رفتن به مطلب
fallkon

چه گونه اژدها رام کنیم؟

Recommended Posts

fallkon

چجوری اژدها رام کنیم؟ مخصوصا اژدهاهای شهر مردگان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

این سوال منم بود! این که اژدهایان اغلب به تصرف سائورون و خادمانش در می اومدن...جز مثلا اسماگ که البته در اون مورد هم گندالف میگفت ممکنه اسماگ برای مقاصد شومی مورد استفاده قرار بگیره. خب اگه سائورون میتونه اژدهایان رو رام کنه چرا گندالف نتونه؟

خوبه که در این تاپیک به بررسی نژاد اژدهایان در آردا و نوشته های تالکین بپردازیم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia
ارسال شده در (ویرایش شده)

من فکر میکنم اژدها فقط واسه مقاصد خودش کار میکنه. و خیلی خودخواهه. و البته مقاصد پلید. حالا اگه کسی ام بخواد اونو زیر سلطه ی خودش بگیره باید مقاصدش در راستای همون هدفهای اژدها باشه. یعنی انگار ذات اژدها عوض شدنی نیست. مثلا سارومان یا سائورون اهدافشون تفریبا هم رنگ اهداف اژها ها بود. که البته رام شدن اژدها توسط حتا کسی مث سارومان هم کاملا انجام نمیشه. و فقط اژدها به سارومان در اون قسمتی کمک میکنه که به نفع خودشه. نه که هر چی گفت بگه باشه.

پس مطمئنا رام کردن اژدها فایده ای برای گندالف نداره. گندالف همون عقابا رو داره کافیشه.

ویرایش شده در توسط LObeLia

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

مگه سارومان اژدهایی داشت؟

در ضمن یه سوال دارم:اژدهایی که تورین کشت بالدار بود یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

مگه سارومان اژدهایی داشت؟

نه بال نداشت. اژدها های بالدار بعد از کشتن گلائرونگ بوجود اومدن.

سارومان اژدهای معروفی فکر نمیکنم داشته. اما حتما چندتایی داشته. مگه میشه که سارومان اژدها ها رو نادیده بگیره. اون برای افزایش نیروهاش و قدرت بیشتر از همه استفاده میکرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

ممنون از جوابتون.

راستی غیر از اژدهایی که تورین کشت و اژدهایی که با ائارندیل جنگید و اسماگ اسم بقیه موجود نیست؟یعنی بی نام و نشان هستند؟

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elvenking

نه بال نداشت. اژدها های بالدار بعد از کشتن گلائرونگ بوجود اومدن.

سارومان اژدهای معروفی فکر نمیکنم داشته. اما حتما چندتایی داشته. مگه میشه که سارومان اژدها ها رو نادیده بگیره. اون برای افزایش نیروهاش و قدرت بیشتر از همه استفاده میکرده.

بال نداشت مطمئنی؟من یادمه فکر کنم بعد از اینکه بار اول بیلبو میره تو و برمیگرده همون شب اسماگ یه دور چون فهمیده کسی اومده تو غارش دنبال متجاوز تو اون حوالی پرواز میکنه ویه آتشی هم به پا می کنه، تازه تا اونجا که من میدونم باراد اسماگ رو میکشه نه تورین،مگه تورین با چندتا اژدها سروکارداشته غیر اسماگ؟ :) :)

ویرایش شده در توسط Elvenking

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

کسی نگفت تورین اسماگ رو کشت. تورین گلائرونگ رو کشت. منم گفتم بعد از گلائرونگ بقیه ی اژدهایان بال داشتن. اسماگم یعد از گلائرونگ بود دیگه. در واقعا گلائرونگ اولی بود.

منظور من تورین تورامبار بود نه تورین سپربلوط.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ببينيد تورين پسر هورين(turin son of hurin) انساني بود كه در دوران اول آردا گلائرونگ رو كشت ، تورين اوكن شيلد (thorin oakenshield) دوارفي بود كه وارث ترور و پادشاهي زير كوه بود . تازه اون هم اسماگ رو نكشت. بارد وارث گيريون ارباب شهر ديل كه شهر انسان ها زير پاي تنها كوه بود ، اسماگ رو با تير زد و كشت.

