رفتن به مطلب
Elrond

تاپیک مخصوص بحث درباره فیلم هابیت [خطر لو رفتن فیلم]

Recommended Posts

K I N G

در کل فیلم خوبی بود فقط یکم زیادی از جلوه های ویژه استفاده کرده بودند.یکمی هم شخصیتها رو نسبت به لوتر تغییر داده بودند.

یکیش بانو گالادریل بود که خودتون میدونید،یکی هم نزگول.بیچاره ها رو مثل گونی درست کرده بودند:دی!یعنی خیلی دلم به حالشون سوخت.ابهت لوتر کجا که وقتی آدم می دیدشون معنی واقعی شبه رو درک میکرد.و نزگل هابیت کجا...

یه جاییش فکر کنم سارومان بود که یکیش رو کوبید زمین و اونم یک دفعه تو زمین دست و پا زد(فک کنم برق گرفتتش:وی)

در کل با ارفاق راضی کننده است.

post-3408-0-27019100-1421097942_thumb.pn post-3408-0-36560500-1421097957_thumb.jp

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

در کل فیلم خوبی بود فقط یکم زیادی از جلوه های ویژه استفاده کرده بودند.یکمی هم شخصیتها رو نسبت به لوتر تغییر داده بودند.

یکیش بانو گالادریل بود که خودتون میدونید،یکی هم نزگول.بیچاره ها رو مثل گونی درست کرده بودند:دی!یعنی خیلی دلم به حالشون سوخت.ابهت لوتر کجا که وقتی آدم می دیدشون معنی واقعی شبه رو درک میکرد.و نزگل هابیت کجا...

یه جاییش فکر کنم سارومان بود که یکیش رو کوبید زمین و اونم یک دفعه تو زمین دست و پا زد(فک کنم برق گرفتتش:وی)

در کل با ارفاق راضی کننده است.

post-3408-0-27019100-1421097942_thumb.pn post-3408-0-36560500-1421097957_thumb.jp

در قسمت سوم هابیت شاهد بدعت هایی هستیم.

در قسمت اول فیلم هابیت در بخش دولگولدور رادگاست شبحی رو میبینه که به احتمال زیاد خامول هست. تصویری که از خامول در قسمت اول هابیت دیدیم شباهت زیادی به ارباب حلقه ها داشت. اما تصویری که پیتر در قسمت سوم از نزگول ها ارائه میده مغایر با اون چیزی هست که در ارباب حلقه ها دیدیم. ای کاش پیتر نزگول های قسمت سوم هابیت رو هم مثل ارباب حلقه ها طراحی میکرد.

post-1292-0-81761600-1421138895_thumb.jp post-1292-0-05660700-1421139051_thumb.jp

post-1292-0-09603400-1421139294_thumb.pn

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

نه از نظر من به منبعش وفادار تره، شاید درست باشه به وفاداری یک سفر غیرمنتظره نباشه، ولی در مقابل برهوت اسماگ بسیار نزدیکتر به کتابش کرده بودند. من هم خیلی دوست داشتم بسیاری از صحنه ها رو ببینم ، ولی یک چیزی رو می دونم و اونم اینکه این صحنه به معنای این نیست که هیچوقت نخواهمشون دید، بلکه به زودی و با اومدن نسخه ی اکستند همه ی آن صحنه ها رو خواهم دید.

ولی خیلی دوست داشتم که رفتن بیلبو به غار گابلین ها و برداشتن طلاهایی که دورفها در اونجا دفن کرده بودند رو در همین نسخه ببینم ولی حیف که نشونش ندادن!

من واقعا نميدونم جناب ايوب شما چرانظراتت اينقدر سريع تغيير ميكنه يه جا ميگي فيلم بده حالام ميگي خوبه ماكه نفهميديم شمابرچه اساسي نظر ميدي؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من واقعا نميدونم جناب ايوب شما چرانظراتت اينقدر سريع تغيير ميكنه يه جا ميگي فيلم بده حالام ميگي خوبه ماكه نفهميديم شمابرچه اساسي نظر ميدي؟

شما بهتره نقد منو در مورد هابیت بخونین!

