رفتن به مطلب
رضائی.استل

آیا فیلم هابیت آخرین پروژۀ سینمایی پیتر جکسون از دنیای تالکین خواهد بود؟

Recommended Posts

R-FAARAZON
ارسال شده در (ویرایش شده)

سیلماریلیون واقعا یه ریسک مطلقه و اگه ساخته بشه بزرگترین ریسک سینمای فانتزی میشه اونم بخاطر گستردگی زمان، مکان و شخصیت ها. ولی در کنار این سیلماریلیون قابلیت فیلم داره ( هرچند به سخت ترین وجه ممکن!)و از نظرپتانسیل هم مثل لوتره ، میشه خیلی از اطلاعات رو با یه پیش در آمد به مخاطب انتقال کرد

به نظرم اگه قراره این کار ساخته بشه پیتر جکسون باید از خیر بعضی از داستان ها و شخصیت های جانبی کار بگذره و ملکور رو محور روایت در دوران اول قرار بده و داستانو از سرود آفرینش شروع کنه تا جنگ خشم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

سیلماریلیون واقعا یه ریسک مطلقه و اگه ساخته بشه بزرگترین ریسک سینمای فانتزی میشه اونم بخاطر گستردگی زمان، مکان و شخصیت ها. ولی در کنار این سیلماریلیون قابلیت فیلم داره ( هرچند به سخت ترین وجه ممکن!)و از نظرپتانسیل هم مثل لوتره ، میشه خیلی از اطلاعات رو با یه پیش در آمد به مخاطب انتقال کرد

به نظرم اگه قراره این کار ساخته بشه پیتر جکسون باید از خیر بعضی از داستان ها و شخصیت های جانبی کار بگذره و ملکور رو محور روایت در دوران اول قرار بده و داستانو از سرود آفرینش شروع کنه تا جنگ خشم

خوب اگه هم سیلماریلیون فیلم بشه مثل لوتر یک سه گانه نخواهد بود و بخاطر همین مسائل زمانی شاید یه شش گانه یا بیشتر بهتر بهش بیاد:دی

بخاطر همینه که همه متفق القول اند که سیلماریلیون باید یه سریال بشه دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خوب اگه هم سیلماریلیون فیلم بشه مثل لوتر یک سه گانه نخواهد بود و بخاطر همین مسائل زمانی شاید یه شش گانه یا بیشتر بهتر بهش بیاد:دی

آره در اینجا هم قبلا اشاره کردم

https://arda.ir/forum...indpost&p=29126

کاپیت جان ولی اینو در نظر بگیر که سطح کیفی یه سریالش خیلی پایین تر از فیلم سینمایی ای میشه که ممکنه ساخته بشه و به نوعی چوب حراج زدن بر این ایده اس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

آره در اینجا هم قبلا اشاره کردم

https://arda.ir/forum...indpost&p=29126

کاپیت جان ولی اینو در نظر بگیر که سطح کیفی یه سریال خیلی پایین تر از یه فیلم سینمایی میشه و به نوعی چوب حراج زدن بر این ایده اس

بله واضحه و شاید بخاطر همین باشه که بنیاد تالکین اجازه ی ساخت اثری رو از روی سیلماریلیون نمیده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

من شخصا ترجیح میدم سیلماریلیون فیلم نشه .بعضی کتابا فقط در حد کتاب بمونن قشنگترن

شاید اینطور باشه ولی کتابای تالکین نه. به نظر شما چند درصد از افراد اول کتابای تالکینو خوندن، بعد فیلماشو دیدن؟

آشنا شدن با دنیای تالکین این ارزشو داره که با فیلم، عده ی بیشتری "تالکین خوان" بشن...

من که میگم.. سریال نه! یک سری فیلم باید ساخته بشه اونم در طول چند سال.. مثه مارول.

