسی درم برنمی انگیزه. اما وقتی با خوندن کتاب، خودمو در سطر سطرش حس کنم، خودمو توی محیط حس کنم، میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم، توش زندگی کنم...

البته هرکدوم از این گزینه ها بی تاثیر نیستن

کتاب که کلا رفرسنسه، اگه نباشه که اصلا چیزی نیست که بتونم ارتباط برقرار کنم :دیــ

با فیلم و نقاشی هم که کلا تصویرسازی ذهنیم قوی تر میشه

با موسیقی میتونم بیشتر خیال پردازی کنم

با صحبت کردن میتونم خودمو یکی از اونا حس کنم (مخصوصا این جمله ی آئوره انتولووا) در مواقعی دوس دارم آروم تکرارش کنم...

ولی در کل در به در دنبال یه خواب تالکینی نابم :)

البته خواب آردا و بچه هاشو دیدم، اما دنای تالکینی رو نه :)

و فقط موند ماهاناکسار...

جاییه که میتونم دنیای ذهنم رو واقعی ببینم! و هرچی توی ذهنمه رو بریزم بیرون و از Over Load اطلاعات نَمیرم :دی

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

خوب من با همه ی گزینه ها ارتباط برقرار میکنم در دنیای تالکین.

ولی بیشتر با تخیلم و خوندن کتاب ها و فیلم در دنیای تالکی سر می کنم:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود بر اهل درود

بنده قبل از خواندن کارهای تالکین کارهای نویسنده های بزرگ روسیه و انگلیس رو خوانده بودم اما با دیدن فیلم ارباب حلقه ها در چندین سال پیش به شدت به این طیف داستان ها علاقمند شدم و با پیگیری زیاد رمان های

دیگری از تالکین نیز به دستم رسید که از مطالعه آنها نیز بسیار لذت بردم

دنیای آردا دنیایی پر از شگفتی و سوال است که برای پاسخ به آنها باید افراد آگاه و کاوشگر دور هم در چنین سایت هایی جمع شوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

تشکر از دوست خوبم آرون به خاطر نظرسنجی...

یه عذر خواهی چون نظرم دیر تر از انتظار قرار گرفت...

باید بگم این نظر سنجی برای خودم هم خیلی سخته!

ممکنه همه ی این راه ها برای طرفداران صادق باشه اما مطمئنا نسبت به سلایق و علایق یکی باید تاثیر بیشتر داشته باشه.

زیادن توضیحات پایین اما حوصله کنید بخونید به نتایج خوبی میرسید! :)

1- مطالعه کتاب های تالکین:

ممکنه بعضیا فکر کنن بیشترین تاثیر رو ممکنه خوندن متن کتاب ها بذاره. از نظر من گرچه همین متن کتابه که صحنه های فیلمو تشکیل میده، نت های موسیقی رو کنار هم قرار میده، ذهن رو تقویت و دنیای رویا رو تسخیر میکنه، موضوعات نقاشان رو فراهم میکنه و در نهایت کانون ما رو گرمتر میکنه اما شما وقتی پس از مدتی با این متن خو گرفتی رو میاری به سایر عوامل و اونارو تقویت میکنی. پس معتقدم نوشته های تالکین و کتاب ها ضمن این که مهم ترین عامل در ارتباط بهتر ما با آرداست اما پس از مدتی کمرنگ میشه و دیگه برای ارتباط هر بار به سراغ کتاب نمیریم.

2-مشاهده فیلم ها:

فیلم، میتونه تصورات ما رو از کتاب انسجام ببخشه و به بعضی ها که آشنایی یا تصور کاملی ندارن یک وحدت ذهنی ببخشه و اونا رو مشتاق تر کنه. خیلی ها از فیلم شروع کردن و الان بسیار با آردا آشنا تر از ما هستند! اما مطمئنا چون فیلم هم (گرچه شاهکاری مثل ارباب حلقه ها یا هابیت باشه) پس از مدتی از صدر جدول ارتباطی ما با آردا به زیر کشیده میشه و دلیلش شاید عدم انعطاف فیلم باشه چون صحنه های محدودی رو در بر میگیره.

