رفتن به مطلب
راداگاست قهوه ای

اگر گندالف توی مبارزه با بالروگ میمرد اونوقت چی میشد؟

Recommended Posts

فرمانروای تاریکی

گندالف تو مبارزه با بالروگ کشته شد ولی یه زندگی تازه به اون بخشیده شد.

در مورد2 که مطمئنم زنده نمیموندن.ولی در مورد بقیه شک دارم.

از تاپیک خوبت هم ممنون.

راستی سه مبارز کی بودن؟

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

منظورم از سه مبارز اراگورن و گیملی و لگولاس هست.

از نظرت به خاطر تایپک خیلی ممنونم.

-ایا هلمز دیپ سقوط میکرد؟ببینید احتمال داره ایومر خبر به هش برسه بعد به کمک بره یا وقتی هلمز دیپ سقوط میکنه سارومان کل روهان رو بگیره بعد ایومر حمله کنه یا شکست میخوره یا پیروز میشه ولی بعید میدونم میتونست پیروز شه حتی اگر هم پیروز میشد روهان صدمات زیادی میخورد و در زمان حمله به گاندور به دشت های پله نور نرن = گاندالف در اینجا یک نقش بزرگ رو ایفا میکنه.

یا سرباز هایی که از اسکیلات فرار میکردن زنده میموندن؟ اصلا و ابدا ولی ممکنه یه چند نفرشون زنده بمونن حتی وقتی که نزگول ها سرباز ها رو کشتن وارد شهر میشدن وتا زمان حمله ی اصلی شهر رو به هم میریختن=گاندالف اینجا هم نقشه ی بزرگی ایفا میکنه.

ایا دیوار های گاندور حفظ میشد؟این احتمال داره که دیوار حفظ بشه ولی هیچ کس به سربازا امید نمیداد و اونا رو تشویق نمیکرد =گاندالف نقش خیلی زیادی نداره ولی بازم حداقل یه نقشی داره.

ایا فرومیر زنده میموند؟ به هیچ وجع اصلا وابدا فرومیر خیلی راحت میسوخت وکشته میشد =گاندالف نقش مهمی داره.

راهنمای سه مبارز کی بود؟خب اگر هم گاندولف نبود بازهم میتونست اراگورن رهبری گروه رو بر عهده بگیره=نقش کم گندالف در اینجا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اولا که گندالف اگه نمی مرد پس من اینجا چیکاره ام؟! همونطور که فرمانروای تاریکی گفت، گندالف مرد ولی با اجازه ارو دوباره زنده شد تا سائورون رو نابود کنه که بعدش گندالف سفید بوجود اومد.

درمورد اون سوالات: به نظرم جز مورد 2 و 4 بقیه موارد به احتمال زیاد اتفاق نمیفتادن. در مورد 5 هم نقش کمی نداشت. اگه توی فنگورن آراگورن و گیملی و لگولاس گندالف رو نمی دیدن، ممکن بود وقت زیادی رو در جستجوی مری و پیپین هدر بدن یا حتی توی جنگل گم بشن!

راستی این "فرومیر" یا "اسکیلات" چی اند دقیقا؟! منظورت فارامیر و اوزگیلیاتن؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

کاش اینو نظر سنجی میکردید که هم تاپیکش مال خودش باشه کاملا، هم یه آمار بگیریم، هم یه نظر سنجی متفاوت داشته باشیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

خودمم تو این فکر بودم

اصل فارامیر فرومیره و اصل ازگیلات اسکیلات هستش تو یه جا خوندم ولی یادم نمیاد کجا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خودمم تو این فکر بودم

اصل فارامیر فرومیره و اصل ازگیلات اسکیلات هستش تو یه جا خوندم ولی یادم نمیاد کجا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

توی سیلماریلیون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود

به نظر بنده گاندولف سفید نقطه مقابل ویچ کینگ هست و در تمامی ماجرا ها چه در هابیت و چه در ارباب حلقه ها نقش یک نور در تاریکی رو بازی می کنه

در جواب سوال های شما به نظر بنده با نابودی روهان و شکست هلمزدیپ ایزنگارد و موردر به گاندور حمله کرده و نسل انسان رو نابود می کردند - زنده ماندن گاندولف فقط به لطف ارو امکان داشت فقط برای برابر کردن

نسبی قدرت و شکست قطعی سائورون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

به نظر من که یه نفر جای گندالف میومد

1. هلمز دیپ رو نجات بده

2. سرباز هایی که از اسکیلات فرار میکردن رو نجات بده

3.دیوار های گاندور حفظ کنه

4. فارومیر رو نجات بده

5-راهنمای سه مبارز بشه

شاید راداگاست :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نمیشه به قطعیت بیان کرد که اگر تاثیر یکی از کاراکتر های داستان از سیر داستانی حذف میشد چه اتفاقاتی میفتاد. این در دست نویسنده و در حقیقت خالق داستانه!

