رفتن به مطلب

Recommended Posts

سیه تیغ

پرفكت !

اما خواهشا روي تلفظ هات كار كن . سارون و كارن دام و...

پيشنهاد ميكنم تاپيك آنگمار رو هم پيدا كني و بخوني . اطلاعات خوبي از سقوط آرنور دستگيرت ميشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

سارون رو به خاطر این نوشتم چون که روی کی برد لپ تابم همزه نداره باز معذرت میخوام.

ولی مگه کارن دام درست نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
ارسال شده در (ویرایش شده)

ببخشید ولی این مطالب رو خودت نوشتی؟ یا از جایی ترجمه کردی؟ به نظرم کاملش کنی و بدی بذارن توی سایت بهتر باشه

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

همون اول تاپیک کامل نشه بهتره. گاماس گاماس...

اونجوری به همه ی قسمتا خوب رسیدگی نمیشه. یعنی همه ی مطلبا زیر و رو نمیشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

ولی فکر نکنم که بخواد تاپیک رو ادامه بده و کاملترش کنه؟ برای همین گفتم به صورت مقاله درش بیاره و بذاره اش توی سایت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

آره خب اگه از خودش نوشته بهتره مقاله اش کنه. اما تاپیک فایده اش بیشتره. واسه ما !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

اگه میخواین کاملترش میکنم ولی حق با LObeLia خانم هستش بهتره به شکل تایپک باشه تا مقاله.

به گاندالف:خودم نوشتم از بعضی سایت ها و کتاب های تالکین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

دوستان لطفا هرچه زود تر بحث های مقاله و تاپیک رو تموم کنین. نمایه مکان مورد نظر برای این بحث هاست...

هر کسی سوالی در مورد آرنور داره میتونه در این تاپیک بپرسه تا بقیه نظر بدن.و همچنین مطلبی تصویری چیزی دارین بسم الله...

هر کس بیاد و خواهان اطلاعاتی در مورد آرنور باشه مطمئنا از روی این 5 پست بالا رد میشه اما استثنائا من میذارم بمونن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

1-آیا پادشاهی آرنور شایر رو به هابیت ها داد؟

2-شایر جزو قلمرو کدوم یکی از سه پادشاهی حکومت آرنور بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

1:وقتی که هابیت ها مهاجرت رو به شایر اغاز کردن کم کم در شایر ساکن شدند و به مرور زمان شایر از پادشاهی ارنور خارج شد{فقط از پادشاهی نه از خود ارنور}

2:به جواب یک نگاه کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

در واقع خیر، تا قبل از سقوط آرنور، نماینده داشتن اونجا

بعدش تاین رو به عنوان نماد انتخاب کردن و اینا

قلمرو کدوم رو هم نمیدونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

یک سوال داشتم بارو-وایت ها چه نوع موجودی بودن؟{میدونم خودم اون بالا نوشتم ولی خب...}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

بارو وایت ها همون اشباح مرده هستن که در بازیه نبرد سرزمین میانه دیده میشن

مثلا همون اشباحی هستند که در مرداب های موردور فرودو با هاشون روبرو شد

در بازی هم درنقشه های dead marshes زیاد ازشون می بینیم کلا روح های سرگردان کسانی که به سایه ها پیوستند

مثلا وقتی با مورگول بلید ویتچ کینگ و مورگومیر سرباز ی رو بکشی به بروو وایت تبدیل میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

میخوام یه سری توضیحات کمی در مورد حمله ی متحدین در سال 1975 د.س به انگمار برای پس گرفتن ارنو و اریادور بدم:

