رفتن به مطلب

Recommended Posts

فرمانروای تاریکی
ارسال شده در (ویرایش شده)

من فقط میدونم که راداگاست قهوه ای یکی از پنج جادوگر ایستاری بود که در دوران سوم وارد سرزمین میانه شدند که از نژاد مایار بودن مثل گندالف و جادوگران آبی .

هر کس اطلاعات بیشتری داره لطفا بگه.

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

راداگاست یکی از مایار و شاگردهای یاوانا بود. همزمان با وقتی که سائورون بعد از نابودی نومه نور به سرزمین میانه برگشت و به دول گولدور پناه برد، والار تصمیم گرفتن چندتا از مایار رو برای نابودی همیشگی سائورون بفرستن به شرق که راداگاست هم به خواهش یاوانا جزو اون گروه به سرزمین میانه رفت.

«در آن اثنا که نخستین سایه ها در سیاه بیشه نمایان شد، در غرب سرزمین میانه ایستاری نیز پدیدار شدند، که آدم ها آنان رو ساحر می نامیدند. در آن زمان هیچ کس نمیدانست که از کجا آمده اند، مگر گیردان اهل بندرگاه ها، و او فقط به الروند و گالادریل گفت که ایستاری از آن سوی دریا آمده اند. اما بعدها درمیان الف ها شایع بود که آنان پیغام آورانی اند فرستاده خداوندگاران غرب برای به چالش کشیدن قدرت سائورون، آنگاه که اون دوباره برمی خیزد...»

{سیلماریلیون، ص 494}

رادگاست سومین نفری بود که از بین ایستاری به سرزمین میانه اومد، سارومان از همه زودتر و بعدش گندالف اومد. بعد رادگاست هم جادوگرای آبی اومدن که چیز زیادی درموردشون وجود نداره. راداگاست حیوونا رو خیلی دوست داشت، برای همین توی روسگوبل (اسم خونه اش) توی جنگل میرک وود یا سیاه بیشه زندگی میکرد. با بئورن هم دوست بود. توی کتابهای لوتر فقط یک جا ازش اسم برده شده، و اونم توی یاران حلقه، وقتی که توی شورای الروند گندالف تعریف میکنه که بعد از حرکت کردن فرودو و هابیت ها به ریوندل سرش چی اومد. (گندالف توی راه راداگاست رو می بینه و راداگاست به عنوان پیغام رسون سارومان بهش میگه بره به ایزنگارد و بعدش هم که میدونی. البته فکر نکنم راداگاست با سارومان شریک بوده باشه. احتمالا فقط گولش رو خورده بوده. گوایهیر هم به دستور راداگاست میاد دنبال گندالف که در واقع میخواسته برای گندالف خبر بیاره.) یه بار هم گندالف توی لوتر به راداگاست "استاد رنگ ها و اشکال" میگه.

توی هابیت هم که حتما میدونی، وقتی به بئورن میرسن گندالف خودش رو پسرعموی راداگاست معرفی میکنه. آهان یه چیز دیگه، سارومان با راداگاست رابطه خوبی نداشته. (حتما چون یاوانا مجبورش کرده بود که راداگاست رو با خودش ببره.) اینو توی سفری غیرمنتظره هم خوب نشون داده شده.

دیگه چیز بیشتری نمیدونم جز اینکه بعد از نابودی سائورون (دوران چهارم) راداگاست یا به والینور برمیگرده یا توی میرک وود به زندگیش ادامه میده تا می میره و روحش با جنگل و حیوونا یکی میشه.

این یه خلاصه از زندگینامه راداگاست بود. مفصل ترش رو اینجا بخون:

http://tolkiengatewa...t/wiki/Radagast

ویرایش شده در توسط گندالف ‌سفید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

ممنون به خاطر توضیحت گندالف :)

بچه ها دوست دارم اطلاعات بیشتری بدید.

به گاندولف سفید: مگه رداگاست چهارمین ایستار نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

از چه نظر دوست عزیز ؟

اگه از لحاظ قدرت میگی که :

اول سارومان سفید هست البته بعدآ از مقامش خلع میشه و گندالف جای اونو میگیره

دوم گندالف خاکستره که بعدآ سفید میشه

سوم راداگاست قهوه ایه

چهارم و پنجم آلاتار و پالاندو که جادوگران آبی هستند و هیچ کس نمیدونه که به چه سرنوشتی دچار شدن.

اگه از لحاظ اومدن به سرزمین میانه است که:

اول جادوگران آبی اومدن

بعدش سارومان و راداگاست

و آخرین ایستاری گندالف بود.

