رفتن به مطلب

Recommended Posts

راداگاست قهوه ای

tower hills همون تپه هايي هستن كه در غرب شاير واقعند و برج هاي بلندي كه يكيشون الوستيريون هست روي اونا بنا شده. اونايي كه توي رودئور هست اسمي ازشون نيست(اما شايد اسم مشترك داشته باشن كه همين اسمي باشه كه شما گفتي)

نه درسته اشتباه کردم حتی عکساشم نزدیکی شاخابه بندر گا های خاکستری هستش

توی یکی از بازی های ارباب حلقه ها عکس یه قلعرو توی رودعور زده بود اسمشم بود Lostriand (لوسترایند)به نظر بنده اون پایتخت رودعور هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

url.htm

اینم یه عکس از طاعون بزرگ و حمله های انگمار

و اینم حمله های ارابه سواران و انگمار و نبرد دومین اتحاد

عکس بالایی میاد برا من نمیاد

برا شما ها میاد؟

لطفا اگه برای کسی نمیاد اعلام کنه

پایتخت ها و استحکامات ارنور

پایتخت ارت اداین:در اواخر دوران دوم واوایل دوران سوم انومیناس بود که بعد ها به فورنوست انتقال پیدا کرد بعد از انتقال پایتخت به فورنوست انومیناس متروک شد(فورنوست:3224 د.د تا 1974د.س)(انومیناس:3222د.د تا 856 د.س)

استحکامات ارت اداین:امون سول یا ودرتاب دو بار ویران شد بعد از دومین ویرانی اش هیچ گاه باسازی نشد یک استحکامات نامعلوم هم در مرز رودعور داشت که نامش مشخص نشده(امون سول:3226 د.د تا 1975 د.س)(استحکامات نامعلوم:نامعلوم تا 1638 د.س)

پایتخت کاردولان:در اوایل دوران سوم ساخته شد و در اواسط دوران سوم نابود شد.(تاربد:نامعلوم تا حدود 1650 د.س)

استحکامات کاردولان :الوستیریون که از سه برج بلند سفید تشکیل شده بود در ابتدا در اختیار ارت اداین بود ولی بعد ها به دست کاردولان افتاد ودر اواخر دوران دوم توسط الندیل ساخته شد.(3224 د.د تا نامعلوم)

پایتخت رودعور: در سالی ناعلوم ساخته شد ودر سال های اولین حملات انگمار نابود شد و شهری بسیار کوچک بود(نامعلوم تا 1457 د.س)

استحکامات رودعور:هنوز هیچ چیزی در مورد استحکامات رودعور معلوم نیست ولی ممکنه در شمال تپه ها یک استحکامات ضعیف داشته.

Doc1.docx

Doc1.docx

ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

ممنون

فقط لطف کن یه ویرایشی بکن علائم نگارشی بزار مرتبش کن

جملات همه پشت سر همه آدم قاطی میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

ممنون

فقط لطف کن یه ویرایشی بکن علائم نگارشی بزار مرتبش کن

جملات همه پشت سر همه آدم قاطی میکنه

حتما درستشون میکنم همرو فقط کمی وقت بدن دوستان خیلی بهتر میشه چون درحال کار کردن بر روی مقاله ارنور هستم.

دوستان به زودی مقاله ای درباره ارنور با برادیل درست خواهیم کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

250px-Rob_Alexander_-_The_Ruins_of_Tharbad.jpg

این هم عکسی از ویرانه های پل تاربد

250px-Fornost_rotwk.JPG

این هم پایتخت آرنور فورنوست

250px-Jef_Murray_-_Amon_S%C3%BBl.jpg

اینم استحکامات آمون سول بر روی تپه ی وتر تاپ در زمان شکوهش.

250px-Fall_of_Amon_Sul_RotWK.png

این هم سال 1974 د.س هستش که جادو پیشه آمون سول رو با خاک یکسان کرد.

120px-AmonSul_RotWK.png

این هم یه عکس دیگه از زمان شکوه امون سول.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

thumbs_whitetreeofNumenurens.jpg

این هم نشان فرمانروایان و پرچم آرنور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white mountains wizard

معلومه اطلاعات زيادي از آرنور داريد ولي نگفتيد ارك هاي كوهستان گاندابد و جادوگران باقي مانده ي انگمار چي شدند.

در ضمن يك سوال ديگه. ويچ كينك قبل از اينكه تبديل به نازگول بشه پادشاه چه سرزميني بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

معلومه اطلاعات زيادي از آرنور داريد ولي نگفتيد ارك هاي كوهستان گاندابد و جادوگران باقي مانده ي انگمار چي شدند.