اما نظر اجمالی من که به فکرم میرسه در مورد این حوادثی که راداگاست گفت به قرار زیره:

1. میشه گفت نبرد هلمز دیپی وجود نداشت چون تئودن شفا نمیگرفت. در حقیقت مهم ترین سد اعمال شیطانی سارومان از میان برداشته میشد و به اهدافش میرسید.
  2. جالب بود. شاید نه...جون اون هارو گندالف نجات داد. جادوگر سپید که در مقابل جادوی سیاه ایستاد. اما اگر نبود سربازان به هلاکت میرسیدند و حتی نزگول و اشباح حلقه میتونستن روحیه مردم میناس تی ریت رو که در جنگ بودن به صفر برسونن.
  3. گندالف در اون قضیه فقط روحیه از دست رفته سربازان رو برگردوند. شاید اگر هم گندالف نبود اما روحیه برمیگشت دیوار ها حفظ میشد.
  4. در حقیقت عامل پیپین بود...و شاید با فضولی هاش میتونست جون فارامیر رو نجات بده. اصلا شاید اگر تاثیر گندالف از داستان حذف میشد کار فارامیر به اونجا نمیکشید.
  5. این درسته...اگر راهنمایی نداشتن سه مبارز شاید همچنان به جستجوی هابیت ها ادامه میدادن و اصلا خود هابیت ها هم شاید از چوب ریش جون سالم به در نمیکردن!

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود بر اهل درود

بنده نیز با نظر تور موافق هستم که نبرد هلمز دیپ اصلا به وجود نمی آمد - باید به نقش کلیدی گاندولف به عنوان یک ناجی در لحظه های سخت و سرنوشت ساز داستان توجه کرد

حذف گاندولف ملزم خلق یک قهرمان دیگر در ذهن نویسنده می باشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
isengard

اگه اديسون برق رو اختراع نميكرد چي ميشد؟

خب يكي ديگه اختراع ميكرد!!!

جريانش جريان همين گاندولفه اگه نبود باز ابرو ماه وخورشيد و فلك دركار ميشدن و يه جوري ماجرا رو به نفع گروه روشنايي تموم ميكردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

1=اگر گاندالف به دنبال سربازان روهیریم نمیرفت و به طرف هلمز دیپ حرکت نمیکردن هلمز دیپ نابود می شد .

2=خوب معلومه بیشترشون نابود میشدن اما فکر نکنم نازگول ها وارد میناس تیریت می شدن.

3=خوب این بستگی داره که متحدان سرزمین میانه در گزینه ی 1 و 2 میتونن طاقت بیارن یا نه ولی در کل فکر کنم اگر گندالف نبود کوه آمون دین شعله ور نمیشد و هیچ وقت تئودن

به کمک دنتور نمیومد و میناس تیریت سقوط می کرد.

4=خوب معلومه اگر گندالف نبود فارامیر به خاطر جنون پدرش میمرد بعضی از گزینه ها معلومه جوابش دیگه.... سوال کردن نداره

5=شاید.شااااااااید .الروند . البته اگه جرات بیرون اومدن از روندل رو داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lonely Mountain

درسته که گاندالف يک ايستاري است ولي ايستادن در مقابل اين موجود کار هر کسي نيست و اينو خود گاندالف هم مي دونست براي همين هم همه گروه را مجبور به رفتن ميکنه و خودش را قرباني راه ياران ميکند.

به نظر من اگه گندالف اين فداکاري رو انجام نمي داد و در موريا خودشو فداي ياران نمی کرد همه چيز تمام مي شد حامل حلقه کشته ميشد و اخرين بازمانده از نسل شاهان هم از بين ميرفت و حلقه بدست سائورون مي رسيد.

اين از خود گذشتگي گاندالف قدرتي به سم و فرودو ميده که حلقه رو تا دل کوه نابودي ببرن

قدرتي که حلقه نمي تونست در مقابلش دوام بياره و به هيچکس نمي تونست بده حتي خود سائورون.

و به خاطر همين هم است که گاندالف عنوان تنها ماياري که با از دست دادن بخشي از وجودش نه تنها ضعيف نمي شه بلکه قويتر هم ميشه

باقدرت بيشتر و به عنوان جادوگر سفيد دوبار براي کمک بيشتر به ياران حلقه بر مي گرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درسته که گاندالف يک ايستاري است ولي ايستادن در مقابل اين موجود کار هر کسي نيست و اينو خود گاندالف هم مي دونست براي همين هم همه گروه را مجبور به رفتن ميکنه و خودش را قرباني راه ياران ميکند.

