رفتن به مطلب
هورین

اگر گولوم به دست بیلبو کشته می شد چه اتفاقاتی می افتاد؟

Recommended Posts

هورین

چند روزی هست که تاپیک هایی در مورد نبودن یا کشته شدن شخصیت های کتابهای تالکین ایجاد شده؛

حالا در مورد یکی دیگه از شخصیت های آردا این سوال رو میپرسم.

به نظرتون اگر گالوم به دست بیلبو کشته میشد باعث بوجود اومدن چه اتفاقاتی میشد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shadow

فرودو اصلا موفق به نابودی حلقه نمیشد و . . .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

خوب اگر همچین اتفاقی می افتاد شاید دیگه کسی نبود که این دو هابیت رو به موردور میبرد واگر هم فرودو و سم به موردور می رفتند همونجا کشته می شدند.

پس بیلبو قلب مهربانی داشت که گالوم رو نکشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

البته نباید نصیحت های گندالف رو فراموش کرد،زمانی که استینگ رو به بیلبو داد اگر،

"شجاعت واقعی این نیست که زندگی کسی رو بگیری،بلکه اینه که زندگی رو ببخشی"،

رو به بیلبو نمیگفت شاید بیلبو گالوم رو میکشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

بستگی داره منظور چی باشه! اگه شما داستان ها رو پرداخته ذهن یه نویسنده فرض کنید، خب مسلمه اگه این شخصیت ها نبودن تالکین یه کاراکتر دیگه رو جایگزین میکرد (اگه میخواست آخر داستان فرقی نکنه). ولی اگه داستان ها رو دنیای واقعی فرض می کنید، تمام اتفاقاتی که در صورت وجود اون کاراکتر رخ داده، واضحه که اتفاق نمیفتاد و اگه نقش اون کاراکتر کلیدی باشه، ممکن بود روی پایان داستان تأثیر بذاره.

به نظرم بهتره این بحث ها رو در صورتی که هنوز مایلید ادامه بدید، توی یه تاپیک مشترک انجام بدید. اگه قرار باشه برای هر کاراکتر همچین تاپیکی بزنیم، فکر نکنم چندان جالب و مفید باشه!

امیدوارم ناراحت نشید و اینو یه انتقاد برادرانه (به قول شیرین خانوم) بدونید.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

کشتن گالوم چه ربطی به موندن حلقه توی شایر داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

بستگی داره منظور چی باشه! اگه شما داستان ها رو پرداخته ذهن یه نویسنده فرض کنید، خب مسلمه اگه این شخصیت ها نبودن تالکین یه کاراکتر دیگه رو جایگزین میکرد (اگه میخواست آخر داستان فرقی نکنه). ولی اگه داستان ها رو دنیای واقعی فرض می کنید، تمام اتفاقاتی که در صورت وجود اون کاراکتر رخ داده، واضحه که اتفاق نمیفتاد و اگه نقش اون کاراکتر کلیدی باشه، ممکن بود روی پایان داستان تأثیر بذاره.

به نظرم بهتره این بحث ها رو در صورتی که هنوز مایلید ادامه بدید، توی یه تاپیک مشترک انجام بدید. اگه قرار باشه برای هر کاراکتر همچین تاپیکی بزنیم، فکر نکنم چندان جالب و مفید باشه!

امیدوارم ناراحت نشید و اینو یه انتقاد برادرانه (به قول شیرین خانوم) بدونید.

بدلیل اینکه در آردا طرفداران واقعی و به قول معروف "دو آتشه"ی کتابهای تالکین حضور پیدا میکنن و در بحثها شرکت میکنن،ما با آگاهی از اینکه داستانها زایده ی ذهن نویسنده هست،مسائل و مباحثی رو بیان میکنیم و به دلیل علاقه ای که نسبت به داستانها داریم طوری درباره ی اونها بحث میکنیم که گویا واقعی هستند.

اما خیلی خوب میشه اگر همونطوری که شما گفتید این بحثها در تاپیکی جداگانه ادامه پیدا کنه.

کشتن گالوم چه ربطی به موندن حلقه توی شایر داره؟

فکر میکنم منظور این بوده که اگر گالوم کشته میشد،دیگه وجود نداشت تا بر اثر شکنجه مکان حلقه رو لو بده. ویرایش شده در توسط هورین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

مسلما وقتی دوستان مطلبی رو در قالب یک "تاپیک" ارسال میکنند ما فرض رو بر این میگیریم که بحثی یا مطلبی دارن که میشه بهش تاپیکی خاص اطلاق کرد. و در این زمینه ما محدودیت زیادی رو ایجاد نمیکنیم. لذا فرض بر این است که موسس هر تاپیک برنامه و بحثی رو مد نظر داره که میتونه در یک تاپیک جداگانه مطرح بشه.