در مورد اژدهايان ، گلائرونگ پدر اژدهايان ، توسط مورگوت با تقليد مضحكي از عقابها خلق شد . اولين اژدهايان بال نداشتند (اگه بال داشتن كه مورگوت واسه پيدا كردن گوندولين اونقدر جون نميكند. دو سه تا اژدهاي بالدار ميفرستاد نقشه هوايي خونه هاي گوندولين رو هم براش ميبردن !) . اولين ناوگان اژدهايان بالدار تخم و تركه گلائرونگ زرين، در جنگ خشم براي نابود كردن سپاه والينور به عنوان آخرين حربه جنگي مورگوت وارد نبرد شدن . بزرگترينشون آنكالاگون سياه بود كه به دست ائارنديل بر فراز آسمان كشته شد و روي تانگورودريم افتاد و اونهارو در هم شكست. بقيه اژدهايان بالدار هم در همون جنگ به طور عمده توسط عقابها به سركردگي توروندور جد گوايهير ، كشته شدن . اون عده اي كه زنده موندن از سقوط تانگورودريم و آنگباند به خلنگزار هاي پژمرده در شمال شرق سرزمين ميانه رفتن و به كندي زاد و ولد كردن . اسماگ يكي از آخرين نوادگانشون بود كه بارد كشت .

اما اژدهايان بالدار مورگول : اونها فلبيست نام داشتند و بيشتر به نظر ميرسه دستكاري شده هستند (توسط سائورون) چون نفس آتشين ندارن . فقط صداي گوشخراشي دارن كه مثل صداي نزگول شبيه جيغه .

اژدهايان موجودات حكيم و دانايي هستن . به جز فلبيست هاي نزگول بقيه همشون هوشمند هستن و كاسبكار. گندالف ميترسيد سائورون با وعده طلا اسماگ رو بخره نه اينكه اسماگ اجبارا بهش خدمت كنه. اژدها موجود قدرتمنديه طوري كه اگه ائارنديل در جنگ خشم به سپاه والينور در كشتن اونها كمك نميرسوند احتمال داشت سپاه والينور شكست بخوره. حتي سائورون هم شايد نتونه اژدهايي رو مطيع خودش بكنه. فلبيست ها بيشتر شبيه مارمولك بالدارن تا اژدها.

در مورد سوال جناب فرمانرواي تاريكي: بله دو اژدهاي ديگه هم هستن : اسكاتاي ثعبان و اورگوست . اسكاتا در كوههاي خاكستري زندگي ميكرد و به دست يكي از ائوتئود كشته شد كه اسمش يادم نيست . اورگوست در بازي نبرد در شمال بود كه آگاندائور ميخواست با وعده گنجينه هاي شهر دورفي نوردينباد بخردش ، ولي ارادان و آندريل و فارين با وعده حكومپ بر دژ كارن دوم كه الان دست آگاندائور بود منصرفش كردن.

ویرایش شده در توسط سیه تیغ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حیوان مهیب یا همون fellbeast رو نمیشه به اژدهایان ربط داد. ماهیت اونها کاملا نامشخصه. زیرکی و قابلیت تکلم اژدهایان رو ندارن. صدای اونها هم مشابه صدای اژدها نیست.

بحثهای مربوط به بازی ها رو هم وارد بقیه تالارها نکنید. داستان و شخصیتهای داخل بازی هیچ ربطی به داستانهایی که تالکین نوشته ندارن و کاملا ساختگی هستن. تنها اسم چهار اژدها در کتابها برده شده. گلائرونگ، اسماگ، اسکاتا و آنکالاگون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

چشم ! ولي خب گفتم بدونن بد نيست .

منم گفتم كه فلبيست ها بيشتر شبيه مارمولك بالدارن .

حالا اسم اوني كه اسكاتا رو كشت چي بود ؟ يادم مياد شاخي كه به مري داده بودن از دندوناي اسكاتا ساخته شده بود انگار. سر گنجينه اسكاتا هم بين دورف هايي كه اسكاتا آواره كرده بود با ائوتئود مشكل پيش اومد، و جنگيدن . درست ميگم؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فرام اسکاتا رو کشت. وقتی فرام اژدها رو کشت گنجینه اژدها رو برداشت اما دورفها میگفتن اژدها اینها رو از ما دزدیده و باید به ما پس داده بشه. فرام قبول نمیکنه و دندونهای اژدها رو براشون میفرسته و میگه "جواهراتی مثل این از تمام گنجینه های شما بالاتره چون به سختی گیر میاد" و در واقع میگه اگه عرضه داشتید خودتون اژدها رو میکشتید! اینجوری بین دورفها و ائوتئود جنگ رخ میده و فرام کشته میشه. مشخص نیست که در نهایت چه جوری با هم صلح کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

همه اژدهایان از نژاد گلائرونگ هستن؟! من فکر نمیکنم...

از طرفی اژدهایان مایا هم نیستن. یعنی میشه گفت در مقابل قدرت مایار میتونن مطیع و یا اسیر بشن.