3- گوش دادن به موسیقی:

موسیقی های شاهکار هاوارد شور از جنبه هنری قابل مقایسه با سه گانه ارباب حلقه ها یا هابیته! و چون مهمترین بار رو در فیلم، موسیقی حمل میکنه عامل مهمیه و چون در حقیقت میتونه احساس نهفته در داستان رو منتقل کنه قابلیت انعطاف و تازگی بیشتری نسبت به فیلم داره. به شخصه پستی و بلندی احساسات در داستان های تالکین رو منطبق بر نت های چیده شده کنار هم موسیقی هاوارد شور میدونم. و این باعث میشه هنگام گوش دادن موسیقی احساس سفر در آردا و متن کتاب ها بهم دست بده.

4- صحبت کردن به زبان های تالکینی:

وقتی شما به زبانی صحبت میکنی در حقیقت یعنی به اون زبان داری فکر میکنه. فرهنگ اون زبان نا خودآگاه در رفتارت تاثیر میذاره. صحبت به زبان الفی ضمن این که ظاهر و جو آردایی تری داره باعث میشه ما به زبان الفی فکر کنیم. فرهنگ الف ها که در زبان تاثیر گذاره در رفتار ما تجلی پیدا میکنه. پس با صحبت کردن به زبان های تالکینی ما حتی بک گام از سفر در متن کتاب ها جلوتر میریم و در خود داستان قرار میگیریم. صحبت به زبان الفی همچنین باعث زنده نگه داشتن داستان ها و فرهنگ در ذهن و رفتار شما میشه.

5- فعالیت در تالارهای ماهانکسار:

خب این مورد به دلیل تبادل فکر و فرهنگ آردایی که توش جریان داره، جو قابل انعطاف و فضای به روزش شاید از یک دید از سایر عوامل بالا بهتر باشه. و تاثیر بهتری داشته باشه. باعث میشه ما در بحث با دید عمیق تری به داستان ها نگاه کنیم. اما از یک جنبه شاید سخت ترین راه رو در دسترسی داشته باشه.

6- مشاهده نقاشی های آردا:

نقاشی تصور، ذهنیت و تخیل یک فرد است از متن داستان. لذا دیدن همزمان چند اثر هنری از داستان های آردا ما رو با تفکر ها وجنبه های مختلف این دنیا آشنا میکنه. و از این حیث که باعث میشه ما به دید و تصور گسترده تری از آردا برسیم عامل خوبی در ایجاد ارتباط با دنیای تالکینه!

7- رویا، مکاشفه و خواب:

من این مورد رو زیاد تجربه نکردم همون چند باری هم که شده زیاد چنگی به دل نمیزد چون بیشتر حاصل پر خوری بود! :)

8-قوه تخیل و خیال پردازی:

اغلب موراد بالا که توضیح دادم به یک چیز ختم میشدن و اون تفکر، تعقل و تخیل ما از دنیای آرداست. پس نهایت تمام موارد بالا به ذهن خود آدم میرسه. از طرفی هم مشکلات سایر موارد رو نداره. از جمله این که ممکنه وسط فیلم یکی یه چیزی بپرونه. اما تخیلت رو نه! تخیل در ذهنته و هیچ کس به اون دسترسی داره. مال خودته. همچنین همه جا در دسترسه. نه سرعتش کم میشه نه پهنای باندش! میتونی خودتو در متن داستان قرار بدی و باتوجه به درک و دیدی که از موارد بالا بهش میرسی آردای خودتو داشته باشی. و اینست بهترین و مفید ترین راه من برای ارتباط بیشتر با آردا...تاکید کنم که در کنار و همراه عوامل بالا. مثل موسیقی، صحبت به زبان های تالکینی، خوندن کتاب و ...