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=2015

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

دقیقا منم یادمه ایوب جان وقتی دوتا فیلم اول اومد یکی از طرفدارای دو اتیشه بودن و به شدت با مخالفان برخورد میکردن :دی

ی مدتم تازه فیلم اکران شد به جمع منتقدین پیوست.الانم اومدن رو‌ موضع قدیمی فکر کنم..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

من از کارگردانی پیتر جکسون راضی ام ولی نمی دونم چه علاقه ای به مثلث عشقی داره که با همون حماسه لوتر رو خراب کرده بود وارد کردن تائوریل به فیلم از لحاظ عاشقانه باعث میشه که فیلم مانند فیلم های فانتزی کلیشه ای شود ولی نبرد بین پنج سپاه واتحاد زیبای الف ها و دورف ها در جلوی دروازه اربور از سکانس های بی نظیر بوده است ولی فیلم در کل با تمام قدرت جلوه پردازی وتوجه به ظاهر شخصیت ها و صحنه های نبرد هرگز به ارباب حلقه ها نخواهد رسید

فیلم هابیت نبرد پنج سپاه از نظر حماسه ای امتیاز بالا تری نسبت به دو قسمت قبلی داردو تلخ ترین لحظه اون از نظر من مرگ تورین بود وخداحافی او از بیلبو اینکه بیلبو آنقدر به ترین علاقه داشت که نمی تونست اونو توصیف کن وحسرت انگیز ترین لحظه زمانی بود که بیلبو از دورف ها خدا حافطی کرد

موسیقی تیتراژ فیلم the last good bye با اجرای بیلی بوید ما رو با حس تلخ خداحافظی و پایان سفری که با آن همراه شدیم می رساند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست

اما انصافا توی صحنه های احساسی ضایع عمل کرده بخصوص توی این قسمت

دو ثانیه جسد هارو نشون بده قبل اینکه بفهمی کارگردان میخواد تلفات رو نشون بده پلان آزوگ و تورین میاد جلو!

تاریل بالا سر جشد کیلی ایستاده و یک قطره هم اشک نمیریزه اونوقت اون مرتیکه الف خوشگله( تراندویل) میاد میگه برای این دردناکه که عشق حقیقی بوده!

بابا عشق مجازی هم میبود یک قطره اشک باید میریخت وای به حال اینکه عشق حقیقی بود

احسنت بر شما،

این مسخره آمیز ترین دیالوگی بود که شنیده ام ، عشق واقعی !!!!

همه می دونن که اگر غریزه جنسی میان دو جنس زن و مرد نبود هیچ زن ومردی ازدواج نمی کردند زیرا دیگه بهم تمایلی نداشتند . عشق واقعی !!! اسم این حس رو عشق مجازی هم نمیشه گذاشت چه برسه به واقعی>

بیشتر افراد هم از نظر نرسیدن فیلم هابیت به ارباب حلقه ها با من موافقند . چون واقعا معلوم ونمایان بود .

ولی هابیت 3 از دو هابیت دیگه بهتر بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

هنوز قسمت سوم رو ندیدم اما با توجه به گفته ها صبر میکنم تا نسخه اکستندش بیاد. امیدوارم از فاجعه برهوت اسماگ بهتر باشه البته بعید میدونم. فکر میکردم فروش فیلم خیلی بهتر از اینا بشه که نشد. دو مسیر برای فیلم های بلک باستری مطرحه و نکته اینه که فیلم توی هر دو مسیر شکست خورده هم شکست مخاطب با توجه به امتیاز اثر در سایت های سینمایی امثال موبی و آی ام دی بی و هم شکست از طرف منتقدین. فروش فیلم هم با توجه به اینکه قسمت آخر سه گانه بوده و خدافظی از آردا، میشه گفت فاجعه بوده.