در سال1974 د.س جادوپیشه با لشکر عظیمی در طول زمستان به ارت اداین حمله کرد در ارنور فقط ارت اداین در حال جنگ بود بقیه ی جاها یا محاصره شده بودند یا نابود در این نبرد فورنوست و امون سول نابود شدند وتکه پاره سنگ هایی از ان ها به جا موندند بازماندگان ارت اداین و کاردولان ومردمان خوب رودعور(همزه ندارم)به سوی بندرگاه های خاکستری حرکت کردند تا از گوندور در خواست کمک کنند گوندور در ان زمان در حال جنگ با رون و هاراد بود و تقریبا در تمام جنگ ها پیروز مانده بود انها بندرگاه های اومبار در غرب هاراد رو گرفتن و همچنین جنوب رون درخواست کمک به دست پادشاه گوندور رسید او پسرش را با لشکری 20000 نفری به بندرگاه های خاکستری فرستاد از این لشکر 6000 نفر سواره وجود داشت در اوایل بهار 1975 د.س به بندرگاه ها رسیدند انان با بازماندگان دونه اداین وکمانداران شایر ترکیب شدن سپس به سمت ریوندل حرکت کردن گیردان نیز با ارتش خود به اون ها پیوست ارتش متحدین به 25000 نفر رسید سواره نظام گوندور به تپه های ایون دیم حرکت کردند(تقریبا چند مایل بالاتر از انومیناس)ودر ان جا کمین کردند ارتش پیاده نظام که 19000 نفر بود به سمت فورناست حرکت کردند تا ان جارو پس بگیرند جادوپیشه از دیوار ها ارتش متحدین رو دید او مصمم شد که پیروز خواهد شد برای همین ارتشش را به بیرون از دیوار برد دو ارتش در مقابل هم ایستاده بودن که ناگهان صدای شیپور های هر دو طرف به صدا در اومد ارک ها وموجودات اهریمنی دیگه جادو پیشه دیوانه وار به سمت متحدین حرکت کردند جنگ ساعت ها طول کشید بالاخره جادوپیشه مجبور شد عقب و به اتن مورز پناه ببرد اما سواره نظام در کمین انان نشسته بودن در ایون دیم از جلو و از پشت به ارتش جادو پیشه حمله کردن ارتش شکست خورد و فقط تعداد کمی از اورک ها و نومنور های سیاه به کارن دوم برگشتن اما ویچ کینگ هر طور که شد به اتن مورز رفت شاهزاده گوندور به دنبال اورفت اما وقتی جادو پیشه سرش را برگرداند اسب شاهزاده رم کرد سپس گلورفیندل با اسب خود به دنبال او رفت ولی جادو پیشه به سایه ها رفت وسپس در جنگ های حلقه باز گشت به دست یک زن که شاهزاده ی روهان بود کشته شد همونطور که گفتم تعداد کمی از ارک ها ودیگر انسان های پلیدبه کارن دوم فرار کردن ارتش به سوی کارن دوم روانه شد و در سال 1976 د.س کارن دوم در هم شکست و 1000 سال سرزمین میانه در ارامش بود.

من اسم این جنگ رو نبرد دومین اتحاد گذاشتم البته شایدم درست باشه!

ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

دوستمون راداگاست هم طوری نوشت که هیچی رو از قلم نینداخت.(فکر کنم دیگه جایی برای سوال نذاشته باشی راداگاست :ymapplause: )

ولی با این وجود بازم میشه بحث هایی در مورد آرنور به وجود بیاد:

توجه:مطالب زیر فقط نظرات شخصی بنده است و امیدوارم به کارتان بخورد و مطالبی صحیح باشد.

اول یه سری سوال ممکنه در مورد جمعیت آرنور و هم چنین تقسیماتش پیش بیاد . بنده یه لیستی از ماندگاه های عمده آرنور تهیه کردم:

شهر آنومیناس: میشه گفت در دوران یکپارچگی پادشاهی شمالی یعنی تا پایان پادشاهی ائارندور(هشتمین وارث خلف ایزیلدور) , پایتخت و شهر عمده ی آرنور محسوب میشد.

شهر فورنوست : شهر عمده ی آرتداین و همچنین سراسر اریادور بعد از متروکه شدن آنومیناس.

شهر تاربد: البته هنوز مشخص نیست که این شهر زیر کنترل گوندور بود یا آرنور. بنده فکر میکنم زیر کنترل آرنور باشد.زیرا فاصله ی این شهر تا نزدیک ترین دژ گوندور(که میشه اورتانک) بسیار زیاد است. از این رو این شهر را جزو آرنور حساب می کنم. به عقیده ی بنده این شهر پایتخت پادشاهی کاردولان است(البته در کتاب اطلس میانه چیزی دیگری ذکر شده ولی من دلایلم را در پست بعدی بیان خواهم کرد)

شهری بی نام: هم بیلبو و هم فرودو در هنگام سفر به ریوندل اثری از ویرانه های برج هایی بر فراز تپه ماهور های ترول ها(troll shaves) دیدند. یحتمل این دژ باید شهر عمده ی رودئور باشد.