من فکر میکنم گندالف از این میترسید...این که سائورون به واسطه قدرتی که به عنوان یک مایا داشت بتونه اژدهایان رو مطیع خو کنه. اما قضیه اسماگ نمیدونم چرا فکر میکنم با بقیه اژدهایان فرق داره...آخه فکر نکنم همه اژدهایان شیفته طلا و جواهر باشن مثل اسماگ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

همه اژدهایان از نژاد گلائرونگ هستن؟! من فکر نمیکنم...

از طرفی اژدهایان مایا هم نیستن. یعنی میشه گفت در مقابل قدرت مایار میتونن مطیع و یا اسیر بشن.

من فکر میکنم گندالف از این میترسید...این که سائورون به واسطه قدرتی که به عنوان یک مایا داشت بتونه اژدهایان رو مطیع خو کنه. اما قضیه اسماگ نمیدونم چرا فکر میکنم با بقیه اژدهایان فرق داره...آخه فکر نکنم همه اژدهایان شیفته طلا و جواهر باشن مثل اسماگ...

یکی از القاب گلائرونگ «پدر اژدهایان» بود. احتمال اینکه همه اژدهایان از نسل گلائرونگ باشن خیلی زیاده.

4 تا اژدها توی دنیای تالکین مشخصا اسم برده شده. از بین این 4تا 3تاشون علاقه شدید به طلا و جواهر داشتن. فقط در مورد آنکالاگون هست که چیزی در این مورد نمیبینیم اونم احتمالا به این خاطر هست که تنها توی نبرد خشم حضور داره و چیز دیگه ای ازش نمیدونیم. از طرفی این شیفتگی اژدهایان به طلا و جواهر مختص تالکین نیست. در اکثر افسانه های اروپایی اینطور هست و احتمالا تالکین هم این مورد رو کامل در داستانش آورده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

1-بین اژدهایان و نزگول ها (مخصوصا شاه جادو پیشه) کدوم گروه قوی تر بودند؟

2-عمر اژدهایان چه قدر بود؟آیا جاودانه بودند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

موقعی که گلائرونگ بوده حتما اژدهای ماده ای هم با اون بوده. وگرنه که نمیشد بیشتر بشن. کسی در این مورد چیزی نمیدونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

1-بین اژدهایان و نزگول ها (مخصوصا شاه جادو پیشه) کدوم گروه قوی تر بودند؟

2-عمر اژدهایان چه قدر بود؟آیا جاودانه بودند؟

1. اژدهايان از نظر جثه خيلى بزرگ بودن و داراى بعضى قدرتها بودن ، مثل اين كه با چشم هاشون مى تونستن رو بقيه تاثير بگذارن و گاها طلسم كنن ، يا در بعضى هاشون قدرت پرواز يا داشتن نفس آتشين . از اونطرف نزگول هم انسانهاى ناميرايى بودن با بعضى قدرت ها ؛ ولى در كل همينجورى نميشه اين دو تا نژاد رو مقايسه كرد ...

2. تا اونجا كه يادمه اژدهايان عمر طولانى اى داشتن ولى فانى بودن .

موقعی که گلائرونگ بوده حتما اژدهای ماده  ای هم با اون بوده. وگرنه که نمیشد بیشتر بشن. کسی در این مورد چیزی نمیدونه؟

والا من يادم نمياد جايى چيزى در مورد اژدهاى ماده خونده باشم ؛ ولى ميشه نظير اينو در اونگوليات مايا ديد كه زاد و ولد مى كرد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

glaurung:پدر تمامیه اژدها در داستان های تالکین.اژده ای آتشین انگباند.دارای 4 پا و دارای نفسی آتشین .گلائرونگ بال نداشت و میتوانست ذهن آدمیان را کنترل کند او به دست تورین تورمبار کشته شد

Ancalagon:انکلاگون در دوران اول به وسیله سائرون به بزرگترین اژدهای آتشین انگباند تبدیل شد . او از گودال دوزخ انگبان همانند یک طوفان باد و آتش به عنوان آخرین دفاع از قلمروی dor deadeloth

به وجود آمد

scatha:اسکاتا کرم بلند وتوانای کوه های خاکستری بود . اسکاتا بعده به وسیله ی farm فرزند frumgar در روز های Éothéod کشته شد

بعد ها fram دندان های اسکاتا را به شکل گردن بند برای دورف ها فرستاد

smaug:او آخرین اژدها در سرزمین میانه بود . او بعد ها به دست بارد از نسل girion پروردگار دیل کشته شد .او اژدهایی بالدار با تنفسی آتشین و علاقه ی شدیدی به سنگ های قیمتی دارد