در ضمن يك سوال ديگه. ويچ كينك قبل از اينكه تبديل به نازگول بشه پادشاه چه سرزميني بود؟

سلام

ارک های گونداباد یا به عبارتی کوهستان خاکستری پس از این که جادو پیشه فرار کردش تا سال های 2940-50 د.س حملات دسته ای کوچکی به ده ها و گله ها میکردنند و در سالی که گفتم یک ارتش متحد از گابلین های کوهستان مه الود و ارک ها و ترول های گونداباد برای فتح اربور یا یا به عبارتی تنها کوه راهی شدند در این جنگ بسیاری شون کشته شدند و حتی گفته میشه نثل ارک های خاکستری منقرض شد و در مورد جادوگر ها هم همراه با جادوپیشه به سایه ها رفتند و در سال حوالی سال ها 2000 د.س برای فتح میناس ایتیل به او کمک کردن خب این جواب سوال یک.

جادوپیشه فکر کنم پادشاه روون بوده باشه بارادیل هم بیاد یه نگاهی به این سوال دوم شما بندازه چون من از پاسخ خودم مطمئن نیستم.

امیدوارم کمکتون کرده باشم.

و نگاهی هم به تایپک انگمار بندازید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

با تشكر از جواب هاي فريد.

فقط جادوپيشه معلوم نيست پادشاه كجا بود. اونطور كه معلومه از نومه نوري هاي سياه بود. با اين وضع شايد بر اومبار حكومت مي كرد(شايد)

اون نزگولي كه پادشاه روون بود ، خامول نام داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

یه توضیح درباره هالادین ها:دومین خاندان از خاندانهای سه گانه اداین که از کوهستانهای آبی گذشته و وارد بلریاند شدند. آنها مدتی در قسمتهای جنوبی تارگلیون میزیستند، تا اینکه به رهبری هالت به غرب بلریاند کوچیدند و در جنگل برتیل ساکن شدند.ظاهرا نام یکی از مهم ترین شخصیت هاشون هم هالداد بوده.

ویرایش شده در توسط lordlass

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

دوستان عکس های زیادی در مورد شاه جادو پیشه هستش که من چند موردش رو واستون میذارم:

120px-The_Lord_of_the_Rings_online_Shadows_of_Angmar_-_Witch-king_1.jpg120px-The_Lord_of_the_Rings_War_in_the_North_-_Witch-king_of_Angmar.png88px-Witch-king_from_PJ%27s_LotR_-_Armored.jpeg

250px-Melissa_Hitchcock_-_The_Black_Captain.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

دونه داین ها برای نبرد های تن به تن از شمشیر های بلند و دسته بلندی استفاده میکردن برای نبرد های بیش از تن به تن از شمشیر های تقریبا کوتاه و دسته کوچکی به نام اکت استفاده میکردن که جناب ادل هارن جان در مورد اون در تایپک سلاح های اردایی توضیح دادن اینم یه عکس ازش که بازم ادل هارن گذاشته که:

post-2274-0-82378700-1380376247_thumb.jp

شمشیر های بلند دونه داینی هم میشه به نارسیل و اولین شمیر اراگورن اشاره کرد.

فقط من تا به حال جایی نخوندم ونه نشنیدم که آرنور زوبین هایی قوی داشته بودش یا اینکه در سرزمین میانه اونها بین دیگر زوبین ها قدرتمند بوده باشن اگر میشه یه لطفی کنین و در مورد این زوبین توضیح بدین که بفهمیم ایا اصن بوده یا نبوده اگر هم بوده که بالا گفتم در موردش توضیح بدن دوستان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

Arthedain.jpg

پرچم پادشاهی ارت اداین

Rhudaur.jpg

پرچم رودئور

Cardolan.jpg

و پرچم کاردولان پادشاهی بین رود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

150px-Emblema_Haleth.png

نشان اداین های خاندان هالت بانوی بره تیل

150px-Emblema_Beor.png

نشان خاندان بئور

150px-Emblema_Hador.png

این هم نشان خاندان ماراخ

post-2274-0-83253900-1380552013_thumb.jp

یک جنگجوی اداینی در اریادور

post-2274-0-72801800-1380552081_thumb.jp

این هم یک جنگجوی دونه داینی مجهز به سپر و اکت و یک نیزه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

اطلاعات کم و ناگفته در مورد بعضی از قلمرو های آرنور: به کاردولان پادشاهی میان دو رود هم گفته میشود زیرا در غرب رود باراندوین و شرق رود میت ایتیل شمال شرقی کاردولان نیز جاده بزرگ شرقی قرار دارد که امون سول نیز در اطراف جاده پدیدار است.

یکی از دلایل درگیری های آرت اداین و رودئور آمون سول بود رودئور همیشه ادعای مالکیت بر امون سول را داشت بنابراین تعداد زیادی از رودئوری ها به پرستش ملکور روی اورده و با شاه جادو پیشه همراه شدند.