الان استودیوی وارنربروس با برنامه ای که تا 2020 برنامه ریزی کرده، حداقل 12 تا فیلم توی حوزه ی dc comic میخواد بسازه..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

شاید اینطور باشه ولی کتابای تالکین نه. به نظر شما چند درصد از افراد اول کتابای تالکینو خوندن، بعد فیلماشو دیدن؟

آشنا شدن با دنیای تالکین این ارزشو داره که با فیلم، عده ی بیشتری "تالکین خوان" بشن...

درسته ولی شما ببینین هابیت واقعا از ارباب حلقه ها یه پله پایینتر بود.سیلماریلیون کتاب عظیمیه.اگه نتونن خوب درش بیارن خود شما سرخورده نمیشی؟بدت نمیاد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

درسته ولی شما ببینین هابیت واقعا از ارباب حلقه ها یه پله پایینتر بود.سیلماریلیون کتاب عظیمیه.اگه نتونن خوب درش بیارن خود شما سرخورده نمیشی؟بدت نمیاد؟

چرا. ولی بیشتر از این احساس بدی که این حالت دست میده، احساس خوبی پیدا میکنم اگر فیلمش خوب ساخته شه.

پس فیلم ساخته شه بهتره :) ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

شاید اگه جای پیتر جکسون بودم دنبال پروژه ی هابیت که کمتر بلندپروازانه و جاه طلبانه بود نمی رفتم

از اون طرف یه کتاب از کتاب های تالکین هست که مهجور مونده

این کتاب به اندازه سیلماریلیون جاه طلبانه و بدیع و به اندازه ارباب حلقه ها منسجم و ازنظر روایتی یکپارچه است

مثل لوتر یک شخصیت منفی به مانند سائورون و حتی قدرتمند تر داره و و همچنین دارای شخصیتی محبوب و جذاب به نام تورین تورامباره و تقریبا خیلی از عناصر قدرت سیلماریلیون در اون هم هست

پیتر جکسون اگه همت کنه میتونه با فرزندان هورین و با کنکاش در سرگذشت تورین تورامبار و هورین ، از فضای شاید تکراری ارباب حلقه ها ( منظور تاثیرش بر کارهای دیگه است)در بیاد و احتمال داره شاهکاری در حد ارباب حلقه ها خلق کنه

فرزندان هورین یا حدیث تورین تورامبار میتونه یه فیلم عظیم دو قسمتی باشه.کاری که با یه پیش در آمد درباره ملکور و همچنین نفرین و تقدیر و سپس انسانها میتونه شروع بشه

اینقدر جذابیت و فرصت و ایده در کار هست که میتونه سیل طرفداران فانتزی رو راهی سینما بکنه

خوب فرزندان هورین که حق ساختش فروخته نشده که پیتر بره سراغش! فروخته شده؟! :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

هیچ گنجی بی رنج ومشقت به دست نمیاد

اونطور که پیتر جکسون نیولاین رو ترغیب به ساخت سه گانه ارباب حلقه ها با بودجه 280 میلیون دلاری کرد اگه بخواد این رو هم میتونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

پس امیدوارم این کارو بکنه! چون باهات موافقم فرزندان هورین پتانسیل تبدیل شدن به یه فیلم قوی و البته متفاوت رو داره

البته فکر نکنم دیگه این کارو بکنه! چون واقعا خسته شده! و واضحه دیگه رغبتی به این کار نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

54 سال سن زیادی نیست و تازه سن پختگی و کمال یه کارگردانه

البته میتونه مدتی رو استراحت کنه تا حسابی آماده شه و باز خودشو برای یه ماراتن بلندپروازانه آماده کنه یا اینکه با تهیه کنندگی یه کارگردان پرانرژی و نابغه رو زیر پروبالش بگیره و به سینما معرفی کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

با امین فارازون موافقم و خودم هم خیلی مشتاقم که نارن ای هین هورین ساخته بشه. فقط با این هابیتی که دیدم کمی دودل شدم که آیا پیتر موجبات جذب و رضایت طرفداران رو فراهم می کنه یا نه. اون پرولوگ رو هم خیلی خوب و به جا بهش اشاره کردی. فیلم دیگه ای هم که خیلی پتانسیل ساخته شدن رو داره حدیث برن و لوثینه که ما کارگردان های دیگه ای هم داریم که می تونن از عهده ش بربیان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
eddard stark