سایت موبی از تخصصی ترین سایت های سینمایی هست که سراغ دارم و سطح سواد سینمایی کاربرهاش به مراتب بالاتر از آی ام دی بی هست و خوب سایت هم تخصصی تر هست و امتیاز اثر توی این سایت هم پایین ترین امتیاز بین 6 فیلم هست و وقتی نقد کابرها رو میخونی این احتمال درونت تقویت میشه که بدترین خدافظی ممکن صورت گرفته از آردا.

http://mubi.com/films/the-hobbit-the-battle-of-the-five-armies

ویرایش شده در توسط Rosebud

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نمیدونم به چی میشه گفت فاجعه و ملاک واقعا چیه اما بله از لحاظ ساختار فیلمنامه بنظر من پایین ترین بین سه فیلم بود. (با این حال زیاد بد نبود واقعا) البته باز بنظر من از جنبه هایی مثل موسیقی و جلوه های ویژه بهتر از قبلی ها بود.

از نظر تالکینی هم که 100 درصد بهتر از برهوت اسماگ بود.

من موندم این سایت ها و کاربران عتیقه توشون چند درصدشون تالکینی هستند که بتونن بگن نبرد پنج سپاه خداحافظی خوبی بود یا نه؟! اونا مگر از مورگوث و تورگون و گوندولین و آنگمار که ذکرشون در فیلم های هابیت برای اولین بار به میون اومد چی میدونن؟! بعنوان یک فیلم بین شاید آرائشون پذیرفته باشه اما بعنوان یه طرفدار ابدا...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

بنظر من از جنبه هایی مثل موسیقی و جلوه های ویژه بهتر از قبلی ها بود.

با موسیقی و تالکینی بودنش کاملا موافقم.

جلوه های ویژش هم شاید خوب باشه ولی قبول کنیم که استفاده زیاد از این صنعت به فیلم آسیب رسونده.

پیتر جکسون کارگردان بزرگیه ولی ای کاش شاهد بدعت هایی نبودیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

نمیدونم به چی میشه گفت فاجعه و ملاک واقعا چیه اما بله از لحاظ ساختار فیلمنامه بنظر من پایین ترین بین سه فیلم بود. (با این حال زیاد بد نبود واقعا) البته باز بنظر من از جنبه هایی مثل موسیقی و جلوه های ویژه بهتر از قبلی ها بود.

من موندم این سایت ها و کاربران عتیقه توشون چند درصدشون تالکینی هستند که بتونن بگن نبرد پنج سپاه خداحافظی خوبی بود یا نه؟! اونا مگر از مورگوث و تورگون و گوندولین و آنگمار که ذکرشون در فیلم های هابیت برای اولین بار به میون اومد چی میدونن؟! بعنوان یک فیلم بین شاید آرائشون پذیرفته باشه اما بعنوان یه طرفدار ابدا...

دوست عزیز اگه به لینک موبی قسمت سوم هابیت بری و نقدها رو بخونی متوجه میشی که اکثراً با دنیای تالکین آشنایی دارن. بیشتر کاربران این سایت بریتانیایی هستند و خب تالکین برای بریتانیایی ها مثل چه میدونم فردوسی برای ما هست. کاش جکسون به همون روند زد مووی ساختنش برگرده و از هالیوود فاصله بگیره، چون به نظرم توی اون سینما فوق العاده هست. فیلمی داره به اسم Meet the Feebles که از آثار اولیه اش هست. این اثر به نظرم بهترین زد مووی تاریخ سینماست. یک نبوغ اصیل و کامل که ازش توی برهوت اسماگ هیچ خبری نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

پیتر جکسون هیچوقت تو هالیوود نبوده این چیزیه که خودش گفته. اما موافقم که ای کاش به قبلش برگرده و به روند ساخت فیلم هاش در قدیم و زمان ارباب حلقه ها وفادار بمونه وقتی هیچ سرمایه و امکاناتی نداشت و از هیچ شاهکار می ساخت. اما استفاده از تکنولوژی و امکانات در حد هابیت واقعا فاجعه هم به بار نیاورد! هر کسی رو میبینیم این روزا داره بر اساس یه رفرنسی نظر میده. یکی ویکی پدیا یکی آی ام دی بی یکی اسکار و... کی میشه که ما به رفرنس اصلی برگردیم...