اما یه اولویت بندی داشته باشم:

1. قوه تخیل و خیال پردازی
  2. صحبت به زبان های تالکینی
  3. گوش دادن موسیقی
  4. فعالیت در ماهانکسار
  5. خواندن متن کتاب ها
  6. مشاهده نقاشی ها
  7. مشاهده فیلم
  8. رویا و مکاشفه
  9. سایر (که من اسمشو میذارم یک یا چند گزینه از موارد بالا :دی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

4- صحبت کردن به زبان های تالکینی:

وقتی شما به زبانی صحبت میکنی در حقیقت یعنی به اون زبان داری فکر میکنه. فرهنگ اون زبان نا خودآگاه در رفتارت تاثیر میذاره. صحبت به زبان الفی ضمن این که ظاهر و جو آردایی تری داره باعث میشه ما به زبان الفی فکر کنیم. فرهنگ الف ها که در زبان تاثیر گذاره در رفتار ما تجلی پیدا میکنه. پس با صحبت کردن به زبان های تالکینی ما حتی بک گام از سفر در متن کتاب ها جلوتر میریم و در خود داستان قرار میگیریم. صحبت به زبان الفی همچنین باعث زنده نگه داشتن داستان ها و فرهنگ در ذهن و رفتار شما میشه.

(ûsizg mor ghashnum maaz snû ghashnumob golug people(Elves

به نظر من زبان موردور برتر از زبان الف هاست

ویرایش شده در توسط Morgoth - Melkor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

این نظر سنجنی اولین نظر سنجی بود که من انقدر روش فکر کردم. و در آخر گزینه ی قوه ی تخیل و خیال پردازی رو انتخاب کردم.

هر کدوم از عوامل دیگه برای ارتباط بر قرار کردن نیاز به ابزار دارن. مثلا فیلم یا کتاب. شما باید حتما کتاب رو بخونی تا بتونی به این دنیا سفر کنی. اما خیالت از هر وسیله ای فارغه. همه جا همراهته و آزادی که هر چقدر میخوای ازش استفاده کنی. هیچ نیازی به مکان و حتا زمان نداره. اما سایر گزینه ها وابسته به ابزارن. و محدودن. البته من اینو میدونم که برای شکل گیری این دنیا وجود فیلم و موسیقی و بخصوص کتاب بیار ضروریه. اما این وابستگی به وسایل باید کم کم ازمون دور و سپس کلا ناپدید بشن. و تو بتونی بعد از گذر یه مدت , رها از مادیات توی جهان بزرگ تالکین غرق بشی. و این جاودانگیت رو سبب میشه. البته مرور کردن هر کدوم از اون ابزار خالی از لطف نیست. و گفتم که برای ساخته شدن این دنیا حتا نقش حیاتی دارن.

گزینه ی دومم , تماشای فیلم بود که بخاطر قوی بودنش, تخیلاتم رو به تصویر کشید و این تجسم کردن میسر تر شد.

گزینه س بعدیم گوش سپردن به موسیقی فیلم بود که برای من حکم خوشبو شدن این دنیا رو داشت.

و کتاب ها که این دنیا رو ظریف تر و گسترده تر کردن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

1:خب من حقیقتش این اواخر اصلا" وقت مرور کردن کتابا رو نداشتم

2: و همین طور فیلم :دی آقا ما هر دفعه خواستیم این فیلما رو ببینیم یه چی شد :)

3:نه اون طور که باید ارتباط برقرار نمی کنه :)؟

4:من انگلیسیشو به زور دارم یاد میگیرم،تو زبانای دنیای تالکین به هیچ وجه استعدادی بروز ندادم از خودم :دی

5:بازم اون قدر که باید نع :|

6:اینم خوبه من شب و روزم شده تو دویانت آرت دنبال نقاشیا و دیجیتال آرتای تالکینی گشتن،خیلی حس خوبی میده ولی بازم بهترین گزینه نیست.