به نظرم پتانسیل موفق شدن برن و لوثین بیشتر از فرزندان هورین باشه چون هم میشه خیلی راحت تو یک قسمت حدودا 3 ساعته جمعش کرد هم اینکه نمیدونم چطور بگم اما احساس میکنم فرزندان هورین به شکل یک کتاب جذابیت بیشتری داره تا فیلم.

به نظرم شروع برن و لوثین رو میشه با یک پیش در آمد راجع به مورگوت،نولدور و ساخت سیلماریل ها همراه کرد و شروع داستان اصلی هم با صحنه فرار باراهیر به همراه گروهش از دست اورک های مورگوت باشه.البته یه مشکل(به نظرمن)این وسط هست و اون اینکه شاید رابطه ی لوثین و برن واسه ی مخاطب یاداور زوج آرون و آراگورن باشه که خب شباهت های زیادی دارند که خودتون بهتر از من بهشون واقفید و این عشق تکراری شاید برای مخاطبی که کتاب رو نخونده زیاد جالب نباشه.

فرزندان هورین یا حدیث تورین تورامبار میتونه یه فیلم عظیم دو قسمتی باشه.کاری که با یه پیش در آمد درباره ملکور و همچنین نفرین و تقدیر و سپس انسانها میتونه شروع بشه

اینقدر جذابیت و فرصت و ایده در کار هست که میتونه سیل طرفداران فانتزی رو راهی سینما بکنه

این که داستان تورین تورامبار رو به سختی میشه در یک قسمت جمع کرد رو قبول دارم ولی برای انتهای قسمت اول چه نقطه ی اوجی در نظر دارین؟به نظرم داستان فاقد این نقطه ی اوج هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل
این که داستان تورین تورامبار رو به سختی میشه در یک قسمت جمع کرد رو قبول دارم ولی برای انتهای قسمت اول چه نقطه ی اوجی در نظر دارین؟به نظرم داستان فاقد این نقطه ی اوج هستش

من خودم همیشه دوست داشتم که پس از کشته شدن به‌لگ و شفا یافتن تورین و ورودش به نارگوتروندِ الف ها رو در یک قسمت ببینم، و از اون جایی که تورین ارج و منزلت پیدا می کنه و شیوۀ زندگیش از یک یاغی به یک شهریار تغییر پیدا می کنه یک قسمت دیگه باشه.

البته من فکر می کنم کسانی که با ادبیات وحشت و فانتزی آشنایی دارن و فیلم هایی رو در این زمینه پیگیری می کنن، راحت درک می کنن که داستان تورین تورامبار چه پتانسیل بالایی برای فیلم شدن داره و از برن لوثین هم بهتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظرم حس حماسه تورین تورامبار بهتر و جاندارتره.خود شخصیت تورین تورامبار هم از برن و لوثین کاریزماتیک تره و حوادث جاری در روایت اون داستان هم بهتر در اومدن

در مورد پایان قسمت اول هم با مسعود موافقم و میتونه پایان خوبی باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

البته من فصل 21 سیلم رو به کتاب مستقلش ترجیح می دم. جزئیاتش کمی به دلم نمی شینن. اما منبعش حتما هر دو خواهند بود اگه قرار باشه از روش فیلمی ساخته بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب پیتر از هابیت درسهایی رو گرفته!و مطمئنا اگه بخواد برگرده این تجربیات رو استفاده میکنه و کارایی که نباید بکنه رو نمیکنه!

ولی واضحه که نباید به این زودی ها منتظر بازگشت پیتر به سرزمین میانه باشیم!شاید ده یا بیست سال دیگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

همه این بحثا گمانه زنیه و فعلا که نه به باره و نه به دار ....