تصور کنید اگر همین ارباب حلقه ها تو تمام این سایت های آی ام دی بی و روتن و موبی و ویکی و ... نمره ای زیر 6 داشت و تمام منتقدان عالم متفق القول نمرات پایین بهش میدادن خیلی دوست دارم منصفانه نظر بدید که نظر شما در اون صورت نسبت به این فیلم چی بود من قول میدم در اون صورت به اون فیلم هم فاجعه میگفتید و اگر کسی مثل من پیدا میشد که بر شاهکار بودنش اصرار میکرد متهم به تعصب و داغی میشد!!

حرف من این نیست که هابیت چقدر خوبه و یا این سایت ها چقدر اشتباهن...حرف من اینه که همین ماها هستیم که سایت هایی مثل موبی و آی ام دی بی رو تشکیل دادیم پس رجوع کنیم به عقل و احساس خودمون به جای رجوع کردن به عقل و احساس دیگران...من به شخصه وقتی نظری میدم کاری به هیچ منتقد و هیچ سایت و نظر هیچ کسی ندارم مگر در نظر دادن ناتوان باشم و از کسی کمک بخوام!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

پیتر جکسون هیچوقت تو هالیوود نبوده این چیزیه که خودش گفته. اما موافقم که ای کاش به قبلش برگرده و به روند ساخت فیلم هاش در قدیم و زمان ارباب حلقه ها وفادار بمونه وقتی هیچ سرمایه و امکاناتی نداشت و از هیچ شاهکار می ساخت. اما استفاده از تکنولوژی و امکانات در حد هابیت واقعا فاجعه هم به بار نیاورد! هر کسی رو میبینیم این روزا داره بر اساس یه رفرنسی نظر میده. یکی ویکی پدیا یکی آی ام دی بی یکی اسکار و... کی میشه که ما به رفرنس اصلی برگردیم...

تصور کنید اگر همین ارباب حلقه ها تو تمام این سایت های آی ام دی بی و روتن و موبی و ویکی و ... نمره ای زیر 6 داشت و تمام منتقدان عالم متفق القول نمرات پایین بهش میدادن خیلی دوست دارم منصفانه نظر بدید که نظر شما در اون صورت نسبت به این فیلم چی بود من قول میدم در اون صورت به اون فیلم هم فاجعه میگفتید و اگر کسی مثل من پیدا میشد که بر شاهکار بودنش اصرار میکرد متهم به تعصب و داغی میشد!!

حرف من این نیست که هابیت چقدر خوبه و یا این سایت ها چقدر اشتباهن...حرف من اینه که همین ماها هستیم که سایت هایی مثل موبی و آی ام دی بی رو تشکیل دادیم پس رجوع کنیم به عقل و احساس خودمون به جای رجوع کردن به عقل و احساس دیگران...من به شخصه وقتی نظری میدم کاری به هیچ منتقد و هیچ سایت و نظر هیچ کسی ندارم مگر در نظر دادن ناتوان باشم و از کسی کمک بخوام!

دوست عزیز، منظور من از بازگشت جکسون به دوران قبل ترش، دوران آثار مستقلش هست که برمیگرده به اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 و گرنه خیلی واضحه این مطلب که ارباب حلقه ها از مهمترین فیلم های بلک باستری و هالیوودی دهه های اخیر هست. نمیدونم تا چه حد با سلیقه من آشنایی ولی خب من کلاً از نسخه های سینمایی ارباب حلقه ها و هابیت خوشم نمیاد چون از اساس مخالف به فیلم در اورده شدن آثار تالکین هستم و خود این قضیه داستانش طولانیه. ولی خب دوست عزیز درباره آثار ژان لوگ گدار و مَن ری و ژیگا ورتوف نظر نمیدیم که حالا امتیازش توی فلان سایت سینمایی برامون مهم نباشه، داریم درباره یه اثر جریان بدنه سینما نظر میدیم پس نیاز آنچنانی به رجوع به اون من اصیل و فلسفی نیست، اما یه نکته، شما میگید که این من و شما هستیم که این سایت ها رو میسازیم و فلان، بر منکرش لعنت، ولی چرا این مَنِ(که خب شامل چند هزار نفره) به مثلاً ارباب حلقه های یک 4 ستاره داده، ولی همین مَنِ به هابیت قسمت سومش دو و نیم ستاره داده؟؟ خب معلومه یه افتی هست دیگه، نمیدونم چرا اینقدر دوست داریم یک نظر احساسی رو دلیل و سند بگیریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب پس من و شما که هیچ نقطه اشتراکی درباره سینما نداریم بهتره بحث رو ادامه ندیم.