7:اینو اصن نفهمیدم یعنی چی؟اگه منظورش خواب دیدنه خب آره من دو هفته ای یه بار خواب دنیای تالکین میبینم ولی از اونجایی که خواب یاد آدم نمی مونه چندان کمکی نمی کنه.

8:بعله من اینو انتخاب کردم،چون هرشب که میخوام بخوابم میشینم فکر میکنم که چی میشد اگه این جوری میشد؟اگه فلان جور میشد خیلی بهتر بود یا اگه من جای کاراکتر ایکس بودم چی کار میکردم؟بعد خودمو میذارم جای کاراکتر ایکس و این قدر تو سرزمین میانه جولون میدم که خوابم ببره :دی

9:نظری ندارم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arw leg ara gan gim

1.مطالعه کتاب های تالکین:وقتش روندارم متاسفانه.چی بشه گاهی اوقات دلم هوای یه بخشی رو بکنه یا سوالی برام پیش بیاد لای کتاب های خاک خورده ی تالکین ام رو باز کنم.2.تماشای فیلم ها:لوتر و هابیت رو هر یکی 30 دور دیدم و این جور چیز ها دیگه جواب نمیده! 3. گوش دادن آهنگ:گاهی اوقات مخصوصا زمان استراحت با این کار با دنیای تالکین ارتباط بر قرار میکنم. 4.حرف زدن به زبان های تالکینی:من هنوز نمیتونم به طور کامل به زبان الفی حرف بزنم ولی گاهی ترجمه میکنم.فروم آردا:وقتی وارد فروم آردا میشم با بحث ها و شرکت در تاپیک ها کمی میتونم وارد دنیای تالکین بشم. 6.نقاشی های دنیای تالکین رو نگاه نمیکنم. 7.شاید تا حالا خواب دنیای تالکین رو دیده باشم ولی خاطرم نیست. 8.و بالاخره تخیل و خیال پردازی:اصلی ترین راه ارتباط من با دنیای تالکین تخیل درباره اتفاقات درون آرداست.وقتی یک جهان ساخته ی یک تخیل باشه پس بهترین را ارتباط با اون از راه تخیل و فرض کردن خود در آن مکان و آن زمان است.

ویرایش شده در توسط arw leg ara gan gim

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

خب من خیال پرداز خوبی هستم واز قوه تخیل بسیار بالا یی برخوردارم اما بیشتر بحث در تالا رو دوست دارم

ویرایش شده در توسط تور
تصحیح فرم نگارش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elvenking

نظرسنجی بسیار جالبی هست! :)

گزینه ی 1:وقت میبره وهمیشه شرایطش هم جور نمیشه.

گزینه ی2:من اینو انتخاب کردم چون فیلم یه رسانه ی صوتی وتصویری باهم هست وتاثیرش چندبرابره اونم لوتر وهابیت اینا ،همین تازگی قبل امتحانات جهت تقویت روحیه سه دور فیلم هارو دیدم!!!اصلا خسته نمیشم ،Avengersاینها با اینکه اکشن سه بعدی هست دوبار دیدم خسته شدم. هیچ فیلمی لوتر وهابیت خودمون نمیشه :P

گزینه ی3:شیفته ی این موردم :D :x بیست وچهار ساعته توی گوشمه مخصوصااین آواز دورف ها :x ولی خب یه گزینه که بیشتر نمیشه انتخاب کرد...

گزینه ی4: در این زمینه من کلا تعطیلم استعداد یادگیری چنین زبان های رو ندارم :|

گزینه ی5:این هم گزینه ی سومی هست که علاوه برگزینه ی2و3و8 مد نظرم هست. :)

گزینه ی6:نقاشی!نه بابا اصلا رو من کوچکترین تاثیری نداره :|

گزینه ی7:جزئی جدانشدنی از خواب های من هست البته از نوع شش در چهارش! هی لوتر رو با iron man وAvengers وبعضی فیلم های ارلاندو بلوم قاتی خواب میبینم!!!