آره حتی اگه پیترجکسون بر میگرده لااقل ده سال تا اقتباس بعدی طول میکشه

هابیت ، دوباره سرزمین میانه رو در هاله ای از ابهام برد ، اگه موفقیت کامل داشت اتفاق های دیگه ای میفتاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

متاسفانه هابیت رویاهای ما رو در ادامۀ اقتباس های بعدی مشوش کرد. لا اقل تا چند سال آینده که اکستنددها و پشت صحنه های هابیت بیان نباید انتظار داشته باشیم که به صورت جدی این بحث ها مطرح باشه که آیا باز هم پیتر جکسون وارد دنیای تالکین خواهد شد یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اولورين

پيتر جكسون هميشه نق مي زنه اما ميدونم كه اخر سر برميگرده به جايي كه بهش متعلقه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

همه این بحثا گمانه زنیه و فعلا که نه به باره و نه به دار ....

آره حتی اگه پیترجکسون بر میگرده لااقل ده سال تا اقتباس بعدی طول میکشه

هابیت ، دوباره سرزمین میانه رو در هاله ای از ابهام برد ، اگه موفقیت کامل داشت اتفاق های دیگه ای میفتاد

درسته که چه کارگردانها چه استودیوها بر اساس درصد بازخورد فیلم توسط تماشاگرا تصمیم به ساخت فیلمهای بعدی میگیرند ولی...

نمیدونم چرا همه میگن هابیت خوب نبود. درسته، لوتر عالی بود ولی نباید بیایم بگیم چون اون اونجوری بود هابیت بد بودو فلان.. خوب بود، فقط در حد لوتر نبود. به نظرم اگر چندبار ببینینش به چیزای جالبو خوبی پی میبرید.

و البته اینکه میبینیم خیلیها برخلاف فیلمهای قبلی فیلمی میسازن که خیلی هم پرطرفدار میشه. مثلا تا یه حدودایی میشه به سری فیلمای ایکس من، فست اند فوریس، پارک ژوراسیک و غیره اشاره کرد. فیلمای متوسط به بالا داشتن قبلا، بعد میان فیلمای خوب و پرفروش میسازن..

برای همین امیدوارم سری فیلم سیلماریلیون ساخته بشه.چون معتقدم کار خوبی از آب درمیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نمیدونم چرا همه میگن هابیت خوب نبود. درسته، لوتر عالی بود ولی نباید بیایم بگیم چون اون اونجوری بود هابیت بد بودو فلان.. خوب بود، فقط در حد لوتر نبود. به نظرم اگر چندبار ببینینش به چیزای جالبو خوبی پی میبرید.

خب کسی نگفته هابیت بده فقط میگیم عالی نیست .هابیت خوبه ( در مجموع نمره ای بین 6تا 7 داره) ولی در مقابل شاهکار لوتر حرفی برای گفتن نداره و مثل قطره ای در مقابل دریاست

در تاپیک نقد کاربران آردا و همچنین ماهنامه آردا کوئنتا به تفضیل در مورد سه گانه هابیت صحبت کردم .شاید مرورش برای شما خالی از لطف نباشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

چون هابیت برای سودآوری بیشتر از دنیای تالکین ساخته شد و همان انگیزه های لوتر را (که ساخت رویای بچگی های جکسون بود) نداشت زیبا واقع نشد.

اما به نظر من اگر سریال سیل با بودجه و کیفیتی مانند سریال شرلوک و دکتر هو ساخته شود موفق می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شوخی میکنی؟ مگه سریال شرلوک هلمز چقدر بودجه داشت؟

با امکانات سریال های حال حاضر که مثلا نهایتش 50 میلیون دلاره و باعث میشه دو عنصر نبرد و رزم و همچنین جلوه های ویژه تقریبا حذف بشه ( درست مثل بازی تاج و تخت) از سیلماریلیون چیزی جز یه تله تئاتر نصیب مخاطبینش نمیشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...