رفتن به مطلب
Elendil322

علامت روی در خانه بیلبو بگینز

Recommended Posts

Elendil322

سلام خسته نباشید.

پس از دیدن فیلم یه سوال برام پیش امد

چرا گاندلف روی در خانه ی بیلبو به زبان دروف ها اون علامت رو گذاشت؟

من که توی فونتش گشتم حرف f معدل اون نماد بود،اگه توضیح خاصی داره ممنون میشم که بفرمایید.

نام فونت:Dwarf Runes

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

این که چرا اون علامت رو گذاشت برای این بود که دورف ها بتونن خونه بیلبو رو پیدا کنند احتملا قراردادی بین دورف ها و گندالف بوده اما اینکه معنیش چیه من نمی دونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

مدل علامتشو نمیدوم!

اما میدونم این نشونه ای بود که عیارانی که دنیال کار بودن جلوی در خونشون میزاشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینم اضافه کنم که این حرف حرف 19ام الفبای دورفها(الفبای دایرون یا آنگرتاس) هست که معادل حرف G میشه. (رجوع شود به ص 790 بازگشت شاه)

توی این عکس هم الفبای رونی و معادلشون نوشته شده:

http://www.omniglot.com/images/writing/cirth.gif

توی کتاب هابیت معنی این نشانه همون چیزیه که الوه گفت.

توی ارباب حلقه ها گندالف این نشانه رو روی ودرتاپ میذاره تا آراگورن و هابیتها ببینن که اونجا حرف اول اسم گندالف معنی میده

اینکه واقعا معنای "عیار جویای کار شرافتمندانه" میده یا اینکه این رو هم گندالف از خودش در آورده و به دورفها گفته نمیدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

مهدی از کجا میدونی علامتی که رو در بوده همون 19امین حرف الفبای دورف هاست؟ الان کتاب رو نگاه کردم ندیدم جایی علامت رو توصیف کنه.

در ضمن فکر کنم که معنی واقعی علامت همین بوده و گندالف از خودش چیزی در نیاورده باشه،چون اولین نفزی که علامت رو توضیح میده گلوینه: «خاطر جمع باش که یک علامت روی در بود- همان علامت مرسوم این حرفه، یا همان که زمانی مرسوم بود. عیارِ جویای کارِ شرافتمندانه، با هیجان فراوان و دستمزد عادلانه. این علامت را معمولا این طور تفسیر میکنند. اگر دوست داری می‌توانی به جای عیّار بگویی متخصص شکار گنج.»

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من آخر الفی یاد نگرفتم بخونم و بنویسم :D

یعنی تلاش نکردم یاد بگیرم :دی

فقط یه زمانی نمایه رو حفظ بودم :دی

علامتی که گندالف روی در خونه ی بیلبو گذاشت طبق گفته ی گلوین عزیز در جواب نبودن علامتی روی که توسط بیلبو پرسیده شد:

"...در ضمن خاطر جمع باش که یک علامت روی این در بود - همان علامت مرسوم این حرفه، یا همان که زمانی مرسوم بود. عیارِ جویای کارِ شرافتمندانه، با هیجان فراوان و دستمزد عادلانه.این علامت را معمولا این طور تفسیر می کنند. اگر دوست داری می توانی به جای عیّار بگویی متخصص شکار گنج. بعضی ها این طور می گویند..."

ص 36 هابیت

پ.ن.

یکی پست منو حذف کنه، خودم دلم نمیاد :دی

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

اینکه میگم ممکنه گندالف اینو از خودش در آورده باشه از روی جمله کتاب داستانهای ناتمام هست که گندالف میگه:

I will put the thief's mark on his door, and then you will find it

یعنی ممکنه دورفها معنی اون علامت رو نمیدونستن و گندالف بهشون گفته این علامت همچین معنی ای میده و بعد رفته این علامت رو گذاشته و گلوین هم از روی همون حرفهایی که گندالف گفته بود این حرفها رو زده. البته احتمالش کمه و من صرفا به عنوان یه احتمال بیانش کردم.

به نکته خوبی اشاره کردین. اون جمله ای که نوشتین منُ به یه احتمال رسوند.

I will put the thief's mark on his door, and then you will find it

با توجه به این جمله ای که شما از کتاب نقل کردید من احتمال زیادی میدم این نوشته ای که گندالف روی در گذاشت دو حرف T و F هستش که همون دوحرف ابتدای کلمه thief هستش و همین کلمه رُ می رسونه. اگه به شکل که گندالف روی در کشید دقت کنید میشه این دو حرف Tو F را دراون دید.تصاویر اون علامت را ببینید:

post-1964-0-57116800-1358618917_thumb.jp

post-1964-0-08695200-1358618930_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه، توی هیچ جای داستان یا فیلم از حروف انگلیسی استفاده نشده.

این علامتی که در فیلم روی در کشیده شده همون حرف G هست. توی اون تردیدی نیست. فیلمسازها چون نمیدونستن چه علامتی باید بذارن از همون علامتی که گندالف در ارباب حلقه ها استفاده کرده بود، استفاده کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

الفبای آنگرتاس :

http://s1.picofile.com/file/7626544294/Angertas.jpg

حرف نوزدهم الفبا g معنی شده

همون علامتی که در فیلم روی در خونه بیلبو گذاشت و در کتاب چند جا این علامت رو (اگر اشتباه نکنم ) روی گاری گندالف و روی وسایل آتش بازی و سایر چیزای گندالفی اشاره میکنه! و میگه که به معنای گندالفه .

حالا احتمالا گندالف این طوری خواسته به بیلبو بفهمونه که اومدن دنبال عیار !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...