گزینه ی8:من خداشم همین جوری در حال تفکر عادی میزنم تو خط خیال واز این حرفها.

گزینه ی 9:نظری ندارم.

ویرایش شده در توسط Elvenking

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

بد نبود به گزینه ها : گیم های مرتبط با دنیای تالیکن رو هم اضافه می کردید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

بی تردید بهترین راه و بی واسطه ترین راه برقراری ارتباط با دنیای تالکین، مطالعه ی کتاب های استاد هست ، اما بنده خودم از اونجایی که علاقه ی بسیار بسیار زیادی به فیلم لوتر دارم، معمولا هر چند روز یک بار، اوقات فراغت و استراحتم رو اختصاص میدم به دیدن سکانس هایی از فیلم ارباب حلقه ها!

فعالیت در تالار گفتگوی ماهاناکسار هم که طبیعتاً بخشی از وبگردی بنده رو تشکیل میده و از طریق شما عزیزان با دنیای تالکین ارتباط برقرار می کنم.

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

نمیشه به طور قطعی گفت چون بالاخره بعضی اوقات یکیشون پیش میاد

ولی بیش تر میرم به کتاباش سر میزنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

نظرسنجی خوبیه.من گزینه ی تخیل و خیال پردازی رو انتخاب کردم.

1-مطالعه ی کتاب های تالکین:من کتاب ها رو از کتاب خونه گرفتم ونمیتونم هر وقت خواستم اونا رو بخونم.اما اگه همیشه هم در دسترس بودن تا قوه ی تخیل قوی نداشته باشیم نمیتونیم با کتاب های علمی-تخیلی یا فانتزی مثل کتاب های تالکین ارتباط برقرار کنیم.البته برای خوندن کتاب ها باید بیش تر از موارد دیگه وقت صرف کرد.این مورد گزینه ی دوم من هستش.

2-مشاهده ی فیلم ها:این هم کمابیش مثل مورد بالاست.البته معمولا اشخاص فیلم های فانتزی رو بیشتر از کتاب ها میپسندند که این نشون میده بیشتر اونا فیلم رو برای تفریح نگاه میکنند ولی اگه حتی یک ذره تخیل نداشته باشند از فیلم لذت نمیبرند.من خودم فیلم های ارباب حلقه ها و هابیت رو خیلی دوست دارم اما به اندازه کتاب ها با فیلم ها ارتباط برقرار نمیکنم و ذهنم به دنیای آردا کشیده نمیشه.شاید مشاهده ی فیلم ها گزینه ی چهارم من باشه.

3-گوش دادن به موسیقی:اینم گزینه خوبیه یه موسیقی اگه خوب باشه میتونه با صدای زیبای خودش احساسات تو رو به دنیای آردا ببره.اینو به اندازه ی تماشای فیلم میپسندم.

4-صحبت کردن به زبان های تالکینی:شاید فقط بتونم چند کلمه به این زبان بگم که اونم به لطف کتاب ها و سایت خوب آرداست.البته یادگیری این جور زبان ها خیلی سخته ولی اگه بتونی اونا رو یاد بگیری فضای داستان رو بهتر درک میکنی.

5-فعالیت در تالارهای ماناهاسکار:با سر زدن به سایت در مورد بقیه موارد هم اطلاعات کسب میکنم و نکته های جدیدی رو یاد میگیرم.ولی اگه تخیل نباشه فقط مطالب متفرقه سایت به درد بخور میشه.انتخاب سوم منه.

6-مشاهده ی نفاشی ها:نقاش ها بیش تر میتونند فقط یک شخصیت یا حداکثر یک صحنه از داستان رو به تصویر بکشند.ولی همبن اندازه هم میتونه منو به یاد دنیای آردا بندازه.