ویرایش شده در توسط amir18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

از لحاظ اومدن به سرزمین میانه چهارم بود اگه اشتباه نکرده باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

راستش همونطور که بقیه گفتن راداگاست یکی از خدمتگذاران یاوانا بود و به همین دلیل علاقه و دانش زیادی نسبت به طبیعت داشت ؛ که همین علاقه اش باعث این شد که کمتر به ماموریتش عمل کنه و حتی به ندرت دست به سفر بزنه . از اونطرف هم سارومان که اطلاعات زیادی درباره ی صنایع و حلقه ها داشت ، باعث شده بود که این کار راداگاست رو بی ارزش و باعث عقب ماندگی از دنیای اطراف بدونه و اون رو ابله و ساده دل خطاب کنه . البته دوستی راداگاست با حیوانات و به خصوص پرندگان بی فایده نبود و شاید در بعضی مواقع هم کمکهای خوبی کرد .

دیگه چیز بیشتری نمیدونم جز اینکه بعد از نابودی سائورون (دوران چهارم) راداگاست یا به والینور برمیگرده یا توی میرک وود به زندگیش ادامه میده تا می میره و روحش با جنگل و حیوونا یکی میشه.

این حرف رو بر چه اساسی میزنی ؟ چون راداگاست به طور طبیعی نمی میره و اگر هم اتفاقی براش بیفته قطعا روحش با جنگل و حیوونا یکی نمیشه و آخرش به صورت یه روح سرگردان می تونه تو جنگل بمونه ...

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

راداگاست در حوالی سال 1000 دوران سوم وهمراه با چهار ایستار دیگه وارد سرزمین میانه شد او در روسگوبل مرز های غربی میرکوود زندگی میکرد نزدیک به میدان های گلادن در حوالی رودخانه بزرگ او در خدمت ایزد بانوی یاوانا بود و در دوران پیش از موسیقی اینور به دنیا امد اسم دیگر او ایوندیل است یعنی دوست حیوانات اوعلاقه ی خاصی به حیات وحش داشت راداگاست مثل گاندوالف زیاد شجاع نبود معلوم نیست چه بر سر راداگاست امد ولی من به این اعتقاد ندارم که روحش با جنگل یکی شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

به گاندولف سفید: مگه رداگاست چهارمین ایستار نیست؟

اگه از لحاظ اومدن به سرزمین میانه است که:

اول جادوگران آبی اومدن

بعدش سارومان و راداگاست

و آخرین ایستاری گندالف بود.

توی سیلماریلیون، ص 495:

«کورونیر مهترین بود و پیش از همه آمد، و پس از او میتراندیر و راداگاست آمدند، و نیز دیگر ایستاری که راه شرق سرزمین میانه را در پیش گرفتند.»

حالا نمیدونم چرا میگن گندالف از همه دیرتر اومد. در ضمن توی مدخل ایستاری فرهنگنامه آردا هم به ترتیب سیلماریلیون اسم هاشون رو نوشته.

این حرف رو بر چه اساسی میزنی ؟ چون راداگاست به طور طبیعی نمی میره و اگر هم اتفاقی براش بیفته قطعا روحش با جنگل و حیوونا یکی نمیشه و آخرش به صورت یه روح سرگردان می تونه تو جنگل بمونه ...

من به این اعتقاد ندارم که روحش با جنگل یکی شد.

اینو یادمه توی یکی از تاپیک های فروم خوندم. توی شورای خردمندان بود احتمالا. {یه کم زحمت بکشید، خودتون بگردید پیدا کنید و بخونید :دی}

البته این مسلمه که مایار نامیرا هستن. چیزی که من خوندم دقیق ترش این بود که با گذشت زمان روح راداگاست از کالبدش جدا و با جنگل یا حیوونا یکی میشه.

باید یه اصلاحی بکنم، اینکه روح راداگاست با جنگل یکی شده رو توی والیمار خوندم. الان که یه سرچ تو گوگل کردم، دیدم ویکی پدیا نوشته. منبع ویکی پدیا هم والیمار بوده.

http://fa.wikipedia....%A7%D8%B3%D8%AA

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

باید یه اصلاحی بکنم، اینکه روح راداگاست با جنگل یکی شده رو توی والیمار خوندم. الان که یه سرچ تو گوگل کردم، دیدم ویکی پدیا نوشته. منبع ویکی پدیا هم والیمار بوده.

http://fa.wikipedia....%A7%D8%B3%D8%AA

والیمار خودش ترجمه تالکین گیت وی هست. توی اونجا چیزی در این مورد ننوشته، نمیدونم والیمار اینو از کجا آورده.