کسی منکر افت نیست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

خب پس من و شما که هیچ نقطه اشتراکی درباره سینما نداریم بهتره بحث رو ادامه ندیم.

کسی منکر افت نیست...

بحث جالبیه و این تفاوت فکرو نظر که بحث و جالب تر میکنه.

اما ایدئولوژی من اینکه تنها فیلم و ببین و ازش لذت ببر و اگه پیامی داشت دریافتش کن. @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوستان Meet the Feebles زدمووی نیستش، بلکه یک فیلم کمدی و موزیکال هستش، از نظر من ZMOVIE به فیلمایی می گن که توش زامبی ها وخون آشام ها و از این قبایل باشه! که فیلم BRAINDEAD پیترجکسون هم یک زدمووی تمام عیار تلقی میشه! من هم خیلی دوست دارم که جکسون به اون سبک و سیاق فیلمسازی گذشته اش برگرده! البته خودش که تو یکی از مصاحبه ها اعلام کرده که می خواهد چندسالی خودش رو از هالیوود دور کند و یه فیلم در مورد زادگاهش یعنی نیوزلند بسازد. گفته که حال و هوای فیلم جدیدش شبیه " مخلوقات آسمانی " هستش! مخلوقات آسمانی رو که همه دیدیم دیگه، فیلمی بودش که جکسون کارگردانیش کرده و داستانش هم براساس واقعیته و با فانتزی ادغام شده که الحق هم فوق العادست!

در مورد هابیت هم درسته جلوه های ویژه اش بسیار ضعیف بود، ولی من یکی اصلا انتظار نداشتم که درامش و همینطور موسیقی متنش و بازی بازیگرانش اینقدر فوق العاده باشه، خصوصا ریچارد آرمیتاژ که در نقش تورین فوق العاده ظاهر شده و مهمتر از همه ی اینها به کتاب خودش رو بسیار نزدیک کرده باشه! البته من مشکلی با حضور شخصیت تائوریل نداشتم و بشدت هم از حضور چنین نقشی در این فیلم حمایت می کنم ، ولی ای کاش جکسون اونو عاشق کیلی نمی کرد! شاید جکسون بعد از اون اعتراض هایی که طرفداراش در این مورد کرده اند از اینکارش پشیمون شده باشه، ولی خب، چیزیه که تو قسمت دوم شده دیگه و مجبور بوده این مورد عجیب رو تا پایان فیلم همراه کنه!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

دوستان Meet the Feebles زدمووی نیستش، بلکه یک فیلم کمدی و موزیکال هستش، از نظر من ZMOVIE به فیلمایی می گن که توش زامبی ها وخون آشام ها و از این قبایل باشه! که فیلم BRAINDEAD پیترجکسون هم یک زدمووی تمام عیار تلقی میشه! من هم خیلی دوست دارم که جکسون به اون سبک و سیاق فیلمسازی گذشته اش برگرده! البته خودش که تو یکی از مصاحبه ها اعلام کرده که می خواهد چندسالی خودش رو از هالیوود دور کند و یه فیلم در مورد زادگاهش یعنی نیوزلند بسازد. گفته که حال و هوای فیلم جدیدش شبیه " مخلوقات آسمانی " هستش! مخلوقات آسمانی رو که همه دیدیم دیگه، فیلمی بودش که جکسون کارگردانیش کرده و داستانش هم براساس واقعیته و با فانتزی ادغام شده که الحق هم فوق العادست!