7-رویا، مکاشفه و خواب : اصلا این موارد رو تجربه نکردم!!!

8-قوه ی تخیل و خیال پردازی:این که انتخاب اول منه. به نظرم بقیه ی گزینه ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم با قوه ی تخیل ارتباط دارند.

9-سایر:نظری ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بد نبود به گزینه ها : گیم های مرتبط با دنیای تالیکن رو هم اضافه می کردید...

خب این جزو سایر حساب میشه دیگه آقا سپهر...

خیلی از محصولات آردایی، از انواع تزئینات تا کیف موبایل و والپیپر و پوستر و ... همگی در گزینه سایر جمع شده.

حتی یکی ممکنه با پادکست آردا یا بازی های رایانه ای با دنیای تالکین ارتباط برقرار کنه که برای ما عزیز و محترم هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

1)با توجه به وضع موجود و مشغله زیادی که دارم دیگه خیلی نمی تونم برای مطالعه کتابهای تالکین وقت بزارم

2)شاید خیلی وقت ها که دلم برای یه سنمای ناب لک زده باز سراغ لوتر برم !!ولی اخه نمیشه چند لحظه مثلا از یاران حلقه رو دید و باز کل سه گانه دنبال نکرد لوتر یکی از معدود فیلمایی که هیچ وقت از دیدنش خسته نمیشم

3)این مهم ترین گزینه برام بوده چون روزانه همیشه از طریق موسیقی با دنیای اردا ارتباط برقرار میکنم موسیقی سه گانه و هابیت و سمفونی ارباب حلقه ها

این هندفری شده همدم و رفیق گرمابه و گلستان من و تا چند دقیقه وقت اضافه پیدا کنم میرم سراغ شاهکار کم نظیر هاوارد شور!!

4)مگه کسی بلده این زبانهارو؟

5)بله از طریق با خیلی از دوستان عزیز و با سلیقه ای میشه در ارتباط بود بخصوص با نمایه ها که به نظرم نقطه قوت آرداست

آردا کاربرای خاص و جالبی داره

6)بعضی از نقاشی ها فوق العاده جذاب هستند و بعضی نه .ولی در کل اون تاثیر خاص رو ندارن

7)رویا،خواب،مکاشفه؟

8)آثار فانتزی این حس و قدرت رو خیلی در آدمی قوی میکنن و مسلما ارباب حلقه ها یکی از بهترین داستان ها و فیلمایی بوده که از این نظر تاثیر گذار بوده!!

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

نظر سنجی شماره 41 : از چه طریقی بیشتر با آردا؛ جهان تالکین، ارتباط برقرار می کنید؟

مطالعه کتاب های تالکین

بنده به دلیل علاقه زیاد به داستان ها فانتزی و همچنین با دیدن فیلم ارباب حلقه بسیار علاقمند به خواندن کتاب هاب تالکین شدم( این روز ها هم با توجه به کم شدن فشار کار توفیقی به بنده رسیده که در میان دوستان عزیز آردا باشم هم مفتخر به مرور کتاب سیلماریلیون شوم ) به نظر من مطالعه کتاب های تالکین بیشترین سهم را در آشنایی من با آردا داشته

مشاهده فیلم ها

دیدن فیلم های ارباب حلقه ها که بدون شک جزء شاهکارهای سینمای معاصر به شمار می رود تاثیر بسزایی در آشنایی اولیه بنده با آردا و تالکین داشته

گوش دادن موسیقی

همه ما می دانیم که موسیقی یک فیلم نقش بسزایی برای جذب مخاطب دارد با توجه به موسیقی قوی این مجموعه و تاثیر شگرف آن بر روی خوانندگان و بینندگان می شود گفت در سمعي بصري بسیار موثر بوده