علاوه بر شهر های بالا می توان از سکونتگاه های بری و شایر نیز نام برد. به طور قطعی روستاهای بی شماری نیز در آرنور وجود داشتند. به عقیده ی بنده یکی از آنان در کنار جاده ی بزرگ ساخته شده بود. آراگورن در فصل دشنه ای در تاریکی نام از مهمانخانه ی قدیمی می برد. به عقیده ی بنده روستایی کوچک پیرامون این مهمانخانه ساخته شده بود که کسب و کارشان از راه همین بدست می آمد.(چون امکان کشاورزی در اون جا نبود)

همچنین من عقیده دارم که روستا های بی شماری در سرزمین مین هیریات(که زیر نظر کاردولان بود) وجود داشت. دلایل این حرفم را نیز در پست بعدی خواهم گفت.

پست بعدی در مورد وضع طبیعی و مشکلات گریبانگر آرنور خواهد بود.(منظورم جنگ با آنگمار نیست. منظورم مشکلات جمعیتیه و ....)

چه طور بود حالا؟ میشه این خزئبلات من رو قبول کرد؟ یا این که علنا سخن رایگان گفتم؟

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

ممنونم بارادیل جان خیلی لطف داری بسیار عالی توضیح دادی خیلی ممنون

در مورد جمعیت اگر اشتباه نکرده باشم بعد از اخرین اتحاد جمعیت ارنور بسیار به هم میخوره چون بیشتر انسان هایی که در جنگ وجود داشت بیشتر از لشکر ارنور بودن بعد از طاعون بزرگ در سال 1636 د.س 90 درصد مردم کاردولان کشته میشن و فقط تعداد کمی در بلندای گور پشته پناه بردن ارت اداین صدمات زیادی ندید رودعور(همزه ندارم) هم همینطور ولی هابیت ها از شایر بسیاریشون کشته میشن در سال های بعد زمستان های سختی گریبان گیر مردم ارنور میشه بطوری که بیشتر زمین های کشاورزی اون ها نابود میشن بنابراین با مشکل غلات مواجهه میشن در سال 1974 د.س هم که انگمار اخرین ضربه اش رو میزنه مردم رودعور و کاردولان به کلی نابود میشن فقط از ارت اداین تعداد بسیار کمی مثلا 1000 نفر یا کمتر باقی میمونن که بعد از اون ارنور پادشاهی نداشت و دونه اداین به گروه های کوچکی تقسیم میشن که یک سرکرده فرماندهی اون هارو به عهده میگیره مثل:اراگورن دوم که بعدا پادشاهی از نو متحد جدیدی تشکیل میده.

باز هم تشکر میکنم از بارادیل امیدوارم توضیحات کافی داده باشم.

راستی در مورد نومنور های سیاه یه کم اطلاعات بدید که هم تو اخرین اتحاد بودن هم تو جنگ های انگمار و دونه اداین نزگول ها هم فکر کنم از همونا بودن و یه چیز دیگه قوم سیه چرده هم هاراد و رون و خاند رو تشکیل میدادن ولی ممکنه توی شمال هم مونده باشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

راستی در مورد نومنور های سیاه یه کم اطلاعات بدید که هم تو اخرین اتحاد بودن هم تو جنگ های انگمار و دونه اداین نزگول ها هم فکر کنم از همونا بودن و یه چیز دیگه قوم سیه چرده هم هاراد و رون و خاند رو تشکیل میدادن ولی ممکنه توی شمال هم مونده باشن؟

در مورد مردمان سیه چرده در شمال: من فکرمیکنم تنها مردمان غیر نومه نوری که در اریادور و شمال بودند یا دونلندی هستند (احتمال میدم تپه نشینان رودئور هم از اونا باشن) و یا بقایای اداین که از دعوت به نومه نور روی تافته بودند.(مثلا اونایی که توی بری زندگی می کردند.البته بری یه جمعیت مختلط داشت). به نظر من از این دو دسته هیچ کدام پوست تیره نداشتن.

در مورد نومه نوری های سیاه: جالبه من هیچ وقت مدرکی از حضور نومه نوری های سیاه در نبرد آنگمار و آرتداین نیافتم ولی به کرات چنین روایتی را شنیده ام. خواهشا دوستان به من در مورد منبع کمک کنند. شاید این نومه نوری های سیاه با نومه نوری های سیاه ساکن اومبار فرق داشته باشند. شاید اینا همون دونه داین فاسد شده ی رودئور باشند. منظورم اینه که نومه نوری ها سیاه ساکن اومبار قدیمی تر هستند ولی این نومه نوری های سیاه ساکن شمال متاخرتر هستند و خویشاوند مستقیم آنان محسوب نمی شوند. چون بعید می دونم فوجی از مردمان اومبار راه طولانی اومبار تا آنگمار را طی کرده باشند(اونم در امنیت کامل چون قطعا گوندور با این مسئله برخورد می کرد) حرفایی که من زدم همشون احتمال بود و حالا باید نظر اساتید محترم رو ببینیم.