اعتباری به این حرف ویکی پدیا نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

درسته، توی دانشنامه های دیگه رو هم چک کردم:

http://www.glyphweb.com/arda/r/radagast.html

http://lotr.wikia.com/wiki/Radagast

به چنین چیزی اشاره نکرده بودن. فقط یکیشون قاطعانه گفته بود بهش اجازه ورود به آمان داده نشد. دیگه درست و نادرست بودنش با خودتون :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تالکین بارها و بارها قضیه ایستاری رو تغییر داده. در نوشته های اولیه اش تنها گندالف در بین ایستاری موفق به انجام ماموریتش میشه و بقیه شکست میخورن و به دشمن میپیوندن و تالکین توی یکی از نامه هاش میگه تنها کسی که به آمان برمیگرده گندالفه. بعدا این مورد رو تغییر میده و راداگاست رو از اون شکل خیانتکار بیرون میاره. حتی یه جا اشاره میکنه که جادوگران آبی هم موفق شدن و اجازه ندادن مردم شرق به سائرون بپیوندن و اگه اونها به سائرون ملحق میشدن پیروزی سائرون حتمی بود اما جاهای دیگه میگه اونها شکست خوردن و به جادوگری روی آوردن.

تنها وضعیت گندالف و سارومان مشخصه و نمیشه در مورد سرنوشت بقیه ایستاری به صورت قطعی نظر داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

نه. راداگاست آخرینشون بود. اولیش سارومان سفید بعد گندالف. بعد دو تا جادوگر آبی و آخرینشون راداگاست بود که اومد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

مطمئنید؟ جادوگرهای آبی بعد از راداگاست اومدن فکر کنم. اول سارومان بعد گندالف بعد راداگاست و بعد هم اون دوتا.

توی سیلماریلیون، ص 495:

«کورونیر مهترین بود و پیش از همه آمد، و پس از او میتراندیر و راداگاست آمدند، و نیز دیگر ایستاری که راه شرق سرزمین میانه را در پیش گرفتند.»

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

مطمئنید؟ جادوگرهای آبی بعد از راداگاست اومدن فکر کنم. اول سارومان بعد گندالف بعد راداگاست و بعد هم اون دوتا.

توی هابیت مگه ندیدی که گندالف به نوبت اومدنشون ازشون اسم میبره؟؟؟ اونجایی که داره بارون میاد. اولای فیلم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

خب اون فیلم بود ممکنه تو فیلم تغییرات زیادی بدن من که تازه سیلماریلیون رو خریدم یه نگاهی به اون قسمت انداختم و حق با گاندالف هستش سوم اومد.

توی هابیت مگه ندیدی که گندالف به نوبت اومدنشون ازشون اسم میبره؟؟؟ اونجایی که داره بارون میاد. اولای فیلم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خب اگه کتاب میگه که حتما راست میگه. آخه من الان به کتاب دسترسی ندارم. از روی فیلم گفتم. نمیدونستم که حتا فیلم هم که داره کتاب رو برای مخاطب تالکین ترسیم میکنه , اونو تحریف میکنه.

با پوزش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

این پست بانو آرون رو بخونید، خیلی کامله، توش میتونید تفاوت های داستان رو در طول زمان مشاهده کنید..

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=764&st=40&p=30564&#entry30564

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

من تو بیشتر قصه های شاه و پریونی که خوندم درباره راداگستم هست ، مثلا طرف تو جنگل می ره و می ره می ره تا اینکه می رسه به خانه که روی پای مرغ بود ! بعد گفت : ای خانه رویت را به من و پشتت را به درختها کن . بعد خونهه می چرخه و یکی می گه : کیه که به حریم من اومده ؟ اونوقت طرف می گه منو دختر عمویت ، نمی دونم چی چی ! فرستاده که بهم کمک کنی ....

بعد راداگاستم می کمکه :-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

بعد از چندین ماه بالاخره!!

راداگاست همراه با سارومان به سرزمین میانه اومد اول سارومان راضی نبود ولی یاوانا از اون خواست که اون رو هم با خودش ببره.

پس میشه گفت راداگاست اولین ایستار همراه با سارومان بوده بعد گندالف بعد هم جادوگران آبی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

یک سوال خونه راداگاست دقیقا کجای سرزمین میانه است؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
eddard stark

یک سوال خونه راداگاست دقیقا کجای سرزمین میانه است؟؟

راداگاست در ناحیه به نام راسگوبل در حاشیه ی غربی سیاه بیشه زندگی میکرد که در نزدیکی منزل بئورن قرار داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

راداگاست به هیچ وجه احمق نبود!! اگه اینطور باشه باید تمام ایستاری رو احمق فرض کنیم.همین که بلد بود با عقابها صحبت کنه چه تاثیراتی بزرگی تو داستان داشت! کدوم یک از شخصیتای دیگه این توانایی رو داشتن؟! بنظرم راداگاست روحش بعد از گندالف از همه والاتره.مثل حیوانات و گیاهان و روحش مثل طبیعت پاکه! شاید اونقدر پاک که دلش نیومد دل بکنه و بره.تا با چیزی که عاشقش بود یکی بشه(بالاترین درجه عشق ;) )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

دوستان عزیز لطفا لحن مناسب فروم رو در هنگام پست دادن رعایت کنید. چند پست اخیر حذف شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...