بحثی که گندالف مطرح کرد تا حدودی درسته. این که بهتر بود از ابتدا این تاثیرات در یک تاپیک بررسی بشه. این رو به ما بسپارید. اگر دیدیم که موارد کلی شده و بهتره در یک تاپیک قرار بگیره حتما روش فکر میکنیم.

اما در مورد بحث:

مطمئنا اگر در مورد نبود یکی دیگه از نقش های کلیدی و موثر داستان صحبت کنیم باید برگردیم و تمام عوامل رو بررسی کنیم و این که داستان چطور پیش میره. (به گندالف: حالا این که داستان رو واقعی در نظر بگیریم یا زاییده ذهن نویسنده بنظرم بذاریمش به عهده خود دوستان تا در نظرشون لحاظ کنن).

نتیجتا شاید راهنمایی برای فرودو پیدا نمیشد. و اگر به دروازه سیاه میرسیدن به زحمت و بعد از هدر رفتن کلی وقت و منابعشون بود. شاید کسی نیود تا جلوی فرودو و سم رو بگیره و اونا میخواستن از دروازه سیاه برن تو! شاید هرگز پلکان و غار شلوب رو که یک میانبر بود رو پیدا نمیکردن. در کل میشه گفت داستان به سرانجام نمیرسید.

در یک داستان تمام اعضا و کاراکتر ها در جای خودشون هستن و وظایف خودشونو دارن که اگه نباشن مجموعه به سرانجام نمیرسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

اگر گالوم کشته می شد اون وقت هیچ کس متوجه نمی شد که حلقه پیش فرودو هست اونوقت یاران حلقه به راحتی می تونستند به سمت موردور حرکت کنند. چون که گالوم بود که جای حلقه رو لو داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

(به گندالف: حالا این که داستان رو واقعی در نظر بگیریم یا زاییده ذهن نویسنده بنظرم بذاریمش به عهده خود دوستان تا در نظرشون لحاظ کنن).

درسته، هرچند به نظر میاد منظور بیشتر دوستان این باشه که در صورت جایگزین نشدن کاراکتر دیگه ای به جای اون کاراکتر حذف شده، چه اتفاقی میفته. چون نتیجه اینکه اگه کاراکتر دیگه ای جای کاراکتر حذف شده بیاد، مشخصه!

فکر میکنم منظور این بوده که اگر گالوم کشته میشد،دیگه وجود نداشت تا بر اثر شکنجه مکان حلقه رو لو بده.

اعترافات گولوم ربطی به عزیمت فرودو و هابیت ها نداشت. حتی اگه گولوم لو نمیداد که حلقه کجاست، گندالف فهمیده بود که حلقه بیلبو همون حلقه یگانه است و هابیت ها رو به ریوندل میفرستاد.

اعترافات گولوم فقط موجب شد نزگول جای حلقه رو بدونن و هابیت ها رو تا ریوندل تعقیب کنن.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود بر دوست عزیز

گندالف سپید

عرض شود اگر در همان کتاب هابیت گالوم به دست بیلبو کشته میشد دیگه کسی وجود نداشت که توسط اورک ها شکنجه شود و نازگول ها متوجه وجود حلقه در شایر شوند

البته این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد و موردور از وجود حلقه در شایر با خبر میشد اگر فرض نماییم که نازگول ها متوجه وجود حلقه در شایر می شدند در مرحله بعدی در راستای تحقق اهداف برای نابودی حلقه به مشکل بزرگی خواهیم خورد

پس وجود گالوم بسیار ضروری و مهم است حتی مهم تر از وجود سم و گاندولف

حتی اگر بگیم به احتمال 1% فرودو و سم موفق به بردن حلقه به کوه نابودی بشوند باز اراده حلقه هست که بر فرودو اعمال قدرت می کند

ویرایش شده در توسط Morgoth - Melkor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

بله اینو میدونم که وجود گولوم ضروری بود، ولی من گفتم که اگه گولوم کشته میشد و نزگول نمی فهمیدند که حلقه توی شایره، باز هم فرودو و سم و مری و پیپین با حلقه به ریوندل میرفتن، چون در هر صورت گندالف می فهمید حلقه توی شایره و اونا رو به ریوندل میفرستاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arw leg ara gan gim

بستگی داره گالوم کی کشته میشد.اگر بیلبو موقع پیدا کردن حلقه میکشتش حلقه برای همیشه دست بیلبو میموند و کسی نبود که مکان حلقه رو به ارگ ها لو بده.

اگر سم در ابتدای مواجهه با گالوم اونو میکشت احتمالا اونا هیچ وقت راه موردور رو پیدا نمیکردن و حلقه به دست سائرون بر میگشت.

اگر هم جلوی دروازه کوه هلاکت سم کار گالوم رو تموم میکرد فرودو بر اثر اراده ی حلقه اونو دستش میکرد و اون موقع دوباره حلقه به دست ارگ ها میرسید.