راستی در مورد نزگول: سه تاشون فقط نومه نوری سیاه بودن که یکیشون شاه جادوپیشه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

در مورد مردمان سیه چرده در شمال: من فکرمیکنم تنها مردمان غیر نومه نوری که دراریادور و شمال بودند یا دونلندی هستند (احتمال میدم تپه نشینان رودئور هم از اونا باشن) و یا بقایای اداین که از دعوت به نومه نور روی تافته بودند.(مثلا اونایی که توی بری زندگی می کردند.البته بری یه جمعیت مختلط داشت). به نظر من از این دو دسته هیچ کدام پوست تیره نداشتن.

در مورد نومه نوری های سیاه: جالبه من هیچ وقت مدرکی از حضور نومه نوری های سیاه در نبرد آنگمار و آرتداین نیافتم ولی به کرات چنین روایتی را شنیده ام. خواهشا دوستان به من در مورد منبع کمک کنند. شاید این نومه نوری های سیاه با نومه نوری های سیاه ساکن اومبار فرق داشته باشند. شاید اینا همون دونه داین فاسد شده ی رودئور باشند. منظورم اینه که نومه نوری ها سیاه ساکن اومبار قدیمی تر هستند ولی این نومه نوری های سیاه ساکن شمال متاخرتر هستند و خویشاوند مستقیم آنان محسوب نمی شوند. چون بعید می دونم فوجی از مردمان اومبار راه طولانی اومبار تا آنگمار را طی کرده باشند(اونم در امنیت کامل چون قطعا گوندور با این مسئله برخورد می کرد) حرفایی که من زدم همشون احتمال بود و حالا باید نظر اساتید محترم رو ببینیم.

راستی در مورد نزگول: سه تاشون فقط نومه نوری سیاه بودن که یکیشون شاه جادوپیشه است.

الان فهمیدم سیه چرده به 2 قوم:بور و اولفانگ تقسیم میشدن بور با پسران فعانو(همزه ندارم)پیمان اتحاد بستند ودر قلمروی ان ها ساکن شدند ولی اولفانگ با مورگوت شدن و به هاراد و رون وخاند رفتن اداین هم به سه قوم :بعور(همزه ندارم)هالادین و ماراخ تقسیم شدند هالادین از لحاظ نگرش وزبان از ماراخ و بعور جدا بودند به همین دلیل اون ها هم به اولفانگ پیوستند وقسمتی از مردم هاراد رو تشکیل دادن بور و بعور و ماراخ با هم متحد شدن و اداین اصلی رو ساختن که بعد ها با نومه نوری های مومن ترکیب شدن ودونه اداین به وجود اومد نومه نوری های سیاه هم فکر کنم همراه با اماندیل و پسراش به سرزمین میانه اومدن ولی از اون ها جدا شدن و به شمال رفتن (نمیدونم ولی شاید بعضی هاشون هم به اومبار رفتن)امیدوارم توضیح کافی داده باشم. ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

الان فهمیدم سیه چرده به 2 قوم:بور و اولفانگ تقسیم میشدن بور با پسران فعانو(همزه ندارم)پیمان اتحاد بستند ودر قلمروی ان ها ساکن شدند ولی اولفانگ با مورگوت شدن و به هاراد و رون وخاند رفتن اداین هم به سه قوم :بعور(همزه ندارم)هالادین و ماراخ تقسیم شدند هالادین از لحاظ نگرش وزبان از ماراخ و بعور جدا بودند به همین دلیل اون ها هم به اولفانگ پیوستند وقسمتی از مردم هاراد رو تشکیل دادن بور و بعور و ماراخ با هم متحد شدن و اداین اصلی رو ساختن که بعد ها با نومه نوری های مومن ترکیب شدن ودونه اداین به وجود اومد نومه نوری های سیاه هم فکر کنم همراه با اماندیل و پسراش به سرزمین میانه اومدن ولی از اون ها جدا شدن و به شمال رفتن (نمیدونم ولی شاید بعضی هاشون هم به اومبار رفتن)امیدوارم توضیح کافی داده باشم.