کاردولان مهمترین متحد ارت اداین بود و در بیشتر نبرد ها همراه یکدیگر بودند.

کاردولان به زبان سینداری تپه ی سرخ میشود.

کاردولان محل ارامگاه شاه های دونه داین است البته قبل از تقسیم شدن آرنور.

ادامه دارد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

ادامه...

در ابتدا هابیت های استور در رودئور ساکن شدند اما به دلیل حملات پی در پی شاه جادو پیشه انان کمتر از 100 سال دوام اوردند به همین دلیل در سال 1356د.س رودئور را به قصد شایر ترک کردند.

اخرین پادشاه رودئور نومه نوری نبود گفته شده ممکنه یکی از جادوگران جادوپیشه بوده باشه.

بعد از سقوط آرنور گفته شده که ردوئور محل سکونت بازماندگان دونه داین بوده و در انجا هم روستا های زیادی را بنا کردند.

ارگلب دوم اجازه سکونت در شایر را به هابیت ها میدهد اما به یک شرط که انان فرمانبردار او باشند و تا اخرین نفس در مقابل حملات انگمار از پل استون بوز دفاع کنند این چنین شد که هابیت ها سرزمین خود را پیدا کردند.

اگر سه قلمرو آرنور در زمان حمله انگمار با یکدیگر متحد بودند شاه جادو پیشه به راحتی شکست میخورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

بچه ها دیگه من ته زورمو زدم فک نکنم چیز دیگه ای مونده باشه!

البته یه چیزی راجع به استحکامات فورنوستو امون سول و انومیناس و الوستیریون فهمیدم که هر وقت,وقت کنم یه کاریش میکنم اونو

ولی من هلاک یه سوال از شماها شدم تایپک کامله یا شماها حال سوالو ندارین؟؟

ولی خداوکیلی خیلی قلمروی مرموزیه کاشکی داداشم(پیتر جکسونو میگم!)یه فیلم در مورد پادشاهی ارزو ها یا آرنور بسازه حالا من بهش میگم ببینم چی میگه ولی صد در صد قبول نمیکنه:|

خب دوستان سوالی چیزی دارین(که مطمئنم نمیکین)من در خدمتم. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

مورگومیر جان ببخشید کلمات رو به فارسی برگردونی خیلی بهتره مثلا:

آملایت

آملایت از فورنوست

ائارندور

و منظورت از باراندوین دریاچه نن اویال بود فکر کنم!چون باراندوین یک رود هستش برندی واین بهش وصل شده و قسمت خیلی کمی از باراندوین در ارت اداین هستش و بیشترش هم در کاردولان وجود داره

و رودائور زیاد به نظرم درست نیست "رودئور"درست تره.

بازم ببخشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

دوستان در این تاپیک که در مورد ارنور هست فقط مورگومیر و راداگست میتونن توضیحی در مورد ارنور بدن؟؟؟ منظورم اینه بقیه هم میتونن در مورد ارنور چیزی بنویسن یا نه؟؟؟ چون تا اینجایی که نگاه کردم فقط بارادیل و راداگست و مورگومیر توضیح دادن در مورد ارنور گفتم شاید ما اینجا فقط میتونیم سوال بپرسیم؟؟(سوال کردما یه وقت...)

این پست حذف خواهد شد

نه بابا این چه حرفیه همه میتونن اگر اطلاعات جدیدی پیدا کردن در این جا پست بذارن

بعد تو اردا این تایپک نمیدونم چرا اصن پر طرفدار و مفید نشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروهیر

نومه نوری ها حداقل یه 400 سالی عمر میکردن اما چرا پادشاهان و یا مردمان آرنور مثل نوادگانشون عمر نکردن؟ و عمرشون به حداقل 200 سال رسید و حتی بعضی هاشون هم کمتر

نام پادشاهان رودئور و کاردولان مشخص نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

نومه نوری ها حداقل یه 400 سالی عمر میکردن اما چرا پادشاهان و یا مردمان آرنور مثل نوادگانشون عمر نکردن؟ و عمرشون به حداقل 200 سال رسید و حتی بعضی هاشون هم کمتر

به به جناب اقای آرین خان!

خب جواب سوال یک:

نومه نور ها با مردمان اریادور ترکیب شدن در نتیجه سن نثل های بعدیشون روز به روز کاهش پیدا میکرد که در اخر به 200 سال کاهش یافت.

جواب سوال دو:

تالکین هیچ وقت اسم پادشاهان این دو فرمانروایی رو نیاورده اما فقط گفته شده که اخرین شاه کاردولان در گورپشته همراه مردمانش کشته میشه و نثلشون هم ریشه کند میشه اخرین شاه رودئور هم اصلا دونه داینی نبوده یک جادوگر از نژاد بارو وایت ها بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...