پس نتیجه میگیریم گالوم با این که خیلی شخصیت اعصاب خورد کنی بود ولی با پلیدی ها و سعی برای به دست آوردن حلقه کمک اعظمی به فرودو و سم و در کل به سرزمین میانه کرد ولی آخر داستان که گالوم همراه حلقه به داخل کوه سقوط کرد دل من که خیلی خنک شد ولی شما رو نمیدونم!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

به نظر من گولوم اگر نبود هابیت ها صد در صد گیر میافتادن ولی اگر گاندالف در مبارزه با بالروگ زنده میموند هابیت ها میتونستن به راحتی به موردور برسن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

عجب گیری دادین به کشته شدن شخصیت ها !!!

به خدا اگه نبودن یکی دیگه جاشونو پر میکرد

مثلا به جای گالم یه آدم حلقه رو پیدا میکرد و از همه دوری میکرد و سایر اتفاقات دوباره همون میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اگه گالوم یه دست بیلبو کشته میشد دیگه اصلا نازگول و کلا موردور نمی تونست محل حلقه رو بفهمه (اونا با شکنجه کردن گالوم پی بردن که حلقه پیش یه بگینزه)

خوب اونوقت کلا داستان فرق میکرد

احتمالا اصلا ای یاران حلقه بوجود نمی امد و گاندلف هم از چیزی خبر دار نمیشد (البته سایرون همچنین به حمله به گاندور و روحان می پرداخت و همینطور دنبال حلقه میگشت)

:دی

ویرایش شده در توسط تور
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

احتمالا اصلا ای یاران حلقه بوجود نمی امد و گاندلف هم از چیزی خبر دار نمیشد (البته سایرون همچنین به حمله به گاندور و روحان می پرداخت و همینطور دنبال حلقه میگشت)

:دی

urzkû zaug tur

باز هم نظر به بی پایه و اساس

ویرایش شده در توسط Morgoth - Melkor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

یه سوال از دوستان: الان اینکه نزگول و سائورون فهمیدن حلقه توی شایر بوده با اینکه گندالف فهمید حلقه بیلبو همون حلقه یگانه است با اینکه هابیت ها عازم ریوندل شدن، چه ربطی داره؟ من هرچی فکر میکنم یادم نمیاد توی کتاب اینها به هم مربوط شده باشن. ولی فکر کنم توی فیلم اینکه نزگول از محل حلقه مطلع شدن رو دلیل عزیمت هابیت ها به ریوندل نشون داده. میشه یکی روشن کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

به گندالف:

تقریبا میشه گفت گولوم شایر و بگینز رو لو داد ولی تا اون جایی که من یادمه اشاره ی مستقیمی به این مورد نشد. بازم یه نگاه به صفحه های ۱۳۵-۱۳۶-۱۳۷ یاران حلقه بنداز!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اینو میدونم، ولی میگم لو رفتن جای حلقه پیش نزگول چه ربطی به اعزام هابیت ها به ریوندل داشت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود

اگر در نظر بگیریم که گالوم توسط بیلبو کشته میشد

به نظر بنده چیزی عوض نمیشد به جز قسمت جدا شدن فرودو از گروه که باعث شکست ماموریت یاران حلقه میشد

زمانی که فرودو حلقه رو تحویل گرفت 100% یک روز آن را به دست می کرد و به راحتی بدون کمک گالوم جای حلقه لو می رفت

حال در نظر بگیرید که حلقه بعد تشخیص گاندولف توسط فرودو به روندل برده میشد آیا گاندولف از خیانت سارامون آگاه بود که به او اطلاع نده ؟

جواب : خیر . گاندولف در هر صورت با بزرگ ایستاری ها ( سارامون ) دیدار کرده و موقعیت حلقه را لو میداد

پس به نظر بنده حذف گالوم تاثیر مستقیمی بر سرنوشت سرزمین میانه دارد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

به نظرم باز هم سارون سراغ بیلبو میامد اما خوب تا حدودی از جذابیت های داستان کاسته میشد . گالوم یکی ازشخصیت هایست که به نظر من وجودش در سیر داستانی ارباب حلقه ها لازم بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

اگر گولوم نمی بود فرودو و سم بالاخره مینداختن از دروازه های سیاه! اونوقت گاز زده شده و مچاله شده برمی گشتن بر دل بیلبو!

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

به نطر من اگه گالوم به دست بیلبو کشته میشد اتفاق خاصی نمی افتاد.بعضی از عزیزان گفتن اگه کشته میشد سم و فرودو به موردور نمی رسیدند.ولی من میگم بالاخره اونا برای نابودی حلقه سفر رو شروع کرده بودن و دیر یا زود یا بوسیله ی یه نفر دیگه به موردور می رسیدند.تنها اتفاقی که می افتاد این بود که فرودو با سم قهر نمی کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...