به نظر من اگه گندالف اين فداکاري رو انجام نمي داد و در موريا خودشو فداي ياران نمی کرد همه چيز تمام مي شد حامل حلقه کشته ميشد و اخرين بازمانده از نسل شاهان هم از بين ميرفت و حلقه بدست سائورون مي رسيد.

اين از خود گذشتگي گاندالف قدرتي به سم و فرودو ميده که حلقه رو تا دل کوه نابودي ببرن

قدرتي که حلقه نمي تونست در مقابلش دوام بياره و به هيچکس نمي تونست بده حتي خود سائورون.

و به خاطر همين هم است که گاندالف عنوان تنها ماياري که با از دست دادن بخشي از وجودش نه تنها ضعيف نمي شه بلکه قويتر هم ميشه

باقدرت بيشتر و به عنوان جادوگر سفيد دوبار براي کمک بيشتر به ياران حلقه بر مي گرده.

تنها دلیل بازگشت گاندلف خواست ارو بوده است و الا او نیز مانند سارومان یک ایستاری است

شما گفتی قدرتی که حلقه نمی توانست در مقابلش دوام بیاره ؟ این حرف بی پایه و اساس است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lonely Mountain

تنها دلیل بازگشت گاندلف خواست ارو بوده است و الا او نیز مانند سارومان یک ایستاری است

شما گفتی قدرتی که حلقه نمی توانست در مقابلش دوام بیاره ؟ این حرف بی پایه و اساس است

همیشه برای هر خواستنی دلیلی وجود داره .

حلقه دست کسانی قدرت خودش رو نشون میداد که توانایی رها کردن یا بخشیدن اون رو نداشتن و با همه وجود میخواستنش

افرادی مثل فرودو که حلقه رو نمی خواستن و این قدرت از خود گذشتگی رو داشتن در جهت نابودی اون تلاش میکردن مثل گاندالف و گالادریل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

اگه گاندلف بعد از مبارزه با بالروگ که کشته میشه دیگه زنده نشه، اونوقت به احتمال زیاد سارامون روهان رو طوری مورد حمله قرار میده که فکر نکنم سواران روهان بتونن از خودشون هم دفاع کنن چه برسه به این که به گاندور کمک کنند.در نتیجه گاندور که پادشاهی انسان هاست به راحتی از سوی موردور و آیزنگارد مورد حمله قرار میگره و سایرون میشد فاتح سرزمین میانه.در نتیجه حذف گاندلف از داستان کلا منتفیه چون با زحمات گاندلف یاران حلقه به پیروزی می رسند و اگه به کتاب هم نگاه کنید اون موقعی که آراگورن میشه فرمانده گروه نمیتونه مانند گاندلف گروه رو هدایت کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

اگر گندالف کشته میشد مثلما (مسلما)روهان سقوط میکرد در این هیچ شکی نیست

گاندور هم که با کمک روهان تونست پیروز بشه حتما سقوط میکرد و مطمعن باشید اراگورن وهمراهانش(گیملی ولگولاس)کشته میشدن و اگر این اتفاق می افتاد سائرون به را حتی انسان هارو مغلوب کرده بود

وحتما بعد از انسانها نوبت به الف ها می رسید

ویرایش شده در توسط استرایدر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لارتن کرپسلی

من با حرف استرایدر موافق هستم بدون وجود گندالف نه روهان می ماند که به کمک گاندوربره وبا سقوط گاندور و روهان ارتشی برای پرت کردن حواس سائرون و رفتن بقیه برای نابودی حلقه وجود نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

کلا جناب گندالف به نظرم بهترین شخصیت خوب در سال های اخیر در داستان های فانتزی است.(از لحاظ شخصیت پردازی و جزئیات رفتاری عرض می کنم البته)واقعا گروه بدون گندالف چه کار می خواست بکند؟گندالف به غیر از هوشیاری فوق العاده و قدرت زیادش از لحاظ روانی هم وزنه روانی هم وزنه سنگینی است و اگر چه خبرهایش معمولا بد هستند آمدن خودش خبر خوبی است(البته نه برای سائرون!) :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

4-ایا فرومیر زنده میموند؟

4. فارومیر رو نجات بده

منظور از اینا شوهر منه؟ :?

در مورد سوالات

1احتمالش بود چون اونوقت تئودن (جان)هنوز در توهم به سر میبرد و شاید هیچ اقدامی برای دفاع نمی کرد ولی ائومر (جان)رو هم نمیشه نادیده گرفت

2بلا استثنا همگی پودر میشدند

3نظری ندارم

4نه خیر بیچاره سوخاری میشد چون اگه گاندالف نبود حتی پیپین هم نبود که بیاد نجاتش بده البته اون سرباز اسمش چی بود...آهان برگوند یه کم ازش دفاع میکرد ولی خوب بالاخره اون یه نفر بود (چی دارم میگم فارامیر که در مورد2مرده بود)

5خودشون :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

خب پس ما هم یه نظری بدیم! :?