صحبت کردن به زبان های تالکینی

بنده علاقه زیادی به این بخش دارم و در حال حاظر زبان موردور را تا حد خواندن و نوشتن یاد گرفتم - و اگر عمری باقی بود حتما به آموزش آموخته های خویش خواهم پرداخت

فعالیت در تالار گفتگوی ماهاناکسار

با توجه به تاپیک های مفید و اعضاء فعال و مطلع می شود گفت این سایت جزء بهترین سایت هایی بوده که تاکنون بنده افتخار عضویت در آن را داشته ام - تبادل اطلاعات از طریق این درگاه هم سبب شده که بنده حداقل روزی یک بار به دنیای زیبا تالیکن سری بزنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

من گزینه ی موسیقی رو انتخاب کردم... چون واقعا هر وقت که به موسیقی های فوق العاده ی متن لوتر یا هابیت گوش میدم، به سرعت و نا خداگاه ذهنم به دنیای تالکین و شخصیت ها و ماجراهای اون کشیده میشه و قوه ی تخیلم بیشتر به جنب و جوش میفته.. که البته این به دو دلیل عمده است: 1- شاهکار آفریننده ی این موسیقی های بی نظیر یعنی "هاوارد شور" 2 - دنیای فوق العاده و جذاب تالکین که آدم از تصور کردن و فکر کردن به اون خسته نمی شه...

@ آقای تور : به نظرم الان دیگه گیم ها و بازی های دنیای تالکین از اهمیت خیلی زیادی برخوردارن و خیلی ها از طریق همین بازی هاست که به دنیای تالکین بیشتر علاقه مند میشن و بیشتر ارتباط برقرار می کنن، چون با قرار گرفتن در فضای این گیم ها ، خودشون رو هم جزئی از این دنیا تصور می کنند و بعضی روزانه ساعت ها پای اینجور بازی ها هستن و خلاصه اینکه به نظر من شاید تاثیر این بازی ها حالا به مراتب از نقاشی،موسیقی و ... برای بعضی ها بیشتر باشه و به همین دلیل بود که احساس کردم این دسته گیم ها اونقدر مهم هستن که یه گزینه ی مستقل رو به خودشون اختصاص بدن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

من تنها یک مورد رو نمیتونم انتخاب کنم ، گزینه های انتخابی من و دلایلشون :

1. مطالعه کتاب های تالکین : خوندن کتاب که نوشته خود نویسنده س و منبع اصلی ارتباط با آردا است .

2. مشاهده فیلم ها : میتونم از تصویر خیالی که خودم از شخصیت های آردا دارم ، قالب انسانی اش رو ببینم .

3. گوش دادن موسیقی : مخصوصا موسیقی متن فیلم که واقعا شاهکاره .

5. فعالیت در فرم : خیلی چیزا و مطالب ریز دیگه که با خوندن کتاب چندان توجهی بهـش نکردم ، اینجا آموختم و دوستان آردایی خیلی چیزا یادم دادن.

8.قوه تخیلو خیال پردازی : به همون دلایلی که اکثر دوستان هم تو پستاشون اشاره کردن و به طور مثال : وقتی یه برج بلند یا ساختمون بلند میبینم اونو به جای بارادور تصور میکنم و . . . بماند ! :Ring:

ویرایش شده در توسط حلقه یگانه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

من گزینه قوه تخیل و خیال پردازی رو انتخاب کردم ، چون به نظرم این ویژگی هستش که مواردی از جمله موسیقی ، فیلم ، کتابهای تالکین ، رویا و مکاشفه و ...... رو در ذهن آدم هک میکنه و همیشه و همه جا همرات هست . یه جایی خوندم که یه فیلم یا کتاب تخیلی یا فانتزی خوب اینه که قوه تخیل آدم رو قوی کنه که به نظرم کتابهای تالکین و فیلمهای آن این ویژگی زیبا رو دارا بودند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...