تا اون جایی که یادمه هالادین ها ربطی به هارادریم ها نداشتن ولی یه ربطی به انسان های دروداین داشتن. هارادریم ها از دوران اول همون جای خودشون ساکن بودن. اما در مورد ارتباط هالادین ها با دروداین هیچی یادم نیست ولی یادمه همچین چیزی بود. البته هالادین ها هم جزو اداین محسوب می شدند(این یکی رو مطمعنم چون یادمه به صراحت همچین چیزی توی سلماریلیون بود.) بهتره دوستان در این زمینه کمکم کنند. راستي هالادين ها هم هيچ وقت به اولفانگ نپيوستن.

در مورد نومه نوری های سیاه هم حرفت تا حد خیلی زیادی درسته. فقط اینو بدون نومه نوری ها سیاه بازم قدیمی تر از چیزی که گفتی هستن. تقربا بعد از سال 2251 دوران دوم(سالی که برای اولین بار نزگول رویت شد) میشه گفت نومه نوری های سیاه وجود داشتن. زمان آر-فارازاون هم بودن. اسمش دوتا از فرمانروایانشون هرمور و فوینور بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای
در سال های اول دوران اول انسان های فانی با اولین طلوع خورشید درغرب از خواب بیدار شدند نام ان قوم اداین نام داشت و اداین به خاندان:بعور(همزه ندارم)-هالادین-ماراخ تقسیم میشدند سه قبیله در سه سال متوالی وارد بلریاند شدند شدند بعور مردمانش را از اوسیریاند به دشت های امرود امراس در شمال بلریاند بردند و نام انجا را به استولاد تغییر دادند و 150 سال درانجا ساکن شدند دو سال بعد از ساکن شدن بعور در استولاد خاندان ماراخ نیز به انان پیوست هالادین نیز در تارگلیون جنوبی ساکن شدند زیرا از لحاظ نگرش به ماراخ وبعور شباهت نداشتند در طی 100 سال دیگر مردم دو خاندان بعور و ماراخ از ماندن در استولاد دلسرد شدند بعضی راهی جنوب و شرق شدند اما شاه تین گول راه جنوب را به انان بست و اجازهی سکونت در ان را به انان نداد بنابراین به دورتونیون رفتند ودر انجا ساکن شدن(بیشتر خاندان بعور)اما بیشتر مردم ماراخ از بعور جدا شدند و با فین گولفین متحد شدند و به ارد و ترین رفتند و هادور فرمانروای دور-لومین انان را با یکدیگر متحد ساخت دومین خاندان یعنی هالادین به استودلا رفتند اما بعد ها به جنگل بره نیل نقل مکان کردند. اداین تنها فانیانی نبودند که وارد بلریاند شدند در سال 457 د.ا قومی از نژآد فانیان در شرق از خواب برخواستند انان به غرب رفتند و با پسران فعانور(همزه ندارم)پیمان اتحاد بستند نام ان قوم سیه چرده بود سیه چرده از دوخاندان به نام بور-اولفانگ بود که هر دو با یکدیگر متحد بودند و بور بر اولفانگ حکومت میکرد سیه چرده به امون ارب رفتند وبا کارانتیر و بعضی از برادران او متحد شدند در طی نبرد اشک های بیشمار مردم بور وفادار به پسران فعانور بودند اما اولفانگ خیانت کردند و به شرق و هاراد رفتند و استرلینگ و هارادریم را تشکیل دادند میگویند بعد ها هالادین به انان پیوست انان با مورگوت پیمان اتحاد بستند بعد از نبرد اشک های بیشمار دو خاندان اداین و بور از سیه چرده با هم متحد شدند و اداین اصلی را تشکیل دادند ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

دوستان هر کس سوالی در مورد قلمروی ارنور و انگمار داشت بدون خجالت اونو بیان کنه تا من و بارادیل بهش جواب بدیم.

با تشکر

imgres.htm

اینم عکسی از فرمانروایی ارنور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

توجه: بعضی از قسمت های مطالبی که از پی می آید فقط نظرات شخصی بنده است.