1-خب بله احتمالش زیاده ولی اگه یه نفر دیگه بود که سواران روهان رو خبر کنه شاید احتمالش خیلی کم می شد!

2-خب اینم احتمالش زیاده ولی اگه شاید اسباشون تندتر از پروازکردن اژدهاهای نزگول ها می دویدند و زود تر به میناس تریت می رسیدند و کمانداران هم شروع به تیراندازی می کردند;احتمالا فرومیر با چندتا سربازای دیگه زنده میموند! :?

3-خب اون که هرجوری باشه بله;ولی مهم تر این که چه کسی پشت اون دیوارها می موند!

4-نه!با اون پدری که فرومیر داشت;بعید می دونم کسی غیر از گندالف و پیپین خبردهنده بتونه نجاتش بده!

5- :? نظری ندارم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

1-یقینا این اتفاق رخ می داد.

2-احتمالا می مردند.

3-روحیه دهی گندالف باعث حفظ گوندور شد.

4-خیر او هم جان می سپرد.

5-آن ها راه خود را گم می کردندس در نتیجه مری و پیپین هم می مردند.

پس می توان به این پی برد که گندالف مهم ترین شخص در جنگ حلقه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

گندالف از مهم ترین شخصیت های کتابه. پس حذفش کل داستان رو زیر و رو می کنه

من اگه جای تالکین بودم و به هر دلیلی مجبور بودم گندالف رو حذف کنم می رفتم سراغ اون دو جادوگر آبی و اونا رو وارد قصه می کردم که احتمالا با یه فلش بک از جلسه ای محرمانه بین این دو جادوگر آبی و گندالف قصه رو ادامه می دادم

در مورد نقش های کلیدی براحتی می شه نظر داد ولی در مورد نقش هایی که خیلی اصلی نیستند نه. خوب معلومه که اگه گندالف می مرد احتمال اینکه یاران حلقه به هدفشون می رسیدن به صفر نزدیک بود. اما اگه در مورد کاراکترهای دیگه بحث بشه به نظر من جذاب تره (هرچی فکر کردم نمونه ای به ذهنم نیومد)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

عدم حضور دوباره گندالف پس از سقوط از پل خزد دوم باعث دگرگونی کل داستان میشد

به گونه ای که کسی برای شکست سارومان نبود

در نبرد شاخ آواز گندالف بود که همراه با سپاهیان روهان امد و هلمزدیپ و روهان را نجات داد

اگر او نبود چه بسا نبرد شاخ آوازی رخ نمیداد

و حتی اگر آراگورن و همراهانش ( گیملی ، لگولاس ) به تنهایی و با درایت خود نزد پادشاه روهان میرفتند دستگیر و شاید تحویل سارومان و چه بسا تحویل سائرون میشدند .!

حال با احتمالات کم اگر هم نبرد به نفع سپاهیان روهان پیش میرفت ( در نبرد هلمزدیپ ) باز هم مشکلات عدیدی در پیش رو برای یاران از هم گسسته ی حلقه وجود داشت ،

به گونه ای که حتی ممکنه بود مری و پره گرین به دست انت ها و حتی اروک ها کشته میدشند

و چه بسا پیپینی نبود که درون پلانتیر بنگرد و از نقشه ی سائرون برای حمله به میناستریت مطلع شود .

و کسی برای نابودی ایزنگارد به پا نمیخواست ( اخرین نبرد انت ها )

در مورد سوالی که در ابتدای تاپیک پرسیده شد:

اینگونه میتوان جواب داد با احتمالات بسیار کم ( در حدود 0.01 % :دی) اگر انت ها پی به خیانت سارومان میبردند و برای نابودی آیزنگارد قیام میکردند و قدرت سارومان از روی شاه تئودن برداشته میشد میتوان امید داشت که روهان با سپاهی کامل تر به کمک میناس تریث میرفت

آنگونه باز نمیتوان نتیجه گرفت روند داستان تاریک میشود و سائرون ( تاریکی ) پیروز میشود ،

"همیشه در ورای تصور ادم کور سو امیدی هست

انجا که تاریکی تمام اذهان مردم را فرا میگیرد شعله ای کوچک از امید در مادون تصور ادمی موجب نجات وی میشود"

شاید شخص دیگری موجب ایجاد امید در دل آخرین سربازان از فرمانروایی های آزاد شود...

فقط تنها موضوعی که میتوان در مورد ان تا حد زیادی یقین داشت

همین کشته شدن فارامیر است

----

بابت پر گویی بنده را عفو کنید دوستان

موفق باشید .!

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...