در مورد هابیت هم درسته جلوه های ویژه اش بسیار ضعیف بود، ولی من یکی اصلا انتظار نداشتم که درامش و همینطور موسیقی متنش و بازی بازیگرانش اینقدر فوق العاده باشه، خصوصا ریچارد آرمیتاژ که در نقش تورین فوق العاده ظاهر شده و مهمتر از همه ی اینها به کتاب خودش رو بسیار نزدیک کرده باشه! البته من مشکلی با حضور شخصیت تائوریل نداشتم و بشدت هم از حضور چنین نقشی در این فیلم حمایت می کنم ، ولی ای کاش جکسون اونو عاشق کیلی نمی کرد! شاید جکسون بعد از اون اعتراض هایی که طرفداراش در این مورد کرده اند از اینکارش پشیمون شده باشه، ولی خب، چیزیه که تو قسمت دوم شده دیگه و مجبور بوده این مورد عجیب رو تا پایان فیلم همراه کنه!

دوست عزیز، در اینکه Meet the Feebles یک زد مووی یا آشغال فیلم/تِرَش مووی هست که شکی نیست. احتمالاً فقط پوستر فیلم رو دیدی که میگی موزیکال و کمدی هست، این فیلم فوق العاده جکسون یک هجویه تمام عیار هست از اکثر موضوعات قرن. فیلمیه سراسر درباره خشونت، دراگ و ارو.تیسم. و اینکه زد مووی بودن یه سری اِلمان ها داره که خب هر فیلمی که زامبی داشته باشه دلیل بر زد مووی بودن نیست و البته از همه مهمتر اینکه زد مووی بودن و آشغال فیلم بودن به هیچ وجه دلیل بر ضعف اثر نیست، این یه زیر شاخه ژانری هست برای سینمای معمولاً مستقل.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

ینی محو نظر تخصصی حضرتعالی شدم.

خواهشا اگه از فیلم راضی نیستید درست توضیح بدید که چی و کجاش شما رو اذیت کرده نه اینکه همچین نظر بی منطقی بدین.جالبیش اینجاست که اکثر طرفدارای تالکین نسبت به این فیلم نظر بهتری در مقایسه با دو فیلم قبلی داشتن و مطمئنا بعد از نسخه اکستندد نظرشون بهتر هم خواهد شد

اینکه من از فیلم راضی نبودم این بود که قرار دادن عشق میان تائوریل و کیلی اصلا مبتکرانه نبود به زور که نمیشه فیلم حماسه رو عاشقانه کردن در نتیجه خواهیم دید که جاهایی که جنگ و نبرد دلیرانه بود بیشتر مورد توجه قرار گرفت نه اینکه بیای یک مثلث عشقی قرار بدی و شخصیت لگولاس رو خراب کنی .

به هر حال من نظر شخیصیم رو بیان کردم تولکاس جان @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

اینکه من از فیلم راضی نبودم این بود که قرار دادن عشق میان تائوریل و کیلی اصلا مبتکرانه نبود به زور که نمیشه فیلم حماسه رو عاشقانه کردن در نتیجه خواهیم دید که جاهایی که جنگ و نبرد دلیرانه بود بیشتر مورد توجه قرار گرفت نه اینکه بیای یک مثلث عشقی قرار بدی و شخصیت لگولاس رو خراب کنی .

به هر حال من نظر شخیصیم رو بیان کردم تولکاس جان @-)

خب اگه همینو تو همون نظر میگفتید بهتر بود البته روی صحبت من بیشتر با لحن نه چندان جالبش بود چون همونطور که شما نظر شخصیتونو دادید بقیه هم نظر شخصیشونو دادن و طرز برخوردتون با نظر دیگران چندان جالب نبود ویرایش شده در توسط تولکاس آستالدو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alex - Sauron

سلام دوستان یه سوال اون قسمت درگیری سائرون و گالادریل غیر از اون قسمت حرف های سائرون که زیرنویس انگلیسی داشت باز من شنیدم یه چیزهایی میگفت ! آیا زیرنوسی اومده که کامل تر باشه اون قسمتش ؟ مثلا یه جاش durbatulûk رو میگفت یا اخرش که شوت شد @-) یه چیزی تو مایه های " گیا گیا " گفت!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...