جغرافیای طبیعی آرنور:

محدوده ی قلمروی آرنور از شرق تا غرب شامل مناطق بین رود هورول و گری فلاد تا خلیج لون است. همچنین پادشاهی آرنور از جنوب به دریای بزرگ منتهی می شود و مرز شمالی آن را می توان خطی فرضی دانست که در امتداد کوه گرام تا سرچشمه های رود لون ادامه دارد.

ناهمواری ها:

می توان اشاره کرد که اکثر مناطق آرنور توسط دشت های هموار پوشانده شده بودند. اما تپه هایی به طور پراکنده نیز وجود داشتند که شامل:

1- بلندی های سفید و بلندی های فار و تپه های برج

1- تپه های ایون دیم که شهر آنومیناس بر دامنه های آن بنا شده بود.

2- تپه های ودر در کنار جاده بزرگ که برفراز یکی از آنان برج آمون سول برافراشته شده بود.

3- تپه های شمالی که شهر فورنوست بر آنان بنا شده بود.

4- تپه های جنوبی و همچنین بلندی های گورپشته

5- تپه ماهور های ترول ها در شرق جاده بزرگ

6- و همچنین تپه های بیشماری در اتن مورز که بعدا به پناهگاه مناسبی برای روستاهای تکاوران شمال و بازماندگان دونه داین شد.

اما در سمت جنوب علی الخصوص درکاردولان زمین ها شکل هموارتری به خود داشتند. در مین هیریات باتلاق های فراوانی یافت میشد. چه بسا تاربد در میان باتلاق ها ساخته شده بود. اما همین هموار بودن زمین ها در سال 2912 دوران سوم منجر به مشکلی بزرگ شد. در این سال برف های زمستان سخت شروع به ذوب شدن کردند و همین باعث سیلی ویرانگر شد که مین هیریات و اندویت را به طور کامل نابود کرد. تاربد هم از سیل در امان نماند و به ویرانی کامل سوق یافت.

پوشش گیاهی و حیات جانوری:

سراسر آرنور را مراتعی وسیع پوشانده بود. اما به طور پراکنده بیشه هایی وجود داشت که بازمانده ی جنگل بزرگ اریادور بودند که در دوران دوم تا حد زیادی نابود شد. از این بیشه های پراکنده می توان از جنگل قدیمی, چت وود , جنگل های واقعا در تپه ماهور های ترول ها و همچنین بیشه ی ناشناخته ارین وورن نام برد. همچنین به احتمال زیاد باید جنگل هایی در ناحیه های اتن مورز و رودئور باشند. ( این نظریه وجود دارد که رودئور تغییر یافته ی واژه ای سینداری به معنای جنگل شرقی است)

در پست بعدی به جغرافیای انسانی آرنور اشاره خواهم کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

شهری بی نام: هم بیلبو و هم فرودو در هنگام سفر به ریوندل اثری از ویرانه های برج هایی بر فراز تپه ماهور های ترول ها(troll shaves) دیدند. یحتمل این دژ باید شهر عمده ی رودئور باشد.

علاوه بر شهر های بالا می توان از سکونتگاه های بری و شایر نیز نام برد. به طور قطعی روستاهای بی شماری نیز در آرنور وجود داشتند. به عقیده ی بنده یکی از آنان در کنار جاده ی بزرگ ساخته شده بود. آراگورن در فصل دشنه ای در تاریکی نام از مهمانخانه ی قدیمی می برد. به عقیده ی بنده روستایی کوچک پیرامون این مهمانخانه ساخته شده بود که کسب و کارشان از راه همین بدست می آمد.(چون امکان کشاورزی در اون جا نبود)

همچنین من عقیده دارم که روستا های بی شماری در سرزمین مین هیریات(که زیر نظر کاردولان بود) وجود داشت. دلایل این حرفم را نیز در پست بعدی خواهم گفت.

پست بعدی در مورد وضع طبیعی و مشکلات گریبانگر آرنور خواهد بود.(منظورم جنگ با آنگمار نیست. منظورم مشکلات جمعیتیه و ....)

فکر کنم اون برج ها tower hills باشن یکی دیگه از استحکامات ارات اداین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

فکر کنم اون برج ها tower hills باشن یکی دیگه از استحکامات ارات اداین

tower hills همون تپه هايي هستن كه در غرب شاير واقعند و برج هاي بلندي كه يكيشون الوستيريون هست روي اونا بنا شده. اونايي كه توي رودئور هست اسمي ازشون نيست(اما شايد اسم مشترك داشته باشن كه همين اسمي باشه كه شما گفتي)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...