ویرایش شده در توسط MORGOMIR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

چرا مورگوت اولین اژدها رو که گلائرونگ هست رو بدون بال خلق کرده و چی شد که بعد از گلائرونگ بقیه ی اژدهاها بالدار شدن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

آیا ملکور اژدهایان رو مثل اورک ها با شکنجه کردن عقاب ها درست کرد یا همینطوری از هیچ ولی با تقلید از عقاب ها به وجود اورد؟

خودم فکر میکنم اولی درست باشه چون ملکور توانایی آفرینش نداشت ولی اگه اینطوره چرا اولین اژدهایان بدون بال بودن؟

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

آیا ملکور اژدهایان رو مثل اورک ها با شکنجه کردن عقاب ها درست کرد یا همینطوری از هیچ ولی با تقلید از عقاب ها به وجود اورد؟

خودم فکر میکنم اولی درست باشه چون ملکور توانایی آفرینش نداشت ولی اگه اینطوره چرا اولین اژدهایان بدون بال بودن؟

درباره منشا اژدهایان تو تاپیک " سوالات هابیت" یه دفعه بحث مفصلی شد و تا جایی که یادمه ارتباطشون با عقاب ها مردود اعلام شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

خب چون این سوال تو این بخش پرسیده شده من به این حساب می زارم که کلی سوال رو پرسیدید

ببینید اژدها دو گونه هستش یکی شرقی و یکی غربی

اژدهای شرقی بر عکس اژدهای غربی , اژدهای خیر خواه و نیکوی کاری هستش که از این قسم می تونیم لونگ و ریو در چین و زاپن اشاره کنم

اما اون ور اژدهای غربی همون قدر که اژدهای شرقی خیر و خوب و نیکو کاره این موجود شیطان صفت و مکار و ... هست

آهان یه چیز دیگه

برای این که یه اژدها رو رام کنی

والا اژدهای غربی رو نمی دونم و باید روش تحقیق کنم اما اژدهای شرقی یه مروارید تو دهنشه اگه اون رو به دستش بیاری راحت می تونید کنترل اژدهای شرقی رو داشته باشی

پ.ن :

متاسفانه اژدهای غربی بزرگی خودش رو از دست داده در داستانی مدرن و دیگه اون قدر ابهت نداره مثل اژدهای شرقی که هنوز قدرتمند و ... هست

اژدهایی که تورین کشت بال نداشت

در واقع گلارونگ یه کرم بزرگ بود تا اژدها به نظرم :)

در واقع گلارونگ رو ما به صورت Wyrm می شناسیم تا dragon و این یه ذره قضیه رو فرق دارش می کنه تا حدودی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

اینی که شما می خوایی رو نمیشه رام کرد ، وقتی از این اژدها اسم بردی به رام کردن سنجابم امیدوار شدم ، اینی که تو میگی رو فقط می شه کتلتش کرد.

تازه اونم با مشقت فراوان باید توپ ضد هوایی بیارن تا بتونن تو هوا بزننش.

ویرایش شده در توسط DAIN ll IRONFOOT

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thrall

اگر میخای اژدها رام کنی که نمیتونی بایو اول پیداش کنی تا بتونی واسه همینه که میگم نمیتونی اگر هم پیداش کردی که به ماهم بگو البته یه اژدها هست که بال نداره نفسش هم آتشین نیست سریع هم نیست اما سمی هست واقعی هم هست که زیاد هم هستن تو جزیره ی کومودو یه اژدها هست که بهش میگن اژدهای کومودو که تول بدنش حدوده سه متره و دندان هاش هم سمی هست و باعث زخم شدید و معمولا پارگی هست که شبیه تمساحه اما بیشتر شبیه مارمولکه که خیلی هم کنده اما من شخصه ازش خوشم میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

اصولا ازدها موجودی دارای اختیاره یعنی حیوون نیست دوراز حضور که بگیم رام کردن درستش دوست شدنه برای اطلاعات بیشتر کتاب های دلتورا رو پیشنهاد می دم و اطلاعاتی که خودم دارم رو هم مینویسم

برای دوست شدن بااژدها باید مدتی مثل کنه بچسبی بهش یهنی تو محب زندگی اون براخودت یه آلونک بسازی هربار اژدها برای حفظ حریم خودش آلونک رو خراب میکنه ولی نباید کم آورد دست آخر باید کاری کنی تو رو رو پشتش بنشونه برای ثبت دوستی بایه اژدها باید ازش یک جواهر بگیری و درعوض یک گردنبند که از وهای خودت باشه بهش بدی اونوقت اون اژدها نسبت به تو احساس مسئولیت میکنه و هروقت صداش کنی خودش روبهت میرسونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...